Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mirosiva

Aser Aspire 3- много запуснати процеси

Препоръчан отговор

Не мога да преценя от къде идва проблема, дали имам вируси или процесите са останали от някакви изтрити програми. Ако темата не е за тук, моля модератора да я премести където и е местото.

С една дума, от 3-4 месеца става трудна работата с лаптопа- много е бавен. Поразгледах го- запуснати около 140 процеса, 50-60 процента от РАМ е заета през цялото време, понякога харда е на 100 процента. Повечето са системни процеси, не съм срещал подобно нашествие и не искам да ги спирам неконтролируемо.

Давам скрийшот.

Лаптопа на дъщеря ми е с данни: 4 ядрен, РАМ 4,   Windows 10 Enterprise Professional х 64. Ако са нужни други данни, кажете.

Моля за помощ. Благодаря предварително.

MNOGO PRОCESI.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи точно кои процеси товарят хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно са много, ще трябва да наснимаш прозорците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето шотове, номерацията малко куца, номер 7 съм прескочил.

В последния шот се вижда, че гугъл хром има 10 тага, а всъщност са само 3.

ТАСК.1.jpg

ТАСК.2.jpg

ТАСК.3.jpg

ТАСК.4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам другите, да ама следмалко, че нещо системата не позволява да дам  другите. Темата е задържана засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви са причините за да ми бъде задържана темата.   Пусналите теми след мене нямат такъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, mirosiva написа:

Не знам какви са причините за да ми бъде задържана темата.   Пусналите теми след мене нямат такъв проблем.

Защото темата ви е в специализиран раздел и тук се спазват определени правила. Изисква се одобряване на коментарите от модератор (но явно такъв не е бил активен). Отделно се изисква публикуването на лог файловете от FRST в този раздел за да се прецени дали темата ви е за тук или за форума за Операционни Системи.

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Слави Маринов написа:

Този ще да е някакъв нов уиндоус навярно?

Това ми показа Еверест и не обърнах внимание, може би съм мислил, че е PRO. А ето данни от самия компютър, версията е Windows 10 Enterprise .Темата ми още не е освободена и не знам дали ще иа развитие. Може би трябва да създам нова тема в раздела  Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, mirosiva написа:

Темата ми още не е освободена и не знам дали ще иа развитие. Може би трябва да създам нова тема в раздела  Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? .

Темата ви е освободена и вие сте точно в този раздел в който сте посочили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Темата ви е освободена и вие сте точно в този раздел в който сте посочили...

Благодаря на  B-boy/StyLe/ за освобождаване на темата ми. Разбрах причината, ами в летния период няма свободни хора. Поне това се уточни. Сега остава и да ми се оправи и лаптопа, очаквам помощ от всички. Някои ми писаха на ЛС, но нищо не се промени. Давам скрийншот на момента. Разбира се, че ще има други показания, но пак запуснатите процеси са около 140.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега е добре да отворите посочения линк и да изпълните инструкциите от него. Да прикачите лог файловете от проверката с FRST.

Иначе по така описания проблем темата ви изобщо не е за нашия раздел, но нека да видим. Ако не открия зловреден софтуер ще я прехвърля, защото тук не се занимаваме с оптимизация на Windows и спирането на излишни процеси (които са легитимни).

За подобни цели си има сайтове като http://www.blackviper.com/ и инструменти като AutoRuns и Task Manager => Startup и т.н. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А сега е добре да отворите посочения линк и да изпълните инструкциите от него. Да прикачите лог файловете от проверката с FRST.

Иначе по така описания проблем темата ви изобщо не е за нашия раздел, но нека да видим. Ако не открия зловреден софтуер ще я прехвърля, защото тук не се занимаваме с оптимизация на Windows и спирането на излишни процеси (които са легитимни).

За подобни цели си има сайтове като http://www.blackviper.com/ и инструменти като AutoRuns и Task Manager => Startup и т.н. ;)

Ясно, това ще направя и тук ще дам лога, благодаря. Не я пуснах в другата тема, защото не бях сигурен дали имам вируси. Но въпреки всичко тези 140 запуснати процеса са си множко.

Започвам.

Давам тук логовете според указанията.

FRST.txt Addition.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Лог файловете изглеждат чисти, но има някои остатъци, които могат да се премахнат (не мисля обаче, че те са причината за проблема):

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа)

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Според мен е добре да се допитате до колегите в раздела за Операционни Системи кои услуги и процеси да спрете. Аз вече споменах за Autoruns, Task Manager (Startup) и сайта на BlackViper. Отделно за 10 има и друг чудесен инструмент в лицето на debotnet (но той трябва да се настрои от специалист...ако например някой се съгласи да ви го настрои през AnyDesk, която видях, че имате инсталирана):

https://www.mirinsoft.com/ms-apps/debotnet

Та, според мен сте за олекотяване (окастряне на плявата, не за почистване от зловреден софтуер). Все пак логовете не бяха излишни за да се провери дали някой червеи не се саморепликира. Но такъв не видях.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бих предложил преди кастренето да пробва да направи split svchosts, че 4GB RAM му идват малко на Win 10 x64:
https://winaero.com/blog/set-split-threshold-svchost-windows-10/
И най-лесно става с Winaero tweaker
Winaero-Tweaker-svchost-split-threshold.png

Само се кликва бутонът
[Set Above RAM (Reduce Amount of SVCHOST EXE)]
и се рестартира системата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами скрипта се е изпълнил коректно. Мисля да преместя темата ви в раздела за Операционни Системи.

Поздрави и лека вечер! :bye1:

Edit: преименувайте FRST64.exe на uninstall.exe и го стартирайте за да премахнете остатъците от инструмента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Бих предложил преди кастренето да пробва да направи split svchostds:
Winaero-Tweaker-svchost-split-threshold.png

Благодаря за своевременната намеса наDarkEdge  и за указанията. Ще ги изпълня след приключване на чистенето.

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

Ами скрипта се е изпълнил коректно. Мисля да преместя темата ви в раздела за Операционни Системи.

Поздрави и лека вечер! :bye1:

Много благодаря за помощта. Както винаги калдата.ком е на линия за да помага компетентно на закъсалите. Лека вечер, пр уикенд

ПС: премахвам инсталираните програми.

Дааа, нещо ново за мен.

Справял съм се и с по сложни неща,но сега за не направя някоя глупост, ще проуча задачата и тогава ще действам да направя split svchostds:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След изпълнение на split svchosts и рестарта, като зареди до десктоп, кликни с десен бутон на Старт бутона и избери Run. В новотворилото се прозорче напиши cmd и натисни [Ctrl]+[Shift]+[Enter].
Ще се отвори черен прозорец  - в него постави този ред:

Цитат

tasklist >%userprofile%\tasks.txt &type %userprofile%\tasks.txt|clip

и натисни Enter.
Влез тук в темата, кликни в полето за писане и натисни Ctrl+V (може преди това да кликнеш на оченцето, което е в лентата с инструменти за писане във форума, за да се скрие после листнигът)
Публикувай резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок

Хмммм, дали не обърках конците. Изтеглих pc-repair-setup, инсталирах я, след сканирането иска да ме накара да активирам платената версия. Не знам дали да рестартирам и да изпълня стъпките от указанията, или да деинстал орограмата и след това да рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

========================================================================================================================

ПС: не става работата. Дали пък програмата не иска само регистрация? Аз мисля,че иска да ме прати на платената версия, дали е така?

Времето доста напредна и аз не искам да тормозя модераторите, и те искат да си починат. И утре е ден. Благодаря дотук за помощта.

Страхотни сте ! ! ! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mirosiva написа:

pc-repair-setup

Кой е казвал да се ползва този инструмент?

преди 3 часа, DarkEdge написа:

https://winaero.com/e107_files/downloads/winaerotweaker.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png.325d9bc2721d78ab76d776fa597f5d17.png

Това се получи

Дали правилно съм действал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, DarkEdge написа:

След изпълнение на split svchosts и рестарта, като зареди до десктоп, кликни с десен бутон на Старт бутона и избери Run. В новотворилото се прозорче напиши cmd и натисни [Ctrl]+[Shift]+[Enter].
Ще се отвори черен прозорец  - в него постави този ред:

и натисни Enter.
Влез тук в темата, кликни в полето за писане и натисни Ctrl+V (може преди това да кликнеш на оченцето, което е в лентата с инструменти за писане във форума, за да се скрие после листнигът)
Публикувай резултата.

Май втората част не си я изпълнил...
Освен това на черния прозорец се вижда, че командата не е завършила работа
Има ли промяна след изпълнение на split?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казва, че е свършила, Точно с  Ctrl+излезе черния прозорец .

ОК, ще започна отново процедурата. Може да съм прескочил нещо или да съм сбъркал....

image.png.325d9bc2721d78ab76d776fa597f5d17.png

Редактирано от mirosiva
Сори, има разлика, май не съм завършил. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...