Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!
Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия.
Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.

Това, което съм направил до момента:
-разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях!
-Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира!
-Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!

Моля за помощ и съвет!
Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение!
Благодаря Ви за отделеното време и внимание!
Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма да е зле и двамата да разберете че с чуждите пари не бива да се разполагате.

Не успях да разбера, с батерията ли го пробвате? Ако да, махнете я, с нея трудно ще стане ако е напълно умряла. Можете да й махнете конекторите за да не дава контакт със системата когато си  на мя

Пак да ти го напиша: ВЗАИМОПОМОЩ Човека се опитва да направи нещо, ти започваш да го спамиш че машината му е боклук и да не се занимава. Това помощ ли е? Не ми прехвърляй топката да съм помагал,

Стартира - да светнат индикаторите и да завърти перки или да зареди ОС?

Колко проблемна е батерията му и в момента пали ли с нея?

Батерията на дъното как е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимавате с такива умрели антики? Това е лаптоп от 2006 година - това са 14+ години, а процесора е едноядрен celeron - орязан отвсякъде и на ниска честота. Реално този лаптоп не може да се ползва за нищо вече, а може и да има и други проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да разбера, с батерията ли го пробвате?
Ако да, махнете я, с нея трудно ще стане ако е напълно умряла.
Можете да й махнете конекторите за да не дава контакт със системата когато си  на мястото(Това с цел да не остава дупка на мястото където би трябвало да е тя).

преди 7 минути, Raze написа:

Защо се занимавате с такива умрели антики? Това е лаптоп от 2006 година - това са 14+ години, а процесора е едноядрен celeron - орязан отвсякъде и на ниска честота. Реално този лаптоп не може да се ползва за нищо вече, а може и да има и други проблеми.

Пич не всеки може да си позволи да си купи ново, има хора които едва връзват двата края та какво остава да купуват компютри.
Да лаптопа е стар, но става за поща, фейсбук и като цяло интернет. БАВНО ще е, но е по-добре от нищо ако не можеш да си позволиш друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е ново, има лаптопи за под 200 лева, които са в пъти по-мощни от тази антика. Да не говорим, че в момента дори мобилен телефон нисък клас е в пъти по-мощен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Нищо не знаеш ти. Те в НАСА работят с такива машини и вършат прекрасна работа :)

Добре, че го каза ти, че ако бях аз шяха да ме изядат с парцалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rostislaf написа:

Няма да е зле и двамата да разберете че с чуждите пари не бива да се разполагате.

Ама всичко е по-сладко с чужди пари ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам караници и така нататък. Моля Ви! Имам нужда от помощ и съвет. :)

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Стартира - да светнат индикаторите и да завърти перки или да зареди ОС?

Колко проблемна е батерията му и в момента пали ли с нея?

Батерията на дъното как е?

Да зареди ОС.

Батерията му вече не става за нищо. От 5 години не е сменяна, че ако не и повече. Стара е и вече не може да работи, както трябва.

Батерията на дъното е в добро и работещо състояние. Записва си датата и часа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Марио Проданов написа:

Не искам караници и така нататък. Моля Ви! Имам нужда от помощ и съвет. :)

Е какъв съвети искаш да ти дадем? Това е грубо казано барака. Една умряла машина. Не става за нищо. Не можеш да я ремонтираш. Сменя се с нова или поне нещо втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Е какъв съвети искаш да ти дадем? Това е грубо казано барака. Една умряла машина. Не става за нищо. Не можеш да я ремонтираш. Сменя се с нова или поне нещо втора употреба.

Не съм съгласен, с желание всичко става. Има тонове причини един човек да иска да си запази нещо колко и да е старо.

Съвета е този - Когато батерията престане да функционира лаптопа не може да се включи или включва за малко и се изключва. Защо е така не знам. но е така. Затова вадиш батерията и го включваш така, ако не стане най добре ще е да го видят в някой сервиз.
Да истина е че в много сервизи ще ти откажат с мотива че е стар и т.н. глупости, но факта е че в "Бедната държава" България бай Ганя все скача на най новото и скъпо и бърза да изхвърли старото дори и да не е толкова старо. Изключително жалка картинка но факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Не съм съгласен, с желание всичко става. Има тонове причини един човек да иска да си запази нещо колко и да е старо.

Съвета е този - Когато батерията престане да функционира лаптопа не може да се включи или включва за малко и се изключва. Защо е така не знам. но е така. Затова вадиш батерията и го включваш така, ако не стане най добре ще е да го видят в някой сервиз.
Да истина е че в много сервизи ще ти откажат с мотива че е стар и т.н. глупости, но факта е че в "Бедната държава" България бай Ганя все скача на най новото и скъпо и бърза да изхвърли старото дори и да не е толкова старо. Изключително жалка картинка но факт.

За какво желание говорим тук. Постващият няма умения и знания, а дори и да има няма с какво да тества този боклук. Тук не говорим да го запазиш, а да работиш с него. Няма също как да се случи. Сервиз ще ти откаже, защото не може да ти даде никаква гаранция за нещо, за което няма и части или ако се намерят цената е фрапираща и не се знае дали работят.Аз също няма да се занимавам с такова дърво поради ред причини. Ти също, ако си сервиз, защото не знаеш след ремонта, какво още ще умре. Клиентът ще държи ТЕБ отговорен после. Опитвам се да го обясня, но никой не ще да го разбере явно.

преди 5 минути, andreygg написа:

Сега пробвах на моя Asus от подписа. Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

Кое от какво си свалил и какво работи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Батерията на лаптопа. Не тази на дъното. Всичко работи. В момента пиша така, без батерия.

Ето тази:

https://****.com/bateriya-za-laptop-asus-x-series-x55u-51368

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, andreygg написа:

Батерията на лаптопа. Не тази на дъното. Всичко работи. В момента пиша така, без батерия.

Ето тази:

https://****.com/bateriya-za-laptop-asus-x-series-x55u-51368

Кое работи. Темата е за лаптоп Тошиба, а сега показваш батерия за Асус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

За какво желание говорим тук. Постващият няма умения и знания, а дори и да има няма с какво да тества този боклук. Тук не говорим да го запазиш, а да работиш с него. Няма също как да се случи. Сервиз ще ти откаже, защото не може да ти даде никаква гаранция за нещо, за което няма и части или ако се намерят цената е фрапираща и не се знае дали работят.Аз също няма да се занимавам с такова дърво поради ред причини. Ти също, ако си сервиз, защото не знаеш след ремонта, какво още ще умре. Клиентът ще държи ТЕБ отговорен после. Опитвам се да го обясня, но никой не ще да го разбере явно.

Разбирам го и имаш право за сервиза, факта е обаче че явно човека си го е плзвал и иска да си го ползва, дали е боклук или не, не смятам че е наша работа. Пак ще повторя, ами ако човека просто няма пари за друг и иска да оправи този? Да много вероятно ремонта да излезе много скъп, но виждам какво пречи да се потърси първо причината за проблема-те и тогава вече да се мисли струва ли си или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

Разбирам го и имаш право за сервиза, факта е обаче че явно човека си го е плзвал и иска да си го ползва, дали е боклук или не, не смятам че е наша работа. Пак ще повторя, ами ако човека просто няма пари за друг и иска да оправи този? Да много вероятно ремонта да излезе много скъп, но виждам какво пречи да се потърси първо причината за проблема-те и тогава вече да се мисли струва ли си или не.

Сега да бъда малко груб, но ще бъда. 

1. Ако човекът няма пари няма да ползва компютър. Ремонт на това нещо ще е в пъти по-скъп отколкото да си вземе друга машина втора употреба. Да не говорим, че аз лично не знам за какво може да се ползва такова нещо.

2. Причината не може да се потърси. Умрял е някой елемент или просто самият хардуер си му е дошло времето. Ако АЗ ти дам таква машина и те помоля да я оправиш ти как ще процедираш?? Ще почнеш да търсиш части втора употреба от несигурни източници и ще тръгнеш да правиш ремонт за твоя сметка така ли?

3. Крайно време е да се разбере, че компютрите не са СУВЕНИР. Те са една динамично променяща се структура. Софтуерът умишлно изивива ръцете на хардуера. Старото просто отива в коша, колкото и да е неприятно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се беше научил да четеш, не само да питаш и да ръсиш глупости от рода на "изхвърли го, за нищо не става" щеше да разбереш. Не знам кой Ви раздава титлите, но от някои индивиди във форума не става нищо. Само трупат постове и не предлагат никакви решения. Сега обяснявам специално за теб. Свалих батерията /за проба/ на моя лаптоп Asus X55A-SX197, който е около 10 годишен с процесор Целерон, скапана батерия и "не става за нищо" според твоите разбирания, и лаптопа продължава да работи. С това исках да кажа на колегата, че проблемът не е в батерията на Тошибата. Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, andreygg написа:

Ако се беше научил да четеш, не само да питаш и да ръсиш глупости от рода на "изхвърли го, за нищо не става" щеше да разбереш. Не знам кой Ви раздава титлите, но от някои индивиди във форума не става нищо. Само трупат постове и не предлагат никакви решения. Сега обяснявам специално за теб. Свалих батерията /за проба/ на моя лаптоп Asus X55A-SX197, който е около 10 годишен с процесор Целерон, скапана батерия и "не става за нищо" според твоите разбирания, и лаптопа продължава да работи. С това исках да кажа на колегата, че проблемът не е в батерията на Тошибата. Лека вечер.

ВЕРНО ЛИ? Че то е ясно, че проблемът не е в батерията на Тошибата. А ти вместо да се вслушаш в съсветите на хора дето се опитват да обяснят, че от боклук нищо не става,понеже е повреден и няма кой да го ремонтира и как да се ремонтира,тръгваш да обвиняваш мен и форума. Но пък няма лошо. Отиди и дай 100 или 200 лева за части, за дъно или каквото там се сетиш и като нещата не тръгнат се сети, че има един тъпанар с титла в този форум дето му е дадена от арменския поп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андрей, превъзбуден си и нищо не ти се разбира! Успокой топката.

Изречението (примерно)

преди 4 часа, andreygg написа:

Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

трябва да бъде Свалих батерията и лаптопа си работи без нея, включен към адаптера си и мрежата.

Другото е, разбрахме че

преди 14 часа, Марио Проданов написа:

лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия

А с батерия стартира ли? Докъде стига? Как се държи с батерия и включен адаптер?

Дай сега отначало. И наричай кръглата батерийка CR2032 батерия, а това голямото - акумулатор. На български така е правилно, просто неграмотниците от години бъркат българския език с английския, накрая нито единия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега да бъда малко груб, но ще бъда. 
1. Ако човекът няма пари …

Не „малко”, а много! И не просто груб - неадекватен си!
Защо се занимавате с такива умрели антики?

Щото така е решил питащия!
Сега пробвах на моя Asus от подписа. Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

И какво доказва това?
Само едно - има утройства, които работят и без батерия, има такива, които НЕ ИСКАТ, ако няма батерия! Има си вграден чек и не отцепват.
Явно въпросният лаптоп е от втория тип.

Към питащия - ами намери някаква, каква да е батерия - колкото „да подпира там”!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Не „малко”, а много! И не просто груб - неадекватен си!

Щото така е решил питащия!

И какво доказва това?
Само едно - има утройства, които работят и без батерия, има такива, които НЕ ИСКАТ, ако няма батерия! Има си вграден чек и не отцепват.
Явно въпросният лаптоп е от втория тип.

Към питащия - ами намери някаква, каква да е батерия - колкото „да подпира там”!

Аз съм неадекватен. Значи поствящият ще даде повече пари за ремонт на тази антика отколкото ако си вземе машина втора употреба. Мисля, че трябва да се засрамиш поне малко. И не ми дреме мен как ще ме наричаш. Помисли, че обричаш един човек да си даде парите за глупост и после да  съжалява. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Атанас Димов
      Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам проблем с интернет мрежата на лаптоп HP EliteBook 8440p -  с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя не ме допуска да се свържа с интернет мрежата. Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.
      Опитах се да го преинсталирам  от Windows 10 на Windows 7 и отново е същата работа. Проверих и лан картата, но към момента ми изглежда, че всичко е наред с нея и със свързаните кабели.Проверил съм и настройките на BIOS дали от там е забранен достъпа до WI-Fi мрежата, но там няма проблеми.
       Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми, но целта ми е да имам интернет без Wireless USB адаптери. 
      Затова някой може ли да ми даде някаква насока или да ми даде мнение по проблема?
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!
      Ако имате въпроси - питайте. 
      Извинявам се, ако съм пропуснал нещо. 
      Имам и видео, но е голямо като размер - 13MB
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам технически проблем с лаптоп Toshiba Satellite. 
      Батерията на лаптопа е стара, за смяна е и при стартиране на ОС работи за по-малко от минута и Тошибата се изключва.
      Проблемът не е толкова до батерията.
      Обаче проблема е там, че когато стартирам с зарядно не се пуска. Разглобих лаптопа, всички компоненти разглобих  и проверих ги . Същото се отнася и за лентовите кабели и се оказа, че всичко си работи. 
      Реших да пробвам следното - махнах батерията и го включих с зарядното. Първите три опита се пуска и моментално изгасва. След третото пускане се пуска, но показва само черен екран. Не показва логото на Toshiba, BIOS и ОС.
      Снощи установих, че собственика ми е предоставил зарядно устройство с 20V/4.5A, докато по manual на лаптопа изисква 19V/3.5A и се чудя дали е от зарядното, защото и то е сменено и да не би да прекъсва от него. 

Споделете си вашето мнение и се надявам да решат проблема. 
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да отбележа. 
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!

• от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване