Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моите три причини да не си купя нова кола

Препоръчан отговор

Реално причината ти е само една: Не знаеш, че в днешно време има тунинг фирми които правят всичко по твое усмотрение. Въпрос на цена е ... 

Успех!

п.п. Виждам, че все още си в "затвора" и не си избягал от него, за да ползваш съкровището по предназначение. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Граф Монте Кристо написа:

Е какво сериозно? Положението е ,,Сълза и смях,, Търся си друга E46- ца, обаче редови шестак. Обаче повечето, които се продават в момента са на трето поколение дрифтаджии, и не се знаел къде и какво може да роди из път.

Още един БИВШ голфаджия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола без резервна гума. Вече ако са я гепили...
Аз си търся джанта за втора резервна!
Това също не е вярно.
Вече почти няма кола, с резервна гума като основните. Или е „патерица” или има спрей с #незнамсикаквапростотиявътре.
Идеята е - повече място в багажното отделение.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Граф Монте Кристо написа:

1. Нямат пепелник. Това ми изглежда много спартанско, даже и в Ладата имахме.Принуден съм да си купувам някакъв тип ,,чашка,, той не е и осветен, аве мизерна история.

2. Нямат опция за слушане на компакт диск. Свързам си смартфона с блутут и пускам youtube и съм принуден да слушам реклами между парчетата и самите парчета вървят в алгоритъма определен на ютуб. Исках да потърся нещо в търсачката и да пусна и щях да блъсна пешеходец.

3.Нямат резервна гума. Принуден съм да плащам абонамент за пътна помощ 20 евро на месец да ме гърбят. И да ги чакам по-два часа, При положение, че сменям гумата за пет минути и дим да ме няма.

И то какво се оказа, че плащам за един волан и едни седалки, екстри йок. 

Това, което си го писал...

1. За всяка една кола като си я поръчваш има опция да се добави пепелник срещу "страшната" сума от 20 до 50лв (като я съпоставиш с 30-60 000 и нагоре лв обща цена е нищо). И това е хубаво, защото аз като не съм пушач, не искам да ми се добавят към цената излишни неща.

2. Ако си толкова ретро фен и искаш да си въртиш дисковете - все още има варианти на оборудване с четец на дискове. Иначе ти е проблем е да търсиш песен от милиони такива, но не е проблем да слушаш 20те песни на диска? Интересно. През блутута може да си пуснеш плейлистата от телефона с песни каквито имаш на диска, но без ограничение в броя им. Можеш да си ги сменяш от часовника ако искаш. Може да се пускат песни от което и да е устройство с блутут. Това се нарича свобода и удобство. Иначе...баща ми още си пази касетките със сръбско и гръцко в гаража. Там му е и касетофона.

3. Е пък моята как има резервна гума? При някои модели е стандартна като оборудване, но при повечето е с доплащане. И преди да кажеш - гледай ги, пак искат да ме щавят - в гаранцията на автомобила ти влиза безплатна пътна помощ за територията на цяла Европа. Ще дойдат, ще ти сменят гумата, ще си платиш цената за нова гума само и това е. Няма да въртиш крикове, да се гъзиш и потиш, само изчакваш половин-един час и си пак на пътя, без да разнасяш джанта с гума хиляди километри (което най-малкото, си е разход на гориво).

По-смислена тема би била "Какви са вашите причини да предпочетете нов пред употребяван автомобил или обратното".

Преди сегашната ми кола, карах две употребявани.
1вата я взех на 11г, обслужвах я веднага, само нещо да се чуе и с оригинални части. Но през месец все нещо й се прецакваше. Взех я от Германия на 217 000км. Карах я 3-4 години и я продадох с всичко работещо.
2рата я взех нов внос, 110 000км на две години и половина. Проверявахме в оторизиран сервиз, всичко уж точно, ама...прибирам се с колата, регистрирам я и на след няколко дни, на смрачаване ми прави впечатление, че челното стъкло мазнее. Откривам че казанчето за антифриза е със спукано дъно. После намерих под предна дясна седалка парченца стъкло. Закарах е я отново в оторизиран сервиз, но в моя град. Колата се оказа, че само през първата година е била обслужена, след което е имала инцидент. При обследване се оказа, че е била въртяна и удряна отпред и отзад + странично усукване. Продадох я с около 5000лв загуба (от дадени 18 000лв - за 13 000).

Ядосах се, отидох и си купих нова кола, налична на склад. Защо на склад?
Причините бяха две:
1. Бяхме с малко дете и беше края на ноември, трябваше ми кола, а не очаквах толкова бързо да намеря купувач на дотогавашната ми кола (купувача го запознах с проблемите на колата, но въпреки това я взе).
2. Като е на склад цената е по-ниска и са по-склонни да правят отстъпки.

Все още я карам. Дори мислих миналата година, когато колата ми бе на 3 години и половина да я продам за да си взема пак нова, но размислих. Защо?
Не карам много, пробега бе около 22 000км.
Започнаха да идват хора, които не знаят какво искат или без пари. Нерешили кола на 3 години почти без пробег ли да си вземат или 8-9 годишно ауди/бмв/мерцедес на над 200 000км.
Ядосах се и реших да се възползвам от ресурсите на автомобила докато не стане по-подходящ за родните купувачи. Или с други думи - над 8 годишен и с цена около 5-6000лв. Така ще прескоча едно купуване на нова кола, а с парите от текущата ще имам средства за част от екстрите за новата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, цър-вул написа:

Толкова си тъп, че не можеш да схванеш шегата. Абе, к'во се разправям с 30-ина + годишен п'клю? Я, у леу!

Колкото и той  и Дръндьо схванаха иронията и за Бугати.

------------------------------

по темата :

Единствената причина да не си купи някой, нова кола е липсата на пари. Всичко друго е лакърдии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, valkiria1 написа:

ми на ена цена са
за кво мий кола кът моа си купя червило

преди 29 минути, valkiria1 написа:

по темата :

Единствената причина да не си купи някой, нова кола е липсата на пари. Всичко друго е лакърдии.

това ней единствената причина
Дръндю нище кола щот предпочита да гледа настрани и да съ вози кът куфар
пп
курсовете за шафори беха безплатни ф тва даскало дек мъ тормозиха даскалите, затуй Дръндю бегаше ф ОРКП - окръжен радио клуб Пловдив
немах и сега немам никво желание да съм шафор

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, дръндю написа:

Дръндю нище кола щот предпочита да гледа настрани и да съ вози кът куфар

Покупката на кола не е задължително свързана с карането й!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, цър-вул написа:

ъхъ, вместо да я карам бих я ползвал за катуня
ветера нема да я дига

пп

мойта щерка ги прави тези номера
купува коли дек и стоят на паркинга пред блока
само от време на време кара "сулю"...тъй вика на колата - Seat Ibiza

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Тцъ - идеята беше, че може да имаш кола(и), но да я(ги) ползваш с шофьор!

вместо да плащам за шафор, не мой ли да си купа лаптоп да си го гушкам ф леглото?!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива имам доста - от Matchbox!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:
преди 13 часа, цър-вул написа:

Такива имам доста - от Matchbox!

who care

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.06.2021 г. в 23:04, Kolev71 написа:

Графе! От всяко дърво ако ставаше свирка и от тебе щеше да стане радиоинженер. Виж, за зидаро- мазач, явно, че ставаш! Бухай тогава, да ти дойде ума в главата.

Дядо Стефане, сивака сивакаааа,  ако са те пропуснали по погрешка когато господ го е раздавал и ценз на ядрен физик да имаш и той не може да ти помогне. Графа не го мисли. Каквато криза за жилища има в Нидерландия, след някоя година като се пенсионира Графа дава си апартамента под наем. 1300 евро в джобчето от наема, 1100 социялана пенсия+1200 изработена. 3600 евро в бегето. Ще си кара с белия костюм мерджана и ще си обикаля  кеф му слънчака кеф му Пампорово, кеф му Гърция. А ти си гледай с гордост на стената окачения ценз ,,Радио инжинер,, и тичай като глъм петел на дърти години да монтираш чинии, че да не ти спрат нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Глад, баце Emoji Food GIFs | Tenor  - 'апнал съм последната буква.

аповядай! Ще те нахраня!  Hungry Emoji GIFs - 20 Animated Images to Summon Food

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.06.2021 г. в 14:38, valkiria1 написа:

------------------------------

по темата :

Мислиш ли? Аз си върнах чисто новата мазда на дилъра, когато си намерих ситроен ц5 по мой вкус..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Вчера тръгвам със служебната за Германия 2018г.  шкодилак. Голям дъжд запраска тук. По-едно време като с кофа вода се изля вода в краката на пасажера. Останах като потресен. Веднага спрях и дигнах капака, нали под чистачките има една решетка, под, която са каналите за отчине на водата.Често под тая решетка влизат листа и запушват каналите и като не може да се изтече водата тя прониква в купето.На старите бараки е хваната с няколко елементарни болта и се сваля. При тая кочина е хваната с чистачките. Трябва да свалиш първо чистачките. Имаше едно листо от долу, обаче йок не може да се извади. Насъбрала е и вода някъде от пред, понеже при завоите се чува лашкане на вода.Кви стари кочини съм карал , такова чудо не съм преживял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, JKirilov написа:

Има ли изрисувани вюрстчета по вратите? ;)

Пак не си си пил хаповете. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Граф Монте Кристо написа:

Пак не си си пил хаповете. 

С хапчета ли е брандиран???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване