Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с всичките USB-порта

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Първо добър вечер, а после и проблема. След някакъв съмнителен вентилатор (перка с усб) който включих в компмтъра си(в предния панел, за тест). usb-тата се прецакаха. 

Накратко ще напиша проблема и какво опитах. 

След въпросния с*апан вентилатор usb-тата ми не искат да 'четат' мишката, клавиатурата, както и една малка флашка/адаптер за интернет(за да нямам кабели). Клавиатурата все едно не е включена, мишката свети, но не реагира. 

Каква опитах. Рестарт на компютъра, - не опраеи проблема, изключване на компютъра + от тока + изваждане на биос батерията някаде за 15секунди(малко ли са?) - Проблема си остава. 

Когато пусна пц и не мога да вляза в биос, защото клавиатурата на работи, въпросите ми са... 

1.Изваждането на батерията на биос за 15сек стига ли му? 

2.Вероятно има нещо изгоряло, как мога да съм сигорен че е това преди да го карм на сервиз? Скъпо ли е? 

3.Това голям проблем ли е или е лесно поправим? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 102
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Така е и често евтиното накрая излиза в пъти по-скъпо...

Всеки българин - автомонтьор, всеки българин - IT специалист Ти що са 'илиж, ве? Става дума за българи...😎

Всеми на заем PS/2 клавиатура, влез в BIOS и провери USB Legacy support активно ли е?

Публикувани изображения

Виж в device manager дали имаш ! или ? знак на USB устройствата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Изгорял USB контролер. И на задните портове ли е проблем?

да

преди 7 минути, Емил Костов написа:

няма как, без мишка/клавиатура... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с джъмпера за нулиране на BIOS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Мисля че ще му е сложно при липсата на мишка и клавиатура.

Имаш ли порт/ве които са вързани с кабел с пинова букса вътре за дъното?
Ако да пробвай да изключиш/извадиш буксата и да я върнеш на мястото й или ако дъното ти разполага с втора подобна букса закачи кабела за нея.
Можеш да претичаш утре до някой магазин ако имаш на близко или удобно място и да си купиш такъв порт с който да пробваш или пък питай някой приятел ако има в повече просто за пробата.
Всичко останало като решение включва използването на мишка/клавиатура така че кофти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Ако да пробвай да изключиш/извадиш буксата и да я върнеш на мястото й или ако дъното ти разполага с втора подобна букса закачи кабела за нея.
Можеш да претичаш утре до някой магазин ако имаш на близко или удобно място и да си купиш такъв порт с който да пробваш или пък питай някой приятел ако има в повече просто за пробата.
Всичко останало като решение включва използването на мишка/клавиатура така че кофти.

Прави си, това не го съобразих!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Пробвай с джъмпера за нулиране на BIOS.

трябва да потърса каде е джъмпера. не е ли същото с изваждане на батерията? и колкл време трябва да е извадена? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, alf000 написа:

трябва да потърса каде е джъмпера. не е ли същото с изваждане на батерията? и колкл време трябва да е извадена? 

Модел на дъното може ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

изключих ги предните, странно, че само мишката свети, но не реагира. 

ето една снимка

IMG_20201227_230745.jpg

преди 1 минута, Bubbles написа:

Модел на дъното може ли?

минутка да видя дали ще ги намеря. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си упътването на дънната платка. Същото е, но не съвсем:

Question - Is a cmos jumper needed? | Tom's Hardware Forum

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Прочети си упътването на дънната платка. Същото е, но не съвсем:

Question - Is a cmos jumper needed? | Tom's Hardware Forum

ASUS V-P7H55E

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, alf000 написа:

изключих ги предните, странно, че само мишката свети, но не реагира. 

ето една снимка

минутка да видя дали ще ги намеря. 

Ами засича двата хъба, което изключва варианта да са изгорели, обаче нещо им пречи да работят.
Опита ли да извадиш всичко включено в юсб-тата и да тестваш едно по едно устройствата дали ще захапят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Ами засича двата хъба, което изключва варианта да са изгорели, обаче нещо им пречи да работят.
Опита ли да извадиш всичко включено в юсб-тата и да тестваш едно по едно устройствата дали ще захапят?

да

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключи компютъра от тока колко време беше изключен?
Опитай да го изключиш от тока поне за десетина минути, единствено това успях да открия като решение за без мишка и клавиатура, всичко друго изисква тяхното участие.
Имаш вариант ако имаш някъде останала мишка/клавиатура на PS2 да пробваш с тях дали ще стане за да може да опита с другите варианти.
И си ми отбелязал някой отговор като решение а явно не е, най добре махни маркера за да не заблуждават другите че проблема е решен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

Като изключи компютъра от тока колко време беше изключен?
Опитай да го изключиш от тока поне за десетина минути, единствено това успях да открия като решение за без мишка и клавиатура, всичко друго изисква тяхното участие.
Имаш вариант ако имаш някъде останала мишка/клавиатура на PS2 да пробваш с тях дали ще стане за да може да опита с другите варианти.
И си ми отбелязал някой отговор като решение а явно не е, най добре махни маркера за да не заблуждават другите че проблема е решен.

не е нарочно, сега ще опитам да го махна. сега му махнах, батерията (и тока разбира се) ще го оставя така за 15м някаде и ще пиша. 

преди 19 минути, alf000 написа:

не е нарочно, сега ще опитам да го махна. сега му махнах, батерията (и тока разбира се) ще го оставя така за 15м някаде и ще пиша. 

няма промяна. не е ли странно, че ми пише 2 хъба, след като съм изключил предните usb.? 

IMG_20201227_230745.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли четец за карти памет?

Свали капака и махни кабелите на всички USB портове който не са "вградени" в дънната платка - запиши си внимателно кое от къде изключваш!

Ако имаш четец за карти памет - изключи и него.

Огледай на дъното дали има поражения около металните стърчащи игли за допълнителните USB портове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Имаш ли четец за карти памет?

Свали капака и махни кабелите на всички USB портове който не са "вградени" в дънната платка - запиши си внимателно кое от къде изключваш!

Ако имаш четец за карти памет - изключи и него.

Огледай на дъното дали има поражения около металните стърчащи игли за допълнителните USB портове.

нямам четец. мига да извадя само предните портове, другите са вградени. няма видими поражения. 

https://streamable.com/5ednzc

когато натискам бутони по клавиатурата отброяването спира? какво е това nvram? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, alf000 написа:

какво е това nvram? 

Не пипай там, това най общо казано е паметта на биоса която се пази посредством батерията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

Не пипай там, това най общо казано е паметта на биоса която се пази посредством батерията.

има ли какк от там да има проблем, един вид да е дало на късо usb и да е бъгнало паметта? 

ресетнах cmos с поставяне на отверка ня понивете, няма резолтат. 

ако нещо е изгоряло ще може ли да се ползва  ps/2 и за мишка и клавиатура и wifi? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след включване на менте вантилатор явно усб порта е дал на късо и ми замръзна мишката, след рестарт на пц не се оправи и дадох рес на биос. ето какво ми пише. 00 usb mass storage devices found and configured

IMG_20201227_230745.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, цър-вул написа:

Колко теми ще пуснеш, преди да идеш в сервиз?

ти какво предлагаш, да карам компютара на сервиз и после да питам / пусна тема ли? на сервис е лесно, въпроса беше дали някой тук може да ми даде насока към решаване на проблема, се пак давам информация, която може да се разталкува от някой с опит и да ми каже поне според него какво може да е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно е изгоряло нещо.Аз бих пробвал USB на PCI платка за да заобиколя проблема и може би ще е най-евтиното решение - струват 20ина лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване