Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как ще коментирате поскъпването на всички стоки?

Препоръчан отговор

преди 16 минути, jhoro написа:

Много „плява“, много общи приказки! Затова ще коментирам само това:

Първо - @ncl говори за „чисто, нето“ - тоест след удръжките. МРЗ е 650 „бруто“ - осигурителен доход“!
Ето един Калкулатор: Работна заплата нето – бруто.
Ще видите, че за да получи 350 лева нето - брутната е 451,04 лева.

Втория момент - не е казано нищо за работното време. МРЗ 650 лв. е за пълно работно време - 8 часа на ден, 40 часа седмично.

Абе ок, човека каза че работи на 4 часа или поне за толкова му плащат, ама това си е жива подигравка, с тия пари само сметките не можеш си покри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

Абе ок, човека каза че работи на 4 часа или поне за толкова му плащат, ама това си е жива подигравка, с тия пари само сметките не можеш си покри.

Те и 800 да му плащат - пак е подигравка!

Когато ме питат за заплата, казвам - или 4 цифрено число (чиста сума, базово) или спираме разговора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не може да стане хипер инфлация докато сме във валутен борд ! Инфлацията е следсвие само и единствено на глобалната такава!

викам да туриме Луна за президент, а управляващи да са ИТН

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, dioib написа:

Мисълта ми е тази: Що недоволните не се организирате и излезете на протест?!

Кой от Вас и вас може да си отдели безкрайно време да е пред, около Парламента или Президентството?! Кой от Вас и вас може да се лиши от комфорта зад монитора с несгодите от климатичните условия към момента?! 

Щото ги е страх че полицията ще ги бие и тормози.

В България няма единство и задружност.

Ако всичкия народ в страната ни беше задружен като циганите и масово да се вдигнат всички на протести и бунтове, да почнат блокади на пътища, магистрали да видим дали ще е така отново.

Но както са си го казали старите - сама птичка пролет не прави!

Аз и ти ще се вдигнем и ще протестираме, но 80% от народа ще си казва: Абе и така ми е добре, и ще си гледат отстрани тихоммълком и ще си правят пас щото ги е страх...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глобално погледнато, целта на цялата гиманстика е да : няма гражданско общество, да си един безмозъчен работник и консуматор.Просто си блееш в кошарата, а друг  да ти решава съдбата.Не е проблем само цената на  бензин,хляба,ток,  а промиването на мозъци вече  поколения наред.

Прозорецът на Овертон

Yuri Bezmenov

Прекрасен пример е България, чеп за зеле в EU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, дpъндю написа:

викам да туриме Луна за президент, а управляващи да са ИТН

Може някой и така да си мислят, аз не съм от тях !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Може някой и така да си мислят, аз не съм от тях !

мисля, че точно това мислиш, че нищо не зависи от управляващите, а именно:

преди 15 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не може да стане хипер инфлация докато сме във валутен борд ! Инфлацията е следсвие само и единствено на глобалната такава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, дpъндю написа:

мисля, че точно това мислиш, че нищо не зависи от управляващите, а именно:

Нямам си на идея какво мислиш, но нещата са ясни. Има инструменти с които управляващите могат да боравят , но това са краткосрочни и временни мерки и са от типа нещото да не скочи с 60% наведнъж, а да го разбутат с по 20% на месец в следващите три и подобно и се пише пак на общата сметка . Основното е че търсенето определя цената. Другото е обезценяването на парите - колкото повече се емитира вътрешен дълг извън обхвата на разстеж на БВП толкова се обезценяват. Понеже сме във валутен борд ние сме ограничени с това печатане т.е. ние сме зависими от обезценяване на валутата към която сме обвързани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Има инструменти с които управляващите могат да боравят , но това са краткосрочни и временни мерки и са от типа нещото да не скочи с 60% наведнъж, а да го разбутат с по 20% на месец в следващите три и подобно и се пише пак на общата сметка .

това може да го направя дори аз, дето съм с незавършен  четвърти клас
пп
тъй де, ако съм на власт

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дpъндю написа:

това може да го направя дори аз, дето съм с незавършен  четвърти клас
пп
тъй де, ако съм на власт

Ти да видиш, скрити заложби! Чакам да се кандидатираш за парламента та да имаме реален избор 🤑

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ти да видиш, скрити заложби! Чакам да се кандидатираш за парламента та да имаме реален избор 🤑

хъ
а защо си мислиш че имаш избор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

хъ
а защо си мислиш че имаш избор?

Че кой каза , че има ... чакам като теб някой ...  с възможности 😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

ще си правят пас щото ги е страх...

Не, явно не помниш

Митингът на 7 юни 1990 г. Снимка: СДС - София

и какво стана?! 

п.п. Дай да видим защо се разпадна СДС?! Комунистите ли са виновни?! 

Модела пак се повтаря, т.е. всички срещу ГЕРБ ... 

Обясни на младите, че не комунистите са виновни, да ама не. Или, че Бойко Борисов не е мутра а е бил министър-председател. 

Или какво, защо се страхуват от полицията при положение, че вече има такива прелестни създания из нея?! 

krasiva-policiq.jpg от тук.

Или какво, защото нямат топки за ритане и хвърляне на пиратки по тях ли?! 

О, да повече се говори за насилие на полицаи над протестиращи, а се забравят колко полицаи са пострадали. Мда ... 

Е, за разлика от масовия "българин", то българският полицай не се страхува, та който не спазва реда да не чака милост, ако е посегнато на техен колега, а не дай боже на тяхна колежка ... 

Страх може да има само, ако има за какво да те е страх. ;) 

Уважавай и ще те уважават, не уважавай и определено ще те хване страх! 

Та, я по-добре: Наздраве! :beer: Ти, мен уважаваш ли мъ ил не, ъ?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

И химна може да сменим с :

Що бре - кво му е на сегашния ...

преди 17 минути, dioib написа:

Или какво, защо се страхуват от полицията при положение, че вече има такива прелестни създания из нея?! 

krasiva-policiq.jpg

Точно от тези - най-много ме е страх!
Даже да са, без униформите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

най-много ме е страх!

svejo.net | Горещи полицайки Ко речи?! Я марш в леглото ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

svejo.net | Горещи полицайки Ко речи?! Я марш в леглото ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

...

Хм, ей ти една страховита кака от миналото:

„Ничия земя”: Една от първите жени катаджийки в България - NOVA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, dioib написа:

Хм, ей ти една страховита кака от миналото:

„Ничия земя”: Една от първите жени катаджийки в България - NOVA

Вярно, че някой мъже ... карате втори пубертет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

Вярно, че някой мъже ... карате втори пубертет!

:offtopic_s:

Джоре, принципно пубертетът на един мъж свършва 6 месеца след полагането на тленното му тяло в гроба. ;) 

Нещо бъркаш нещата с втория пубертет при жените ... щото истинският мъж не излиза от пубертета ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Хайде да спрем с глупостите - говорим за цени и инфлация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, jhoro написа:

Добре. Хайде да спрем с глупостите - говорим за цени и инфлация.

Няма да има спиране. Не говорим за инфлация, а за унищожение и това всеки ще го види само след няколко месеца, защото се готви отново поскъпване на горивата и тока, а знаеш от там какво следва. За г-н 5 волта това може да е нормално, но за мен не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Емил Костов написа:

Няма да има спиране. Не говорим за инфлация, а за унищожение и това всеки ще го види само след няколко месеца, защото се готви отново поскъпване на горивата и тока, а знаеш от там какво следва. За г-н 5 волта това може да е нормално, но за мен не е.

Това , че доходите са малки и за това се осеща много повишаването на цените е друг въпрос. Тенденцията е навсякъде, няма как в БГ да не се отрзи, та при нас всичко е внос, нищо не произвеждаме, добиваме или поне е в много малки обеми! Какво унищожение бре, в средата на 90те бе истинското унищожение, когато осъзнаеш , че със заплатата може да си купиш 10-15 хляба и пак отселяхме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това , че доходите са малки и за това се осеща много повишаването на цените е друг въпрос. Тенденцията е навсякъде, няма как в БГ да не се отрзи, та при нас всичко е внос, нищо не произвеждаме, добиваме или поне е в много малки обеми! Какво унищожение бре, в средата на 90те бе истинското унищожение, когато осъзнаеш , че със заплатата може да си купиш 10-15 хляба и пак отселяхме!

Стига с тази тенденция. От 30 години все с такива тенденции се оправдаваме. Но сега ще го видиш дори ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Емил Костов написа:

Стига с тази тенденция. От 30 години все с такива тенденции се оправдаваме. Но сега ще го видиш дори ти.

Продължавай да се филмираш ... всичко ще си дойде на мястото рано или късно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване