Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е менителница?

Препоръчан отговор

преди 1 час, Mickey_Mouse_love написа:

Само че нацизмът е нещо типично германско.

Интересно как в другите държави нацизмът не е бил много харесван.

Ко каза ко?

https://sportal.bg/news-2021072006550914486

Дали да споменавам братята японци или ония лицемери британците?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

Ко каза ко?

https://sportal.bg/news-2021072006550914486

Дали да споменавам братята японци или ония лицемери британците?

Сериозно ли ми даваш за пример футболни фенове на футболен отбор с нула мозъчни клетки?

Или сбърканите японци?

А англичаните не са Моузли, съжалявам.

Фенове на Бенито Мусолини могат да бъдат само идиоти.charlie chaplin spaghetti GIF by Maudit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В грешка си нацисти и техни симпатизанти е имало по целия свят, дори и в южна Америка която не е участвала във Втората Световна Война - не случайно много нацисти бягат точно в страни като Аржентина, Парагвай и Бразилия. А и сега е пълно с неонацисти навсякъде включително и в Русия.

Иначе титлата "Най-мразен народ" и преди и сега и за в бъдеще е за евреите колкото и да ги харесваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ined написа:

В грешка си нацисти и техни симпатизанти е имало по целия свят, дори и в южна Америка която не е участвала във Втората Световна Война - не случайно много нацисти бягат точно в страни като Аржентина, Парагвай и Бразилия. А и сега е пълно с неонацисти навсякъде включително и в Русия.

Иначе титлата "Най-мразен народ" и преди и сега и за в бъдеще е за евреите колкото и да ги харесваш

И намираш нацизма за нещо нормално? Холокоста? Случилото се в концентрационните лагери?:angry:

И не, титлата "Най - мразен народ" отива при американците!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, ined написа:

преди 12 минути, Mickey_Mouse_love написа:

И не, титлата "Най - мразен народ" отива при американците!

Израза „най-мразен народ“ ми звучи като „най-умрял покойник“!

И хайде да спрем с „OFF TOPIC“-а - темата е „Какво е менителница?“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Mickey_Mouse_love написа:

- В България не е имало култ към личността на Тодор Живков. Поне аз не помня у нас или в домове на приятели и познати на нашите да съм виждала негови портрети на видно място.

Моля? А какво имаше във всички дъжавни учреждения по него време? А за потрети на бай Тошо по селата колкото щеш :) То и германците не са имали всички потрети на Хитлер недей се заблуждава

преди 3 часа, Mickey_Mouse_love написа:

- В България не знам да е бил задължителна книга "Манифестът" на Карл Маркс. Ние поне я нямаме в нашата библиотека.

Е аз имам учебник по Марксизъм Ленинъзъм на ЕСПТУ и История на БКП :)

преди 11 минути, jhoro написа:

Израза „най-мразен народ“ ми звучи като „най-умрял покойник“!

И хайде да спрем с „OFF TOPIC“-а - темата е „Какво е менителница?“

Темите на Мини Маус са дрън дрън теми кое те учудва а и вече й дадохме отговор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

Темите на Мини Маус са дрън дрън теми кое те учудва а и вече й дадохме отговор

Че ѝ ходите по акъла!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Моля? А какво имаше във всички дъжавни учреждения по него време? А за потрети на бай Тошо по селата колкото щеш :) То и германците не са имали всички потрети на Хитлер недей се заблуждава

Е аз имам учебник по Марксизъм Ленинъзъм на ЕСПТУ и История на БКП :)

1. Е,държавните учреждения са си държавни учреждения. Аз говорех за домовете. А за домовете на нацистите не съм съгласна - даже съм виждала много архивни видеокадри от нацистки домове, в които портретът на Адолф Хитлер виси на централно място във всекидневната или трапезарията. Доколкото знам, било си е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш негов портрет вкъщи. Бих ви показала такива кадри , но не знам с какви думи на немски и къде да ги търся в този архив.

https://archiv-akh.de/

2. Ама учебници, които са си учебници, а не задължителна за всеки дом книга като "Моята борба".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Mickey_Mouse_love написа:

Това пък хич не съм го чувала.

Не си го чувала, щото си се вторачила само в тия евреи и нацисти и извън тях имаш много ниска обща култура

ДЪРЖАВАТА ДЪЛЖИ МИЛИАРДИ НА ГРАЖДАНИТЕ

част от статията

Цитат

през февруари 1945 г. се открива общонародна подписка за набиране на средства по вътрешен Заем на свободата, като официалната теза е, че с него трябва да се покрият разходите на държавата за възстановяване на разрушенията от Втората световна война. Той се планира да бъде в размер на 60 млн. лв., но се набират 97 млн. лв. През 1951 г. се обявява Заем за развитие на народното стопанство в размер на 40 млн. лв., по който се набират 60 млн. лв. През 1952 г. се обявява втори Заем за развитие на народното стопанство, при който първоначалната сума от 40 млн. лв. се покрива с набирането на 53 млн. лв. Падежът е 20-годишен, а лихвата е 2%, която се изплаща на всеки 1 юли. (За целта към облигациите има талончета, които притежателите изрязват и ги предоставят за изплащане в ДСК. Освен това с тях се разиграва и лотария, така че 10 души печелят по 1000 лв., 50 души - по 200 лв., и 100 - по 80 лв. Когато още го нямаше тотото, това беше начин да се играе на комар с държавата.)

През 1954 г. се провежда заем "Втора петилетка", по който са набрани 50 млн. лв. при обявена подписка за 40 млн. лв. През 1955 г. е обявен Заем за развитието на селското стопанство, при който обявената подписка от 30 млн. лв. е надхвърлена с 12 млн. лв.

Как е ставал този фокус? Всъщност "доброволните" заеми са били задължителни

В периода 1945-1955 г. част от заплатата се е давала на работниците и служителите под формата на облигации. Впоследствие някакви частични междинни лихви са се изплащали на притежателите, но не се е стигнало до погасяване на главниците. Така капиталистическата и социалистическата държава България е задлъжняла към гражданите си с 310,5 млн. лв. в продължение на 27 г. При обявените по заемите лихви, в края на 2010 г. тази сума възлиза на 4,634 млрд. лв. Няма обаче никаква законодателна основа кредиторите да получат правата си. Облигациите са лишени от стойност и могат да се търгуват само в антикварните къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Mickey_Mouse_love написа:

1. Е,държавните учреждения са си държавни учреждения. Аз говорех за домовете. А за домовете на нацистите не съм съгласна - даже съм виждала много архивни видеокадри от нацистки домове, в които портретът на Адолф Хитлер виси на централно място във всекидневната или трапезарията. Доколкото знам, било си е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш негов портрет вкъщи. Бих ви показала такива кадри , но не знам с какви думи на немски и къде да ги търся в този архив.

https://archiv-akh.de/

2. Ама учебници, които са си учебници, а не задължителна за всеки дом книга като "Моята борба".

Е нали нямаше култ към бай Тошо? Що държавните  учреждения тогава са били пълни с негови потрети?

Едва ли е било задължително това което казваш за германците по скоро ми звучи кат пропаганда

Една която е задължителна обикновенно е учебник одобрен от съоветните власти

преди 24 минути, jhoro написа:

Че ѝ ходите по акъла!

Е лично аз само се забавлявам с нея, нали я виждаш кви яки шаржове шари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти правиш ли разлика между държавно учреждение и частен дом? Защото аз - да!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква поредна футболна драма, драги почитатели на кожените кълба търкалящи се на зеления килим.

Какъв двубой, трибой, кауБой, всякакъв бой.

soccer goal GIF by Alexandre louvenaz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Ти правиш ли разлика между държавно учреждение и частен дом? Защото аз - да!

Как ще контролираш частен дом? Култ към личноста е точнова забиване на потрети и бюстове на вожда в държавните учреждения а не в частните домове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Америкаците какви са булшинството?

Хамериканци са ... „индианците“ - другите са „нелегални мигранти“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, petie1 написа:

Как ще контролираш частен дом? Култ към личноста е точнова забиване на потрети и бюстове на вожда в държавните учреждения а не в частните домове

Не и при нацизма. Там е задължително да имаш портрет на Адолф Хитлер в дома си. Много хора са го разказвали във филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Хамериканци са ... „индианците“ - другите са „нелегални мигранти“!

Да де, за пришълците става дума.

преди 1 минута, Mickey_Mouse_love написа:

Не и при нацизма. Там е задължително да имаш портрет на Адолф Хитлер в дома си. Много хора са го разказвали във филми.

Епа у КНДР е задължително да имаш портрет нацялата фамилия Ким, иначе Прасчо ще те замеря с гранатомета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Как ще контролираш частен дом бре? Недей слуша ко разправят по тези филмчета нали съм ти казвал че са пълни с грешки?

Ето какво е Култ към личноста

http://24may.bg/2019/07/29/политическите-последици-от-разоблич/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Bubbles написа:

Да де, за пришълците става дума.

Ми те ... навлеци! Какво очакваш?

Имаше един колаж, но не мога да го намеря.

Цитат

Доналд Тръмп:
- Време е, нелегалните мигранти да си отидат у дома.
Стар индианец:
- Вярно ли? И кога ... си тръгвате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ined написа:

Не си го чувала, щото си се вторачила само в тия евреи и нацисти и извън тях имаш много ниска обща култура

ДЪРЖАВАТА ДЪЛЖИ МИЛИАРДИ НА ГРАЖДАНИТЕ

част от статията

Много точно и без грешка си описал всичко, което е самата истина.  Помня баща ми как переодично си отрязваше малките   купончета от облигацията , след това излизаше и се връщаше все с някакви лакомии и подаръци за всички в къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, АСПЕКТ написа:

Каква драма!

Какво искаш да кажеш с този филм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Какво искаш да кажеш с този филм?

Нали пише.

Familie sitzt während einem Fliegeralarm im Garten vor dem Schutzraum. Das Familienauto wird aus der Garage auf die Straße gefahren, nach der Entwarnung wieder zurück.

Ежедневието на немците през войната. При аларма за въздушна атака се крият. Семейната кола е извадена от гаража.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jhoro написа:

Ми те ... навлеци! Какво очакваш?

Имаше един колаж, но не мога да го намеря.

Жестоко, но никой до сега не си е тръгнал от "американчетата"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване