Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Взимане от диск D, за уголемяване на диск C, Windows 10

nevidim
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, явно аз не правя нещата както трябва.
Имам два диска С и D - C-то е в червено, почти нямам място, в D-то имам над 600 GB, 

Много четох, но не можах да се оправя с вграденият разделител, който се предлага и намерих безпланата програма NIUBI ( https://www.hdd-tool.com/video-guide.html ) , която може да се справи с тази задача. Изгледах всичките видеа, които са дали за помощ и работа с програмата, но когато взема някакви GB от D-то и те станат Unlocated и са пред D и преди C, след това, отивайки в С, за да взема предвиденият дял не ми дава да го присъединя.

За съжаление, не мога да кача видеото, но от подаденият линк на програмата за Windows 10 първите 3 видеа, съм ги гледал по няколко пъти и НЕ мога да го направя.

Къде бъркам?

Моля за някаква помощ.

Благодаря предварително на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, nevidim написа:

Здравейте, явно аз не правя нещата както трябва.
Имам два диска С и D - C-то е в червено, почти нямам място, в D-то имам над 600 GB, 

Много четох, но не можах да се оправя с вграденият разделител, който се предлага и намерих безпланата програма NIUBI ( https://www.hdd-tool.com/video-guide.html ) , която може да се справи с тази задача. Изгледах всичките видеа, които са дали за помощ и работа с програмата, но когато взема някакви GB от D-то и те станат Unlocated и са пред D и преди C, след това, отивайки в С, за да взема предвиденият дял не ми дава да го присъединя.

За съжаление, не мога да кача видеото, но от подаденият линк на програмата за Windows 10 първите 3 видеа, съм ги гледал по няколко пъти и НЕ мога да го направя.

Къде бъркам?

Моля за някаква помощ.

Благодаря предварително на всички!

Преди да правиш такива неща си прехвърли ценната информация, че вярно ще сбъркаш и то сериозно. Иначе с акронис може да направиш оразменяване на дяловете и то ако са на един диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dd744271.9c7ceef8-c863-456e-9ab6-3431ac6

Това е разпределението на диска. При теб най-вероятно след Recovery image e дял D. За да прехвърлиш място от D на С, трябва да свиеш от ляво дял D с желаното пространство, след това да преместиш надясно до откат Recovery image и след това да разшириш надясно дял С (Windows)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, докато се подготвя, накрая се нервирах и всичко занулих.

Напрво на нова инсталация и си направих нещата, както аз желая.

https://www.hdd-tool.com/videos/windows-10/extend-system-c-drive.mp4 

Не знам длаи ще може да се изгледа това видео, НО точно в 0,24 секунда от видеото до 0,25-тата секунда, при мен това нещо не можеше да се случи.

А го правя, ТОЧНО както е показано, но явно аз съм бъркащият.

Благодаря ви за бързите отговори.

Бъдете здрави и прекрасен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nevidim написа:

Здравейте, докато се подготвя, накрая се нервирах и всичко занулих.

Напрво на нова инсталация и си направих нещата, както аз желая.

Колко ти е голям диска?

Остави ли този път достатъчно място на С: ? Защото пак може да ти стане червено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vpvelev написа:

Колко ти е голям диска?

Остави ли този път достатъчно място на С: ? Защото пак може да ти стане червено.

И колко е ненужното съдържание на С...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

И колко е ненужното съдържание на С...

Да, ако сваля всичко в С:/../Downloads и стане 300GB например и светва червено. А в D:/ качи няколко снимки и клипа за 1GB и му останат още 599GB свободни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам два харда по 1 ТB, и С 250 GB, този на който е С (така казано) има в 90% само програми, всичко останало е на този, където надеждата е да не се загуби при една преинсталация.

В моят случай, всичко се сваля на десктопа и след определени действия от моя страна заминава извън С. :) 

Моя си е вината, че оставих малко място, предимно за програмите, е разбира се може да има, тук-там нещо забравено и да не се знае къде се намира в С (около 300-400 MB), защото от доста години се използва компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, nevidim написа:

Имам два харда по 1 ТB, и С 250 GB, този на който е С (така казано) има в 90% само програми, всичко останало е на този, където надеждата е да не се загуби при една преинсталация.

Пак не ми стана ясно :(

Имаш 2 диска по 1ТВ. Единия е разделен (грубо) на 250GB и е С:/ и остават 750GB които са примерно D:/. И един цял диск 1TB като Е:/. Така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

Пак не ми стана ясно :(

Имаш 2 диска по 1ТВ. Единия е разделен (грубо) на 250GB и е С:/ и остават 750GB които са примерно D:/. И един цял диск 1TB като Е:/. Така ли е?

Да, точно така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, nevidim написа:

Да, точно така.

преди 44 минути, nevidim написа:

В моят случай, всичко се сваля на десктопа и след определени действия от моя страна заминава извън С. :)

По-добре не сваляй на десктопа (на С) защото не знаеш кога ще се напълни или трябва преди всяко сваляне на гледаш колко място има и да изчисляваш колко ще сваляш...

Директно си настрой и браузъра и торента да ти свалят на D или E. Да си спокоен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За такава манипулация винаги си ползвам MiniTool Partition Wizard. Не е нужно да се ползва платената версия. Можеш да режеш, местиш, разширяваш и т.н. без проблем. До сега съм го ползвал няколко пъти и не съм омазал нищо. Работи супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Директно си настрой и браузъра

Като зададе глобално за системата папка за сваляне да е примерно D:\Downloads и всички програми се съобразяват с това. Е, торентът - не. За .torrent файловете може да е примерно D:\Torrents

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал въпросната NIUBI, но с AOMEI ядове не съм имал. Интересно защо не се е получило. Обикновено има два метода за resize. Като се намали по-големия дял и се вземе от Unallocated мястото на по-малкия или ако от Unallocated се създаде нов дял, който след това се обедини с малкия. Обикновено при някои операции (особено ако дяловете се ползват от даден софтуер), програмата си буутва в RE среда и извършва процедурите оттам. Щеше да е интересно да помъчиш с друга програма преди да действаш с голямата "балтия", но важното е, че си си решил проблема.

Колкото до папките...освен пренасочването на тези в Libraries, доста хора свалят големи файлове и на десктопа (като забравят, че това отново е C:\). Това вече е споменато, но нека не забравяме, че ако системата има няколко акаунта, те също имат свои си десктопи. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

на десктопа

Папката на десктопа също може да се пренасочи като Downloads. Така и след преинсталиране съдържанието й се запазва. (Това към автора на темата, не към @B-boy/StyLe/)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Не съм ползвал въпросната NIUBI, но с AOMEI ядове не съм имал. Интересно защо не се е получило. Обикновено има два метода за resize. Като се намали по-големия дял и се вземе от Unallocated мястото на по-малкия или ако от Unallocated се създаде нов дял, който след това се обедини с малкия. Обикновено при някои операции (особено ако дяловете се ползват от даден софтуер), програмата си буутва в RE среда и извършва процедурите оттам. Щеше да е интересно да помъчиш с друга програма преди да действаш с голямата "балтия", но важното е, че си си решил проблема.

Колкото до папките...освен пренасочването на тези в Libraries, доста хора свалят големи файлове и на десктопа (като забравят, че това отново е C:\). Това вече е споменато, но нека не забравяме, че ако системата има няколко акаунта, те също имат свои си десктопи. :)

До колкото помня D:\ трябва да е съседен, сиреч да няма други дялове между C:\ и D:\

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е задължително това. Буквите са условни с изключение на С. Която може да е и на последния дял

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...