Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разлики между пералните Бош и Сименс

Препоръчан отговор

Търсих и в нета не открих кой знае колко инфо.Излизат от една и съща фабрика.Чаркулята са едни и същи, копчилъка почти идентичен.Обаче Сименса е малко по-скъп.Сега сравняван тия двете с автоматично дозиране.Кое им е различното.Освен , че едната свети синьо, другата червено.И въобще заслужава ли си тая опция автоматично дозиране.https://www.mediamarkt.nl/nl/product/_siemens-wm14t6h6nl-1527425.html           https://www.mediamarkt.nl/nl/product/_bosch-wat28650nl-1532775.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Божа работа е всичко. Трябва да знаеш какво покрива гаранцията и колко години е. Иначе марките вече са просто за реклама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика особена няма. Само гледайте да вземете модел с разглобяем казан, иначе ремонта може да достигне 50% от стойността на машината. Доколкото си спомням WAN серията бе с разглобяеми, а WAT със споени. Разликите в цените идват от примерно присъствието на шумоизолация налепена по вътрешната страна на корпуса. 
Колкото до автоматичната дозировка на перилен препарат, не мисля че е толкова съществена екстра. 

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Божа работа е всичко. Трябва да знаеш какво покрива гаранцията и колко години е. Иначе марките вече са просто за реклама.

Да, и това е много важно. Най-скъпия ремонт, като подмяна на лагери при много производители, като Беко не се покрива от гаранцията, защото по техни думи лагерите са водели консуматив. Е заради тоя "консуматив" при съвременните Беко трябва да смениш целия казан заедно с барабана. Как решиха, че е консуматив, като не са предвидили замяната му дори? По тяхната логика половината пералня е консуматив. Много некоректни са що се отнася до гаранционни условия. Отделно вече даже елитни марки, като AEG слагат евтини лагери и се случва да са с заводски брак и да умрат преди изтичане на гаранцията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, franchesko написа:

тая опция автоматично дозиране

е направо вредна.

Гледай както Костов каза гаранцията и къде е произведена, избягвай Полша, Русия...

Разликата в цената не си заслужава, но прочети всичките възможности! Не са еднакви машини, въпреки че от 2014 всичко е само БОШ. Сименс не произвеждат повече електодомакински уреди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боша и Сименса ги правят в Германия.АЕГ в Полша.Иначе Бекото от същия клас е сравнително по-ефтина.Според запознати, ги правели с части на Бош, само, че понеже ги сглабяли в Турция, от там и разликата в цената.Всичко е с две години гаранция, даже и Миелето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, franchesko написа:

Боша и Сименса ги правят в Германия.АЕГ в Полша.Иначе Бекото от същия клас е сравнително по-ефтина.Според запознати, ги правели с части на Бош, само, че понеже ги сглабяли в Турция, от там и разликата в цената.Всичко е с две години гаранция, даже и Миелето.

Нищо от написаното не е вярно. Нито Беко има общо с Бош, нито пък Бош се произвежда само в Германия. Какво пише на тази продуктова таблица на пералня Бош, къде е произведена? 
1544853698533_bulletin

В доста страни ги произвеждат, даже в Тайланд: 
$_20.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, franchesko написа:

Според запознати, ги правели с части на Бош, само, че понеже ги сглабяли в Турция, от там и разликата в цената.

По-скоро е точно обратното :) . От няколко години Bosch имат завод и в Турция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За източно европейския пазар, е нормално да има Бош произведен в Полша и Тайланд.За да могат и цените да отговарят на стандарта.На западния бряг, дори базовите им модели са мейд ин джърмъни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, franchesko написа:

За източно европейския пазар, е нормално да има Бош произведен в Полша и Тайланд.За да могат и цените да отговарят на стандарта.На западния бряг, дори базовите им модели са мейд ин джърмъни.

Едва ли разпределението е на такъв принцип. По-скоро ЕС се поема от завода в Германия, а СНГ от този в Русия. Когато за даден срок един от заводите не смогва с поръчките, този в Полша работи, като спомагателен, но това не е важно. Това че е сглобена една пералня в Германия, какво значение има? Даже няма гаранция, че е сглобена от Ханс, а не от Али. Все пак живеем в 21-ви век. Компонентите са хубави, без значение, къде е сглобена машината. Електрониката е немска Siemens, лагерите японски NSK и така нататък. Bosch, като цяло е хубав бранд що се отнася до перални. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 7 години вярна служба програматора на Бош-а умря и се наложи да я сменя с нова пералня, отново Бош wan серията, която е произведена  в Полша. Предишната не знам къде? На този модел дава(ха)т 10 години гаранция на електромотора ако го регистрираш до 14 дни от покупката на техни сайт. Като качество на изработка си личи, че след 7-8 години намесата на счетоводителите е още по-голяма: шкафчето за препарата е от една пластмаса, която се страхувам да натегна за да не се счупи, капака на барабана и той един кекаф, че не знам докога ще издържи. Единственото по-добре е, че наистина е осезаемо по-безшумна и до там.

Поздрави и успех с покупката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Франческо, приятелю мой, искаш да си купиш, или да спориш?

Ако е първото, да цитирам мой приятел - вземи си най-евтината, да не те е яд после... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми има бизнес (магазин и сервиз) за бяла и черна техника втора употреба, като в основата му стоят пералните.

От него и шурей му който е управител на сервиза съм чул винаги да хвалят най-много Миелето като марка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, grizly написа:

От него и шурей му който е управител на сервиза съм чул винаги да хвалят най-много Миелето като марка.

Ами защото са най-скъпите lolo.gif . И като намерят някоя такава, изхвърлена на боклука от някой германец просто защото му е омръзнала и иска по-нов модел, могат да я пробутат на някой глупав българин с голяма печалба.

Я питай брат си и шурея му къде се произвежда "Миелето" в момента :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувах наскоро за приятели чисто ново Миеле.Като центруфугира цигара да оставиш изправена не пада.Обаче цената и колкото два Сименса среден клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, RudeBoy написа:

Ами защото са най-скъпите lolo.gif . И като намерят някоя такава, изхвърлена на боклука от някой германец просто защото му е омръзнала и иска по-нов модел, могат да я пробутат на някой глупав българин с голяма печалба.

Я питай брат си и шурея му къде се произвежда "Миелето" в момента :)

Аз не мисля че българите които си купуват уреди втора употреба са глупаци - напротив, всеки иска по-качествено, а за съжаление новото или поне това което се продава в страната ни не винаги се оказва качествено и толкова издръжливо като това което се продава навън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТИ какво мислиш си е твоя работа :) . Аз имам приятел в Германия, който е работел точно това - обикаля с камион и събира стари електроуреди, които хората нямат право просто да изхвърлят, защото има сериозни глоби. И след това такива като брат ти и шурея му отиват в склада, където се събират боклуците, и си изкупуват каквото харесат, на символични цени. След това ги препродават тук под надслов "Miele - най-добрата марка" :D .

Та, не ми отговори на въпроса - къде се произвеждат пералните Miele в момента?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа къде се произвеждат, брат ми го няма до мен и сега не мога да го попитам.

Явно си в голяма заблуда - ти да не би да си мислиш че моят брат и шурей му ходят навън и обират уреди:no-no:, и 2 та са достатъчно заети и си имат предостатъчно ангажименти, има си хора като твоя приятел за целта, а на брат ми стоката му идва натоварена на тирове тук.

И какво искаш да кажеш - че този надслов "Miele - най-добрата марка" не е вярен ли - това си е самата истина.

Това са едни от най-качествените, здрави, надеждни и издръжливи перални - нашата в къщи модела и е от 2010, но вече 8 години не е мръднала изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миеле далеч не е най-доброто.Има едни швейцарски Schultess, те са малко познати, защото малко хора могат са извадят такава пара.Миелето са пресметнати за около 5000 цикъла, а тия швейцарските за 10 000 ама почват от 1800 евра

9E529389-A846-472E-9661-6053290CF34F.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.07.2020 г. в 22:25, franchesko написа:

Миеле далеч не е най-доброто

Най-доброто е.Именно Миеле е най-доброто в света.Обикновено в пъти по-добро от останалите.Преди имаха по10 и 20г. гаранция.Но за парите им купуваш една след друга 5 перални.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лепнах един Сименс 9кг. на тънка лайсна намален от 600 евра на 479 и проция с 50 евра cashback от Сименс.Дет са вика направо ще ми легне на безмангизи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, franchesko написа:

Лепнах един Сименс 9кг. на тънка лайсна намален от 600 евра на 479 и проция с 50 евра cashback от Сименс.Дет са вика направо ще ми легне на безмангизи.

Ами честито, ама ти с тези 9 килограма на целия блок ще переш дрехите ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.07.2020 г. в 23:55, franchesko написа:

опция автоматично дозиране.

АЕГ или AEG ... 

Няма Бош лъв ил прочие ...  Да, заводите в Европа са три!!! Гледай къде германци държат основния пакет от акции. ;) 

п.п. Винаги може да се разделиш с една пералня, въпроса е кога, т.е. тя ли ще те предаде или ти!!!!

Успех!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

АЕГ или AEG ... 

AEG, са масово с плитки барабани, което предразполага към по голям дисбаланс при центруфугиране, и по-бърза амортизация.Гледах ги 8кг., като го измерих вътре на ръка една педя и два пръста, сравнения с Бош и Сименс, които са по две педи дълбоки.Миналата година взех миялна на АЕГ уж ми я хвалеха, след шест месеца се скапа, майстори, сервизи проблема си остана.Ядосах се изхвърлих я, и поръчах Сименс.Мейд ин Джърмъни, сглобявана в Мюнхен.Бетон от сякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, franchesko написа:

и по-бърза амортизация.

За коя година говориш, а?! Аз ползвам две!!! Едната е втора употреба от Германия ... 

Да, виждал съм я разглобена, за разлика от други. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване