Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз съм човек който винаги се интересува и се задълбочавам, разучавам и продължавам да уча, магии, психология, философия, религии, но не съм усъвършенстван на 100% и все още съм в процес на учене. Чувал съм много неща за така наречените Розета, и една позната която продава в магазин сувенири, ми е разказвала за един младеж, който си е купил от нея розета, и от чисто бял, само за два дни почернял и младежат се променил страшно много, като бил станал арогантен и агресивен. Ето, че днес и аз реших да си взема едно и да си го сложа, но всеки казва че има някакви сила и се отразява. Не знам дали се прави нещо като осветяване, било на пълнолуние да изречеш или направиш някакъв метод! Вие да сте се сблъсквали и да знаете нещо по въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Reckitjesok написа:

Чувал съм много неща за така наречените Розета, и една позната която продава в магазин сувенири, ми е разказвала за един младеж, който си е купил от нея розета, и от чисто бял, само за два дни почернял и младежат се променил страшно много, като бил станал арогантен и агресивен. Ето, че днес и аз реших да си взема едно и да си го сложа, но всеки казва че има някакви сила и се отразява.

А какво точно си чувал за този камък и с каква цел искаш да си го сложиш? Защото когато правиш нещо се започва от това, защо го правиш. Иначе за осветяването, нищо не пречи да го направиш. В църква едва ли ще се съгласят, затова сам. Примерно с някаква подходяща молитва и тамян. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, моето любопитство към темата се откри от това, че сме 21 в. и не магията, ами религията ми се вижда остаряла, пък вие се връщате на нещо, на което са вярвали през миналото хилядолетие и определено е осъдено от християнството. За смисъла и въображаемите техники на магията, достатъчно добре е описано от Фрейзър (не боксьора) в "Златната клонка". Достатъчно добре развито е на рус. Тук или на англ. Тук.

Единственото ми обяснение за това учудващо явление е, че както магическите опити в търсене на философски камък са довели до истинската химия, така и опитите в областта на повлияване на хорски отношения чрез магия ще развият науката психология.

Фрейзъровото обяснение за контагьозна и имитативна магия ме удовлетворява в степен, достатъчна на слабите ми интереси. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна е и една свързана статия във Вики. ру "Магифрения", в която въпреки плашещото "френия", разглеждат магическото обяснение и вяра във възможностите на магията като дезадаптация, а не като болест. Е, ако не става дума за "слабоумия и заболеваний психотического спектра." 

Уики.англ. са по- либерални и няма как. Магията си е доходен бизнес, без големи начални капиталовложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, само за няколко часа моето потъмня леко.

преди 3 часа, Shiniasu написа:

А какво точно си чувал за този камък и с каква цел искаш да си го сложиш? Защото когато правиш нещо се започва от това, защо го правиш. Иначе за осветяването, нищо не пречи да го направиш. В църква едва ли ще се съгласят, затова сам. Примерно с някаква подходяща молитва и тамян. 

Първо се започна с голямо любопитство и чакащ резултат, но от начало си нямах голям хабер и исках да си го взема просто за украса, за да не съм с гол врат. Осветяване, нямах предвид в църква, там се освещават икони и кръстове, питах дали има някакъв ритуал или нещо друго да се прави в навечерие или пълнолуние, или каквото да е?

преди 1 час, Търсещ истини написа:

Всъщност, моето любопитство към темата се откри от това, че сме 21 в. и не магията, ами религията ми се вижда остаряла

21 Век, то ще продължат още години, няма остарели и неостарели!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Reckitjesok написа:

Осветяване, нямах предвид в църква, там се освещават икони и кръстове, питах дали има някакъв ритуал или нещо друго да се прави в навечерие или пълнолуние, или каквото да е?

Точно затова питах за целта. Защото съобразно нея може да се избере подходящ ден и час, свещи със съответния цвят, аромат и молитва. Точната комбинация не би трябвало да е проблем да се намери в нета. Ако е без конкретна цел бих ти препоръчал да направиш ритуала в неделя и да използваш тамян като просто изкажеш с няколко думи желанието си, обръщайки се към Бог или това, което приемаш като висша сила. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Точно затова питах за целта. Защото съобразно нея може да се избере подходящ ден и час, свещи със съответния цвят, аромат и молитва. Точната комбинация не би трябвало да е проблем да се намери в нета. Ако е без конкретна цел бих ти препоръчал да направиш ритуала в неделя и да използваш тамян като просто изкажеш с няколко думи желанието си, обръщайки се към Бог или това, което приемаш като висша сила. 

Сребърно е моето, не е от обикновенните които струват по 5-10 лв, аз си го купих за 52 лв, и то с отстъпка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречената "Розета от Плиска" е единична находка на археолозите.
Бронзов медальон с диаметър 38 mm.
Има 7 листа с по 2 рунически символа
и 1 знак от обратната страна.

Има съвременни копия, които се различават от оригинала по материал и знаци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причини защо бижутата от сребро потъмняват • — Capino.bg

Иначе, за да има сила, трябва да е осветено от прабългарски жрец.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Християнството осъжда амулетите Правило 36 на Лаодикийския събор. Обърнете внимание на думата "предпазителници, т.е. амулети, талисмани. Друг е въпросът, ако отхвърляте християнството и приемате езическа вяра. Тогава си вярвате в свещени камъни, дървета, амулети. Обаче имайте предвид, че сме 21 в. 

Цитат

Правило 36

Посветени или клирици не трябва да бъдат вълшебници, обайници, числогадачи, астролози или такива, които правят предпазителници [4] , свързващи душите с нечисти духове. Ония, които носят такива, заповядваме да се изхвърлят из църквата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последствията от Розета са само едни - печалба, ако си в тази търговия.

А "Златната клонка" е посредствена книга, макар и всъщност много сполучлива, като за светска такава. Магията под формата, която обикновенно се възприема е едно тралала за наивници - тъй е било винаги, тъй и ще си остане: купил си камък пича и се чуди какво щяло да стане сега. Пък, че този камък е стоял с години в магазина и никакво чудо не се е случило, трудно му да се сети. Що християнството забранило амулетите - повече от очевидно е, дори и в днешни времена, щото даже предавания по телевизиите имат. Разни мързеливи и некадърни шарлатани "купи си тоз амулет, богат ще станеш" в превод "моля ти се купи някоя от глупостите, които продавам, че неам и за хляб деба". Из онези дни случайно мярнах някакви по телевизията, гледаха на карти какво, що щяло да стане с наш Тиквун - баси майката и цирк братче, от една страна се чудят колко да му се подмазнят, сякаш е в студиото при тях и изключително много е заинтересуван какво ще му кажат тия кукумявки, от друга страна се страхуват да не се окажат "народни предатели", че им е ясно, колко много народна любов се лее към него .... т.е. Него. ((;

Та от религиите, кой колко вярващ, кой колко атеист, ала поне имате шанс да хванете нещичко - от магията просто забрави, като цяло само ще си загубите времето, а в лошия случай ума ви ще залитне в посока с единствена рационална табела нейде към психиатричните отделения, че останалите пътища, по които ще се развият събитията са "жалко за човека".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Златната клонка" не само че не е посредствена книга, а е фундаментален опус за времето си(самият аз прочетох първото родно еднотомно издание, когато бях 18-19-годишен). Подчертавам - за епохата си. Защото доста от постулатите, изложени в "Клонката", впоследствие с бързото развитие през миналия век на етнологията, етнографията, сравнителното религиознание и другите сродни научни области претърпяха ревизия. Един пример - концепцията за умиращия и вечно възраждащ се бог(Тамуз/Озирис) и приликите му с християнския бог бе напълно оборена още през 70-те - 80-те години на XX век. Така че Фрейзър трябва да се чете с едно наум. Инак гледам по-горе, че потребителят "Търсещ истини" дава линкове към руски и английски издания. Не е лошо да посети най-близката библиотека и да я прочете на български(първото родно издание, за което споменах по-горе, е с отличен превод; преди повече от 10 години я преиздадоха в два тома, но за това двутомно издание нямам преки впечатления).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване