Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да премина от Windows Xp на Windows 7 ?!

Препоръчан отговор

Здравейте.Как може най-лесно да се преинсталира от Windows Xp на Windows 7 ?! Проблемът е,че трябва да добавя памет,тъй като е 768 MB DDR2. Също така компютъра май е 32 битов,такава ли версия трябва на уиндоуса за такъв компютър и съответно откъде да си намеря диск,ще съм много благодарен за малко идеи!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 72
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Човека изглежда че няма кой знае какви компютърни познания, да му се предлага Linux е меко казано абсурдно. Да не говорим с какви главоболия ще срещне с "подкарването" на безпроблемни иначе неща за Wi

Без точни, пълни параметри и обеснение на ситуацията - отговора е трудно, клонящо към невъзможно.

И до тук темата приключва: 1) Авторът няма елементарен опит със съхраняване на информация на отделен носител. 2) Авторът (явно) никога не е (пре)инсталирал на чисто(пълен format на диска [НЕ

Няма лесно. Ще ти трябват 4GB RAM за нормална работа с 64-битова 7-ца и съвременните браузери. 32-битов някак си ще се бута и с 2GB. Нямаш ли познат/приятел който да разбира и да ти инсталира 7 ? Иначе гугъл не хапе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко памет ще добавяш и не на последно място - трябва да си сигурен че компютъра я поддържа.

Няма 64 и 32 битов компютър, а такива операционни системи.

Ако ще имаш общо над 4GB RAM ти трябва 64 битова система, иначе според мен няма смисъл.

Един модел на дънната платка на компютъра няма да е лошо да споделиш...

Относно "леснотата" - просто форматираш и инсталираш на чисто, като евентуално преди това си копираш всичко важно на друго място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай някакви точни параметри на хардуера, да не се окаже, че не става за windows 7. Защо не пробваш с някоя олекотена версия на linux?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Как може най-лесно да се преинсталира от Windows Xp на Windows 7 ?! Проблемът е,че трябва да добавя памет,тъй като е 768 MB DDR2. Също така компютъра май е 32 битов,такава ли версия трябва на уиндоуса за такъв компютър и съответно откъде да си намеря диск,ще съм много благодарен за малко идеи!!!

Най-лесно - като си купиш нова машина, с подходящи параметри.
Прави разлика между „преинсталация” и „ъпгрейд/надграждане”!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Защо не пробваш с някоя олекотена версия на linux?

Човека изглежда че няма кой знае какви компютърни познания, да му се предлага Linux е меко казано абсурдно. Да не говорим с какви главоболия ще срещне с "подкарването" на безпроблемни иначе неща за Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е разликата в инсталация на windows и linux? И двете си имат графичен интерфейс и следваш инструкциите. Има си магазин за приложения, откъдето си инсталираш каквото ти трябва. Разлика в работата почти няма, освен че linux ще му върви в пъти по-добре. А и как прецени знанията на питащия - боб, врачка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо сте такива лоши?
7 е тежка за тая система, по добре 8.1, хем е по-лека, хем и по нова.

Диск ще трябва да си запишеш или флашка, чети тук : https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows8ISO

В линка ще намериш и инструмент за запис на диск/флашка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без точни, пълни параметри и обеснение на ситуацията - отговора е трудно, клонящо към невъзможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bubbles написа:

7 е тежка за тая система, по добре 8.1

Не съм съгласен, че 8.1 може да се сравнява с оптимизирана 7-ца без аеро ефекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Не съм съгласен, че 8.1 може да се сравнява с оптимизирана 7-ца без аеро ефекти.

Приемам, 7 съм ползвал едва няколко месеца, после минах направо на 8 и слец него 8.1 и ми се струваха по леки и бързи от 7, но мнението си е мое.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам програмата "Еверест" и показва за процесора 3 GHz,за инструкции x86,x86-64,MMX,SSE,SSE2,SSE3.За дънната платка,пише че е IBM ThinkCentre A51, Bus Type: Intel GTL,Bus Width 64-bit,Real Clock 200 MHz (QDR),Effective Clock 800 Mhz,Bandwidth 6400 MB/s.За паметта Dual DDR2 SDRAM,Bus Width 128-bit и т.н. Един познат преди години ми каза,че за Windows 7 са необходими 1 GB Ram-памет.Да речем този компютър може ли да адресира 2 GB памет.Нали има някакъв лимит. Като цяло позвам компютър за развлечение и интернет,тоест за съвсем елементарни зели.Имам проблем с бръузърите Chrome и Firefox и затова попитах за нов уиндоус.Дали проблема с браузърите е свързан с уиндоуса или не,това ми е въпроса ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Valio_Sf написа:

Дали проблема с браузърите е свързан с уиндоуса

Донякъде ДА!

Провери колко слота за памет имаш. Вероятно могат да се сложат 4х1GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JKirilov написа:

Донякъде ДА!

Провери колко слота за памет имаш. Вероятно могат да се сложат 4х1GB.

Мисля че са 4 слота,но защо толкова много памет ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Valio_Sf написа:

Ползвам програмата "Еверест" и показва за процесора 3 GHz,за инструкции x86,x86-64,MMX,SSE,SSE2,SSE3.За дънната платка,пише че е IBM ThinkCentre A51, Bus Type: Intel GTL,Bus Width 64-bit,Real Clock 200 MHz (QDR),Effective Clock 800 Mhz,Bandwidth 6400 MB/s.За паметта Dual DDR2 SDRAM,Bus Width 128-bit и т.н. Един познат преди години ми каза,че за Windows 7 са необходими 1 GB Ram-памет.Да речем този компютър може ли да адресира 2 GB памет.Нали има някакъв лимит. Като цяло позвам компютър за развлечение и интернет,тоест за съвсем елементарни зели.Имам проблем с бръузърите Chrome и Firefox и затова попитах за нов уиндоус.Дали проблема с браузърите е свързан с уиндоуса или не,това ми е въпроса ?!

Е ако ти е само за браузъра, пробвай този - https://github.com/Feodor2/Mypal/releases

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да търсиш памети и да правиш чудеса > вземаш направо това https://alphacom-bg.com/product/2448/kompyutar-tower-e5300-4gb-160gb-dvd.html

или ако имаш по-голям бюджет го споделяш и се търси точната машина за теб.

Тази която я имаш най-добре ще си работи с нова, чиста, оптимизирана инсталация на WXP.

Какъв точно ти е проблема с FireFox?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното му поддържа до 4GB памет, остава да каже колко слота има. Но 4 плочки по 1GB са 4 по 5 = 20 лв.

Ако имаш проблем с някои сайтове можеш да пробваш Maxton или Palemoon - отварят всичко.  Може би си с вграденото видео. 

След пробите можеш и да помислиш за нова инсталация на SSD - компютъра ще литне за няма и 50 лв. И винаги ще можеш да го използваш за следващия, когато събереш пари и решиш.

Някои програми може и да искат Win7 или повече. Например Skype.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Valio_Sf написа:

Като цяло позвам компютър за развлечение и интернет,тоест за съвсем елементарни зели.Имам проблем с бръузърите Chrome и Firefox и затова попитах за нов уиндоус.Дали проблема с браузърите е свързан с уиндоуса или не,това ми е въпроса ?!

Сваляш си оттука .ISO файла и го зписваш на едно бугтващо ДВД или USB флашка и пускаш да се зареди от него. Като се зареди долу в средата има едни иконки, кликаш на тази за браузъра Firefox и пробваш дали работи нормално.
Ако работи нормално, просто спираш компютъра и вадиш ДВД или флашката и твоят ХП ще си тръгне пак и решаваш тогава дали ти трябва нова щайга или си ползваш още същата.

https://www.pclinuxos.com/?page_id=3836

И само не ми мрънкай че не искаш нищо друго различно от уиндоус, това дето ти го давам е само да пробваш и да тестваш дали може все още да работи с браузърите твоята стара щайга. Аз компютри не продавам, нито стари нито нови, просто ти предлагам безплатна помощ, която другите не са ти предложили до като съм писал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Valio_Sf

Би ли уточнил точния модел на твоя процесор, защото на мен ми се струва, че е някой 1 ядрен Pentium 4.

И 4GB памет на Pentium 4 с i915 ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bubbles написа:

Е защо сте такива лоши?
7 е тежка за тая система, по добре 8.1, хем е по-лека, хем и по нова.

Диск ще трябва да си запишеш или флашка, чети тук : https://www.microsoft.com/fr-fr/software-download/windows8ISO

В линка ще намериш и инструмент за запис на диск/флашка.

8.1 и 768 РАМ??? Успех! Да не говорим, че този барутник няма да види глашката, вероятно няма и опция в биос boot USB

Сега видях и самата машина. Това нещо, директно отива на боклука с този едноядрен процесор.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

8.1 и 768 РАМ??? Успех! Да не говорим, че този барутник няма да види глашката, вероятно няма и опция в биос boot USB

Дори да се стигне до boot (примерно от DVD), W8.1 върху i915 малко ме съмнява, че ще се получи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Дори да се стигне до boot (примерно от DVD), W8.1 върху i915 малко ме съмнява, че ще се получи.

На това нещо, вече нищо не може да се получи. За Upgrade и дума не може да става.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо мислиш че е 915 с DDR? аз си мисля за 775 с DDR2. Примерно нещо такова https://www.rmania.net/kompyutri-ibm--thinkcentre-a51-55.html

Но да каже какъв е процесора и какво е дъното (колко слота за памет има). И евентуално бюджет.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

На това нещо, вече нищо не може да се получи. За Upgrade и дума не може да става.

WXP, 7 също може да се сложи, лек linux, но глобално да се търси памет за тази система и с този много слаб процесор ще е много мудно. Просто не си заслужава.

Време е за друга машина, при това го казвам аз, дето всичко което има копче за палене мога да го подкарам* и да му намеря приложение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване