Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко плащате за вода месечно?

Препоръчан отговор

Здравейте! Нямаше и да се замисля по въпроса, ако една поредица от събития не ме накара да проследя последните фактурирания и плащания. Разбирам, че,

потреблението е строго индивидуално и относително, но все пак, нормално ли е двучленно домакинство да има разход около 40 куб. месечно в панелка?

Не съм от дребнавите, като консумирам си плащам, но ми стана любопитно, ако мога с нещо да намаля месечните разходи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 78
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Запиши си водомерите и ще разбереш колко реално консумираш.

Басейн ли пълниш?

Устиска 40 минути, вместо цял ден, даже час, и за тея 40 минути пак влезе в тоалетната. Какви хора сте...

Публикувани изображения

Лятото под 60 кубика не мога да падна.... хем градинката я поливам от кладенец...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, street racer написа:

Лятото под 60 кубика

Басейн ли пълниш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова. Или филтрираш водата и ползваш по-дълго, или ползваш кладенчова.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Затова. Или филтрираш водата и ползваш по-дълго или ползваш кладенчова.

От кладенеца няма стопляне - ако я подгрявам...като пари сигурно ще е повече. Карам през водомера с една помпичка и хапчета...ама пак на 3 дена точа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Mercari написа:

Здравейте! Нямаше и да се замисля по въпроса, ако една поредица от събития не ме накара да проследя последните фактурирания и плащания. Разбирам, че,

потреблението е строго индивидуално и относително, но все пак, нормално ли е двучленно домакинство да има разход около 40 куб. месечно в панелка?

Не съм от дребнавите, като консумирам си плащам, но ми стана любопитно, ако мога с нещо да намаля месечните разходи.

Най-вероятно водомера ти е заминал, вземи си нов и викни да ти го сменят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

кладенец>серпентина>басейн

Мисля го варианта... със соларен колектор...ама вируса ме стопи малко от към "мазнинка"... :)  В момента, при прясна вода (3.90/0.90) гьол, към 14.00 вече е ок, ама...не знам... иска ми се да стане нещо по..така ..няма пари в момента...място имам за колектори, поне 30 квадрата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нареди една серпентина от черна полиетиленова тръба (като за отглеждане на краставици) с ориентация север-юг. Няма да е много стилно издържано и с по-ниска ефективност, но ще върши добра работа и е с ниска себестойност

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ncl написа:

Не ми се струва нормално. Нормално е по около 4 кубика на човек за месец.

За това поставих и въпроса. С 4 водомера сме, на 2 щранга, така е устроена панелката. Колко па да се перем и къпем? Верно лято е, спортисти сме, след тренировка баня, пералня, нормално. Но пък няма разлика със студените месеци! Как да разбера, къде е проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Mercari написа:

двучленно домакинство да има разход около 40 куб. месечно в панелка?

6-10м3 е нормалната консумация

току-що, Mercari написа:

С 4 водомера сме, на 2 щранга

За студена и топла вода?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, baitexpo написа:

Запиши си водомерите и ще разбереш колко реално консумираш.

И това ще направя. не вярвах, че някога ще снимам водомер студена преди пералня и след, но го направих. Започвам с наблюдението и на

останалите. Явно ще си водя дневник! 

Нямам зеленчукова градина.

Даа, за студена и топла са на двата щранга. 

преди 14 минути, DarkEdge написа:

За студена и топла вода?

Съвсем се обърках с отговорите тук. Съжалявам, по-различно е от другите форуми. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казанчето в тоалетната капе ли, как са крановете капят ли - при мен единпът плащах и номера на съседката - и като видях че плащам за 3 водомера , а не за два - после съседката ми ревеше че и били високи сметките

иначе сега заради вируса не идват често и пишат на посоки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

казанчето в тоалетната капе ли, как са крановете капят ли - при мен единпът плащах и номера на съседката - и като видях че плащам за 3 водомера , а не за два - после съседката ми ревеше че и били високи сметките

Ей това...много верно! Кранчето "капе', казанчето "малко пуска".... и после що имам 30 кубика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз заради капещи краанове съм имал големи сметки - и сега ми е като мания, дори вече имам уплътнители, които вече са стари и не стават

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не капе! Ако капеше щях да забележа предполагам. Трудно ми е от отговори да пресея важното! Поддържаме що годе нормални условия за живот. 

преди 13 минути, street racer написа:

Ей това...много верно! Кранчето "капе', казанчето "малко пуска".... и после що имам 30 кубика

Къде да капе тоя моно блок? Къде да следя? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mercari написа:

Нищо не капе! Ако капеше щях да забележа предполагам. Трудно ми е от отговори да пресея важното! Поддържаме що годе нормални условия за живот. 

Сериозно - 40 кубика са страшно много за двама...дори и да не се ограничавате. Поискай проверка експертна (не знам как е тук) на водомера/те.

До колкото знам тук има плащаме и някакви загуби, ама....не съм на ясно точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук поне сте гостоприемни и търпеливи към новобранците. Поставих въпроса в друг форум, там ме отказаха на момента от дебат по темата. Благодаря ви за предложенията, ще обърна внимание на същественото за нашето домаконство! 

Честно, ако не бях се заслушала в случаен разговор по темата и после не бях прочела една статия за спестявания, нямаше и да се замисля. Влизам си в банкирането и каквото ми излезе, като битови сметки, плащам си и толкова. 

преди 7 минути, street racer написа:

Сериозно - 40 кубика са страшно много за двама...дори и да не се ограничавате. Поискай проверка експертна (не знам как е тук) на водомера/те.

Това исках да чуя, някакво сравнение, нещо, за което да се хвана за да претендирам. Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mercari написа:

Тук поне сте гостоприемни и търпеливи към новобранците. Поставих въпроса в друг форум, там ме отказаха на момента от дебат по темата. Благодаря ви за предложенията, ще обърна внимание на същественото за нашето домаконство! 

Провери си 'моноблока" - не знам на какъв принцип е, двоен, троен (порционно) малко да минава от там към канала (след уж затворен клапан).... и ей ти ги по 0,5 л/час - говоря условно естествено. Но първо - водомера да се провери

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mercari написа:

нормално ли е двучленно домакинство да има разход около 40 куб. месечно в панелка?

Ако се къпе всеки ден - да. При силна струя, може би по 20 минути дневно съвсем спокойно ги правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водомерът повече не може да покаже, по- малко- да. Най- вероятната причина е казанчето на тоалетната. Гледаш дали не сълзи в чинията. В този момент може водомерът да не върти, но когато спадне нивото в казанчето, поплавъкът отваря клапата и почва да пълни. След определно време нивото пак спада и пак почва да пълни. Така може и 100 кубика да навърти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване