Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Нормално ли е така да пада SSD Wear след 6 месеца? Дискът се ползва само за системен. Всичко си е Windows 10 Home. Единственото "чуждо" е Vivaldi, Kingston SSD Manager, WPS Office, който се ползва рядко. Всичко друго е пренасочено към външен хард.

Clipboard01.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нискокачествен евтин диск е нормално. 

Моят изглежда така, след 6.5 години безмилостна експлоатация, без да пренасочвам нищо наникъде:

large.2021-05-04_184054.jpg.d563350aaaeb

large.2021-05-04_184121.jpg.6176b239cd1c

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Rudy M. написа:

За нискокачествен евтин диск е нормално. 

Моят изглежда така, след 6.5 години безмилостна експлоатация, без да пренасочвам нищо наникъде:

large.2021-05-04_184054.jpg.d563350aaaeb

large.2021-05-04_184121.jpg.6176b239cd1c

Да, Intel серийте се оказаха страхотни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2TB за 6 месеца - значи около 4TB за една година. При пазене на диска.

37TB за 6,5 години - значи 5,69TB за една година. При безмилостна експлоатация.

Коментара с цената ще се направя, че не съм го видял.

Та ако не стана ясно - да, определено има нещо "сбъркано" в твоя начин на употреба. Но на база само горните данни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, parmobil написа:

Нормално ли е така да пада SSD Wear след 6 месеца? Дискът се ползва само за системен. Всичко си е Windows 10 Home. Единственото "чуждо" е Vivaldi, Kingston SSD Manager, WPS Office, който се ползва рядко. Всичко друго е пренасочено към външен хард.

Clipboard01.jpg

A Kingston SSD Manager какво казва ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим, че съм теглил DOOM 3 и "некъф"  Tomb Raider,  за да видя дали вграденото интелско видео ще ги подкара (да, подкара ги) в 90% от времето машината се ползва да си гледам (не е реклама) hbo go.

Clipboard02.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е останалия хардуер и най-вече оперативната памет? Ако е малко, може да записва виртуална памет по диска и така да намалява записите му. Иначе с това темпо на записи ще изкара около 4 години. Така като гледам, тези бюджетни дискове са с доста малко TBW - за 240 GB е 80 TBW, тоест около 1/40 от общия обем позволени записи си изхарчил:

mkd_393.1_A400M.2_us.indd (kingston.com)

~2 TB записи, които си направил, реално са доста малко за 6 месеца системен диск. На моя за 404 дена имам записани 11.3 TB, но аз и често качвам и махам приложения, дори и игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, parmobil написа:

Като изключим, че съм теглил DOOM 3 и "некъф"  Tomb Raider,  за да видя дали вграденото интелско видео ще ги подкара (да, подкара ги) в 90% от времето машината се ползва да си гледам (не е реклама) hbo go.

Clipboard02.jpg

Човек ползвай си машината нормално. Задължително ценната информация поне на 2 места. Като се скапе SSD-то, ако е в гаранция ще ти го сменят. Ако не , за 3 години си е заслужило работата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя. Няма да припадна ако се скапе, но имам HDD-та на 10-15г. в кондиция, a това ми "обещава" 5г. Иначе машината е DELL OptiPlex 7010, напомпал съм я с 16 gb ram, но както вече писах, ползвам я само за сърфиране и да си гледам филми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, parmobil написа:

И аз това се чудя. Няма да припадна ако се скапе, но имам HDD-та на 10-15г. в кондиция, a това ми "обещава" 5г. Иначе машината е DELL OptiPlex 7010, напомпал съм я с 16 gb ram, но както вече писах, ползвам я само за сърфиране и да си гледам филми.

Не разчитай на такива неща повече. Сега хардуерът, а и каквото още се сетиш се прави да умира. Дори така се мисли, че да мине гаранцията с 1-2 дена и да умре и да си купиш ново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основния ти проблем идва от

преди 35 минути, parmobil написа:

да си гледам (не е реклама) hbo go

Но нищо не може да се направи. Предполагам когато е бил нов не си поглеждал ресурса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е малко бързо е спаднал Wear статуса. Моя за 6.5 години е спаднал с 14% (по 2% на 10-11 месеца ползване). Докато няма лоши сектори или други индикатори, че диска си заминава, няма място за паника. Все пак си направи бекъп на нещата и си го ползвай. Ако замине по-рано от предвиденото се възползвай от гаранцията и толкова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Основния ти проблем идва от

Но нищо не може да се направи. Предполагам когато е бил нов не си поглеждал ресурса?

Не очаквах, че това оказва влияние

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Нещо не е в ред ! Ето пример един мой системен диск на малко повечко/4 пъти/ време:

Времето не е от значение за SSD, а записите, които при теб не се виждат.

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

И аз мисля, че е малко бързо е спаднал Wear статуса. Моя за 6.5 години е спаднал с 14% (по 2% на 10-11 месеца ползване). Докато няма лоши сектори или други индикатори, че диска си заминава, няма място за паника. Все пак си направи бекъп на нещата и си го ползвай. Ако замине по-рано от предвиденото се възползвай от гаранцията и толкова.

На твоя колко TBW му дават? Въпросния диск е с много нисък TBW, по-нагоре съм дал връзка. Ако ги изхарчи преди изтичане на гаранцията, няма да му я признаят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Raze написа:

Времето не е от значение за SSD, а записите, които при теб не се виждат.

На твоя колко TBW му дават? Въпросния диск е с много нисък TBW, по-нагоре съм дал връзка. Ако ги изхарчи преди изтичане на гаранцията, няма да му я признаят.

Тогава виновник за това състояние остава да е наличие на малко РАМ и от там по-сериозно ползване на Пейдж файл на системата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Ми честно казано не знам. Води се Pro серията 850 с 10 години гаранция и би трябвало да е към 600TBW. Но пък е от малките...120GB и може при него да е по-малко TBW, защото на малките е по-малък по принцип този показател.. Все тая е вече, защото той си изпя песента и се изплати. Вече има 14 Reallocated сектори и съм взел 970 Evo Plus Nvme, но нямам време да го сложа и да клонирам другия. Надявам се да е този weekend.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено има някакъв проблем с това А400 SSD
И сметките не се вързват - не може 2ТБ записи да отнемат 13% здраве при спецификация 80 TBW.
Но от тази картинка не става ясно каква е причината, добре би било да покажеш SMART статуса на диска. Целият.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Тогава виновник за това състояние остава да е наличие на малко РАМ и от там по-сериозно ползване на Пейдж файл на системата!

16gb.

...........добре би било да покажеш SMART статуса на диска. Целият.

Clipboard03.jpg

Clipboard04.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно и от тази картинка, няма фрапантни стойности.
Има два варианта:
- ssd-то ти е дефектно - без значение дали само твоето или цялата негова партида, защото такова чудо 2 TBW = 13% ми изглежда абсолютно нелепо.
- ssd-то ти е 'нормално', а производителят е заложил TLC флаш памет с изключително ниска стойност на презаписи (поне в тази партида) и всичко си е 'легално'. 
За съжаление Кингстон си имат своя различна смарт спецификация и не показват тази важна информация в смарт статуса.

Кингстон определено правят и добри SSD-та, явно А-серията не от тях и вероятно е подобен провал както беше и V серията.
Най-първото ми SSD e Кингстон от KC300 серията - 180GB и работи вече 8-ма година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Тамболианеца написа:

Кингстон определено правят и добри SSD-та, явно А-серията не от тях и вероятно е подобен провал както беше и V серията.
Най-първото ми SSD e Кингстон от KC300 серията - 180GB и работи вече 8-ма година.

Да, в офиса сме с ей туй "животно" и още държи:

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7.2 години 24/7 на сървер... 
Как така? Нали SSD-тата умират бързо и веднага? 
Че още 93 години ли ще го ползвате с тия смешни темпове на умирачка? ;)

И програмата се е побъркала в прогнозните изчисления с него, остават му 'само' 93% живот, а не дни.  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя samsung 850 evo 500 GB му остават още  94% живот, а е на 1670 дни (приблизително 4,6 години). Записани 45,79 TB, вече не е системен, но често качвам/трия игри там. Реално ще изкара ~70+ години (още над 65, ако са ми правилни сметките), ако продължавам да го ползвам по този начин и със сигурност ще ме надживее (ако не се повреди от нещо друго дотогава).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване