Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса е към работищите във фирмата , дали някой е запознат с други ограничения на параметри при доставянето на интернет от Виваком ?

Конкретно дали има /то има със сигурност/ ограничение по параметър изградени връзки за определени частни и бизнес планове как варират ? Дали са разделени по брой на протокол или са общо за всички? Пример @Емил Костов може да се включи по въпроса, ако е запознат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Въпроса е към работищите във фирмата , дали някой е запознат с други ограничения на параметри при доставянето на интернет от Виваком ?

Конкретно дали има /то има със сигурност/ ограничение по параметър изградени връзки за определени частни и бизнес планове как варират ? Дали са разделени по брой на протокол или са общо за всички? Пример @Емил Костов може да се включи по въпроса, ако е запознат.

За какво ограничения точно става на въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

За какво ограничения точно става на въпрос?

Написал съм по-горе, но да го обясня с по-прости думи -пример, ако си хоствам някаква уеб платформа и към нея се свързват от публичното пространство с 2 връзки една по TCP и една по UDP, то колко общо клиента на платформата мога да очаквам максимално да се свържат с нея с различните планове за интернет , включаем и бизнес такъв предоставяни от Виваком?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Написал съм по-горе, но да го обясня с по-прости думи -пример, ако си хоствам някаква уеб платформа и към нея се свързват от публичното пространство с 2 връзки една по TCP и една по UDP, то колко общо клиента на платформата мога да очаквам максимално да се свържат с нея с различните планове за интернет , включаем и бизнес такъв предоставяни от Виваком?

Виваком ти доставя интернет. С хостване на платформи не се занимава. Но ако си с оптика няма да имаш проблеми с хостването. Това ти го гарантирам. За АДСЛ услугата ти е ясно, тя се ползва за съвзем други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Виваком ти доставя интернет. С хостване на платформи не се занимава. Но ако си с оптика няма да имаш проблеми с хостването. Това ти го гарантирам. За АДСЛ услугата ти е ясно, тя се ползва за съвзем други неща.

Ясно, не си запознат. А поне има ли кой да питаш ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Ясно, не си запознат. А поне има ли кой да питаш ?

Отговорих ти чисто, точно и ясно. Компанията ПРЕДЛАГА интернет и нищо повече. Това е нейното задължение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти преди да питаш да кажеш какво искаш да правиш? И оптика ли имаш или нещо друго? Или ако планираш технически възможности при теб има ли? Колко мислиш да плащаш? Домашен или бизнес абонамент? Статично IP трябва ли ти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Отговорих ти чисто, точно и ясно. Компанията ПРЕДЛАГА интернет и нищо повече. Това е нейното задължение.

Аз за друга услуга не питам ... просто и ясно съм запитал - какво им е ограничението на плановете на L4 ? Дано се появи някой с инфо , че съм се загледал по бизнес плановете , най-вече за този ! Ама ако режат много ще видим дали ще са те :)

преди 3 минути, Филипов написа:

А ти преди да питаш да кажеш какво искаш да правиш? И оптика ли имаш или нещо друго? Или ако планираш технически възможности при теб има ли? Колко мислиш да плащаш? Домашен или бизнес абонамент? Статично IP трябва ли ти?

Ще се хоства уеб платформа !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Аз за друга услуга не питам ... просто и ясно съм запитал - какво им е ограничението на плановете на L4 ? Дано се появи някой с инфо , че съм се загледал по бизнес плановете , най-вече за този ! Ама ако режат много ще видим дали ще са те :)

Изчакай. Сега идват даже по-опасни планове. Вече ги има тестови. Но ограничения за това, което питаш няма. Не знам обаче какво е това L4.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не знам обаче какво е това L4.

Виж OSI модела и ще разбереш, че не ми се обяснява - изморен съм !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж OSI модела и ще разбереш, че не ми се обяснява - изморен съм !

Изморявай се колкото искаш. Затова, което питаш няма ограничения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Изморявай се колкото искаш. Затова, което питаш няма ограничения.

Сигурен ли си или ти така си мислиш ? Инак наистина съм гроги и не ми се пишат неща , които може сам да прочетеш, дори линк ти дадох 🤔

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си или ти така си мислиш ? Инак наистина съм гроги и не ми се пишат неща , които може сам да прочетеш, дори линк ти дадох 🤔

Ограничения няма, но както ти написах и по-горе, всеки един интернет доставчик ти доставя ИНТЕРНЕТ и нищо повече.Пак очаквам от теб повече  инфромация но аз не разбирам така или иначе както ти твърдиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

.......всеки един интернет доставчик ти доставя ИНТЕРНЕТ и нищо повече.....

и рутер - безплатен ...... остави , утре ще им звъня на бизнес съпорта да видя кво ще кажат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и рутер - безплатен ...... остави , утре ще им звъня на бизнес съпорта да видя кво ще кажат!

Безплатният рутер не те грее. Вземаш си твой. За теб е достатъчен преносът. Но пък щом искаш звъни на съпорта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

........За теб е достатъчен преносът. ....

За съжаление не ми е достатъчен само той !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

За съжаление не ми е достатъчен само той !

Е ти какво какво очакваш да ти предостави един интернет доставчик??? Ако си обикновен клиент ти дава елементарен интернет. Ако си БИЗНЕС клиент ти дава гарантиран интернет, пренос, оптично влакно и вече ако искаш VPN, SIP и прочие. Но всичко си има граници. Натройки, ограничения, филтрирания и там каквото още се сетиш го правиш ТИ САМИЯТ.  Разибра се слагаш си твое устройство и си го менажираш както пожелаеш. От страна на доставчика няма ограничения.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Чакай бре господин млад меринджей, какъв виваком те е подгонил теб? Това да не ти е платформа за хостинг услуги?
От виваком получаваш достъп до интернета с максимални скорости според плана за който плащаш, от тук на сетне всичко зависи от сървъра който си си настроил и от машините които го поддържат, единственото от тяхна страна което би могло да има някакво отношение е самата скорост на Upload от която най общо казано ще зависи с каква скорост ще се зарежда съдъжанието на сървъра ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да избегнем офтопика, ако нямате необходимото инфо моля или пък не ви е ясен или не разбирате казуса 😞

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе каква е тая тема? Да злепоставиш Емо ли?   Щом си толкова на ти с нещата, що не се оправяш сам, а цитираш Емо? Набутай се и ти един път, не други да носят отговорност за действията ти!!! Какви хора има последните години...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ъндъртейкър написа:

Абе каква е тая тема? Да злепоставиш Емо ли?   Щом си толкова на ти с нещата, що не се оправяш сам, а цитираш Емо? Набутай се и ти един път, не други да носят отговорност за действията ти!!! Какви хора има последните години...

Защо така тълкувате нещата ? С какво мислите , че го злепоставям ? Инак просто от други теми даде да се разбере , че работи в гореспомената фирма . Никой не го кара със сила да дава някакъв отговор , ако не знае. Или пък просто да каже , че не е запознат с това нещо и до там "Пример @Емил Костов може да се включи по въпроса, ако е запознат."

Що за драма, питам тук конкретно нещо вие се нахвърляте тука да ми сакарате и да ме поучавате за други неща ! Нали темата е  за да не се набутам или поне по-малко, нали форума е за взаимопомощ ..... тук и аз мога да те цитирам "Какви хора има последните години..."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Дайте да избегнем офтопика, ако нямате необходимото инфо моля или пък не ви е ясен или не разбирате казуса

Ти си единствения, на който нищо не му е ясно. Питах те имаш ли текуща услуга, през както е доставката, какво плащаш или имаш желание или поне техническата възможност. Може и да искаш оптика, но до твоето жилище или каквото е да няма. И да могат единствено ADSL, който в общия случай върви с нисък upload и динамично IP.

преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

"Какви хора има последните години..."

Абсолютно неграмотни. Нагли и с претенции. Набий си го в кратуната - 

Тук никой на никого не е длъжен с нищо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Филипов написа:

Ти си единствения, на който нищо не му е ясно. Питах те имаш ли текуща услуга, през както е доставката, какво плащаш или имаш желание или поне техническата възможност. Може и да искаш оптика, но до твоето жилище или каквото е да няма. И да могат единствено ADSL, който в общия случай върви с нисък upload и динамично IP.

Абсолютно неграмотни. Нагли и с претенции. Набий си го в кратуната - 

Тук никой на никого не е длъжен с нищо!

Абсолютно сте прав !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил се чувства задължен да отговори дори и да няма грам идея (както е случая) какво пита човека. Триволта май ще е по-добре да се опиташ да им драснеш мейл, току виж се намерил някой да отговори дали имат ограничаване на броя конекции.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rostislaf написа:

Емил се чувства задължен да отговори дори и да няма грам идея (както е случая) какво пита човека. Триволта май ще е по-добре да се опиташ да им драснеш мейл, току виж се намерил някой да отговори дали имат ограничаване на броя конекции.

Трудно се стига до такава информация от кухнята. Рекох , че има някой вивакомец тука дето е по-нагоре в нещата и ще сподели, нали ако прецени може и на лично, защото си е малко конфедециално фирмено инфо !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване