Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Купих нов компютър и нямам картина

Виж решението Разрешен от JorgeTudzharov,

Препоръчан отговор

Здравейте ! Днес ми докараха новия компютър ... поръчах само компютърна конфигурация без монитор мишка и клавиатура понеже разполагам с такива ... свързах компютъра с HDMI кабел към 50 инчов смарт телевизор на LG но за моя неприятна изненада разбрах че нямам картина ... никаква нищо ... пробвах всички портове ... пробвах два hdmi кабела , дори пробвах да свържа стария си монитор със стандартния кабел пак нямаше картина ... опитах да го свържа от дъното където е вградената видеокарта пак нищо ... някакви идеи ... компютъра е чисто нова геймърска машина ... забелязах също така че когато цъкна юсб мишката и клавиатурата също не светят ... сякаш не са включени никъде ... компа си бучи работи си перките се въртят всичко си свети но не мога да го използвам поради липсата на картина ... някой нещо да предложи ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало не е лошо да опишеш подробно какъв е компютърът.

Предполагам си има отделна видеокарта. Има ли как да видиш дали при включване на компютъра се развъртат перките по нея и ако се очаква да свети, дали свети?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в началото не се показва абсолютно нищо на екрана,
и даже на клавиатурата и мишката не светва нищо,
изглежда не тръгва още на ниво BIOS.

При мен имаше подобен случай, но със стар компютър.
Компютърът тръгна чак след нулиране на BIOS със изваждане на батерията на дъното.

Също така имах друг случай с някаква неизправна клавиатура така не тръгваше,
а когато сложих друга клавиатура тръгна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Но не го ли отвори да видиш какво има вътре?

С Гаранционна лепенка?
По-скоро на търговеца се обади и обясни. МНого е вероятно при транспортирането нещо да се е разместило и да не контактува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо защо не пробваш с комбинацията Win-P и избор (три пъти "стрелка")

SPS.png

п.п. Може и само веднъж "стрелка". Не забравяй да натиснеш после "Enter"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Първо защо не пробваш с комбинацията Win-P и избор (три пъти "стрелка")

Ти къде видя, че новият геймърски компютър е дошъл с инсталиран WIndows?... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JorgeTudzharov написа:

Здравейте ! Днес ми докараха новия компютър ... поръчах само компютърна конфигурация без монитор мишка и клавиатура понеже разполагам с такива ... свързах компютъра с HDMI кабел към 50 инчов смарт телевизор на LG но за моя неприятна изненада разбрах че нямам картина ... никаква нищо ... пробвах всички портове ... пробвах два hdmi кабела , дори пробвах да свържа стария си монитор със стандартния кабел пак нямаше картина ... опитах да го свържа от дъното където е вградената видеокарта пак нищо ... някакви идеи ... компютъра е чисто нова геймърска машина ... забелязах също така че когато цъкна юсб мишката и клавиатурата също не светят ... сякаш не са включени никъде ... компа си бучи работи си перките се въртят всичко си свети но не мога да го използвам поради липсата на картина ... някой нещо да предложи ?

Нямаш инсталиран Уиндоус.

И аз съм имала такъв проблем с нов лаптоп. Инсталираха ми допълнително уиндоус и всичко се оправи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Нямаш инсталиран Уиндоус.

И аз съм имала такъв проблем с нов лаптоп. Инсталираха ми допълнително уиндоус и всичко се оправи.

Windows не е първото нещо, което показва картина при включване на компютъра. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, killchain написа:

Точно!

преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Първо защо не пробваш с комбинацията Win-P

А картинките на BIOS? Които също липсват! Освен това изобщо не е ясно дали има инсталирана операционна система и дали е инсталиран драйвър на производителя на видео картата или е универсалният видео драйвър на MIcrosoft.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, цър-вул написа:

А картинките на BIOS? Които също липсват! Освен това изобщо не е ясно дали има инсталирана операционна система и дали е инсталиран драйвър на производителя на видео картата или е универсалният видео драйвър на MIcrosoft.

Да, видях в последствие, че не реагира и преди ОС. 

Щях да задавам въпроса дали в телевизора е избрал от кой порт да получава сигнала, но после забелязах, че и клавиатурата и мишката не реагират. 

Видях и, че нещо е отварял кутията и е 

преди 8 часа, JorgeTudzharov написа:

опитах да го свържа от дъното където е вградената видеокарта

което тотално ме хвърли в "оркестъра", защото това ще доведе до невъзможност за рекламация. 

Натъкнах се на пълни абсурди. 

Извод: Към автора = След като не разбирате, повече не пипайте, а го дайте в сервиз. Гаранцията определено вече не важи след като сте пипали в него. Другия вариант е: Намерете приятел който поне малко е технически грамотен и дойде физически да погледне за какво иде реч.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо, което не видях да се споменава (може да е очевидно, но все пак) - ако телевизорът има повече от един вход (много вероятно), не е сигурно, че автоматично ще избере този, на който идва сигнал от компютъра (т.е. може да трябва ръчно да се избере HDMI-2, HDMI-3... HDMI-n).

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Видях и, че нещо е отварял кутията и е 

преди 9 часа, JorgeTudzharov написа:

опитах да го свържа от дъното където е вградената видеокарта

което тотално ме хвърли в "оркестъра", защото това ще доведе до невъзможност за рекламация. 

Най-вероятно се има предвид порта за видео от дъното - не се нуждае от отваряне н кутията...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така забелязах и липсата на хард диск ... трябваше да ми доставят към поръчката и 1 тб но той липсва ... а за тия които ме обвиняват че съм пипал без да разбирам ... аз просто отворих да си поставя видеокартата която бе висяща не е нещо сложно така че моля ви наясно съм как се слага и просто сън пробвал няколко от входовете ... то е ясно че ще бъде предоставен на човек който е повече в час от мен за да види какво става ... просто си поръчах нов компютър и очаквам всичко да е направено а не да му виси видео картата и да му липсва харда ... жестоко съм разочарован защото съм броил не малко лев ... очаквам отговор и от сайта от който съм поръчал независимо дали е или не е в гаранция ... липсва цял хард ! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 12 часа, killchain написа:

Предполагам си има отделна видеокарта. Има ли как да видиш дали при включване на компютъра се развъртат перките по нея и ако се очаква да свети, дали свети?

Свети си да ... всяка перка в компа се върти ... всичко което свети свети ... върви си нормално просто няма картина ... пробвах и от вграденото и от допълнителната видео карта ... от никъде не идва картина ... пробвах с hdmi и със стандартното ... дали е инсталиран уиндоус няма как да разбера след като нямам картина а то и без уиндоус все пак ще даде някакъв екран ... а и нямам хард диск освен ссд ... забравили са го ... чакам понеделника да се свържа с тях и да ги питам къде ми е харда 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

И как разбра, че няма hdd? Отвори ли кутията? НЕ е ли с гаранционна лепенка?

Отворих я а и нямах опаковка от хард както от всичко останало ... а и компа дойде с висяща видео карта ... беше свързана към захранването но не бе сложена в слота !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JorgeTudzharov написа:

компа дойде с висяща видео карта

Това си е за рекламация, щом си получил асемблиран компютър...

А включи ли го преди да установиш, че картата виси вътре?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

Явное дошъл с кутия, сглобен. Но не го ли отвори да видиш какво има вътре?

Снимай го.

В 10 сутринта от леглото изобщо не погледнах ... разопаковах едва като се качих вкъщи ... моя грешка но това не ги оправдава ... все пак липсва цял хард който е описан в описанието с поръчката която съм отправил .

преди 10 часа, цър-вул написа:

С Гаранционна лепенка?
По-скоро на търговеца се обади и обясни. МНого е вероятно при транспортирането нещо да се е разместило и да не контактува.

преди 26 минути, цър-вул написа:

И как разбра, че няма hdd? Отвори ли кутията? НЕ е ли с гаранционна лепенка?

Снимай го.

преди 10 часа, цър-вул написа:

С Гаранционна лепенка?

Тя дори не беше фиксирана с болт за кутията представяш ли си ... явно тоя който е го сглобявал е пълен идиот !

преди 24 минути, цър-вул написа:

Това си е за рекламация, щом си получил асемблиран компютър...

А включи ли го преди да установиш, че картата виси вътре?

Не ... веднага като го изкарах от кашона видях че нещо виси понеже капака на кутията е стъклен и се вижда всичко и в началото не мислех за гаранцията което също е моя грешка но пак не ги оправдава за половинчатия продукт и понеже е нещо елементарно просто отворих и я поставих внимателно в слота и фиксирах с болт за кутията след като установих че дори липсва такъв ... и след това затворих свързах захранването с кабела ... свързах и hdmi и го включих и така ни звук ни картина .

Снимай го.

Снимах го но качеството на снимката явно превишава позволеното от сайта и не ми дава да я кача :)

преди 13 часа, killchain написа:

Снимай го.

преди 13 часа, killchain написа:

received_669083810693374.webp

преди 5 часа, killchain написа:

За уиндоуса не знам ... платил съм за лицензиран но не знам дали е инсталиран или не понеже не стигам до картина която да покаже ... в кутията с дъното има плик с диск на уиндоуса но предполагам е просто така да си го имам все пак съм платил за него а и има червена лепенка на която пише внимание и още някакъв текст който не съм превел ... надявам се са е инсталиран ако не имам човек който може да го направи но първо да видим развоя ... с липсващия хард и като цяло с конфигурацията ... защото не я получих изцяло завършена което не е никак ок . Дано са пичове и се разберем и уредим въпроса .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, killchain написа:

За уиндоуса не знам ... платил съм за лицензиран но не знам дали е инсталиран или не понеже не стигам до картина която да покаже ... в кутията с дъното има плик с диск на уиндоуса но предполагам е просто така да си го имам все пак съм платил за него а и има червена лепенка на която пише внимание и още някакъв текст който не съм превел ... надявам се са е инсталиран ако не имам човек който може да го направи но първо да видим развоя ... с липсващия хард и като цяло с конфигурацията ... защото не я получих изцяло завършена което не е никак ок . Дано са пичове и се разберем и уредим въпроса .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JorgeTudzharov написа:

а и нямам хард диск освен ссд ... забравили са го

преди 3 часа, JorgeTudzharov написа:

Дано са пичове и се разберем и уредим въпроса .

Колкото и да са пичове, не знам дали биха приели на доверие твърдението ти, че липсва хард диск. Още повече, че си приел компютъра от куриера без забележки, занесъл си си го в къщи, даже си отварял и кутията.

Много яки пичове трябва да са, бате ... :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JKirilov написа:

3 бона? Малиииииииииии...

Според мен Ардес са добри, тук нещо е станало...

Факт ... утре се надявам да разбера какво .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване