Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан със Bios update

Препоръчан отговор

Здравейте ! Флашнах биоса на дъно Asrock b450 Gaming k4 и мисля че всичко мина добре ,но ми направи впечатление че компютъра след това стана много тих и се съмнявам в по високи температури от нормалното .Видях че охладителя на процесора и перките на видеото въртят ,но по бавно от преди ,също и перките на самата кутия.Давам скрийншот снимки ,но са малко гадни защото снимам с телефона !

20200609_124028.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Не се прави update на bios, щом машината работи. При една грешка всичко заминава.

2. Линкът със снимките не работи.

3. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy. Те ще покажат какви са ти темепратурите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

1. Не се прави update на bios, щом машината работи. При една грешка всичко заминава.

2. Линкът със снимките не работи.

3. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy. Те ще покажат какви са ти темепратурите.

Напротив за 3та генерация Ryzen задължително се флашва !

Затова фрашнах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, www543 написа:

Напротив за 3та генерация Ryzen задължително се флашва !

Затова фрашнах

Биос се флашва, само когато е указано при смяна на даден хардуер. Иначе е ненужно и рисковано. Но ти сам си избираш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Биос се флашва, само когато е указано при смяна на даден хардуер. Иначе е ненужно и рисковано. Но ти сам си избираш. 

Май не следиш какво пиша! Сменям 2600 със 3600х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, www543 написа:

се съмнявам в по високи температури от нормалното

Не се кара на съмнения, а се правят измервания. Иначе пррилича на вуду.
Що се отнася до по-тихата машина - възможно е новият BIOS  да работи по нови алгоритми и от там и по-различното управление на вентилаторите.
Без измервания всичко друго е ала-бала.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Не се кара на съмнения, а се правят измервания. Иначе пррилича на вуду.
Що се отнася до по-тиата машина - възможно е новият BIOS  да работи по нови алгоритми и от там и по-различното управление на вентилаторите.

Опитвамсе да дам снимки от биоса ама нещо не се получава.как мога да вдигна скороста

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, www543 написа:

как мога да вдигна скороста

Научи се да задаваш въпроси? Коя скорост?
Ползвай софтуер за диагнстика на хардуера. Като open hardware monitorHWiNFO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

OFF

Можеше да си облечеш тениска.

OFF

Смени режима на перките!

Ти след ъпдейта на bios-a върна ли фабричните настройки?

Нищо не съм пипал,само ъпдейтнах и bootнах това е .

20200609_132233.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все ми се струва, че в ръководствата за ъпдейт на bios има точка върнете фабричните настройки, направете ъпфейт, върнете отново фабричните настройки ... нещо такова ама кво ли разбирам аз от четене на ръководства :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Все ми се струва, че в ръководствата за ъпдейт на bios има точка върнете фабричните настройки, направете ъпфейт, върнете отново фабричните настройки ... нещо такова ама кво ли разбирам аз от четене на ръководства :)

От тук ли трябва да го направя?

20200609_134507.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да си снимаш всички настройки кое как е преди това и после да знаеш кое да промениш отново ако системата не зареди.

Беше хубаво да го направиш преди ъпдейта, но .. това вече не е опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Добре е да си снимаш всички настройки кое как е преди това и после да знаеш кое да промениш отново ако системата не зареди.

Беше хубаво да го направиш преди ъпдейта, но .. това вече не е опция.

Прав си ,но не се сетих!

При натискане на опцията за връщане на фабрични нищо не се случва и се наложи просто да дам Eхit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, www543 написа:

Май не следиш какво пиша! Сменям 2600 със 3600х

И къде си го написал?? В коментарите по-долу. Според теб аз има ли откъде да знам какво правиш или си правил???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ъпдейт на биос по принцип нулира настройките до фабрични. Самия ъпдейт идва с неговите си фабрични настройки.

Ако настройките в предишния биос са били за да се подсилва изкуствено вентилатора, то е напълно естествено след ъпдейта да се върнат стандартните. А последните имат за цел вентилаторите да са тихи, при всекидневна работа без натоварване на проц-а.

Има си в менюто дял за контрол на охлаждащите вентилатори - но това е само за тия дето са включени към самото дъно (вкл и за ЦПУ)

Дори не е посочено кои вентилатори са "тихи" - защото има доста такива сред кутиите. Още повече - ако е геймърска машина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

И къде си го написал?? В коментарите по-долу. Според теб аз има ли откъде да знам какво правиш или си правил???

Извини ме ! Не искам да засегна никой!

Преди малко свалих процесора,заминава за клиент !трябваше  затова да направя този ъпдейт ,защото  поръчвам от 3_та генерация процесор и незнам дали без този предварителен флаш ще тръгне ! За сега е това а когато пристигне новия ще видим как e и ще ви пиша  приятен ден и се извинявам на Емил Костов!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, www543 написа:

Извини ме ! Не искам да засегна никой!

Преди малко свалих процесора,заминава за клиент !трябваше  затова да направя този ъпдейт ,защото  поръчвам от 3_та генерация процесор и незнам дали без този предварителен флаш ще тръгне ! За сега е това а когато пристигне новия ще видим как e и ще ви пиша  приятен ден и се извинявам на Емил Костов!

Не си ме засегнал и няма за какво да се извиняваш. Просто не знаех какво си правил първоначално, а и линкът със снимките не работи ( поне при мен).  :handshake:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@www543 Айде почни да ползваш сайтове за хостване на снимки като imgur или prikachi, че половината неща, които трябваше да се видят, не се виждат.

преди 4 часа, DarkEdge написа:

И накрая ще излезе, че всичко си е ала-бала, понеже някой недоразбира материята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, www543 написа:

и се съмнявам в по високи температури от нормалното .Видях че охладителя на процесора и перките на видеото въртят ,но по бавно от преди ,също и перките на самата кутия.

@hudyr, самото описание е от областта на приказките за лека нощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване