Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как Бог отговаря

Препоръчан отговор

преди 7 часа, Baininja написа:

Това защо не го напишеш и на въпросната госпожа или ти просто си от нейният етнос и вяра, защото някак аз започвам така да виждам нещата. Ние които подкрепяме в момента Православието влизаме в спор с вас двете, защото ние се опитваме да защитим Православието, защото просто вярваме в него, проблема е в теб и в госпожата, защото ви се губи тънката нишка от целият разговор, че няколко човека вярват и вие просто задавате въпроси от типа защо и има ли смисъл защото може да няма такова нещо......

При истинската вяра няма съмнения и не е нужно да си го видял за да повярваш, това трябва да разберете. 

Въпросната дама няма нужда от защита. Защото тя отлично може да се самозащитава.

Тук не става въпрос за нейните вярвания, които не са в противоречие с Библията, която обсъждаме, а с вашите. Православието не е самостоятелна религия и няма своя собствена книга, а е част от религията Християнство. Тук се обсъжда дали вашите вярвания се основават на Стария завет и дали може да съществува Християнството, без да се крепи на религията на юдеите. 

И всеки е свободен да изказва своето мнение, без значение в какво вярва или не вярва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 179
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, Aumii написа:

Тук се обсъжда дали вашите вярвания се основават на Стария завет и дали може да съществува Християнството, без да се крепи на религията на юдеите. 

Тук един участник зададе конкретен въпрос, който би следвало да е определящ за темата. А не включванията на някои атеисти и на други нехаресващи християнството участници. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Just a Stranger написа:

Тук един участник зададе конкретен въпрос, който би следвало да е определящ за темата. А не включванията на някои атеисти и на други нехаресващи християнството участници. 

И какво - значи темата е забранена за християни, които не са православни, атеисти и хора с други вярвания?

Както тази, така и други теми, в процеса на разговорите се отклоняват от зададения въпрос. Но пък ако чакахте включване само на православни християни, темата отдавна щеше да е отишла в забрава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Aumii написа:

И какво - значи темата е забранена за християни, които не са православни, атеисти и хора с други вярвания?

Както тази, така и други теми, в процеса на разговорите се отклоняват от зададения въпрос. Но пък ако чакахте включване само на православни християни, темата отдавна щеше да е отишла в забрава.

Хайде първо виж твоите си думи на които отговорих и това как определяш каква била темата. И после си изопачавай думите ми колкото си искаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Just a Stranger написа:

Хайде първо виж твоите си думи на които отговорих и това как определяш каква била темата. И после си изопачавай думите ми колкото си искаш. 

Не разбирам накъде биеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Baininja написа:

При истинската вяра няма съмнения и не е нужно да си го видял за да повярваш, това трябва да разберете. 

Истинска  е условно казано. Особено,когато не можеш да дадеш убедителни доказателства затова.

Отделно ,че понятието "истина" е доста субективно. Освен това с тия думи изобщо не откриваш топлата вода. Писах го тук :

преди 20 часа, valkiria1 написа:

.Стигне ли се до аргументация с вяра, всичко е дотам. Критичното мислене блокира до степен "ни приема, ни предава".

Християнската религия е постигнала точно това, нейните последователи да не търсят  логика във вярата и да  приемат невъзможното за възможно, когато стане въпрос за Исус. Което е видно и от твоето участие тук. Винаги разпознавам надъханите вярващи, които повтарят като мантри назубрени или вменени небивалици и същевременно запецват като ученици,когато ги попиташ за неща от естеството на вярата . Досега не отговори на два въпроса,чиито отговори са в НЗ.

Пробвай да отговориш на въпроса,който зададох на  "игуменката " на манастира "Св. Пантелеймон"- кога за първи път в НЗ Исус е наречен Спасител ?

При това тук не става въпрос за вяра, а да покажеш дали имаш познания върху НЗ ?!?

преди 10 часа, Baininja написа:

защото ние се опитваме да защитим Православието, защото просто вярваме в него,

Сигурно ще ти е интересно да знаеш,че според федералните закони на Русия, православието не е религия, а духовност. Това означава ,че православието не е християнство. Виж обаче ,евангелистите са признати в НЗ. Отделно от това ,че апостолите са евангелисти ,има интересен цитат и от Ефесяни :

11 И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,

преди 10 часа, Just a Stranger написа:

.Ти дори не си наясно, че Търсещ Истини е твърд атеист и неведнъж се е изказвал против религиите (не само християнството, но всички).

Хахааха нещо не си наясно по въпроса ..разбира се ,че се знае. При това атеизма съвсем не е най-ярката му изява тук.Познавам атеисти,чиято ерудираност кърти небесата.  Като цяло той ще бъде еднакво неадекватен каквато и религия да изповядва. Освен едното голо перчене с неща от материи, които са му тъмна Индия, той залита и в просташката плоскост  и манталитет на селска баба  от махленската пейка да говори гнусотии за хора,които го уличават в това. Не е интересен. Няма да се котира в нито един сериозен диспут на нито едно сериозно място. Тука може да си лае колкото си иска . Винаги ще намери кой да му ръкопляска.

преди 8 часа, Търсещ истини написа:

Какво ми разказа дискусията. 

1. Бог не е един. Юдейският бог дава съвет (говори) на някои да се държат дръзко и да лъжат. Християнският бог с три ипостаси позволява поне 3000 прочита на това, което говори. Мюсюлманският бог харесва убиването на неверниците.
  2. Тълкуването на това, което казват боговете на своите вярващи е въпрос на земни интереси и ако някой е на добре платена работа у друговерец, бог ще му каже да не бъбри по верски въпроси. В темата стана дума, че потребител, който изповядва вяра в която божеството му казва да има смелост, защото ще го подкрепи, се притеснява, че администраторите ще му затворят устата, ако рече да каже грубо това, че друговерци са безпардонни, нагли и лъжливи.
  3. Обобщено, божествата говорят, съобразено със земните интереси на хората. По същия начин, слуховите халюцинации са на езика на чуващия ги и гласовете знаят само това, което той знае.

Опитваш се да имитираш Рамус. Жалък опит.

Останалото звучи като виц.Но ти си го знаеш,че не си сериозен събеседник.

Пробвай в зоологическата градина при пауните. Ще се надувате  заедно, а те няма да ти забелязват като говориш нелепици.

преди 9 часа, mecholari написа:

Даниел Цион не се обръща към християнството, а остава верен на Тората. Той възприема Исус като Месия и изучава Новия завет. След като са присъствали на сутрешната служба в синагогата, в събота следобед десетки хора, сред които и лидери на еврейската общност, се събират в дома му в София, за да изучават Новия завет. Мнозина са знаели за вярата на Даниел Цион в Исус като Месия, въпреки което е бил дълбоко уважаван и със стриктното си придържане към Тората той е бил образцов пример на истински юдеин......

Месиански евреи има и в Исраел. Нищо ново под слънцето.

преди 10 часа, Just a Stranger написа:

Което е огромен плюс за християнството, защото доктрината за триединството дава един много по-пълен поглед върху Бог и творението му. Продължава да се налага "необходимостта" непременно всичко в християнството да е свързано с юдеизма и това налагане вече затпочва да се превръща в малоумие.

Какъв плюс ,бе невежий.

Намери ми един пасаж във НЗ в който е написано че Св. Дух  Бог ?!Само да те изпреваря , ако речеш да ми цитираш  алабала -изми.

Стихът в който се говори за хула срещу Св. Дух не пише ,че той  е Бог.

Внимавай какво ще отговориш ,защото нали знаеш, под закон си какво ти излиза от устата:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори адми-писна ми.

А бе,миндил.Ти не разбра ли,че ви мразят навсякъде???.Жълти сте-ама не чак толкова.Червени сте-ама не чак толкова.Черни сте-но,не чак толкова.Изметта на света!И не,не съм православен.Във всеки форум,има по един-двама,които обесняват,колко са велики.На ден,изкарвам по около 9000$ от вас.Да,от вас.Там откъдето,най-много ви боли-джоба.Върви си в пустинята и си гледай йехова,или както там се казва.Бастун.Може би,бастуничка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, adobeaa написа:

Сори адми-писна ми.

А бе,миндил.Ти не разбра ли,че ви мразят навсякъде???.Жълти сте-ама не чак толкова.Червени сте-ама не чак толкова.Черни сте-но,не чак толкова.Изметта на света!И не,не съм православен.Във всеки форум,има по един-двама,които обесняват,колко са велики.На ден,изкарвам по около 9000$ от вас.Да,от вас.Там откъдето,най-много ви боли-джоба.Върви си в пустинята и си гледай йехова,или както там се казва.Бастун.Може би,бастуничка.

... и винаги – още от първите известни писмени споменавания на/за евреите. И все им виновни другите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valkiria1 написа:

Винаги разпознавам

Разбира се. 

Пробвай да отговориш на въпроса,който зададох на  "игуменката " на манастира "Св. Пантелеймон"- кога за първи път в НЗ Исус е наречен Спасител ?

И защо да го прави? Опитваш се да демонстрираш някаква компетентност и да вмениш некомпетентност в другия, базирана на въведени ит самата теб критерии. Е, може да заблудиш някого и ако това е целта ти, наустина си я озпълняваш. 

Хахааха нещо не си наясно по въпроса ..разбира се ,че се знае. При това атеизма съвсем не е най-ярката му изява тук.Познавам атеисти,чиято ерудираност кърти небесата.  Като цяло той ще бъде еднакво неадекватен каквато и религия да изповядва. Освен едното голо перчене с неща от материи, които са му тъмна Индия, той залита и в просташката плоскост  и манталитет на селска баба  от махленската пейка да говори гнусотии за хора,които го уличават в това. Не е интересен. Няма да се котира в нито един сериозен диспут на нито едно сериозно място. Тука може да си лае колкото си иска . Винаги ще намери кой да му ръкопляска.

Това беше излишно, но пък отново сама се изписа в темата. Е Бадр ти е приятел и ще си затвори очите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Just a Stranger написа:

И защо да го прави? Опитваш се да демонстрираш някаква компетентност и да вмениш некомпетентност в другия, базирана на въведени ит самата теб критерии. Е, може да заблудиш някого и ако това е целта ти, наустина си я озпълняваш. 

Ти отговори на въпроса който ти се зададе на теб, да видим твоята компетентност върху НЗ.

Къде Св. Дух е наречен бог ? Какво толкова трудно да дадеш цитат ,след като твърдиш това "Което е огромен плюс за християнството, защото доктрината за триединството дава един много по-пълен поглед върху Бог и творението му" ..

Какво излиза ,че не познаваш естеството на вярата си,  не можеш да се аргументираш и не можеш да докажеш ,че това, което твърдиш има за източник Евангелията ?

От чия уста излиза лъжа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв плюс ,бе невежий.

Хайде спри с просташките обръщения. Сама се унижаваш в темата. Представата за Бог като триединен го описва с една допълнителна точност и пълнота в сравнение с представите от по-рано. Но това е за по-сериозен разговор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Just a Stranger написа:

Това беше излишно, но пък отново сама се изписа в темата. Е Бадр ти е приятел и ще си затвори очите. 

На кого си мислиш,че ги разправяш тия? Не генерирай излишен спам в темата.

Имате изумителната способност да виждате само това, което не ви отърва.

Но пък грозните думи на другите не забелязваш.Аз дори не подавам доклади ,защото имам навика да не забелязвам простотията. 

И така отговор на въпроса нямаш. Нали не се заблуждаваш,че съм очаквала друго ?

Както казах имам изумителната способност да разпознавам невежеството и приказки на килограм с претенции за знание и духовност.

Това е опит натрупан  от много наблюдения по цял свят и касае не само християните . Не сте само вие пионери тук/това за да не ви растат ушите /:lol6:

току-що, Just a Stranger написа:

Представата за Бог като триединен го описва с една допълнителна точност и пълнота в сравнение с представите от по-рано. Но това е за по-сериозен разговор. 

И цитата от Евангелията ,който доказва ,че и Св. Дух е Бог ,къде е ?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Месиански евреи има и в Исраел. Нищо ново под слънцето.

Пускал съм го вече, Ти си запозната.

Колкото до Божия народ и това го знаеш от Стария завет:

Исая 19 глава

23 В оня ден ще има друм От Египет за Асирия; И асирийците ще дойдат в Египет, И египтяните в Асирия, И египтяните с асирийците ще служат Господу.
24 В оня ден Израил ще бъде С Египет и с Асирия; Трето благословение всред земята;
25 Защото Господ на Силите ще ги благослови, като ще рече: Благословен да бъде Египет, Мои люде, И Асирия, делото на ръцете Ми, И Израил наследството Ми.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, mecholari написа:

Пускал съм го вече, Ти си запозната.

Колкото до Божия народ и това го знаеш от Стария завет:

Исая 19 глава

23 В оня ден ще има друм От Египет за Асирия; И асирийците ще дойдат в Египет, И египтяните в Асирия, И египтяните с асирийците ще служат Господу.
24 В оня ден Израил ще бъде С Египет и с Асирия; Трето благословение всред земята;
25 Защото Господ на Силите ще ги благослови, като ще рече: Благословен да бъде Египет, Мои люде, И Асирия, делото на ръцете Ми, И Израил наследството Ми.

Да . Знам цитата .Израил е наследството му. И верния остатък. Не е трудно ,когато имаш знанията.

Отдавна не съм те засичала тук. Имаме разногласия с теб по някои въпроси,но се радвам ,че си добре и наминаваш. 

И нали знаеш, твоят стих за мен ,до ден днешен е в профила ми:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, valkiria1 написа:

Ти отговори на въпроса който ти се зададе на теб, да видим твоята компетентност върху НЗ.

С тези претенции ставаш прекалено нагла. Ясно е, че много държиш да покажеш, че си голямата работа, но не ти се получава. 

преди 29 минути, valkiria1 написа:

Къде Св. Дух е наречен бог ? Какво толкова трудно да дадеш цитат ,след като твърдиш това "Което е огромен плюс за християнството, защото доктрината за триединството дава един много по-пълен поглед върху Бог и творението му" ..

Йоан 15:26 НП

А когато дойде Утешителят, Когото Аз ще ви изпратя от Отец, Духът на истината, Който изхожда от Отец, Той ще свидетелства за Мене
преди 29 минути, valkiria1 написа:

На кого си мислиш,че ги разправяш тия? Не генерирай излишен спам в темата.

На който прочете написаното. А заа спама вече споменах. Но явно си с претенциите, че знаеш за какво се отнася темата по-добре и от автора й. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, valkiria1 написа:

Да . Знам цитата .Израил е наследството му. И верния остатък. Не е трудно ,когато имаш знанията.

Отдавна не съм те засичала тук. Имаме разногласия с теб по някои въпроси,но се радвам ,че си добре и наминаваш. 

И нали знаеш, твоят стих за мен ,до ден днешен е в профила ми:)

Повече чета и гледам да не се обаждам. Но ето и сега за това се сещам:

Матей 15 глава

21 И, като излезе оттам, Исус се оттегли в тирските и сидонските страни.
22 И, ето, една ханаанка излезе от ония места и извика, казвайки: Смили се за мене Господи, Сине Давидов; дъщеря ми зле се мъчи от бяс.
23 Но Той не й отговори ни дума. Учениците дойдоха и Му се молеха, като рекоха: Отпрати я, защото вика подире ни.
24 А Той в отговор каза: Аз не съм пратен, освен до загубените овце от Израилевия дом.
25 А тя дойде, кланяше Му се и казваше: Господи помогни ми.
26 Той в отговор рече: Не е прилично да се вземе хляба на децата и да се хвърли на кученцата.
27 А тя рече: Така, Господи; но и кученцата ядат от трохите, които падат от трапезата на господарите им.
28 Тогава Исус в отговор й рече: О жено, голяма е твоята вяра; нека ти бъде според желанието. И дъщеря й оздравя в същия час.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Just a Stranger написа:

Йоан 15:26 НП

А когато дойде Утешителят, Когото Аз ще ви изпратя от Отец, Духът на истината, Който изхожда от Отец, Той ще свидетелства за Мене

Значи Утешителят е Св. Дух, който ще свидетелства за Исус? Къде обаче пише ,че Утешителят е Бог ? Изхождането е хубава работа, облекчава един вид ,обаче употребено в този случай не значи  нищо, нито доказва ,че Св Дух е бог. Това е  очаквания еднотипен  отговор, който може да бъде удовлетворителен само в нискоинтелигентна среда, където никой не се задълбочава в детайли.Плеснати  цитати  и нищо друго.
Прочети си го отново и прецени самия  ти  дали дава отговор на конкретно поставения от мен въпрос

---------------------------------------------

Никога до сега не разбрах ,защо християните са заменили вярата си в Бог с вярата в човешки син ?

-

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, valkiria1 написа:

Никога до сега не разбрах ,защо християните са заменили вярата си в Бог с вярата в човешки син ?

И не само това, а защо предпочитат да вярват и се обръщат към Богородица или някакви хора определени като светии, а не директно към Бог?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Just a Stranger написа:

защото доктрината за триединството дава един много по-пълен поглед върху Бог и творението му

Не разбирам как тази доктрина дава по-пълен поглед върху Бог и творението му?

Това е една абсолютно абсурдна доктрина, в която трябва да се вярва сляпо,  без да се подлага на критичен анализ. В противен случай, е невъзможно да се вярва в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, valkiria1 написа:

Значи Утешителят е Св. Дух, който ще свидетелства за Исус? Къде обаче пише ,че Утешителят е Бог ? Изхождането е хубава работа, облекчава един вид ,обаче употребено в този случай не значи  нищо, нито доказва ,че Св Дух е бог. Това е  очаквания еднотипен  отговор, който може да бъде удовлетворителен само в нискоинтелигентна среда, където никой не се задълбочава в детайли.Плеснати  цитати  и нищо друго.
Прочети си го отново и прецени самия  ти  дали дава отговор на конкретно поставения от мен въпрос

Не съм и очаквал друга реакция. Типично груба и изопачаваща написаното. Духът на Истината е Светия Дух и в текста много ясно е посочено, че е това е Духът на Бог. Така или иначе в Библията има множество споменавания на Светия Дух и не е трудно да се открият и да се види, че той е неразделна част от Бог, както Отеца и Сина. Виж Матей 28:19 примерно, където се споменава троицата като едно цяло. Или в Петър 1:21.

защото никога не е идвало пророчество по човешка воля, а святите човеци са говорили от Бога, движени от Святия Дух.

Все пак трите дори и част от един Бог изпълняват различни функции и споменаването им е според функциите. Няма как да се каже за всяко лице поотделно, че е Бог. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Just a Stranger написа:

Не съм и очаквал друга реакция. Типично груба и изопачаваща написаното. Духът на Истината е Светия Дух и в текста много ясно е посочено, че е това е Духът на Бог. Така или иначе в Библията има множество споменавания на Светия Дух и не е трудно да се открият и да се види, че той е неразделна част от Бог, както Отеца и Сина. Виж Матей 28:19 примерно, където се споменава троицата като едно цяло. Или в Петър 1:21.

защото никога не е идвало пророчество по човешка воля, а святите човеци са говорили от Бога, движени от Святия Дух.

Все пак трите дори и част от един Бог изпълняват различни функции и споменаването им е според функциите. Няма как да се каже за всяко лице поотделно, че е Бог. 

1280px-Trimurti_ellora.jpg

Тримурти – Брахма, Вишну и Шива 

А тези богове от тази Троица къде са изчезнали ... или и те съществуват в царството на боговете?

Или тези

https://www.forumnauka.bg/topic/16465-триединни-богове/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Aumii написа:

И не само това, а защо предпочитат да вярват и се обръщат към Богородица или някакви хора определени като светии, а не директно към Бог?!

преди 3 часа, Aumii написа:

Не разбирам как тази доктрина дава по-пълен поглед върху Бог и творението му?

Това е една абсолютно абсурдна доктрина, в която трябва да се вярва сляпо,  без да се подлага на критичен анализ. В противен случай, е невъзможно да се вярва в нея.

Не я разбираш, но е абсурдна доктрина. А опитала ли си да я разбереш? Едва ли, освен само с цел да затвърдиш антихристиянските си нагласи. За да разбереш обаче трябва да го желаеш искренно. Иначе само подхранваш заблудите си и винаги ще намериш за какво да се хванеш за да ги запазиш.

Християните са съвсем наясно, че обръщайки се към светия се обръщат към светия, а чрез него и към Бог, но индиректно. Божията Майка може да се приеме като светица. Да не забравяме, че никоя майка не поражда душата на човека, а само тялото му. Това като че ли се пренебрегва.

Твърдението, че в доктрината за триединството трябва да се вярва сляпо, не е вярно. Всеки е свободен да я разбере, доколкото може. Това че някои не го правят си е техен проблем. Да, тази доктрина не е лесна за приемане от човешкия ум, защото изразява една доста различна и необичайна действителност. Но подобни привидни противаречия има във всяка религия когато се засегнат най-основните им изключително абстрактни възгледи. За тях нито има думи, нито аналогии от познатия свят чрез които да се опишат. По отношение на троицата както посочих, може да се напррави разграничение според функциите им - това би дало една начална представа за тях.

преди 1 час, Aumii написа:

1280px-Trimurti_ellora.jpg

Тримурти – Брахма, Вишну и Шива 

А тези богове от тази Троица къде са изчезнали ... или и те съществуват в царството на боговете?

Или тези

https://www.forumnauka.bg/topic/16465-триединни-богове/

При Тримурти разграничението е направено по съвсем друг признак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Just a Stranger написа:

Не я разбираш, но е абсурдна доктрина. А опитала ли си да я разбереш? Едва ли, освен само с цел да затвърдиш антихристиянските си нагласи. За да разбереш обаче трябва да го желаеш искренно. Иначе само подхранваш заблудите си и винаги ще намериш за какво да се хванеш за да ги запазиш.

Християните са съвсем наясно, че обръщайки се към светия се обръщат към светия, а чрез него и към Бог, но индиректно. Божията Майка може да се приеме като светица. Да не забравяме, че никоя майка не поражда душата на човека, а само тялото му. Това като че ли се пренебрегва.

Твърдението, че в доктрината за триединството трябва да се вярва сляпо, не е вярно. Всеки е свободен да я разбере, доколкото може. Това че някои не го правят си е техен проблем. Да, тази доктрина не е лесна за приемане от човешкия ум, защото изразява една доста различна и необичайна действителност. Но подобни привидни противаречия има във всяка религия когато се засегнат най-основните им изключително абстрактни възгледи. За тях нито има думи, нито аналогии от познатия свят чрез които да се опишат. По отношение на троицата както посочих, може да се напррави разграничение според функциите им - това би дало една начална представа за тях.

При Тримурти разграничението е направено по съвсем друг признак.

Тази доктрина не може да се обясни по нито един рационален начин и остава само сляпата вяра.

Но не отговори на въпроса ми къде са другите троични богове в които са вярвали или вярват други народи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Aumii написа:

Тази доктрина не може да се обясни по нито един рационален начин и остава само сляпата вяра.

Ами разгледай примерно материята и движещата я сила. Можеш ли да ги разделиш? Въпросната сила без материята е едно абстрактно движение, което няма какво да задвижва. Материята от своя страна без въпросната сила не само че би била неподвижна, но и не би могла да бъде организирана в каквато и да е форма. Разгледай и съзнанието. Може ли то да съществува, ако го няма това, което то да осъзнае? Какво би станало с него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

Но не отговори на въпроса ми къде са другите троични богове в които са вярвали или вярват други народи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване