Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player

цър-вул
 Сподели

Препоръчан отговор

Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player:
Flash-Player-Uninstall-Notification.png

Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dkt написа:

Каъв е проблемът?

Какво значи проблем - информирам форума за KB  на М$ за деинсталиране на плеъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тея уведомления отдавна излизат, ама докато още работи и има сайтове дето разчитат още на него няма никакъв смисъл да се избързва с премахването му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с LTSB - 1607 и още от септември 2020 получих това съобщение след което повече не съм правил месечните обновления на флаша. До сега нямам никакъв проблем.  Написах го също информативно за тези, които ползват LTSB и LTSC

На всички ВАС - Честита нова година. Здраве и щастие Ви желая!

Понеже прочетох поста на Дръндю, и аз съм с CentBrowser  Ъпдейтите ми са редовни по месеци с добавяне на 1-2 обновления

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.

аз си играйкам на флаш игри в нета и не съм разбрал за предупреждения, щот при мен не е имало
по подразбиране браузъра ми е Cent и си мисля, че това е причината, тъй като флаша е вграден в браузъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, dkt написа:

След 21.01.2021 няма кой да те пита - просто деактивират плеъра :) Т.е. не зависи нито от операционан система, нито от браузър... 

в грешка си
само на адобе го премахват 

Цитат

според Melirix браузърът Microsoft Edge вече съдържа заместителя на Adobe Flash Player.

https://answers.microsoft.com/en-us/microsoftedge/forum/msedge_video-msedge_win10/adobe-flash-player-replacement-for-windows-10/16ee422f-809b-49c4-a3ff-62b9e6f464c6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dkt написа:

Ще си говорим, когато на 21.01.2021 му revoke-нат сертификата на плеърчето :) 

аз адобе флаш нямам инсталиран, но тва си работи

http://dstv-bg.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Какво значи проблем - информирам форума за KB  на М$ за деинсталиране на плеъра.

Аз останах с впечатлението, че отговаря на @Eclipse2G

Иначе съм съгласен, че сайтовете имаха време да мигрират към HTML5.

Явно при мен обаче командата за премахване преди време добре го е изкоренила:

Image-078.png

Защото актуализацията на Windows за 8.1 ми казва, че не е приложима за моята система: :D

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Защото актуализацията на Windows за 8.1 ми казва, че не е приложима за моята система: :D

Untitled.png

което може би значи, че си объркал версията
:lol6:

голема шматка съм
от многото експерименти, обърках версията
изтеглих за 1903 и ми показа подобен прозорец
после се усетих, че съм с 1809 LTSC и  си се инсталира...тъй де, махна на IE11 флаш плеъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дpъндю написа:

голема шматка съм
от многото експерименти, обърках версията
изтеглих за 1903 и ми показа подобен прозорец
после се усетих, че съм с 1809 LTSC и  си се инсталира...тъй де, махна на IE11 флаш плеъра

А утре ще ти поиска да деинсталираш това, което си направил. Ще се увериш веднага, след като отвориш браузъра.  Аз съм го пробвал 2-3 пъти вече. Но няма да имаш проблем при деинсталацията на флаша, нито с браузъра. Дрънди! Честита ви нова година на фамилията!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, какво те бърка, че флаша няма да работи? Това си е проблем на сайтовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дpъндю написа:

Ами не, не съм я сбъркал... Свалих кръпката за 8.1 x64

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ами не, не съм я сбъркал... Свалих кръпката за 8.1 x64

същото съобщение излезе и при мен, когато се опитах с друга версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дpъндю написа:

същото съобщение излезе и при мен, когато се опитах с друга версия

Излиза ако си я сбъркал и ако кръпката е НЕПРИЛОЖИМА (т.е. няма какво да направи вече) на текущата система, защото не е засечен инсталатора на флаша.

Забравяш, че за 8.1 няма толкова версии като за 10...и забравяш, че съм минал с DISM преди това и съм я изкоренил вече от IE11. Преди командата имаше файлове на Flash-a в търсачката на Component Store. След командата всичко бе празно... Така че реално кръпката не ми е нужда. Пуснах я ей така за спорта.

За капак съм махнал флаша от FF от Extensions през самия браузър и след това за всеки случай минах и с това:

https://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/support/uninstall_flash_player.exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

тоя линк трябваше да го дадеш по-рано, щот освен премахване на флаша, ъпдейта променя още нещо,
ама както не съм специалист, не разбрах какво прави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Пуснах я ей така за спорта.

Пропуснал си да рендосаш и с някой от универсалните деинсталатори...😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама този линк не го изкоренява от Store-a. Премахва го само от:

C:\Windows\SysWOW64\Macromed
C:\Windows\System32\Macromed

Според мен кръпката на Windows прави, това, което съм направил аз ръчно с командата. Премахва го и от Component Store-a.

И между другото след като минах с DISM преди месеци след това спрях да получавам актуализации през Windows Update, когато още флаша се поддържаше. А преди това получавах редовно актуализации за флаша за IE11 през Patch Tuesday (която е вградена и не може да се инсталира ръчно за разлика от версиите на Flash за другите браузъри). Значи, командата наистина го е изкоренила добре...

преди 1 минута, цър-вул написа:

Пропуснал си да рендосаш и с някой от универсалните деинсталатори...😎

В смисъл? Не е нужно, защото претърсване на файловата система и на регистрите не откриват остатъци. С какво някакви си деинсталатори ще са по-добри от ръчната намеса? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не е нужно

Виж, че се гъбаркам в случая. :) 
Не ти ли направи впечатление дърводелският стил на поста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

32-битов Flash Player на 32-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Macromedia

32-битов Flash Player на 64-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Macromedia

64-битов Flash Player на 64-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Macromedia

Обърнете внимание на следното: 1. Обикновено е достатъчно да се открие 32-битовият Flash Player, тъй като инсталационната програма за 64-битова инсталира както 32-битови, така и 64-битови Flash плейъри. 2. На разположените по-горе места има подключове както за ActiveX (Internet Explorer), така и за Plugin (браузъри, базирани на Mozilla).

преди 39 минути, B-boy/StyLe/ написа:

С какво някакви си деинсталатори ще са по-добри от ръчната намеса?

АБСОЛЮТНО!  1.След рестарт на машината най-много някоя празна папка Macromedia в %appdata% и ръчно претърсване в regedit.

2.Ръчно почистване на машината : %temp% , temp(Windows), prefetch , C:\Win\Soft Distrib\Download.

3.След новия рестарт си вече НАПЪЛНО сигурен,че всичко свързано с flash-а е история.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 5 години не ползвам флаша и не съм преритал кат гледам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво става с някои програми които искат Флаш Плеър?

Същото, каквото стана с 32-битовия софтуер, когато много ОС минаха само на 64-битови версии.
Станаха … спомени!
Всъщност, какво те бърка, че флаша няма да работи? Това си е проблем на сайтовете.

Нищо не ни бърка - ако ще … Глобалната мрежа да изчезне!

Седя и си мисля (образно казано) - „Защо четох всички постове, след първия?”
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...