Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как ще коментирате поскъпването на всички стоки?

Препоръчан отговор

преди 11 минути, jhoro написа:

Първо - уточни къде е това „ТУКА“!

После - ако заплатата/дохода ти е над 3000 еврА, дали ще платиш 140 или 280 - едва ли ще те стресне сериозно!

Ела да покажеш - при 600 лева заплата, как ще платиш 300 - „за топло“!

Жоре за Нидерландия иде реч. Иначе за България, положението е такова, от както си замина Бай Тошо, нищо ново под слънцето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бял Кон написа:

Жоре за Нидерландия иде реч. Иначе за България, положението е такова, от както си замина Бай Тошо, нищо ново под слънцето.

Много добре знам - как е при вас!

А в България - и преди не беше „по-стока“ положението!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

Много добре знам - как е при вас!

А в България - и преди не беше „по-стока“ положението!

По времето на Бай Тошо много хора си накупиха апартаменти и къщи, придобиха собственост. Здравеопазване, образование беше безплатно.На село детската градина беше пълна с деца. Сега детската градина на село е като изядена от радиация и е станала свърталище на змии и други диви животни. България беше земен рай, сега е земед ад Жоре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бял Кон написа:

Тука бензина достигна космическите 2 евро за литър. Газта за отопление скочи брутално, и сметките на хората станаха двойни. Примерно, аз ако бях на плаващ договор за газ и ток вместо 140 евра на месец, както си плащам от около 8 години от както съм в този апартамент, сега трябваше да плащам 280 евра. Добре, че съм сключил договор за фиксирани цени за една година.После не знам. Идва време разделно братя и сестри.Има много спекулативни корпорации, които нищо не произвеждат, а генерират големи печалби. А обикновенния бачкатор, който произвежда реален продукт или услуга ще става все по-беден и по-беден. 

Ами и тук (БГ) това ни гласят."Проблема" е,че сме в топ 5 (по спомен) по брой хора със собствен имот/жилище.На село живот няма,продаваш всичко, отиваш в панелката и креташ до заплата.Не работиш-мреш.Хич не си крепостен селянин:). 6човека са собственици на общо 20к. декара обработваема земя.5 са големите играчи при добив и произв. на слънч. масло.Лукойл си прави каквото поиска, "пилето" на Градус печели милиони, и тн. и тн.Тотална зависимост от олигархията.После защо са ни такива цените, защо ядем химия  и гмо...Тулупа буда помогна доста за тези неща- гарантирано от ГРОБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, qrt написа:

Ами и тук (БГ) това ни гласят."Проблема" е,че сме в топ 5 (по спомен) по брой хора със собствен имот/жилище.На село живот няма,продаваш всичко, отиваш в панелката и креташ до заплата.Не работиш-мреш.Хич не си крепостен селянин:). 6 човека са собственици на общо 20к. декара обработваема земя.5 са големите играчи при добив и произв. на слънч. масло.Лукойл си прави каквото поиска, "пилето" на Градус печели милиони, и тн. и тн.Тотална зависимост от олигархията.После защо са ни такива цените, защо ядем химия  и гмо...Тулупа буда помогна доста за тези неща- гарантирано от ГРОБ.

Верно е, ама пак - от простотия! Познавам доста хора - живеят си „на село“, а работят в града.

Пп. Като смяташ „брой хора със собствен имот/жилище“ - махай ипотекираните!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

махай ипотекираните!

Не ги смятам:) Докато не си платил последна вноска, не е твое.Ето ти още един пример за зависимост.На 30 км. от София  съм, но цените са по- високи от столицата, а заплатата по -ниска.С новите цени на горивата , какво да правиш?Без пари на село ,или заплатата заминава в гориво до София.:) image.png.7e4d5902bd1701fe740c7cd0c55483c9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, qrt написа:

На 30 км. от София  съм, но цените са по- високи от столицата, а заплатата по -ниска.
С новите цени на горивата , какво да правиш?

Намираш си по-платена работа!

Аз ли да дойда и да ти намеря???  :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си намерих, това не е проблем.Но масово хората се гърчат за 900-1000лв. 90% от  работодателите са спряли в робовладелческия период, а така бизнес не се прави.Не е важно само аз да взимам добра заплата, а всички да имат добър жизнен стандарт.Иначе икономика няма как да има.Но с прасето,сокола и тиквата, толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, qrt написа:

Аз си намерих, това не е проблем. Но масово хората се гърчат за 900-1000лв. 90% от  работодателите са спряли в робовладелческия период, а така бизнес не се прави.Не е важно само аз да взимам добра заплата, а всички да имат добър жизнен стандарт.Иначе икономика няма как да има.Но с прасето,сокола и тиквата, толкова.

Говорех по принцип - не само за теб! Иначе - поздравления!

Когато всички започнат да си ценят труда - работодателите „ще клекнат“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още няма кой знае какво поскъпване, само търговците опипват пазара с 10-на процентови увеличения защото никой не знае как ще се развие газовата и енергийна криза. Руснаците се канят да залеят Европа с огромни количества природен газ, може би по-евтин, но на каква цена, може само да се гадае! :halloween9:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, johnmotson написа:

Все още няма кой знае какво поскъпване, само търговците опипват пазара с 10-на процентови увеличения защото никой не знае как ще се развие газовата и енергийна криза. Руснаците се канят да залеят Европа с огромни количества природен газ, може би по-евтин, но на каква цена, може само да се гадае! :halloween9:

Ако знаеш - къде ще паднеш - ще си постелиш!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, johnmotson написа:

Putin_EU.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://m.fakti.bg/world/621423-ot-moskva-rusia-surprizira-sarbia-s-3-pati-po-skap-gaz   При това  са първи дружки със сърболяците. Ще разклатят икономиката на запада, основно на швабите.И не случайно. Баба лезбо меркел  е дружка с путин от времето на кгб-ейските и години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, M.Николов написа:

Нека позная.

Ти си гласоподавател на Герб, нали?

:)

Има ли някакво значение? Некадърността на служебните правителства и двата кратки парламента вади очите. Актуализираха бюджета, изтеглиха половин милиард нов дълг и за какво. Да имат да си харчат. Всичко се вдига. Хляб, горива, ток, газ. А те обясняват колко успешно е тяхното управление. Благодаря, искам си бате Бойко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, andreygg написа:

Има ли някакво значение? Некадърността на служебните правителства и двата кратки парламента вади очите. Актуализираха бюджета, изтеглиха половин милиард нов дълг и за какво. Да имат да си харчат. Всичко се вдига. Хляб, горива, ток, газ. А те обясняват колко успешно е тяхното управление. Благодаря, искам си бате Бойко.

А ти си мислиш, че някой трябва да ти даде пари от този заем ? Преди време еднократно се взеха едни 16 милярда. На тебе колко дадоха, че на мен нищо :begging:

"Всичко се вдига. Хляб, горива, ток, газ" и какво трябва да се направи според теб от управляващите?

Аз предложих нещо по-горе, който вдига цените да го командироваме в Белене!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andreygg написа:

Некадърността на служебните правителства и двата кратки парламента вади очите. Актуализираха бюджета, изтеглиха половин милиард нов дълг и за какво. Да имат да си харчат. Всичко се вдига. Хляб, горива, ток, газ. А те обясняват колко успешно е тяхното управление. Благодаря, искам си бате Бойко.

Великолепно ! Значи служебното правителство тегли заем от 500 милиона и това ти изважда очите .... През феноменалното си управление Нереза и неговите правителства са взели само едни Мижави 35-36 милиарда външен дълг и това не ви притеснява ни най-малко . Нали се сещаш колко поколения подред ще изплащат тези  " Изгодни " за България заеми ?  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

А ти си мислиш, че някой трябва да ти даде пари от този заем ? Преди време еднократно се взеха едни 16 милярда. На тебе колко дадоха, че на мен нищо :begging:

Аз не искам нищо. Изкарвам достатъчно. При Бойко се крадеше, но има налице магистрали, метро, саниране, ремонтирани първокласни пътища, спортни зали и ремонтирани училища, новопостроени църкви и джамии. При тези само се краде и няма нищо налице. Хлябът стана 1.40, а статистиката обяснява как няма инфлация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, andreygg написа:

.....При Бойко се крадеше....

Сам си даваш отговор, защо сме на това дередже ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Сам си даваш отговор, защо сме на това дередже ...

Интересно как виждаш черното преди, а не го виждаш сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, andreygg написа:

Интересно как виждаш черното преди, а не го виждаш сега?

Виждам каквото виждаш и ти, но за разлика от теб мога да направя причинно-следствени връзки , а не да се оставям на "прости" внушения !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Виждам каквото виждаш и ти, но за разлика от теб мога да направя причинно-следствени връзки , а не да се оставям на "прости" внушения !

Внушения от кого?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, andreygg написа:

Внушения от кого?

От герберите, от кого!

Трябва да си изключително наивен, за да вярваш, че проблема с поскъпването на газта и ел.енергията в световен мащаб са в резултат от действията на служебното правителство в България.

преди 12 часа, andreygg написа:

Актуализираха бюджета, изтеглиха половин милиард нов дълг и за какво. Да имат да си харчат.

Без работещ парламент служебното правителство не може да харчи никакви пари, освен тези разписани в бюджета.

Тоест, ако очакваш някакви допълнителни мерки, трябва да има работещ парламент, който да ги одобри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, andreygg написа:

...служебните правителства и двата кратки парламента... Актуализираха бюджета, изтеглиха половин милиард нов дълг и за какво. Да имат да си харчат. Всичко се вдига. Хляб, горива, ток, газ. А те обясняват колко успешно е тяхното управление. Благодаря, искам си бате Бойко.

-----------------------

Ти може да искаш много работи, но това не е концерт по желание. Любимецът ти боко-чекмеджето е бита карта.

Токът е скъп? Не се чудете – баничар от ГЕРБ, уволнен за далавери през 2013-а, командва енергетиката (РАЗКРИТИЯ)

Токът е скъп, а оттам цените на храни и услуги скачат до тавана? Не се чудете, причината отново е заложена бомба от ГЕРБ – баничар на хунтата, изритан още през 2013-а за яки далавери, продължава да командва енергетиката, разкри Новините Днес.

Като доставчик на закуски е стартирал кариерата си калинката на борисов - Валентин Николов, шеф на Българският енергиен холдинг (БЕХ), който е шапка на цялата енергетика. В държавното мега дружество влизат всички електроцентрали и „Булгаргаз”, а оборотите са над 7 милиарда лева

„През последните седмици Николов, от чиито решения зависи съдбата на цялата енергетика, се превърна в черна овца за бизнес и граждани. Повод са главоломно растящите цени на тока, които обричат на фалит хиляди предприятия и дребни търговци.

Гражданите тепърва ще усещат мизерията на скочилата в пъти енергия, през новите цени на всички стоки. Допълнителен бонус към инфлацията е и главоломният скок на газа.

За момента България може да внася синьо гориво само от Русия, заради бавещото се от герб вече 12 години строителство на тръбопровод с Гърция. Пари за него отдавна е отпуснал ЕС, но заради безхаберие така и не са усвоени. Завършването на тръбата ще позволи внос на газ от Азербайджан, който към днешна дата е на половина по-евтин от руския.

През последните дни цената на мегават ток доближи космическите 500 лева. Подобна цифра буквално обрича на фалит БДЖ и ВиК-дружествата в цялата страна.

Отделно, че такава съдба чака и повечето заводи. В същия момент, шефа на БЕХ Валентин Николов ни успокоява, че трябва да търпим, защото така било в цяла Европа. Вместо да накара подчинените му централи да продават ток на поносими цени, Николов констатира, че нямало тенденция тарифите да вървят на долу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, andreygg написа:

Внушения от кого?

От тези които искат да продължат с действията, които по-горе споделяш ! А сега, къде и от кого ги виждаш тези действия, че не разбрах или викаш що не се краде вече това не е нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване