Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Взимане от диск D, за уголемяване на диск C, Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте, явно аз не правя нещата както трябва.
Имам два диска С и D - C-то е в червено, почти нямам място, в D-то имам над 600 GB, 

Много четох, но не можах да се оправя с вграденият разделител, който се предлага и намерих безпланата програма NIUBI ( https://www.hdd-tool.com/video-guide.html ) , която може да се справи с тази задача. Изгледах всичките видеа, които са дали за помощ и работа с програмата, но когато взема някакви GB от D-то и те станат Unlocated и са пред D и преди C, след това, отивайки в С, за да взема предвиденият дял не ми дава да го присъединя.

За съжаление, не мога да кача видеото, но от подаденият линк на програмата за Windows 10 първите 3 видеа, съм ги гледал по няколко пъти и НЕ мога да го направя.

Къде бъркам?

Моля за някаква помощ.

Благодаря предварително на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На D имаш ли важна информация?

Има подобни стари теми, виж как е бил решен там въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nevidim написа:

Здравейте, явно аз не правя нещата както трябва.
Имам два диска С и D - C-то е в червено, почти нямам място, в D-то имам над 600 GB, 

Много четох, но не можах да се оправя с вграденият разделител, който се предлага и намерих безпланата програма NIUBI ( https://www.hdd-tool.com/video-guide.html ) , която може да се справи с тази задача. Изгледах всичките видеа, които са дали за помощ и работа с програмата, но когато взема някакви GB от D-то и те станат Unlocated и са пред D и преди C, след това, отивайки в С, за да взема предвиденият дял не ми дава да го присъединя.

За съжаление, не мога да кача видеото, но от подаденият линк на програмата за Windows 10 първите 3 видеа, съм ги гледал по няколко пъти и НЕ мога да го направя.

Къде бъркам?

Моля за някаква помощ.

Благодаря предварително на всички!

Преди да правиш такива неща си прехвърли ценната информация, че вярно ще сбъркаш и то сериозно. Иначе с акронис може да направиш оразменяване на дяловете и то ако са на един диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dd744271.9c7ceef8-c863-456e-9ab6-3431ac6

Това е разпределението на диска. При теб най-вероятно след Recovery image e дял D. За да прехвърлиш място от D на С, трябва да свиеш от ляво дял D с желаното пространство, след това да преместиш надясно до откат Recovery image и след това да разшириш надясно дял С (Windows)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, докато се подготвя, накрая се нервирах и всичко занулих.

Напрво на нова инсталация и си направих нещата, както аз желая.

https://www.hdd-tool.com/videos/windows-10/extend-system-c-drive.mp4 

Не знам длаи ще може да се изгледа това видео, НО точно в 0,24 секунда от видеото до 0,25-тата секунда, при мен това нещо не можеше да се случи.

А го правя, ТОЧНО както е показано, но явно аз съм бъркащият.

Благодаря ви за бързите отговори.

Бъдете здрави и прекрасен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nevidim написа:

Здравейте, докато се подготвя, накрая се нервирах и всичко занулих.

Напрво на нова инсталация и си направих нещата, както аз желая.

Колко ти е голям диска?

Остави ли този път достатъчно място на С: ? Защото пак може да ти стане червено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Колко ти е голям диска?

Остави ли този път достатъчно място на С: ? Защото пак може да ти стане червено.

И колко е ненужното съдържание на С...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

И колко е ненужното съдържание на С...

Да, ако сваля всичко в С:/../Downloads и стане 300GB например и светва червено. А в D:/ качи няколко снимки и клипа за 1GB и му останат още 599GB свободни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два харда по 1 ТB, и С 250 GB, този на който е С (така казано) има в 90% само програми, всичко останало е на този, където надеждата е да не се загуби при една преинсталация.

В моят случай, всичко се сваля на десктопа и след определени действия от моя страна заминава извън С. :) 

Моя си е вината, че оставих малко място, предимно за програмите, е разбира се може да има, тук-там нещо забравено и да не се знае къде се намира в С (около 300-400 MB), защото от доста години се използва компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, nevidim написа:

Имам два харда по 1 ТB, и С 250 GB, този на който е С (така казано) има в 90% само програми, всичко останало е на този, където надеждата е да не се загуби при една преинсталация.

Пак не ми стана ясно :(

Имаш 2 диска по 1ТВ. Единия е разделен (грубо) на 250GB и е С:/ и остават 750GB които са примерно D:/. И един цял диск 1TB като Е:/. Така ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vpvelev написа:

Пак не ми стана ясно :(

Имаш 2 диска по 1ТВ. Единия е разделен (грубо) на 250GB и е С:/ и остават 750GB които са примерно D:/. И един цял диск 1TB като Е:/. Така ли е?

Да, точно така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nevidim написа:

Да, точно така.

преди 44 минути, nevidim написа:

В моят случай, всичко се сваля на десктопа и след определени действия от моя страна заминава извън С. :)

По-добре не сваляй на десктопа (на С) защото не знаеш кога ще се напълни или трябва преди всяко сваляне на гледаш колко място има и да изчисляваш колко ще сваляш...

Директно си настрой и браузъра и торента да ти свалят на D или E. Да си спокоен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава манипулация винаги си ползвам MiniTool Partition Wizard. Не е нужно да се ползва платената версия. Можеш да режеш, местиш, разширяваш и т.н. без проблем. До сега съм го ползвал няколко пъти и не съм омазал нищо. Работи супер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

Директно си настрой и браузъра

Като зададе глобално за системата папка за сваляне да е примерно D:\Downloads и всички програми се съобразяват с това. Е, торентът - не. За .torrent файловете може да е примерно D:\Torrents

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал въпросната NIUBI, но с AOMEI ядове не съм имал. Интересно защо не се е получило. Обикновено има два метода за resize. Като се намали по-големия дял и се вземе от Unallocated мястото на по-малкия или ако от Unallocated се създаде нов дял, който след това се обедини с малкия. Обикновено при някои операции (особено ако дяловете се ползват от даден софтуер), програмата си буутва в RE среда и извършва процедурите оттам. Щеше да е интересно да помъчиш с друга програма преди да действаш с голямата "балтия", но важното е, че си си решил проблема.

Колкото до папките...освен пренасочването на тези в Libraries, доста хора свалят големи файлове и на десктопа (като забравят, че това отново е C:\). Това вече е споменато, но нека не забравяме, че ако системата има няколко акаунта, те също имат свои си десктопи. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

на десктопа

Папката на десктопа също може да се пренасочи като Downloads. Така и след преинсталиране съдържанието й се запазва. (Това към автора на темата, не към @B-boy/StyLe/)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не съм ползвал въпросната NIUBI, но с AOMEI ядове не съм имал. Интересно защо не се е получило. Обикновено има два метода за resize. Като се намали по-големия дял и се вземе от Unallocated мястото на по-малкия или ако от Unallocated се създаде нов дял, който след това се обедини с малкия. Обикновено при някои операции (особено ако дяловете се ползват от даден софтуер), програмата си буутва в RE среда и извършва процедурите оттам. Щеше да е интересно да помъчиш с друга програма преди да действаш с голямата "балтия", но важното е, че си си решил проблема.

Колкото до папките...освен пренасочването на тези в Libraries, доста хора свалят големи файлове и на десктопа (като забравят, че това отново е C:\). Това вече е споменато, но нека не забравяме, че ако системата има няколко акаунта, те също имат свои си десктопи. :)

До колкото помня D:\ трябва да е съседен, сиреч да няма други дялове между C:\ и D:\

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е задължително това. Буквите са условни с изключение на С. Която може да е и на последния дял

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване