Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Става въпрос за модераторите (не всички- нито повечето) във форума.

Не че трябва на мен и на който и да е потребител да се дават обяснения, на какъв принцип се избират и решава, определени редови потребители преди това, да поемат ангажимент и отговорност да са модератори, но все пак би било честно, определените за това хора, да имат качества. Не препоръки. А качества заради които да изпълняват не особено лесни задължения.

От други форуми ми е направило впечатление, че Жените модератори са леко самоповярвали си и прекалено се вживяват в Ролята на онбашийки! Там собствениците-админи са толерантни, дори милостиви, единствено в един философски форум имаше само мъже- уравновесени и достатъчно обективни, които с лекота си "управляваха" ерията.

Тук аз съм отскоро, но за сметка на това имам впечатления от поне ТРИ женски ник-а, които са уравновесени, компетентни и по всякакъв начин полезни в темите.

Да, но не са модеси.

Специално впечатление ми е направила "Крематориум" (в момента така назоваваща се), която има много специални познания.

Наистина ми е любопитно, как си избирате Модеси? защото принципа се предполага да е, някакъв род "съпорт", а не просто "чистене", затваряне на теми, правене на забележки, и като цяло...всичко друго, но не и спомагане за доброто развитие на темите.

Защото, ако в "длъжностната им характеристика" пишеше "чистачи""надзиратели" или "възпитатели"- както и под табелките им, щеше да е кристално ясно. Но така се получава, че аз като съм се регнала и съм се съгласила с правилата, съм се прецакала, защото никъде в правилата не е уточнено изрично: Не споменавай напразно званието модераторско. Модераторът/ Модеса е пътят, истината и живота! Смири се и не роптай!

Амин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 24 минути, Maleficient написа:

Става въпрос за модераторите (не всички- нито повечето) във форума.

Не че трябва на мен и на който и да е потребител да се дават обяснения, на какъв принцип се избират и решава, определени редови потребители преди това, да поемат ангажимент и отговорност да са модератори, но все пак би било честно, определените за това хора, да имат качества. Не препоръки. А качества заради които да изпълняват не особено лесни задължения.

От други форуми ми е направило впечатление, че Жените модератори са леко самоповярвали си и прекалено се вживяват в Ролята на онбашийки! Там собствениците-админи са толерантни, дори милостиви, единствено в един философски форум имаше само мъже- уравновесени и достатъчно обективни, които с лекота си "управляваха" ерията.

Тук аз съм отскоро, но за сметка на това имам впечатления от поне ТРИ женски ник-а, които са уравновесени, компетентни и по всякакъв начин полезни в темите.

Да, но не са модеси.

Специално впечатление ми е направила "Крематориум" (в момента така назоваваща се), която има много специални познания.

Наистина ми е любопитно, как си избирате Модеси? защото принципа се предполага да е, някакъв род "съпорт", а не просто "чистене", затваряне на теми, правене на забележки, и като цяло...всичко друго, но не и спомагане за доброто развитие на темите.

Защото, ако в "длъжностната им характеристика" пишеше "чистачи""надзиратели" или "възпитатели"- както и под табелките им, щеше да е кристално ясно. Но така се получава, че аз като съм се регнала и съм се съгласила с правилата, съм се прецакала, защото никъде в правилата не е уточнено изрично: Не споменавай напразно званието модераторско. Модераторът/ Модеса е пътят, истината и живота! Смири се и не роптай!

Амин.

:lol6:Модеси!!:lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови модератори се предлагат от други членове на екипа на база наблюденията им в конкретните раздели и теми. Но темата заслужава внимание и ще я оставим вие да предлагате хора, които ние може да сме пропуснали. След което ще решаваме с другите и ако изберем някой ще разберете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам Мойра за модератор, за разделите Новини и Политика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, haidukpikaso написа:

модератор, за разделите Новини и Политика

За да модерираш раздел новини и политика е нужно да бъдеш политически безпристрастен в противен случай ще има недоволни от една или друга страна. (Лично мнение с което не ангажирам никого) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, haidukpikaso написа:

Предлагам Мойра за модератор, за разделите Новини и Политика

Съгласен съм, добра левичарка е и мрази яко мутроидите.

преди 5 часа, FusE написа:

За да модерираш раздел новини и политика е нужно да бъдеш политически безпристрастен

Такова животно няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2020 г. в 23:52, Kalin Karaboychev написа:

Нови модератори се предлагат от други членове на екипа на база наблюденията им в конкретните раздели и теми. Но темата заслужава внимание и ще я оставим вие да предлагате хора, които ние може да сме пропуснали. След което ще решаваме с другите и ако изберем някой ще разберете. 

Благодаря! 

Не очаквах подобен отговор, дори помислих, че ще подразня с поредната си претенция.

Аз ще опитам в следващите дни да обясня и предложа трите, които споменах аргументирано.

Пак, Признателна съм за възможността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам @petie1 за модератор в Linux раздела, поддържа добра информираност по отношение на новости в различните дистрибуции, разбира материята и може да бъде полезен както на начинаещ така и на напреднал с Linux софтуера. Мисля, че има какво да даде по посока популяризиране на Linux. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Предлагам @petie1 за модератор в Linux раздела

Така като гледам - модераторите вече не са по раздели :huh: (изключая хардуерните). Нищо против petie1, просто смятам, че за момента няма нужда от повече модератори. 

Виж, според мен, @DarkEdge се е доказал и заслужил за глобален. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Предлагам @petie1 за модератор в Linux раздела, поддържа добра информираност по отношение на новости в различните дистрибуции, разбира материята и може да бъде полезен както на начинаещ така и на напреднал с Linux софтуера. Мисля, че има какво да даде по посока популяризиране на Linux. 

Аз съм За! Има и p4p, но той доволно прави други неща и не би следвало да си ангажира вниманието върху вид модераторски функции.

преди 6 минути, RudeBoy написа:

И за това съм За!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, RudeBoy написа:

Абсолютно подкрепям. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FusE написа:

Абсолютно подкрепям. 

Нека това за Глобалните да си е решение на екипа. Там си има и други съображения подозирам.

Ето и моите предложения:

1. Крематориум - в чисто емоционален план е леко объркана, но става ли въпрос за програмиране, мисля че се включва адекватно и компетено.

2. witness- пише преобладаващо в разделите Религия и Философия, но когато се е включвала и по други теми "поведението" ( нищо че виртуално) ѝ е уравновесено, потока на мисълта и начина по който го изразява с думи, е ясен, прецизен и грамотен.

3. Sleda - понякога отсъства за по-дълго, но също показва спокойно и зряло присъствие и участие по темите, понякога и с много приятно чувство за хумор.

4. Aumi- тя има по някои въпроси някои по-радикални позиции, но като цяло не е конфликтна или агресивна.

Разбира се посочените по-горе никове, са съвсем непознати, но с присъствието си, а ако се съгласят и с участието си на по-различно ниво и от по-различна позиция, могат да допринесат "атмосферата" във форума да е приятна и нетоксична.

Хубав ден желая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Maleficient написа:

Нека това за Глобалните да си е решение на екипа. Там си има и други съображения подозирам.

За всички модератори решението е на екипа, ние не избираме, а предлагаме на база наблюдение в годините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 11:49, FusE написа:

За да модерираш раздел новини и политика е нужно да бъдеш политически безпристрастен в противен случай ще има недоволни от една или друга страна. (Лично мнение с което не ангажирам никого) 

Споделям и това!!!

Там по-добре е вид модератор от "сериозните теми" да е. Принципно програмистите и хардуеристите са над партийни проблеми и по-могат да са обективни.

Също ще повторя, че с въпросното второ изречение не ангажирам никой, а е лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2020 г. в 20:52, Kalin Karaboychev написа:

След което ще решаваме с другите и ако изберем някой ще разберете. 

Предлагайте на воля.....!!! Но предложенията ви да бъдат аргументирани....!!! :)

Приятен ден ...! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, icotonev написа:

Но предложенията ви да бъдат аргументирани....!!!

аргументирано предлагам Дръндю, като единствения циганин във форума се явява представител на това малцинство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

аргументирано предлагам Дръндю, като единствения циганин във форума се явява представител на това малцинство

Аргументирано...предложението е прието....!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, icotonev написа:

Аргументирано...предложението е прието....!

всякакви глупости съм чел, ама потребители да предлагат модератори и админ, още не бях виждал
тъй де, то за админ тепърва предстои и Калин увисва...
:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък администратор ...никъде  не става въпрос ....а аз като поредната безумна тема ....къде на шега ,къде на истина  умишлено цитирах Калин ...за да разберете че ,тук може всеки да си предлага ...но в крайна сметка решението е негово ....!!! Така че дерзайте ...и приятно "предлагане"  ви пожелавам...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А това за VIP потребителите, как да го разбираме? 

Цитат
  • Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум.

Явно специалният VIP форум е недействащ и за това е факт темата.
Промените понякога са освежаващи и пробуждащи. Има нужда от нещо подобно, но администрацията си знае!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, EMSIDI написа:

А това за VIP потребителите, как да го разбираме? 

Аз си го разтълкувам така:

Въпросните VIP са преки клиенти които могат да водят вид диспут какви заглавия да има на официалната страница, а не във форума.

Форума е странична дейност на Калдата. Въпросната форма е лично направена от Калин. Той дава шанс на вид хора да споделят свободно на неговата платформа всякакъв вид информация стига същата да не е противозаконна. Да във форума си има правила и само в краен случай се вземат мерки вид потребители да бъдат подложени на вид санкции. Избрана е вид йерархия, така че хората без вид финансови средства да могат да лансират, намерят и т.н. подходящия за тях инвеститор. (Грубо звучи, но си е в достатъчна степен правдиво.)

Отделно това платформата се ползва и от други медии. Информацията си е информация независимо дали е достоверна или не. Друг е въпроса който следи вид информация дали в последствие я ползва някъде, а също така и защо определени медии или личности пускат тук вид информация или пък провокират потребителите да изказват мнения по определена тематика.  

Много често в един сайт съм срещал информация цитирана от тук.

В официалната страница, (а не официалните теми = така наречените "сериозни"), се публикуват всякакъв вид новости по отношение на вид технически достижения и ред други появили се иновации в областта въобще на техниката, технологията, IT и т.н.  

Да всеки може да стане VIP потребител на който му се дават вид повече привилегии, но това не означава автоматично по-големи права.

Материалното отговорно лице е Калин. Той носи цялата отговорност на какво се публикува на неговата собственост. Той преценява кой да изпълнява вид функции както в официалната страница, а така също и в раздела "Форум".

Интересно е предложението, но то си остава само и единствено като форма за вид информация, а не като вид мотив даден човек да бъде присъединен към екипа на Калдата. Едноличната власт е на Калин.

Що се касае за администрацията на дружеството, то това нас като потребители не ни касае. Може би тук има и бивши служители на Калдата и определени лица да са недоволни от Калин, а така също може и да има и вид акционери и т.н., но той е титуляр на "Калдата".

Не мисля, че вид комуникация с Калин или администрацията на "Калдата" официално да се разисква във свободния форум.

Пример: Идва някаква жена в твоя дом и започва да ти пренарежда кухнята. ;) Ако сте във вид интимност е едно, но другото = трагедия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да, това всичко ми е ясно. :)

Значи имаме жена в кухнята, дето предлага да речем, да се подмени частично осветлението с LED. Или да направи дома "умен".
Що не, ако ще е по-уютно, по-практично и по-светло за всички останали?! :)  А решението е ясно, че ще е на собственика.
Вероятно е уморен от опити, предложения и експерименти да угоди на всички. Представям си, това са толкова години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, EMSIDI написа:

Значи имаме жена в кухнята, дето предлага да речем, да се подмени частично осветлението с LED. Или да направи дома "умен".
Що не, ако ще е по-уютно, по-практично и по-светло за всички останали?! :) 

Бях чел за една жена, дето за по-икономично решила да сипе в резервоара на колата дизел този път, вместо бензин :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2020 г. в 23:52, Kalin Karaboychev написа:

Аз обаче предлагам нещо по-различно. Да се отнемат модераторските права на хората в ''Хардуерен тим''. Много своеволия се получават там. На някой нещо не му допада и веднага трие на воля. Ето пресен пример: profruit. И даже дават ''съвети'' кой къде да пише във форума. Отстрани изглежда много некоректно, както е и в действителност.

Поздрави.

Редакция за по-голяма яснота:

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Jorge написа:

Аз обаче предлагам нещо по-различно. Да се отнемат модераторските права на хората в ''Хардуерен тим''. Много своеволия се получават там. На някой нещо не му допада и веднага трие на воля. Ето пресен пример: profruit. И даже дават ''съвети'' кой къде да пише във форума. Отстрани изглежда много некоректно, както е и в действителност.

Поздрави.

Сигурен съм, че ако не твориш офтопици няма да ти се трият постове, виждаш проблема от грешната страна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...