Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player

Препоръчан отговор

Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player:
Flash-Player-Uninstall-Notification.png

Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 74
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Уведомление за деинсталиране на Adobe Flash Player: Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.

Тея уведомления отдавна излизат, ама докато още работи и има сайтове дето разчитат още на него няма никакъв смисъл да се избързва с премахването му.

Стартирай този файл => del.bat с десен бутон и Run as administrator. Като приключи ще се самоизтрие, Провери после.

Публикувани изображения

Ами.... честито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, dkt написа:

Каъв е проблемът?

Какво значи проблем - информирам форума за KB  на М$ за деинсталиране на плеъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея уведомления отдавна излизат, ама докато още работи и има сайтове дето разчитат още на него няма никакъв смисъл да се избързва с премахването му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с LTSB - 1607 и още от септември 2020 получих това съобщение след което повече не съм правил месечните обновления на флаша. До сега нямам никакъв проблем.  Написах го също информативно за тези, които ползват LTSB и LTSC

На всички ВАС - Честита нова година. Здраве и щастие Ви желая!

Понеже прочетох поста на Дръндю, и аз съм с CentBrowser  Ъпдейтите ми са редовни по месеци с добавяне на 1-2 обновления

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Microsoft също издаде актуализация за премахване на Flash за Windows 8/8.1/10. Това е KB4577586.

аз си играйкам на флаш игри в нета и не съм разбрал за предупреждения, щот при мен не е имало
по подразбиране браузъра ми е Cent и си мисля, че това е причината, тъй като флаша е вграден в браузъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, dkt написа:

След 21.01.2021 няма кой да те пита - просто деактивират плеъра :) Т.е. не зависи нито от операционан система, нито от браузър... 

в грешка си
само на адобе го премахват 

Цитат

според Melirix браузърът Microsoft Edge вече съдържа заместителя на Adobe Flash Player.

https://answers.microsoft.com/en-us/microsoftedge/forum/msedge_video-msedge_win10/adobe-flash-player-replacement-for-windows-10/16ee422f-809b-49c4-a3ff-62b9e6f464c6

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dkt написа:

Ще си говорим, когато на 21.01.2021 му revoke-нат сертификата на плеърчето :) 

аз адобе флаш нямам инсталиран, но тва си работи

http://dstv-bg.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, цър-вул написа:

Какво значи проблем - информирам форума за KB  на М$ за деинсталиране на плеъра.

Аз останах с впечатлението, че отговаря на @Eclipse2G

Иначе съм съгласен, че сайтовете имаха време да мигрират към HTML5.

Явно при мен обаче командата за премахване преди време добре го е изкоренила:

Image-078.png

Защото актуализацията на Windows за 8.1 ми казва, че не е приложима за моята система: :D

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Защото актуализацията на Windows за 8.1 ми казва, че не е приложима за моята система: :D

Untitled.png

което може би значи, че си объркал версията
:lol6:

голема шматка съм
от многото експерименти, обърках версията
изтеглих за 1903 и ми показа подобен прозорец
после се усетих, че съм с 1809 LTSC и  си се инсталира...тъй де, махна на IE11 флаш плеъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

голема шматка съм
от многото експерименти, обърках версията
изтеглих за 1903 и ми показа подобен прозорец
после се усетих, че съм с 1809 LTSC и  си се инсталира...тъй де, махна на IE11 флаш плеъра

А утре ще ти поиска да деинсталираш това, което си направил. Ще се увериш веднага, след като отвориш браузъра.  Аз съм го пробвал 2-3 пъти вече. Но няма да имаш проблем при деинсталацията на флаша, нито с браузъра. Дрънди! Честита ви нова година на фамилията!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, какво те бърка, че флаша няма да работи? Това си е проблем на сайтовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дpъндю написа:

Ами не, не съм я сбъркал... Свалих кръпката за 8.1 x64

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ами не, не съм я сбъркал... Свалих кръпката за 8.1 x64

същото съобщение излезе и при мен, когато се опитах с друга версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дpъндю написа:

същото съобщение излезе и при мен, когато се опитах с друга версия

Излиза ако си я сбъркал и ако кръпката е НЕПРИЛОЖИМА (т.е. няма какво да направи вече) на текущата система, защото не е засечен инсталатора на флаша.

Забравяш, че за 8.1 няма толкова версии като за 10...и забравяш, че съм минал с DISM преди това и съм я изкоренил вече от IE11. Преди командата имаше файлове на Flash-a в търсачката на Component Store. След командата всичко бе празно... Така че реално кръпката не ми е нужда. Пуснах я ей така за спорта.

За капак съм махнал флаша от FF от Extensions през самия браузър и след това за всеки случай минах и с това:

https://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/support/uninstall_flash_player.exe

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

тоя линк трябваше да го дадеш по-рано, щот освен премахване на флаша, ъпдейта променя още нещо,
ама както не съм специалист, не разбрах какво прави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Пуснах я ей така за спорта.

Пропуснал си да рендосаш и с някой от универсалните деинсталатори...😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама този линк не го изкоренява от Store-a. Премахва го само от:

C:\Windows\SysWOW64\Macromed
C:\Windows\System32\Macromed

Според мен кръпката на Windows прави, това, което съм направил аз ръчно с командата. Премахва го и от Component Store-a.

И между другото след като минах с DISM преди месеци след това спрях да получавам актуализации през Windows Update, когато още флаша се поддържаше. А преди това получавах редовно актуализации за флаша за IE11 през Patch Tuesday (която е вградена и не може да се инсталира ръчно за разлика от версиите на Flash за другите браузъри). Значи, командата наистина го е изкоренила добре...

преди 1 минута, цър-вул написа:

Пропуснал си да рендосаш и с някой от универсалните деинсталатори...😎

В смисъл? Не е нужно, защото претърсване на файловата система и на регистрите не откриват остатъци. С какво някакви си деинсталатори ще са по-добри от ръчната намеса? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не е нужно

Виж, че се гъбаркам в случая. :) 
Не ти ли направи впечатление дърводелският стил на поста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32-битов Flash Player на 32-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Macromedia

32-битов Flash Player на 64-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Macromedia

64-битов Flash Player на 64-битов Windows: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Macromedia

Обърнете внимание на следното: 1. Обикновено е достатъчно да се открие 32-битовият Flash Player, тъй като инсталационната програма за 64-битова инсталира както 32-битови, така и 64-битови Flash плейъри. 2. На разположените по-горе места има подключове както за ActiveX (Internet Explorer), така и за Plugin (браузъри, базирани на Mozilla).

преди 39 минути, B-boy/StyLe/ написа:

С какво някакви си деинсталатори ще са по-добри от ръчната намеса?

АБСОЛЮТНО!  1.След рестарт на машината най-много някоя празна папка Macromedia в %appdata% и ръчно претърсване в regedit.

2.Ръчно почистване на машината : %temp% , temp(Windows), prefetch , C:\Win\Soft Distrib\Download.

3.След новия рестарт си вече НАПЪЛНО сигурен,че всичко свързано с flash-а е история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от 5 години не ползвам флаша и не съм преритал кат гледам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А какво става с някои програми които искат Флаш Плеър?

Същото, каквото стана с 32-битовия софтуер, когато много ОС минаха само на 64-битови версии.
Станаха … спомени!
Всъщност, какво те бърка, че флаша няма да работи? Това си е проблем на сайтовете.

Нищо не ни бърка - ако ще … Глобалната мрежа да изчезне!

Седя и си мисля (образно казано) - „Защо четох всички постове, след първия?”
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ceci78
      Нуждая се от програмата adobe xd,но не мога да я инсталирам на компютъра.WINDOWS 10 съм.От сайта свалям файла,но след като го стартирам в компютъра,започва да върти само,да ми отваря страници в браузъра и след известно време изкарва съобщение за грешка (206)(firewall).Изключвам защитните стени и пак не се инсталира.Едно безкрайно въртене
    • от [email protected]
      Здравейте,
      Някога случвало ли ви се е USB Flash памет така да се повреди, че да не можете  нито да запишете нито да изтриете информацията от нея?
      С течение на годините на няколко пъти ми се случва такъв проблем.
      Предполагам, че тук има доста хора, които са в пъти по-наясно от мен от хардуера.
      Въпросyт ми е следния: Има ли начин хардуерно да се направи нещо с Flash памет така, че никога да не може да бъде нито изтрита, нито добавена нова информация в нея.
      Целта е да се запази информацията възможно най-дълго, защото съгласете се с мен при това разпространение на зловреден код, доста информация се губи безвъзвратно.
      А и предполагам и други имат информация като снимки, справочна литература и тн., която искат да запазят за възможно най-дълго време.
      Надявам се тук да има истински разбирачи, които да дадат компетентен отговор.
      ПП: Същевременно съм пуснал темата на още няколко места и при развитие ще ви дам информация.

• от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Aneliya Beaton
      здравейте, 

Имам следния проблем и ми трябва съвет. 
      Живея във Великобритания. Искам да започна курс по дизайн (аз да го водя) и за целта съм се снабдила за сега с 8 лаптопа и ми трябва легитимен софтуер.
      Вече през eBay съм намирала втора ръка Adobe CS6, който е дерегистриран и аз трябва само да вкарам серийния номер и Adobe да ми пратят активационен код.
      Надявах се да намеря същия и за 8-те студентски компютъра.
      Първоначално бях инсталирала на всички пачнати версии, за да проверя как се държат с Adobe и каква им е производителността, но след като минаха теста и дори
      студенти практикуваха на тях без да покажат проблеми, реших, че за да мога официално да рекламирам курса си, трябва да си намеря легитимни версии.
      В eBay попаднах на обява че някой продава Аdobe CS6 с 3 лицензни кодове и ги купих и трите.
      Махнах прекрасно работещата пачната версия за да кача "легалната"... изчистих всички регистри и прочие, като си му е реда и ...тръгна. Работи!
      Това, което ми направи впечатление е че те не изискват активация - разпознава си серийния номер и тръгва, след като се регистрираш в сайта на Adobe с е-mail.
      Първия сериен номер тръгна на три компютъра едновременно без да се притеснява изобщо. Страхотно!!!!. Още по-добре!
      Втория и третия номера не ги проверих (нямах време да деинсталирам и инсталирам на 5 лаптопа в този момент).
      Проблемите ми почнаха когато пича, който ги продава отказа да ми издаде какъвто и да е документ - първо ме отсвири... отказа всякаква комуникация след като си (помисли че си е) взе парите.
      Това е глупаво, защото няма къде да се скрие - eBay помни всичко.
      Исках само какъвто и де е документ, "за да си вържа гащите", както има една дума, но той се държи толкова смахнато.
      Пуснах запитване за връщане на продуктите и той започна да комуникира с мен.... за да ми обясни че няма да ми издаде фактура - не бил регистриран и не помнел от къде ги е взел и прочие, обвинява ме че съм се опитвала да му открадна кодовете и тем подобни.
      А единственото, което исках е софтуер които може да мине за легитимен (дори и да е пипан, да е пипнат добре) и продавача да застане с името си зад продажбата.
      Междувременно реших да пробвам и другите 2 серийни номера и се оказа че единия не работи - Adobe го намира за REVOKED.
      Вече се бях отказала от идеята за фактура - притеснено ми е, че някой на който съм платила един куп пари ги грабна и се крие, но му викам - поне оправи проблема с не работещия код - дай ми друг.
      И познайте какво стана - обвини ме че съм му била пратила фалшива снимка (на отказания код) и прочие. Поканих го той да регистрира продукта сам чрез Teamviewer. Изпратих му видео заснето от моя екран доказващо неуспеха ми да регистрирам софтуера с третия код.
      Поведението на този "младеж" не само е подозрително - то направо смърди и бих оставила всичко като е - не ми се занимава повече - ще си взема само парите за третия лиценз обратно, но ми хрумна, че неговата версия на Adobe, може да е пипана не само в посока, която ме устройва, но и в посока, която не ме устройва.... какво ако рови из компютрите, събира информация за банкови карти и транзакции, да сваля пароли....
      Факт е че пачнатите версии вървяха леко и бързо а след инсталацията на неговата "легитимна" версия компютрите се спъват, мислят, кашлят....

Та -
       - как да проверя дали предложения от него сфтуер прави нещо друго освен очакваното.
      Антивирусната не засича нищо (Norton), но някои от компютрите им трябват половин - една минута да заредят и стартират Photoshop, а на други много повече,  например. Да не говорим че и без да го зареждат едвам се влачат. Истина е че не ги бях пускала известно време и им трябваше време си свалят ъпдейтите си, но приключиха с този бизнес още вчера.

- Какъв е този крак (ако е крак) и каква власт той може да има върху лицензите ми - нека да кажем че си ги оставя -  устройва ме... Може ли в един момент той да продаде същите номера на някой друг и моите регистрации да престанат да работят?
      Изобщо какво е това  активиране на Adobe   - един код който може да се използва на много машини, само иска да го регистрираш. И ако някой друг се опитва да регистрира същия но под друг e-mail какво ще се случи. 
      Лицензиран ли е софтуера който съм купила?

Та какво мислите за моя казус. 
      Много ли съм се прецакала или само малко?

А и да добавя - младежа най-вероятно е нашенец.

• от Ангел Александров
      Здравейте!
      Използвам Adobe Photoshop CC 2017 и от скоро забелязвам, че има някои шрифтове, при избирането на които, текстът става на правоъгълници и съответно - нечетим (показано е на снимката). Искам да разбера къде е проблемът - в програмата или има нещо общо със шрифтовете на самия Windows?

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване