Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Престъпленията на кабинетите на Бойко Борисов.

Hristo52
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, Мойра написа:

Огнян Стефанов: Опитват се да вкарат мен и Фрог нюз в мръсна игра!

Покажи скритото съдържание

Преди дни известен бизнесмен се свърза с мен по телефона. Изненадах се, защото за последен път съм имал контакт с него преди 18 години, когато ни запозна общ познат.

18 години по-късно той ме търси по телефона... Изненадах се. Разговорът бе вежлив дори с приятелски тон. Искаше да му направя услуга, като го свържа с колега журналист, с когото да поговори и вероятно да обясни, че няма нищо общо с темата за откраднатите милиони. Това ми се стори доста странно, но се чух с въпросния колега, който съвсем професионално заяви, че е готов да разговарят и да зададе своите въпроси за по-пълно изясняване на ситуациите, които са се случвали или не са се случвали покрай „Хемусгейт“.

Моето участие приключи дотук.

Последва обаче ново позвъняване, в което за още по-голямо мое учудване се заговори за пари и някакви консултации, които отклоних.

Възникналите въпроси и съмнения у мен по отношение на внезапния интерес към скромната ми особа ставаха все по-притеснителни.

Тогава от мои познати узнах, че аз и сайта Фрог нюз сме сред мишените на кръгове от предишната власт, които правят всичко възможно да ни затворят устата като ни компрометират, в случая мен като създател на медията. Последният повод, с който съм си навлякъл гнева на въпросните задкулисни играчи, е материал, в който описвам как за последните 10 месеца от управлението на ГЕРБ са преведени над 4 млрд лева към 20 фирми, като голяма част от тези пари са „изтекли“ към определени лица.

В същият момент в един от сайтовете, обслужващ предишната власт, бе публикуван списък на медии и журналисти, които били опорните стълбове на новата власт. Там моето име бе на първо място.

В същото време публикувахме и текстове по темата за оставката на главния прокурор Иван Гешев, закриването на спец правосъдието, преструктурирането на КПКОНПИ и освобождаването на неговия председател Сотир Цацаров.

Всичко това е стартирало акция по моето омаскаряване.

Повече от 6 години срещу мен се водят различни дела по повдигнати от прокуратурата обвинения. Няма да коментирам съдържанието, само ще отбележа, че до едно всичките се провалиха, като се надявам скоро и последното да приключи.

През миналото лято, по време на протестите, прокуратурата направи публично достояние два мои телефонни разговора с бизнесмена Васил Божков. И двата бяха част от СРС, но обвинението бе извадило само част от тези разговори, като бе орязало повода за тях – поискано интервю от пребиваващия в чужбина Божков. Незаконно бе и самото публикуване. Идеята на прокуратурата бе да внушат, че поддържам контакт с човек, на когото са повдигнати различни обвинения и той едва ли не е извън закона. В разговор с тогавашния премиер Бойко Борисов, в който исках да коментира полицейското насилие над протестиращи, той отрече за такова и ми пожела да „слушаме шефа си Божков“.

Ето това „свърши“ организираната от прокуратурата акция срещу мен.

Убеден съм, че сегашният сюжет има същата цел – моята и на сайта дискредитация. Чувствам се заплашен, както и моето семейство, към което причислявам и колегите от Фрог нюз. Заплахата идва не въпросния бизнесмен, а от вече бившата управленска върхушка със съучастие на хора от прокуратурата. Целта е да се използват записаните разговори, като от тях се публикува или „изтече“ нужната комбинация. А разговорите са подслушани.

Не ми е приятно да се връщам назад, но ще припомня, че преди време бях пребит до смърт и оцелях само благодарение на медиците от ВМА и Господ… Прокуратурата така и не разкри извършителите и поръчителите, макар на мнозина да беше ясно от кои среди е дошла поръчката.

Получавал съм много заплахи, мои колеги са привиквани в МВР и следствието заради публикувани разкрития от разследвания за корупция.

Пиша тези редове с ясното съзнание, че си навличам нови неприятности, но няма друг начин да защитя близките си и себе си. Ако това въобще е някаква защита в тази пленена от мафията държава.

Не се обръщам към прокуратурата, защото нямам доверие на сегашното й ръководство, дори допускам, че то знае за въпросния опит да бъда „разкаран“.

Те не са се отказали!

И най-зловещото е, че има „медии“, които ги подкрепят и дават всичко от себе си, за да се върне мракобесието. И други несъгласни със стария режим и разкриващи корупцията са обект на атаки или тепърва ще бъдат удряни.

Огнян Стефанов

Потресена съм и омерзена от това, което продължава да се случва в изстрадалата ни държава.

Мутрите не са се отказали да тероризират и заплашват тези, които им пречат да вършат престъпленията си на спокойствие.

Докога здравето и живота на честните и почтени журналисти ще бъдат излагани на опасност?

Докога България ще заема срамното 112 място по свобода на словото?

Докога?

единствено и само в фрог, защото никой не се хвана на лъжата - нищо имаме трафикотепеци които разпространяват, без да мислят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 6,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Гешев е отказал да говори за "Барселонагейт" пред евродепутати

Отказът да говориш е начин да се предпазиш, но не е подходящо във всички случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Мойра написа:

Отказът да говориш начин да се предпазиш, но не е подходящо във всички случаи.

преди 20 минути, Мойра написа:

Завоня на прегоряла манджа.

за това ли не може да мислиш, около теб все мирише - явно си затънала в твоите си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Мойра написа:

знаеш ли какво следва от това решение, защото коментара ти, значи просто гледане тъпо и чесане там дето не те сърби

преди 48 минути, Мойра написа:

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете кой докара това постижение - Радев, Борисов, Киро или Кокоро   https://business.dir.bg/ikonomika/forbes-obyavi-bratya-domuschievi-za-parvite-balgarski-miliarderi 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Мойра написа:

Отказът да говориш е начин да се предпазиш, но не е подходящо във всички случаи.

Защо някой, още по малко Главен Прокурор трябва да коментира фейкове и спекулации ??

преди 15 часа, Мойра написа:

Огнян Стефанов: Опитват се да вкарат мен и Фрог нюз в мръсна игра!

Покажи скритото съдържание

Преди дни известен бизнесмен се свърза с мен по телефона. Изненадах се, защото за последен път съм имал контакт с него преди 18 години, когато ни запозна общ познат.

18 години по-късно той ме търси по телефона... Изненадах се. Разговорът бе вежлив дори с приятелски тон. Искаше да му направя услуга, като го свържа с колега журналист, с когото да поговори и вероятно да обясни, че няма нищо общо с темата за откраднатите милиони. Това ми се стори доста странно, но се чух с въпросния колега, който съвсем професионално заяви, че е готов да разговарят и да зададе своите въпроси за по-пълно изясняване на ситуациите, които са се случвали или не са се случвали покрай „Хемусгейт“.

Моето участие приключи дотук.

Последва обаче ново позвъняване, в което за още по-голямо мое учудване се заговори за пари и някакви консултации, които отклоних.

Възникналите въпроси и съмнения у мен по отношение на внезапния интерес към скромната ми особа ставаха все по-притеснителни.

Тогава от мои познати узнах, че аз и сайта Фрог нюз сме сред мишените на кръгове от предишната власт, които правят всичко възможно да ни затворят устата като ни компрометират, в случая мен като създател на медията. Последният повод, с който съм си навлякъл гнева на въпросните задкулисни играчи, е материал, в който описвам как за последните 10 месеца от управлението на ГЕРБ са преведени над 4 млрд лева към 20 фирми, като голяма част от тези пари са „изтекли“ към определени лица.

В същият момент в един от сайтовете, обслужващ предишната власт, бе публикуван списък на медии и журналисти, които били опорните стълбове на новата власт. Там моето име бе на първо място.

В същото време публикувахме и текстове по темата за оставката на главния прокурор Иван Гешев, закриването на спец правосъдието, преструктурирането на КПКОНПИ и освобождаването на неговия председател Сотир Цацаров.

Всичко това е стартирало акция по моето омаскаряване.

Повече от 6 години срещу мен се водят различни дела по повдигнати от прокуратурата обвинения. Няма да коментирам съдържанието, само ще отбележа, че до едно всичките се провалиха, като се надявам скоро и последното да приключи.

През миналото лято, по време на протестите, прокуратурата направи публично достояние два мои телефонни разговора с бизнесмена Васил Божков. И двата бяха част от СРС, но обвинението бе извадило само част от тези разговори, като бе орязало повода за тях – поискано интервю от пребиваващия в чужбина Божков. Незаконно бе и самото публикуване. Идеята на прокуратурата бе да внушат, че поддържам контакт с човек, на когото са повдигнати различни обвинения и той едва ли не е извън закона. В разговор с тогавашния премиер Бойко Борисов, в който исках да коментира полицейското насилие над протестиращи, той отрече за такова и ми пожела да „слушаме шефа си Божков“.

Ето това „свърши“ организираната от прокуратурата акция срещу мен.

Убеден съм, че сегашният сюжет има същата цел – моята и на сайта дискредитация. Чувствам се заплашен, както и моето семейство, към което причислявам и колегите от Фрог нюз. Заплахата идва не въпросния бизнесмен, а от вече бившата управленска върхушка със съучастие на хора от прокуратурата. Целта е да се използват записаните разговори, като от тях се публикува или „изтече“ нужната комбинация. А разговорите са подслушани.

Не ми е приятно да се връщам назад, но ще припомня, че преди време бях пребит до смърт и оцелях само благодарение на медиците от ВМА и Господ… Прокуратурата така и не разкри извършителите и поръчителите, макар на мнозина да беше ясно от кои среди е дошла поръчката.

Получавал съм много заплахи, мои колеги са привиквани в МВР и следствието заради публикувани разкрития от разследвания за корупция.

Пиша тези редове с ясното съзнание, че си навличам нови неприятности, но няма друг начин да защитя близките си и себе си. Ако това въобще е някаква защита в тази пленена от мафията държава.

Не се обръщам към прокуратурата, защото нямам доверие на сегашното й ръководство, дори допускам, че то знае за въпросния опит да бъда „разкаран“.

Те не са се отказали!

И най-зловещото е, че има „медии“, които ги подкрепят и дават всичко от себе си, за да се върне мракобесието. И други несъгласни със стария режим и разкриващи корупцията са обект на атаки или тепърва ще бъдат удряни.

Огнян Стефанов

Потресена съм и омерзена от това, което продължава да се случва в изстрадалата ни държава.

Мутрите не са се отказали да тероризират и заплашват тези, които им пречат да вършат престъпленията си на спокойствие.

Докога здравето и живота на честните и почтени журналисти ще бъдат излагани на опасност?

Докога България ще заема срамното 112 място по свобода на словото?

Докога?

Огнян Стефанов и журналистика ??? хехехе :) 

Платения пи-ар на Черепа, който директно получава инструкции от него, и одобрява статиите му .

Забрави ли за СРС-та ? Даже "журналиста" публично си призна че е водил такива разговори.

Потресен съм и аз.

Как такива като теб защитавате мутрите и слугите на мутрите.

преди 14 часа, absurt написа:

За всичките години, в които герберите бяха на власт, а твоят "почтен" Венци ги олайваше и компроментираше, не го заплашиха, не го арестуваха, а сега- след 7 месеца управление на Радевата чета, герберите го били заплашвали. Да си толкова наивна и заслепена, възможно ли е? Че и искрено да страдаш, как "честният" ти любимец бил страдал!?

Да, интересно защо ГЕРБ не са го тормозили тогава, а сега слугата орева света  ? :) 

Че и да страдаме за него .

Абе май паричките от Черепа са секнали , затова "журналиста" и пасквила му "фрог" търсят внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Румен Спецов се срещна с румънския си колега заради данъчни измами с ДДС

Spoiler

Изпълнителният директор на НАП Румен Спецов и заместникът му с ресор „Контрол“ Георги Димов се срещнаха с ръководството на данъчната администрация на Румъния. Целта на срещата е засилване на сътрудничеството в борбата с данъчните измами, особено с ДДС и преодоляване на по-големите данъчни рискове.

Сред приоритетните въпроси, които бяха тема на разговор в Буркурещ, са още обмяната на опит в областта на данъчния контрол и законодателни правила и методи за установяване и насърчаване на спазването на данъчното законодателство. 

„Партньорството между България и Румъния в областта на ДДС е с близо 12-годишна история. Вярвам, че с ръководството на румънската администрация поставихме сътрудничеството ни на още по-високо ниво. Заедно ще подобрим ефективността си при преодоляване на рисковете и ще продължим да усъвършенстваме методите си за насърчаване на доброволното спазване на данъчното законодателство, каза изпълнителният директор на НАП Румен Спецов след срещата с румънския си колега Мирела Калугареану.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казват, че е свързано с Лукойл, които от 10г не декларират печалби. Повтарям 10.

Спецов за руска петролна компания: 10 години е на загуба, а трупа печалби в Швейцария и офшорни сметки

Ръководителят на Националната агенция за приходите (НАП) Румен Спецов обяви, че от няколко месеца се прави проверка на голяма руска петролна компания, оперираща и в България, която през последните 10 години отчита загуби, въпреки че е една от най-големите на пазара в страната. Той уточнява, че около нея има куп други фирми, включително български, които работят по такъв начин, че печалбите се оказват в Швейцария или офшорни компании.Изказването на Спецов е пред румънския вестник Libertatea. Той е на посещение в Румъния, а пред изданието подчертава, че руската компания работи и на местния пазар. Той обаче отказва да назове името ѝ.Най-вероятно шефът на НАП визира "Лукойл". В средата на годината Асен Василев, който по това време все още беше служебен финансов министър, обяви в интервю за "Дневник", че "Лукойл Нефтохим Бургас" е започнала да плаща данък печалба. Той добави, че компанията винаги е на загуба, поради което не плаща и данъци в България.Спецов казва още, че с работата си данъчната служба е успяла да внесе 1 млрд. евро повече пари в бюджета за първите 6 месеца на тази година. В сравнение със същия период на 2020 г. това било с 20% повече.Шефът на НАП допълва, че никой от "Продължаваме промяната" не е влязъл в политиката да прави пари. Той дава за пример съпредседателите на политическата сила Асен Василев и Кирил Пеков, които "имат успешен бизнес и са милионери".

Редактирано от Тoни (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спецов да отговори защо продаде фирмата си на онзи прошляк? И защо беше в Дубай и кой стои зад триумфалното му назначение за шеф на НАП? Не ти ли прави впечатление, че всичките "нови и умнокрасиви" , които назначиха, влачат със себе си по някакъв скандал, свързан с фирми, фалити и съд?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, absurt написа:

Спецов да отговори защо продаде фирмата си на онзи прошляк? И защо беше в Дубай и кой стои зад триумфалното му назначение за шеф на НАП? Не ти ли прави впечатление, че всичките "нови и умнокрасиви" , които назначиха, влачат със себе си по някакъв скандал, свързан с фирми, фалити и съд?

Още чакаме да ни просветлиш, кои са истинските нови и умнокрасиви, че да гласуваме за тях. Мина ли ти срама от това за кои си гласувала ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Тoни написа:

Спецов за руска петролна компания: 10 години е на загуба, а трупа печалби в Швейцария и офшорни сметки

От позицията на шеф на НАП , културисчетоот Дубай би трябвало не да подхвърля прах в медиите, а чисто и просто да излезе и да каже - глобихме тази и тази компания заради еди какво си , констатирахме такива и такива неплащания на задъжлжения и наложихме  еди каква си глоба.

Всичко останало са спекулации , а може би нещо друго.... ?

преди 41 минути, absurt написа:

... подозирам има "нещо друго" , което обаче не е свързано със спазването на законите или евентуални нарушения.

С такива партенки и пушилки , дубайския далавераджия и специалист по прехвърляне на сламени човеци , намеква на Лукойл... ей сега ви почваме, да си знаете вече кой командва тук. И да си знаете с кого да говорите и на кого да се отчитате.

Това е "другото" което подозирам за тези негови изяви.

А другите фирми също да си знаят... на принципа... казвам ти дъще , сещай се снахо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

С такива партенки и пушилки , дубайския далавераджия и специалист по прехвърляне на сламени човеци , намеква на Лукойл... ей сега ви почваме, да си знаете вече кой командва тук. И да си знаете с кого да говорите и на кого да се отчитате.

Значи си признаваш че те и други фирми са се отчитали на Борисов 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

Не. Казвам че е време да почнат да се отчитат на мафията.

Ама мафията е доказано че стой зад ГЕРБ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ninov написа:

като гледам седи сега зад Кирил Петков

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

като гледам седи сега зад Кирил Петков

Чеверме това е стара новина ,а е и ясно че Киро гела седи зад ГЕРБ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ninov написа:

Чеверме това е стара новина ,а е и ясно че Киро гела седи зад ГЕРБ

урааа, държавата ни става европейски център за разпространение на наркотици:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ninov написа:

Напротив. Сега мафията овладя държавата чрез червените стари муцуни и Задкулисие , плюс фигуранта от президентството който играе в перфектен синхрон с тях.

:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Напротив. Сега мафията овладя държавата чрез червените стари муцуни и Задкулисие , плюс фигуранта от президентството който играе в перфектен синхрон с тях.

:hush:

Миро когато фактите говорът и боговете мълчат а факт е че Доган, Пеевски и Домусчиев седят зад ГЕРБ и колко и да се опитваш да лъжеш че седят зад партиите на промяната и зад Радев не се получава то и на Изборите за президент се видя че партиите на мафията ГЕРБ и ДПС са срещу Радев

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ninov написа:

Миро когато фактите говорът и боговете мълчат а факт е че Доган, Пеевски и Домусчиев седят зад ГЕРБ и колко и да се опитваш да лъжеш че седят зад партиите на промяната и зад Радев не се получава то и на Изборите за президент се видя че партиите на мафията ГЕРБ и ДПС са срещу Радев

забрави и Кирил Петков - поне според Германците

Цитат

Логистичната му компания с централа в Дюселдорф е била заподозряна и разследвана преди години за трафик на хероин от Афганистан към Европа, научи „Биволъ“ от официални данни, изтекли в немски медии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...