Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В момента съм на Виваком, на vdsl ( мисля, че и сега такъв е единствената опция за града) Около две години беше добре, но последните 2-3 месеца чеесто себслучва да има прекъсвания или направо да спира нета. Но поддръжката е добра - идват още на следващия ден, а днес даже около час след като се обадих. Да си оставам ли на виваком или да премина на друг? Възможните алтернативи са нетуоркс и булсатком. На нетуоркс ми предлагат някакъв план  (забравих да питам за името) 80 mbps за 14 лв с рутер безплатен. Каза момичето, че е оптика, но аз не намерих такъв план на сайта им. В булсатком лана е 13лв на месец - 50 mbps. Не разбрах добре 75 ( също 13!?)  дали мога да си прекарам. Твърдяха различни неща служителката и чата на сайта. Няма опция за оптика в моя квартал. Не дават рутер. Относно поддръжката казаха първите, че техниците идвали до 48 часа, а вторите - 72.

Така коя от посочените алтернативи е най-добра откъм качество, цена и поддръжка? Реални ли са скоростите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Veselina Miteva написа:

В момента съм на Виваком, на vdsl ( мисля, че и сега такъв е единствената опция за града) Около две години беше добре, но последните 2-3 месеца чеесто себслучва да има прекъсвания или направо да спира нета. Но поддръжката е добра - идват още на следващия ден, а днес даже около час след като се обадих. Да си оставам ли на виваком или да премина на друг? Възможните алтернативи са нетуоркс и булсатком. На нетуоркс ми предлагат някакъв план  (забравих да питам за името) 80 mbps за 14 лв с рутер безплатен. Каза момичето, че е оптика, но аз не намерих такъв план на сайта им. В булсатком лана е 13лв на месец - 50 mbps. Не разбрах добре 75 ( също 13!?)  дали мога да си прекарам. Твърдяха различни неща служителката и чата на сайта. Няма опция за оптика в моя квартал. Не дават рутер. Относно поддръжката казаха първите, че техниците идвали до 48 часа, а вторите - 72.

Така коя от посочените алтернативи е най-добра откъм качество, цена и поддръжка? Реални ли са скоростите?

Ако има възможност за оптична свързаност минаваш към този оператор.Оптиката като пренос и свързаност е по-сигурна и стабилна. Поддръжката им е минимална. И не, никъде скоростите не са гарантирани.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Veselina Miteva написа:

Зависи! Във всеки град е различно. Например аз бях преди години абонат на Булсатком - само проблеми и дни без нет..Прекъсва, няма го...но това е за моя град /в други градове Булсатком инвестира и има добри мрежи/ . Просто мрежата , която купиха беше стара, не я обновяваха и много хора преминаха на други доставчици. Сега чувам са започнали да пускат оптика и да сменят старите кабели, но ..късно. Обаче пък много хора минахме на Бергон,  и те май също започнаха да свалят скоростта...

Така, че всичко е относително!!!

Поинтересувай се от съседи и приятели, кой на какъв доставчик е в твоя град и сама си направи изводите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на булсат в офиса директно с оптика 15 лв 100 мбпс и скоростите са стабилни е има в някой сървъри като в Сащ не варират добре но както казаха по горе СКОРОСТИТЕ СА НЕГАРАНТИРАНИ . За 1 година съм имал  2 кратки прекъсвания заради шибаното ЕНЕРГО ПРО дето им сменя електромера .

В вкъщи използвам добричкият Бергон .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БУЛСАТКОМ

Няма да съжалявате, доволни сме и не ги сменяме с други

преди 12 минути, Богатир написа:

Зависи! Във всеки град е различно. Например аз бях преди години абонат на Булсатком - само проблеми и дни без нет..Прекъсва, няма го...но това е за моя град /в други градове Булсатком инвестира и има добри мрежи/ . Просто мрежата , която купиха беше стара, не я обновяваха и много хора преминаха на други доставчици. Сега чувам са започнали да пускат оптика и да сменят старите кабели, но ..късно. Обаче пък много хора минахме на Бергон,  и те май също започнаха да свалят скоростта...

Така, че всичко е относително!!!

Поинтересувай се от съседи и приятели, кой на какъв доставчик е в твоя град и сама си направи изводите!

Булсатком отдавна са с оптика, и рутери слагаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, adersa написа:

Аз съм на булсат в офиса директно с оптика 15 лв 100 мбпс и скоростите са стабилни е има в някой сървъри като в Сащ не варират добре но както казаха по горе СКОРОСТИТЕ СА НЕГАРАНТИРАНИ . За 1 година съм имал  2 кратки прекъсвания заради шибаното ЕНЕРГО ПРО дето им сменя електромера .

В вкъщи използвам добричкият Бергон .

Да, при оптиките това е проблемът. Ако някъде спре ток или я скъсат. Не се краде като медните кабели, защото няма файда. А умишленото срязване вече е спряно, защото има контрол.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Veselina Miteva написа:

Това не го разбрах като няма ток в къщи , няма да има и оптичен нет ли?

Е ако нямаш ток у вас как ще имаш интернет??????????????????????????????????????????????????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е на кабел и е с лаптоп няма ли? Той кабела нали идва отвън и не е свързан с домашната ел мрежа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Veselina Miteva написа:

Ами ако е на кабел и е с лаптоп няма ли? Той кабела нали идва отвън и не е свързан с домашната ел мрежа?

След спиране на ток спира всичко. Това, че лаптопът ти работи, го спасява само неговата батерия. Ако няма ток няколко часа и той ще спре да работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Да, при оптиките това е проблемът. Ако някъде спре ток или я скъсат.

добре. тогава за какво беше това оточнение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Veselina Miteva написа:

добре. тогава за какво беше това оточнение?

Кое уточнение??? Казах от какво страда услуга, която минава през оптика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Емил Костов написа:

Да, при оптиките това е проблемът. Ако някъде спре ток или я скъсат. 

За това питах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай нетуоркс, аз съм много доволен, вече стана 3 месеца. На същия план съм 80 mb, но с 1 годишен договор и таксата е 16 лв. Ако си на 2 годишен, ще е 14 лв. Има ги в сайта им, разгледай внимателно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Veselina Miteva написа:

Ами аз съм от много години на кабел с прилична скорост 50мбпс.Преди година пуснаха в офиса оптика.Ами 

честно казано,не виждам някаква разлика.Доволен съм от кабела.И плюса е,че ако ми спре ТВ-то,ще имам нет,ако спре нета,ще имам ТВ.Докато оптиката,спре ли едното,спира и другото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bojoviki написа:

Ами аз съм от много години на кабел с прилична скорост 50мбпс.Преди година пуснаха в офиса оптика.Ами 

честно казано,не виждам някаква разлика.Доволен съм от кабела.И плюса е,че ако ми спре ТВ-то,ще имам нет,ако спре нета,ще имам ТВ.Докато оптиката,спре ли едното,спира и другото.

То зависи на какъв пакет си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Veselina Miteva написа:

За това питах.

Всеки уважаващ себе си оператор трябва да има изградено резервирано захранване на основните си възли. Примерно централен маршрутизатор. От там насетне не би трябвало да има проблеми от този род към крайните клиенти. А ако имаш при теб FTTH се ползва PON преобразувател(от опичен сигнал => електрически), а това устройство се захранва от ел. мрежата. Спре ли захранването у вас => спира и връзката с Интернет. Предполагам това е имал предвид Емо. Дори да си по LAN(с UTP/FTP окабеляване) се ползват различни устройства по трасето преди да влязат у вас(суичове/комутатори) и ако няма захранване в цялата сграда(и няма резервирано захранване) отново няма да имаш връзка с мрежата. Общо взето всичко зависи от реализацията и качеството на оператора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

Всеки уважаващ себе си оператор трябва да има изградено резервирано захранване на основните си възли. Примерно централен маршрутизатор. От там насетне не би трябвало да има проблеми от този род към крайните клиенти. А ако имаш при теб FTTH се ползва PON преобразувател(от опичен сигнал => електрически), а това устройство се захранва от ел. мрежата. Спре ли захранването у вас => спира и връзката с Интернет. Предполагам това е имал предвид Емо. Дори да си по LAN(с UTP/FTP окабеляване) се ползват различни устройства по трасето преди да влязат у вас(суичове/комутатори) и ако няма захранване в цялата сграда(и няма резервирано захранване) отново няма да имаш връзка с мрежата. Общо взето всичко зависи от реализацията и качеството на оператора.

Няма как да стане това нещо с резервираното захранване при никакви случаи. На теб оставям да разбереш защо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

На теб оставям да разбереш защо.

Би ли обяснил, защото сам не мога да се сетя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Raze написа:

Вземай нетуоркс, аз съм много доволен, вече стана 3 месеца. На същия план съм 80 mb, но с 1 годишен договор и таксата е 16 лв. Ако си на 2 годишен, ще е 14 лв. Има ги в сайта им, разгледай внимателно.

Пак разглеждах и не го видях. :(

Може ли линк?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веси, върви на място и ги изцеди за максимално качество и минимална цена! И си пусни и ТВ! Туй

преди 29 минути, bojoviki написа:

И плюса е,че ако ми спре...

са глупости! Достатъчно са ни надупчени къщите. То по тази логика, ако ни удари оня астероид... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

са глупости! Достатъчно са ни надупчени къщите. То по тази логика, ако ни удари оня астероид... ;)

Не ме разбра.Говорех чисто технически.Случвало ми се е,и то точно на Виваком.И познай,три дена без нет и тв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване