Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за помощ при избора на видеокарта. Ето това има в кутията:

Gigabyte GA - B85M-DS3H

Intel Xeon e3-1231

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

Ще ми се да сложа видеокарта, която да е възможно най-хубава, но подходяща за тази конфигурация без да сменям нищо друго. В момента работи с GTX 750. Бюджет не повече от 500-600лв. Конфигурацията е на 6 години. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да сложиш почти всяка видеокарта с това захранване. 

Старият Хасуел донякъде може да спъва сериозна видеокарта но да не ти пука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Momchil Yordakiev написа:

Здравейте,

Моля за помощ при избора на видеокарта. Ето това има в кутията:

Gigabyte GA - B85M-DS3H

Intel Xeon e3-1231

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

Ще ми се да сложа видеокарта, която да е възможно най-хубава, но подходяща за тази конфигурация без да сменям нищо друго. В момента работи с GTX 750. Бюджет не повече от 500-600лв. Конфигурацията е на 6 години. 

Ако правилно предполагам, че използваш 1080p(ти ще напишеш) монитор няма смисъл да се изхвърляш с карта отговаряща на посочените финансови параметри. Визирам игри естествено. Всяка карта от 250 лева нагоре ще е огромен ръст спрямо сегашната ти.

преди 3 минути, Roujin Z написа:

Може да сложиш почти всяка видеокарта с това захранване. 

Без RTX 3080 примерно.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то има и разни двучипови но предполагам търси нова а за този бюджет колебанието ще е за някоя 1660.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Е то има и разни двучипови но предполагам търси нова а за този бюджет колебанието ще е за някоя 1660.

Засега няма достатъчно информация: 

- дали е за игри

- на каква резолюция

- какви игри

П.П. Според мен и една GTX 1050 е голям ъпгрейд, но го пиша това наизуст без да знам горните 3 неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

но предполагам търси нова а за този бюджет колебанието ще е за някоя 1660

Козунаки , ти си на ход . Честно казано ,очаквах да си предложил отново версия на 1650 с възможно най-ниската цена, некачествена платка и трагично охлаждане. Вярвам в твоите способности .    😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет до 600 лева най-добрия избор е 1660 Super:

Почти с производителност на 1660 TI, но на по-ниска цена: https://www.vario.bg/komponenti-video-karta?32[]=GTX 1660 Super&orderby=

Процесора си е достатъчно адекватен.

Ако остане бюджет и си с малко памет (<=8GB), можеш да я увеличиш и нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си ей това нещо - https://www.gigabyte.com/bg/Graphics-Card/GV-N166SGAMING-OC-6GD#kf

Компютъра взе да се рестартира внезапно без предупреждение. От какво може да е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Momchil Yordakiev написа:

Купих си ей това нещо - https://www.gigabyte.com/bg/Graphics-Card/GV-N166SGAMING-OC-6GD#kf

Компютъра взе да се рестартира внезапно без предупреждение. От какво може да е ?

От захранването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата карта иска допълнително захранване. Захранването ти има необходимите кабели просто ги използвай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Новата карта иска допълнително захранване. Захранването ти има необходимите кабели просто ги използвай.

Използвал съм ги. То иначе не знам дали би тръгнала .... :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази сутрин се рестартира 4 пъти докато тръгне. Странно защото всички онлайн калкулатори, които намерих показват, че захранването би трябвало да е ок. Възможно ли да е сдало багажа? И възможно ли е новата ми видеокарта да е проблемна? Или софтуерен проблем? Изобщо има ли как да се диагностицира проблема за да не сменям части на сляпо =/ ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването както казах е предостатъчно така че сам си стигнал до правилните изводи.

Няма как да го установиш има ли някакъв проблем с захранването или картата без друго захранване.

Едва ли имаш такова така че при приятел с картата (или в сервиз) и ще разбереш кое от двете е.

п.с. Досега си бил с друга карта така че едва ли слота е мръсен а драйверите са за Nvidia.

Може да пробваш с актуалните ако си с много стари драйвери но едва ли е от това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Momchil Yordakiev написа:

Тази сутрин се рестартира 4 пъти докато тръгне.

Рестартира се преди да зареди ОС?

Ако е така виж за някакви настройки в биос-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При натоварване на видеокартата при игра например рестартира ли се? Направи ли чиста инсталация на ОС за всеки случай?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Roujin Z написа:

Няма как да го установиш има ли някакъв проблем с захранването или картата без друго захранване.

Едва ли имаш такова така че при приятел с картата (или в сервиз) и ще разбереш кое от двете е.

+1

Захранването може да е добро, но в следствие на температурата и стареене на кондерите може да е вече с намален капацитет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, JKirilov написа:

+1

Захранването може да е добро, но в следствие на температурата и стареене на кондерите може да е вече с намален капацитет.

Освен това е интересно, като се дава препоръка (в случая за захранване 450 вата за тази видеокарта) откъде знаят какъв процесор ще има, колко вентилатора ще има и други неща. Така че това е много относителна препоръка.

На тази карта и дават 125 вата, на процесора 80 вата, вентилатори вероятно поне 2 има. Дъното може да товари повече откакто е било ново, заради някой кондер например и накрая 450 вата да са на кантар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, JKirilov написа:

+1

Аха. Като гледам моделчето е доста старо и явно ще да си прав. 

Не бързай да се радваш, защото пишеш неща заучени от форумите. Тоест пълни глупости. За 6 години капацитета на захранването ще е променен...би ли изчислил с колко и какви проблеми би довело това? Едно захранване само кондензатори ли притежава(кондери според твоя смешен речник)? А за глупостите на vpvelev(както и за твоите) си има тема за бисери, но засега ще ви пожаля вас двамата. Дано да седнете да прочетете малко, а ако може и малко практика ще сте златни. Ама надали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.09.2020 г. в 22:04, Momchil Yordakiev написа:

Най-вероятно захранване, което е старо и вече може да е сдало багажа малко или много, което не си е личало с преданта ти карта, консумираща около 30-40 веата максимум, но лично аз първо бих се убедил, дали не е от драйверите. Инсталирай последни драйвери на чисто, ако не си го направил. 

преди 1 час, Jorge написа:

Аха. Като гледам моделчето е доста старо и явно ще да си прав. 

Не бързай да се радваш, защото пишеш неща заучени от форумите. Тоест пълни глупости. За 6 години капацитета на захранването ще е променен...би ли изчислил с колко и какви проблеми би довело това? Едно захранване само кондензатори ли притежава(кондери според твоя смешен речник)? А за глупостите на vpvelev(както и за твоите) си има тема за бисери, но засега ще ви пожаля вас двамата. Дано да седнете да прочетете малко, а ако може и малко практика ще сте златни. Ама надали.

Човек, преди много години, имах проблеми от подобно естество, само че малко в обратния смисъл. За седмица бях взел един i5 3570  от брат ми за проба на мястото на моя i3 3220. Имах GTX460,  която ако не ме лъже паметта, и даваха при натоварване да харчи около 150 вата. Само че аз бях с i3 и картата бе спъвана жестоко в игрите, които играех - Crysis 3, Far Cry 3  и дори DIRT 3. Когато сложих тоя процесор, почнаха черни екрани. Захранването бе 450 ватов Chieftec,  които навремето се препоръчваха в тоя форум. Говоря някъде за 2005-та година. Та пусна играта, почват черните екрани. На другия ден поръчах захранване, дойде след ден и проблемите изчезнаха. Тоя Chieftec  още го ползвам на другата щайга, но там е с един Селерон G1620  и съвсем наскоро му сложих и една GTX 750Ti,  че ми трябваше HDMI  изход за новия стар монитор, който прехвърлих от моята щайга.  Мисълта ми е, че дори и захранване, дето се смяташе за качествено и тежи доста, сдаде багажа след 5 години някъде. И това със  видеокарта, харчеща 150 вата или айде, да кажем, може и малко повече, че бе малко модната.  Просто с процесор i3 3220  тая карта не се товареше  на 100%, от там и консумацията бе ниска, щото и процесорът дори да бе натоварен, си харчеше максимум 65 вата доколкото помня характеристиките. Но когато сложиш I5, който харчи съвсем малко повече, се получи така, че видеокартата се натоварваше на 100% при Crysis 3,  а това означаваше, че харчи колкото и душа иска.  И така черни екрани. 

В случая с тая карта...ами да, Xeon  ще си харчи пак толкова може би и дори да е по-малко, то ще са 10-20 вата. Обаче видеокартата няма нищо общо с GTX750, която харчеше половината от подаваната и енергия от PCI-E  слота. Да, разликата не е голяма - 70-80-90 вата и дори спъвана по-малко, но си е разлика :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ъндъртейкър написа:

Най-вероятно захранване, което е старо и вече може да е сдало багажа малко или много, което не си е личало с преданта ти карта, консумираща около 30-40 веата максимум, но лично аз първо бих се убедил, дали не е от драйверите. Инсталирай последни драйвери на чисто, ако не си го направил. 

Човек, преди много години, имах проблеми от подобно естество, само че малко в обратния смисъл. За седмица бях взел един i5 3570  от брат ми за проба на мястото на моя i3 3220. Имах GTX460,  която ако не ме лъже паметта, и даваха при натоварване да харчи около 150 вата. Само че аз бях с i3 и картата бе спъвана жестоко в игрите, които играех - Crysis 3, Far Cry 3  и дори DIRT 3. Когато сложих тоя процесор, почнаха черни екрани. Захранването бе 450 ватов Chieftec,  които навремето се препоръчваха в тоя форум. Говоря някъде за 2005-та година. Та пусна играта, почват черните екрани. На другия ден поръчах захранване, дойде след ден и проблемите изчезнаха. Тоя Chieftec  още го ползвам на другата щайга, но там е с един Селерон G1620  и съвсем наскоро му сложих и една GTX 750Ti,  че ми трябваше HDMI  изход за новия стар монитор, който прехвърлих от моята щайга.  Мисълта ми е, че дори и захранване, дето се смяташе за качествено и тежи доста, сдаде багажа след 5 години някъде. И това със  видеокарта, харчеща 150 вата или айде, да кажем, може и малко повече, че бе малко модната.  Просто с процесор i3 3220  тая карта не се товареше  на 100%, от там и консумацията бе ниска, щото и процесорът дори да бе натоварен, си харчеше максимум 65 вата доколкото помня характеристиките. Но когато сложиш I5, който харчи съвсем малко повече, се получи така, че видеокартата се натоварваше на 100% при Crysis 3,  а това означаваше, че харчи колкото и душа иска.  И така черни екрани. 

В случая с тая карта...ами да, Xeon  ще си харчи пак толкова може би и дори да е по-малко, то ще са 10-20 вата. Обаче видеокартата няма нищо общо с GTX750, която харчеше половината от подаваната и енергия от PCI-E  слота. Да, разликата не е голяма - 70-80-90 вата и дори спъвана по-малко, но си е разлика :) 

Аз в момента съм с захранване Chieftec GPA-400B8 400W, закупено през 2015. През това захранване са преминали - G1820(54W) + 9600GT(95W), I5 4670(84W) + RX 570(150W) и сега в момента съм с Xeon E3 1230V3 (80W) и GTX 1070(150-180W), дъното е H81. Тоя Chieftec за 60-70 лв излезе много добро захранване. Пускал съм prime95 + furmark (xeon+1070) за часове и от време на време следя честотите и аболютно никакви проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване