Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво е менителница?

Препоръчан отговор

преди 21 минути, АСПЕКТ написа:

Нали пише.

Familie sitzt während einem Fliegeralarm im Garten vor dem Schutzraum. Das Familienauto wird aus der Garage auf die Straße gefahren, nach der Entwarnung wieder zurück.

Ежедневието на немците през войната. При аларма за въздушна атака се крият. Семейната кола е извадена от гаража.

И?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Mickey_Mouse_love написа:

И?

И я кажи отде германците са си купували камери и фотоапарати през 30-те години че даже да си снимат и къщите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Bubbles написа:

преди 51 минути, Bubbles написа:

IiXDvb0V1Apa80wlZwlwStE59oDSdxAHYkjnECBk

Стига с тези индианци и "правата" им на първи заселници. С векове преди да дойдат европейците числеността им е била не по-голяма от 2-3 милиона за целия континент Северна Америка.

И кво сега, понеже първи се били появили там (това, обаче, не е така, не са първите хора те), нека и досега да се бяха ширели 3 милиона на цял континент? Заради голямата "заслуга", че били по-рано там...

Земята принадлежи на този, който я използва, труди се на нея, облагородява я, и е негова дотогава, докато я използва. Не е на този, който пръв си "е оградил нивата", нито пък на този, който е дал пари за нея.

Плюс това европейците не са имигранти на Северна Америка, а са завоеватели. Нека индианците да си я отвоюват обратно. Но те са били диваци и тогава, а и сега не са от най-развитите двукраки на континента, казано меко.

Дайте сега да плачем за неандерталците и да осъждаме кроманьонците (т.е. себе си), за да сме в крак с толерастията и политкорещината?

Може да сте останали със симпатии към индианците заради книгите на писатели от европейски произход, но е време да надраснете и излезете от юношеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Мих. Люз. написа:

Стига с тези индианци и "правата" им на първи заселници. С векове преди да дойдат европейците числеността им е била не по-голяма от 2-3 милиона за целия континент Северна Америка.

И кво сега, понеже първи се били появили там (това, обаче, не е така, не са първите хора те), нека и досега да се бяха ширели 3 милиона на цял континент? Заради голямата "заслуга", че били по-рано там...

Земята принадлежи на този, който я използва, труди се на нея, облагородява я, и е негова дотогава, докато я използва. Не е на този, който пръв си "е оградил нивата", нито пък на този, който е дал пари за нея.

Плюс това европейците не са имигранти на Северна Америка, а са завоеватели. Нека индианците да си я отвоюват обратно. Но те са били диваци и тогава, а и сега не са от най-развитите двукраки на континента, казано меко.

Дайте сега да плачем за неандерталците и да осъждаме кроманьонците (т.е. себе си), за да сме в крак с толерастията и политкорещината?

Може да сте останали със симпатии към индианците заради книгите на писатели от европейски произход, но е време да надраснете и излезете от юношеството.

Така ли е станало и през османското иго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, АСПЕКТ написа:

Така ли е станало и през османското иго?

Хе-хе, докато пишех горното, си помислих, че ти или Мориати може да повдигнете този въпрос.

Уточни, моля, какво питаш – не обичам прекалено късите и общи въпроси а-ла Кеворкян.

ПСъ. Офтопваме, може и да ни се скарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Мих. Люз. написа:

Напротив - Северна Америка си е на индианците. Щото пък белите завоеватели са били мноооого дбри, мили, възпитани и хуманни  - отнесли са се зверски с местните, избили са бизоните и възможността м за прехрана, насила с ги покръствали в християнството и е имало страшно много насилие.

Разкритието в детския сом, което стана в Канада какво е? Хуманно? Морално? Нормално? Пребивали са зверски невинни дечица от индиански произход, други са били сексуално изнасилвани............

И намираш това за нормално?

преди 16 часа, petie1 написа:

И я кажи отде германците са си купували камери и фотоапарати през 30-те години че даже да си снимат и къщите?

Нали не всички са работели във военното производство?

А камерите и фотоапаратите, както и лентите на много от тях са немски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Напротив - Северна Америка си е на индианците. Щото пък белите завоеватели са били мноооого дбри, мили, възпитани и хуманни  - отнесли са се зверски с местните, избили са бизоните и възможността м за прехрана, насила с ги покръствали в християнството и е имало страшно много насилие.

Разкритието в детския сом, което стана в Канада какво е? Хуманно? Морално? Нормално? Пребивали са зверски невинни дечица от индиански произход, други са били сексуално изнасилвани............

И намираш това за нормално?

Те щото индианците не са се отнасяли зверски със себе си. Може косата да ти настръхне. Или пък прекрасните Инки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Bubbles написа:

IiXDvb0V1Apa80wlZwlwStE59oDSdxAHYkjnECBk

Благодаря за желанието, ама ...   image.png.9296044e3542e073f0eda75bcd5a4357.png 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Mickey_Mouse_love написа:

И какво кат не всички са работили във ВПК?

Тогава камерите и фотоапаратите са били основно за армията и върхушката а за обикновения немец е нямало такива екстри и то се вижда по нацистите паради, един човек няма на тези снимки който да държи подобна щуротия и да снима ей така за него си а ти казваш че чак са си снимали къщите как са обзаведени

преди 34 минути, Емил Костов написа:

Те щото индианците не са се отнасяли зверски със себе си. Може косата да ти настръхне. Или пък прекрасните Инки.

Ацтеките и маите тоже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, petie1 написа:

Тогава камерите и фотоапаратите са били основно за армията и върхушката а за обикновения немец е нямало такива екстри и то се вижда по нацистите паради, един човек няма на тези снимки който да държи подобна щуротия и да снима ей така за него си а ти казваш че чак са си снимали къщите как са обзаведени

Ацтеките и маите тоже

Е знаеш я Ането. Едно си баба знае, едно си бае!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е знаеш а Ането. Едно си баба знае, едно си бае!

Знам я споко, ти иначе разбираш ли какво се опитвам да й обясня за немците и камерите и фотоапаратите? А в една друга тема Ането ми се изцепи че САЩ не били англичани и нямали право да ползваш английски??? Паднах от хилеж

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, petie1 написа:

Ацтеките и маите тоже

А това какво е?  Домашни филмчета от нацистки домове! Има още много такива, порови се!

https://archiv-akh.de/filme?utf-8=✓&q=Hans+Burscher#4

https://archiv-akh.de/filme?utf-8=✓&q=Lebkuchenhaus#1

преди 53 минути, Емил Костов написа:

Не съм им фенка на ацтеките, маите и инките, но съм твърдо против геноцида и дехуманизацията на определени групи хора!

Индианците са били хора, живяли в мир с природата. Някои племена може и да са били жестоки, но не всички.

А американците в наши дни така я обработват земята със ГМО и в търсене на шистов газ, че са я съсипали съвсем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Mickey_Mouse_love написа:

А това какво е?  Домашни филмчета от нацистки домове! Има още много такива, порови се!

Берлин 1941 година. Във времена на Хитлер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Mickey_Mouse_love написа:

Ама на тебе какъв ти е проблема? Че Германците са имали камери и фотоапарати ли? Я се сети, след ВСВ, какво стана - на Изток направиха трабант и вартбург, а на Запад - Ауди, БМВ, МерСедеС (главните букви, не са случайни)....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Телевизия във времена на 3 Райх.

Това го знам, гледала съм го,  даже гледах и едни музикални клипчета във филм за телевизията във третия райх, но не можах никъде да ги открия в нета. Обаче ми направиха впечатление арогантността и високомерието на пеещите, особено на една певица. Сякаш песните бяха политически и на тема расизъм. Грозно, много грозно.

социалистическите телевизии поне не са били такива.

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Берлин 1941 година. Във времена на Хитлер.

Показаните от мен са от същия период.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Не съм им фенка на ацтеките, маите и инките, но съм твърдо против геноцида и дехуманизацията на определени групи хора!

Индианците са били хора, живяли в мир с природата. Някои племена може и да са били жестоки, но не всички.

А американците в наши дни така я обработват земята със ГМО и в търсене на шистов газ, че са я съсипали съвсем!

Ти си мислиш, че са живяли в мир с природата.  Било е смрад, бой, мизерия, болести, убийства, изтезания и каквото още се сетиш. Колкото до ГМО и шистов газ не го правя Американците. Прочети малко стига си била кон с капаци.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сякаш песните бяха политически и на тема расизъм. Грозно, много грозно.

Ама ти токова ли си на "ти" с немския език? Я си събери мислите, че ставаш смешен/а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам, гледала съм го,  даже гледах и едни музикални клипчета във филм за телевизията във третия райх, но не можах никъде да ги открия в нета. Обаче ми направиха впечатление арогантността и високомерието на пеещите, особено на една певица. Сякаш песните бяха политически и на тема расизъм. Грозно, много грозно.

Показаните от мен са от същия период.

После бомбардират Берлин. Демократите. Пускат бомби над мирното население. Окопите са в града.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Ама на тебе какъв ти е проблема? Че Германците са имали камери и фотоапарати ли? Я се сети, след ВСВ, какво стана - на Изток направиха трабант и вартбург, а на Запад - Ауди, БМВ, МерСедеС (главните букви, не са случайни)....

Проблема ми е, че са си живяли за чужда сметка, за сметка на страданието на невинни хора, проблема ми е, че и до днес отказват да признаят вината си. Проблема ми е, че след войната много близки на военнопрестъпници са били на държавна работа. и че някои от тях са работили като шпиони срещу Източна Европа и са виновни за нашето тежко положение. Ей това ми е проблемът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе.... не са били? Ти гледала ли си ги, а? Щото аз съм ги гледал до 93-та.... после си бих камшика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ти си мислиш, че са живяли в мир с природата.  Било е смрад, бой, мизерия, болести, убийства, изтезания и каквото още се сетиш. Колкото до ГМО и шистов газ не го правя Американците. Прочети малко стига си била кон с капаци.

Ти си коня с капаците.  И си расист. Изказването ти за индианците е много, ама много грубо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е, че са си живяли за чужда сметка, за сметка на страданието на невинни хора, проблема ми е, че и до днес отказват да признаят вината си. Проблема ми е, че след войната много близки на военнопрестъпници са били на държавна работа. и че някои от тях са работили като шпиони срещу Източна Европа и са виновни за нашето тежко положение. Ей това ми е проблемът.

А ти? На чия сметка живееш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Mickey_Mouse_love написа:

Глупости. Каква вина да признаят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване