Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!
Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия.
Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.

Това, което съм направил до момента:
-разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях!
-Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира!
-Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!

Моля за помощ и съвет!
Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение!
Благодаря Ви за отделеното време и внимание!
Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма да е зле и двамата да разберете че с чуждите пари не бива да се разполагате.

Не успях да разбера, с батерията ли го пробвате? Ако да, махнете я, с нея трудно ще стане ако е напълно умряла. Можете да й махнете конекторите за да не дава контакт със системата когато си  на мя

Пак да ти го напиша: ВЗАИМОПОМОЩ Човека се опитва да направи нещо, ти започваш да го спамиш че машината му е боклук и да не се занимава. Това помощ ли е? Не ми прехвърляй топката да съм помагал,

Стартира - да светнат индикаторите и да завърти перки или да зареди ОС?

Колко проблемна е батерията му и в момента пали ли с нея?

Батерията на дъното как е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимавате с такива умрели антики? Това е лаптоп от 2006 година - това са 14+ години, а процесора е едноядрен celeron - орязан отвсякъде и на ниска честота. Реално този лаптоп не може да се ползва за нищо вече, а може и да има и други проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да разбера, с батерията ли го пробвате?
Ако да, махнете я, с нея трудно ще стане ако е напълно умряла.
Можете да й махнете конекторите за да не дава контакт със системата когато си  на мястото(Това с цел да не остава дупка на мястото където би трябвало да е тя).

преди 7 минути, Raze написа:

Защо се занимавате с такива умрели антики? Това е лаптоп от 2006 година - това са 14+ години, а процесора е едноядрен celeron - орязан отвсякъде и на ниска честота. Реално този лаптоп не може да се ползва за нищо вече, а може и да има и други проблеми.

Пич не всеки може да си позволи да си купи ново, има хора които едва връзват двата края та какво остава да купуват компютри.
Да лаптопа е стар, но става за поща, фейсбук и като цяло интернет. БАВНО ще е, но е по-добре от нищо ако не можеш да си позволиш друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е ново, има лаптопи за под 200 лева, които са в пъти по-мощни от тази антика. Да не говорим, че в момента дори мобилен телефон нисък клас е в пъти по-мощен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Нищо не знаеш ти. Те в НАСА работят с такива машини и вършат прекрасна работа :)

Добре, че го каза ти, че ако бях аз шяха да ме изядат с парцалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rostislaf написа:

Няма да е зле и двамата да разберете че с чуждите пари не бива да се разполагате.

Ама всичко е по-сладко с чужди пари ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам караници и така нататък. Моля Ви! Имам нужда от помощ и съвет. :)

преди 8 часа, plamen_petrov_80 написа:

Стартира - да светнат индикаторите и да завърти перки или да зареди ОС?

Колко проблемна е батерията му и в момента пали ли с нея?

Батерията на дъното как е?

Да зареди ОС.

Батерията му вече не става за нищо. От 5 години не е сменяна, че ако не и повече. Стара е и вече не може да работи, както трябва.

Батерията на дъното е в добро и работещо състояние. Записва си датата и часа. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Марио Проданов написа:

Не искам караници и така нататък. Моля Ви! Имам нужда от помощ и съвет. :)

Е какъв съвети искаш да ти дадем? Това е грубо казано барака. Една умряла машина. Не става за нищо. Не можеш да я ремонтираш. Сменя се с нова или поне нещо втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Е какъв съвети искаш да ти дадем? Това е грубо казано барака. Една умряла машина. Не става за нищо. Не можеш да я ремонтираш. Сменя се с нова или поне нещо втора употреба.

Не съм съгласен, с желание всичко става. Има тонове причини един човек да иска да си запази нещо колко и да е старо.

Съвета е този - Когато батерията престане да функционира лаптопа не може да се включи или включва за малко и се изключва. Защо е така не знам. но е така. Затова вадиш батерията и го включваш така, ако не стане най добре ще е да го видят в някой сервиз.
Да истина е че в много сервизи ще ти откажат с мотива че е стар и т.н. глупости, но факта е че в "Бедната държава" България бай Ганя все скача на най новото и скъпо и бърза да изхвърли старото дори и да не е толкова старо. Изключително жалка картинка но факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Не съм съгласен, с желание всичко става. Има тонове причини един човек да иска да си запази нещо колко и да е старо.

Съвета е този - Когато батерията престане да функционира лаптопа не може да се включи или включва за малко и се изключва. Защо е така не знам. но е така. Затова вадиш батерията и го включваш така, ако не стане най добре ще е да го видят в някой сервиз.
Да истина е че в много сервизи ще ти откажат с мотива че е стар и т.н. глупости, но факта е че в "Бедната държава" България бай Ганя все скача на най новото и скъпо и бърза да изхвърли старото дори и да не е толкова старо. Изключително жалка картинка но факт.

За какво желание говорим тук. Постващият няма умения и знания, а дори и да има няма с какво да тества този боклук. Тук не говорим да го запазиш, а да работиш с него. Няма също как да се случи. Сервиз ще ти откаже, защото не може да ти даде никаква гаранция за нещо, за което няма и части или ако се намерят цената е фрапираща и не се знае дали работят.Аз също няма да се занимавам с такова дърво поради ред причини. Ти също, ако си сервиз, защото не знаеш след ремонта, какво още ще умре. Клиентът ще държи ТЕБ отговорен после. Опитвам се да го обясня, но никой не ще да го разбере явно.

преди 5 минути, andreygg написа:

Сега пробвах на моя Asus от подписа. Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

Кое от какво си свалил и какво работи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Батерията на лаптопа. Не тази на дъното. Всичко работи. В момента пиша така, без батерия.

Ето тази:

https://****.com/bateriya-za-laptop-asus-x-series-x55u-51368

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, andreygg написа:

Батерията на лаптопа. Не тази на дъното. Всичко работи. В момента пиша така, без батерия.

Ето тази:

https://****.com/bateriya-za-laptop-asus-x-series-x55u-51368

Кое работи. Темата е за лаптоп Тошиба, а сега показваш батерия за Асус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

За какво желание говорим тук. Постващият няма умения и знания, а дори и да има няма с какво да тества този боклук. Тук не говорим да го запазиш, а да работиш с него. Няма също как да се случи. Сервиз ще ти откаже, защото не може да ти даде никаква гаранция за нещо, за което няма и части или ако се намерят цената е фрапираща и не се знае дали работят.Аз също няма да се занимавам с такова дърво поради ред причини. Ти също, ако си сервиз, защото не знаеш след ремонта, какво още ще умре. Клиентът ще държи ТЕБ отговорен после. Опитвам се да го обясня, но никой не ще да го разбере явно.

Разбирам го и имаш право за сервиза, факта е обаче че явно човека си го е плзвал и иска да си го ползва, дали е боклук или не, не смятам че е наша работа. Пак ще повторя, ами ако човека просто няма пари за друг и иска да оправи този? Да много вероятно ремонта да излезе много скъп, но виждам какво пречи да се потърси първо причината за проблема-те и тогава вече да се мисли струва ли си или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

Разбирам го и имаш право за сервиза, факта е обаче че явно човека си го е плзвал и иска да си го ползва, дали е боклук или не, не смятам че е наша работа. Пак ще повторя, ами ако човека просто няма пари за друг и иска да оправи този? Да много вероятно ремонта да излезе много скъп, но виждам какво пречи да се потърси първо причината за проблема-те и тогава вече да се мисли струва ли си или не.

Сега да бъда малко груб, но ще бъда. 

1. Ако човекът няма пари няма да ползва компютър. Ремонт на това нещо ще е в пъти по-скъп отколкото да си вземе друга машина втора употреба. Да не говорим, че аз лично не знам за какво може да се ползва такова нещо.

2. Причината не може да се потърси. Умрял е някой елемент или просто самият хардуер си му е дошло времето. Ако АЗ ти дам таква машина и те помоля да я оправиш ти как ще процедираш?? Ще почнеш да търсиш части втора употреба от несигурни източници и ще тръгнеш да правиш ремонт за твоя сметка така ли?

3. Крайно време е да се разбере, че компютрите не са СУВЕНИР. Те са една динамично променяща се структура. Софтуерът умишлно изивива ръцете на хардуера. Старото просто отива в коша, колкото и да е неприятно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се беше научил да четеш, не само да питаш и да ръсиш глупости от рода на "изхвърли го, за нищо не става" щеше да разбереш. Не знам кой Ви раздава титлите, но от някои индивиди във форума не става нищо. Само трупат постове и не предлагат никакви решения. Сега обяснявам специално за теб. Свалих батерията /за проба/ на моя лаптоп Asus X55A-SX197, който е около 10 годишен с процесор Целерон, скапана батерия и "не става за нищо" според твоите разбирания, и лаптопа продължава да работи. С това исках да кажа на колегата, че проблемът не е в батерията на Тошибата. Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, andreygg написа:

Ако се беше научил да четеш, не само да питаш и да ръсиш глупости от рода на "изхвърли го, за нищо не става" щеше да разбереш. Не знам кой Ви раздава титлите, но от някои индивиди във форума не става нищо. Само трупат постове и не предлагат никакви решения. Сега обяснявам специално за теб. Свалих батерията /за проба/ на моя лаптоп Asus X55A-SX197, който е около 10 годишен с процесор Целерон, скапана батерия и "не става за нищо" според твоите разбирания, и лаптопа продължава да работи. С това исках да кажа на колегата, че проблемът не е в батерията на Тошибата. Лека вечер.

ВЕРНО ЛИ? Че то е ясно, че проблемът не е в батерията на Тошибата. А ти вместо да се вслушаш в съсветите на хора дето се опитват да обяснят, че от боклук нищо не става,понеже е повреден и няма кой да го ремонтира и как да се ремонтира,тръгваш да обвиняваш мен и форума. Но пък няма лошо. Отиди и дай 100 или 200 лева за части, за дъно или каквото там се сетиш и като нещата не тръгнат се сети, че има един тъпанар с титла в този форум дето му е дадена от арменския поп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андрей, превъзбуден си и нищо не ти се разбира! Успокой топката.

Изречението (примерно)

преди 4 часа, andreygg написа:

Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

трябва да бъде Свалих батерията и лаптопа си работи без нея, включен към адаптера си и мрежата.

Другото е, разбрахме че

преди 14 часа, Марио Проданов написа:

лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия

А с батерия стартира ли? Докъде стига? Как се държи с батерия и включен адаптер?

Дай сега отначало. И наричай кръглата батерийка CR2032 батерия, а това голямото - акумулатор. На български така е правилно, просто неграмотниците от години бъркат българския език с английския, накрая нито единия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тошимбите от него време и малкото и голямото е все акумулатор.

s-l500.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега да бъда малко груб, но ще бъда. 
1. Ако човекът няма пари …

Не „малко”, а много! И не просто груб - неадекватен си!
Защо се занимавате с такива умрели антики?

Щото така е решил питащия!
Сега пробвах на моя Asus от подписа. Свалих батерията и лаптопа си работи без нея.

И какво доказва това?
Само едно - има утройства, които работят и без батерия, има такива, които НЕ ИСКАТ, ако няма батерия! Има си вграден чек и не отцепват.
Явно въпросният лаптоп е от втория тип.

Към питащия - ами намери някаква, каква да е батерия - колкото „да подпира там”!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Не „малко”, а много! И не просто груб - неадекватен си!

Щото така е решил питащия!

И какво доказва това?
Само едно - има утройства, които работят и без батерия, има такива, които НЕ ИСКАТ, ако няма батерия! Има си вграден чек и не отцепват.
Явно въпросният лаптоп е от втория тип.

Към питащия - ами намери някаква, каква да е батерия - колкото „да подпира там”!

Аз съм неадекватен. Значи поствящият ще даде повече пари за ремонт на тази антика отколкото ако си вземе машина втора употреба. Мисля, че трябва да се засрамиш поне малко. И не ми дреме мен как ще ме наричаш. Помисли, че обричаш един човек да си даде парите за глупост и после да  съжалява. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Може ли да ми помогнете с точка II.6. Това е условието:
      Да се състави клас Страница BookPage Скрити член променливи: Номер на страница‐ число int; Съдържание – низ string; Публични функции: II.1.КОНСТРУКТОРИ – ЕКСПЛИЦИТЕН, ПОДРАЗБИРАЩ СЕ; II.2.ЧЕТЕНЕ/ЗАПИС II.3.ЗА РАЗМЯНА НА СЪДЪРЖАНИЕ НА СТРАНИЦА С ПОДАДЕНАТА КАТО ПАРАМЕТЪР РЕФЕРЕНЦИЯ КЪМ СТРАНИЦА; II.4.OPERATOR == СРАВНЯВА ПО ВСИЧКИ ДАННИ II.5.OPERATOR< ЗА СРАВНЕНИЕ ЗА ПО‐МАЛКО НА ПОДАДЕНИЯ ПАРАМЕТЪР ОБЕКТ С ТЕКУЩИЯ ПО НОМЕР НА СТРАНИЦА II.6.ПРЕОБРАЗУВА / ВРЪЩА НИЗ ОТ ЧЛЕНОВЕТЕ НА КЛАСА II.7.OPERATOR<<(ИЗВЕЖДА В УКАЗАН ИЗХОДЕН ПОТОК) II.8.OPERATOR>>(ЧЕТЕ ОТ УКАЗАН ВХОДЕН ПОТОК) Направила съм това:
      class BookPage { private: int NumberPage; //номер на страница string Contents; //съдържание public: BookPage(int numberPage, string contents) { NumberPage = numberPage; Contents = contents; } BookPage() { NumberPage = 0; Contents = " "; } const int& getNumberPage()const { return NumberPage; } const string& getContents()const { return Contents; } void setNumberPage(const int& sNumPege) { NumberPage = sNumPege; } void setContents(const string& sContents) { Contents = sContents; } bool operator == (const BookPage& book)const { return this->NumberPage == book.NumberPage, this->Contents == book.Contents; } bool operator < (const BookPage& number) { return this->NumberPage < number.NumberPage; } friend ostream& operator <<(ostream& out, const BookPage& book) { out << book.NumberPage << " " << book.Contents; return out; } friend ifstream& operator >> (ostream& in, BookPage& book) { cin >> book.NumberPage >> book.Contents; return in; } };  
    • от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Искам да започна с това - Честита Нова година на всички! Да сте живи и здрави, всичко най-хубаво Ви пожелавам и нека всичко, с което се захванете с лекота го изминавате! 

Както сте прочели от заглавието имам проблем с TouchPad на лаптопа ми  HP EliteBook 8440p като не иска да работи. 
      Опитах се да реша проблемa по следния начин:
      -Прегледах си горната лампа на лаптопа за TouchPad и я активирах - не иска да работи!
      -Инсталирах си най-новия драйвер за TouchPad - Synaptics PS/2 Port Touchpad - също не работи! 
      -От диспечера на устройства махнах стария драйвер и пробвах дали работи - без резултат. След това инсталирах същия драйвер за TouchPad - отново.
      -Отворих да проверя под клавиатурата дали всички кабели са свързани, както трябва - всичко е наред. Няма откачен лентов кабел. Всичко е свързано!
      -Върнах първоначалните настройки на BIOS - продължава. 
      Към момента това изпробвах и от всичко това проблема продължава.

Някой има ли предложение как да реша проблема? Ще бъда много благодарен на всеки, който сподели начин как да се реши. 
      Моля хората, които са тук да философстват без опит и да коментират неприятни неща - да напуснат форума!
      Благодаря за отделеното време и внимание!
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване