Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запазване на важни данни в единия диск при преинсталация.

Препоръчан отговор

Здравейте! Предполагам, такава тема вече е била обсъждана, но ми се иска да задам своя въпрос в отделна тема. 

Искам да преинсталирам лаптопа си от Windows 8.1 към Windows 10. Обаче имам в Диск Д важна информация, която е над 200 гб и не мога да съхраня на друг носител или сайт. Има ли СИГУРЕН начин да си запазя данните от целия диск Д и все пак да си направя преинсталацията? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Уин8 е инсталирана на диск С, то спокойно можеш да инсталираш Уин10 на диск С. Ако правиш всичко правилно цялата информация в диск D ще се запази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто не пипате дял D по време на преинсталацията.
А защо просто не обновите вашия уиндоус 8,1 до 10?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, inspiredtraveller написа:

Здравейте! Предполагам, такава тема вече е била обсъждана, но ми се иска да задам своя въпрос в отделна тема. 

Искам да преинсталирам лаптопа си от Windows 8.1 към Windows 10. Обаче имам в Диск Д важна информация, която е над 200 гб и не мога да съхраня на друг носител или сайт. Има ли СИГУРЕН начин да си запазя данните от целия диск Д и все пак да си направя преинсталацията? 

С този си въпрос показваш, че трябва да дадеш машината на някой да ти я преинсталира. Освен това не виждам какъв е смисълът да минаваш от 8,1 на 10. Като за начало кажи марка и модела на компютъра, за да се види има ли смисъл от такова нещо.

преди 2 минути, A.com написа:

Ако Уин8 е инсталирана на диск С, то спокойно можеш да инсталираш Уин10 на диск С. Ако правиш всичко правилно цялата информация в диск D ще се запази.

За ваше сведение сър при преинсталация никъде не се вижда, кой дял и е С или Д. Това го показваше Windows XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

За ваше сведение сър при преинсталация никъде не се вижда, кой дял и е С или Д. Това го показваше Windows XP.

И какво толкова? Просто ако човек си знае големината на дисковете и дяловете лесно ще се ориентира на кой дял трябва да инсталира и кой да не пипа по време на инсталацията при избор на дял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да запазиш D диска не трябва да сменяш файловата система, ако е бил GPT трябва да ползваш UEFI Boot на 10-ката, ако е MBR не трябва да го ползваш и пак остава доста рисково начинание - един клик на не който трябва партишън го изтрива без никакво предупреждение.

И без това Windows 10 стана толкова тежък, че не върви добре на хард диск, моето предложение е - вадиш диска, слагаш на негово място SSD, а след инсталацията диска с данните или го слагаш в кади на мястото на DVD-то или в USB кутийка го ползваш като външен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

И какво толкова? Просто ако човек си знае големината на дисковете и дяловете лесно ще се ориентира на кой дял трябва да инсталира и кой да не пипа по време на инсталацията при избор на дял.

За теб е какво толкоз, но като на поствящият му изчезнат 200 гигабайта информация ще е драма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

За теб е какво толкоз, но като на поствящият му изчезнат 200 гигабайта информация ще е драма.

Значи трябва да е още по-внимателен, защото той е на зор. Ако пък се съмнява във възможностите си винаги може да потърси помощ от приятел с повече опит в тези неща. Просто казвам, че вариант за ориентация има. Ако трябва да си направи една снимка с телефона на дяловете или от My Computer или пред Disk Management и като стигне до менюто за избор на диск при преинсталация да си види снимката и ще разбере кой е дял D:\, който не трябва да пипа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си асистента за upgrade:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

стартирай го и следвай инструкциите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, B-boy/StyLe/ написа:

Значи трябва да е още по-внимателен, защото той е на зор. Ако пък се съмнява във възможностите си винаги може да потърси помощ от приятел с повече опит в тези неща. Просто казвам, че вариант за ориентация има. Ако трябва да си направи една снимка с телефона на дяловете или от My Computer или пред Disk Management и като стигне до менюто за избор на диск при преинсталация да си види снимката и ще разбере кой е дял D:\, който не трябва да пипа...

Нищо лично към постващия темата или към теб, но според зададения от него въпрос дали има уменията и знанията? Да не говорим, че не виждам смисъл от преинсталация. Не е казана причината.

току-що, Raze написа:

Изтегли си асистента за upgrade:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

стартирай го и следвай инструкциите.

И такъв качамак ще стане , че идея си нямаш. Не ми се смисли ако излезе и някаква грешка. ( теб не те визирам, ти имаш уменията и знанията).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има проблеми, по-различни от нова инсталация. Евентуално несъвместимост с някое устройство или драйвер, който след това ще може да се инсталира.

@inspiredtraveller важна информация никога не се държи само на едно място. Най-сигурно - на няколко различни носителя, колкото повече - толкова по-голяма вероятност при проблем да си възстановиш нещо. Утре ако ти изгори диска какво правиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

Аз и на Win XP му нямах вяра какви буквички ми показва и винаги съм гледал големината на дяла, за да знам кой точно диск ми трябва. При дискове/дялове с еднаква големина съм се ориентирал по заето/празно място в дадения диск. Иначе, добре си предложил питащия да се насочи с някой с повече знания, за да се избегнат проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, inspiredtraveller написа:

Има ли СИГУРЕН начин да си запазя данните от целия диск Д и все пак да си направя преинсталацията? 

Преди да подходиш към преинсталацията, в Windows Explorer, където се виждат дяловете като дискове, последователно застани върху диск С да се освети и натисни F2 (UAC може да изиска администраторско разрешение), въведи Windows и натисни [Enter]. Застани върху диск D да се освети и натисни F2 (UAC може да изиска администраторско разрешение), въведи Data.(Въведените етикети, написани в получер курсивен шрифт са примерни)
Като стартираш системата от USB за да инсталираш на чисто и зареди инсталаторът на Windows, след като конфигурираш езиковите настройки, натисни [Shift]+[F10]. 
В отворилата се черна конзола напиши (всеки ред завършва с натискане на [Enter]):
diskpart
list volume

(ако в таблицата под Ltr пише С и под Label пише Windows в колона Volume пише Volume 1)
select volume 1
format fs=ntfs quick
exit
И следваш съветника.

Като се появи таблицата с дяловете на диска:
116656d1485975114t-delete-format-partiti

със стрелките избираш дела с размер съответстващ на размера показан по-горе в таблицата с дяловете. И кликваш на [Next].
Нататък следваш съветника за инсталиране. 
Това е!

преди 11 минути, A.com написа:

какви буквички ми показва

Затова винаги слагам етикети на дяловете, които да ми "говорят"....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, A.com написа:

Аз и на Win XP му нямах вяра какви буквички ми показва и винаги съм гледал големината на дяла, за да знам кой точно диск ми трябва. При дискове/дялове с еднаква големина съм се ориентирал по заето/празно място в дадения диск. Иначе, добре си предложил питащия да се насочи с някой с повече знания, за да се избегнат проблеми.

Аз в теб не се съмнявам. Гледам постващият да не си затрие 200 гигабайта информация, че тогава става страшно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко изван темата: на мястото на автора аз бих намерил начин да копирам важните неща на външен носител. Дори и ако става въпрос за инвестиране във външен или обикновен хард диск. Още повече, че след това може да се ползва за допълнително място за архив.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, 2249 написа:

Леко изван темата: на мястото на автора аз бих намерил начин да копирам важните неща на външен носител. Дори и ако става въпрос за инвестиране във външен или обикновен хард диск. Още повече, че след това може да се ползва за допълнително място за архив.

Съветът ти никак не е извън темата. Задължително ценната информация на още едно място.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, цър-вул написа:

Затова винаги слагам етикети на дяловете, които да ми "говорят"....

Слагаш защото знаеш, че може и знаеш как да го направиш. Аз, като не знам, ползвам заобиколни методи. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, цър-вул написа:

Мисля, че достатъчно добре съм разписал какво да се направи...и да няма проблем

Ти си мислиш така, аз пък имам пълното право да не съм разбрал какво си обяснил, хей така на инат.
И сега кво правим ?
Абе ако е твой тоя диск Д с важна информация ще го дадеш ли на булка ми тя да ти го такова както тя ти е разбрала обясненията ?
Не бой се бе, тя ще ти се извини, че го изтрила и ще ти купи чисто нов даже да си имаш два. 
Ти само ѝ се довери на нея и после гледай сейр.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага щом като ти спреш да се бъзикаш с потребителите на уиндоус да ги тормозиш команди да пишат у черния прозорец и да объркат нещо и да се спукат от яд после.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа, продължаваш да ла.нявиш хорските теми. Твоята уста може ли да бъде затворена? Или и да ти с.рат в устата пак ще продължаваш да бълбукаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цървулска ти работа

някой много лошо те е излъгал, че случаен питащ ще почне команди да пише

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, цър-вул написа:

Ти кога ще спреш да пишеш, колкото да си писал? Аман от дървени тикви!

преди 7 часа, цър-вул написа:

Даа, продължаваш да ла.нявиш хорските теми. Твоята уста може ли да бъде затворена? Или и да ти с.рат в устата пак ще продължаваш да бълбукаш?

цър-вул-е, а ти докога ще се правиш на много важен, и ще се разпореждаш кой да пише, и кой не?!? :angry:  Вече не си модератор, проумей го. Само поредният, който пише неразбираеми глупости във форума, които не помагат на никого. 

Като си насъбрал толкова злоба, и се чудиш къде да я излееш - ползвай тоалетната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване