Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как ще коментирате поскъпването на всички стоки?

Препоръчан отговор

преди 24 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Питай ги тея дето управляваха последните 32 години, защо не вдигнаха стандарта до този на средно европейския?

Щото бяха заети да лижат задници и да блещят как комуниститИ са виновни за всичко и как трябва да изтрием и унищо жим всичко комунистическо.

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

."прост народ, слаба държава"!

Не прост. дебилен.

Къде е причината съм казвал много пъти - Образователната система и социалната в частта за подрастващите, но това е само половината, другата половината са загубените родители, но да не изместваме темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, ncl написа:

МРЗ трябва да стане минимум 1 000 лева. Другият вариант е да затворят границите. Или да се обесят няколко бизнесмена...

и следва това

monye-06.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

и следва това

monye-06.jpg

Не може да стане хипер инфлация докато сме във валутен борд ! Инфлацията е следсвие само и единствено на глобалната такава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Bubbles написа:

Как 350. МРЗ в България не е ли 650лв.?

Толкова е. А и от тези 650 лева, около 150 са данъци така че чисто са около 500 лева. Копеленцата си мислят, че като ме осигуряват на 4 часа, толкова трябва и да ми плащат. Лично аз се задоволявам с малко като водя почти аскетичен начин на живот и тези пари ми стигат. Да речем, че съм отделен случай. Но как си представят тези хора да имам семейство и да се грижа за деца с тези пари? Те са тотално скъсали с реалността. За престъпниците в затвора дават повече пари, да им ... Надявам се да оправят скоро нещата, защото и моето търпение не е безгранично. И тогава няма да питам кой от коя партия е!!

Nathalie Cardone - Hasta siempre (Official Video HD) - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ncl написа:

Толкова е. А и от тези 650 лева, около 150 са данъци така че чисто са около 500 лева. Копеленцата си мислят, че като ме осигуряват на 4 часа, толкова трябва и да ми плащат. Лично аз се задоволявам с малко като водя почти аскетичен начин на живот и тези пари ми стигат. Да речем, че съм отделен случай. Но как си представят тези хора да имам семейство и да се грижа за деца с тези пари? Те са тотално скъсали с реалността. За престъпниците в затвора дават повече пари, да им ... Надявам се да оправят скоро нещата, защото и моето търпение не е безгранично. И тогава няма да питам кой от коя партия е!!

Всичко е в твоите ръце. Надграждай квалификацията си и си търси по-доходоносна работа, ако с времето няма развитие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С времето може да има само деградация. С напредването на годините не ставам нито по-млад, нито по-здрав. Накрая държавата, която според някои тъпаци сме ние, ще ми даде 85% от минималната пенсия, колкото да не умирам от глад. Шибани боклуци са всичките: SODOM - Napalm In The Morning - YouTube

Засега само тренирам с двата ножа, докато движенията ми не станат инстинктивни. Предпочитам да съм подготвен за това, което ни очаква.

Гимн холодного железа (Льдинка; Готэм) - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ncl написа:

Лично аз се задоволявам с малко като водя почти аскетичен начин на живот и тези пари ми стигат. Да речем, че съм отделен случай. Но как си представят тези хора да имам семейство и да се грижа за деца с тези пари? Те са тотално скъсали с реалността. За престъпниците в затвора дават повече пари, да им ...

Те знаят прекрасно какво е положението . Но ! Така им е угодно . Мога да ти цитирам един голям тарикат според собствените му разбирания и мироглед . Преди около 9 години мои приятели работеха в неговата смешна фирмичка и любимия му израз бе " Аз на тези идиоти за какво им плащам ? Даже и 200 лева заплата са им много ". Винаги повтаряше как им дава прекалено високи заплати при условие ,че те работят за минимална такава. Дори Домуса преди години се облещи пред няколко национални телевизии и заяви ,че 300 лева е прекалено висока минимална заплата за страната ни . За да можел бизнеса да се развива обезателно трябвало да бъде намалена под този праг (от 300 лева ), защото частните фирми изнемогвали и това било твърде тежко бреме за тях. Иначе удобно пропуска да си плати дължимите 58 милиона плюс задължителните начислени лихви към тази сума за последните 6-7 години . Та казано накратко ето това са огромната част от българските бизнесмени. Граби колкото можеш и както можеш , а ако дължиш нещо прави всичко възможно да избегнеш спазването на законите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Дори Домуса преди години се облещи пред няколко национални телевизии и заяви ,че 300 лева е прекалено висока минимална заплата за страната ни . З

Гледах го това. За малко щях да метна ножа по телевизора. Ако ми беше пред очите, щях да го убия!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Те знаят прекрасно какво е положението . Но ! Така им е угодно . Мога да ти цитирам един голям тарикат според собствените му разбирания и мироглед . Преди около 9 години мои приятели работеха в неговата смешна фирмичка и любимия му израз бе " Аз на тези идиоти за какво им плащам ? Даже и 200 лева заплата са им много ". Винаги повтаряше как им дава прекалено високи заплати при условие ,че те работят за минимална такава. Дори Домуса преди години се облещи пред няколко национални телевизии и заяви ,че 300 лева е прекалено висока минимална заплата за страната ни . За да можел бизнеса да се развива обезателно трябвало да бъде намалена под този праг (от 300 лева ), защото частните фирми изнемогвали и това било твърде тежко бреме за тях. Иначе удобно пропуска да си плати дължимите 58 милиона плюс задължителните начислени лихви към тази сума за последните 6-7 години . Та казано накратко ето това са огромната част от българските бизнесмени. Граби колкото можеш и както можеш , а ако дължиш нещо прави всичко възможно да избегнеш спазването на законите .

Няма чорбаджия който да не мисли че плаща твърде много на "Тия идиоти", ще и 2лв. дава а те да работят по 24 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Станислав Кьоров написа:

Здравейте,колеги!

Както се вижда от заглавието ,какво ще правим за напред , всичко е толкова скъпо а заплатите не са мръднали, постоянно чета ,че до декември месец ,се очаква всички стока да скочат двойно, да не кажа и тройно.Колко ще издържим да живеем по този начин , да работим за сметките?

Извинявам се, ако вече има подобна тема в форума!

Нищо не коментирам - съобразявам се с пазарната ситуация. За съжаление, ще намаля персонала. Но тази ситуация с енергийните изрочници, беше ясна - не беше предвидено да се спъва частния бизне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Milkydead написа:

Що не намалиш доходите пък персонала да го остаиш бе чиляк ? Не ти ли стигат парите ?

Не става - по ред причини. Единия не искал да се вайсинира, другия...нещо друго.... Абе.кофти, ама ....няма начин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тъй тъй , те и тука се оплакват ама повечето не биха си заменили и стола пред компютъра с някой по-обикновен за благоденствието на другиго , меркантилен егоист си е българина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Milkydead написа:

тъй тъй , те и тука се оплакват ама повечето не биха си заменили и стола пред компютъра с някой по-обикновен за благоденствието на другиго , меркантилен егоист си е българина.

Нокога няма да си стола с по обикновен - така съм свикнал. Да се оправя Радвв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че , кой е народа? Не сме ли и ние тук? Аз не се смятам нито за прост ,нито за дебил! Народът ни е свестен  и  мъдър ,ние трябва да си го обичаме ,защото това е патриотизъм , не да обичаме реките , планините , територията  само. Нашият народ е свикнал да се оправя по отделно , защото винаги са ни противопоставяли един на друг , дори тук във форума  се вижда това. Това е изгодно на всички политици , те правят демагогия в парламент , медии  , едва ли не ще се убиват ,а после сядат  в заведение и си правят заедно  далаверите. Не сме узрели да НЕ се мразим един друг . Нима нямаме ОБЩИ ЦЕЛИ за нашата родина? Те могат да ни обединят!

А , увеличение на цените  е МНОГО изгодно за тези които управляват , това води до повече ДДС, данъци, мита ,акцизи  за бюджета, те са процент от цените ,а от там повече за бонуси , високи заплати за  тях и за КРАДЕНЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една стара и дори престара истина в сянка:

Докато има ропот, както се вижда и тук сред форума, то ще вдигат цените. 

Та, нека седнем в кръчмите и да се напиваме. НО, всички!!! Тогава и може някой да се сети, че трябва да намалява цените. 

Ето един пример: Безалкохолно 1,25 л. струва 2.20 лв., а една бира 2,5 л е 2.10 лв. Безалкохолното бързо го изпиваш и търсиш още, а бирата като я изпиеш и ти се приспива. И така до другата сутрин. Не те касае увеличението на тока и прочие, а пък и 0,5 л бира се равнява (като килокалории) на 8 понички. 

Мисълта ми е тази: Що недоволните не се организирате и излезете на протест?! Ето, "отровното трио" се намести удобно в държавната хранилка и където се вика не да се чепкате тук, а в Парламента. Така повелявала модата!!!

Кой от Вас и вас може да си отдели безкрайно време да е пред, около Парламента или Президентството?! Кой от Вас и вас може да се лиши от комфорта зад монитора с несгодите от климатичните условия към момента?! 

О, чакате  някой да Ви и ви организира, защото осъзнавате, че не сте чак до там личности с принципи, а ще по принцип загрижени за обществото ни. Все чакате някой друг да се "жертва" за да ви спаси. 

...

Проблема както казваше един мой познат е: Не високите разходи, а ниските приходи. Та помислете за кого работите де факто и до колко Вашия работодател е читав. 

Само като пример: Я погледнете какво става в Англия, след като се установи кои са работели и кои са живели ... = То се е видяло, че затриват България, та да сядаме и да се напиваме до пукване. :) А, след нас и потоп. 

Та, времената наистина са сурови и всеки сам трябва да се оправя, че иначе който е предател да става джендър! :)  

п.п. Изхода е само един: Вие и вие определяте на кого да си дадете парите и/или труда. Изберете правилно и ще се оправим!!! Вашият глас за политиците ни, не е важен. Те могат сами да се разберат и себе почерпват, че са колеги. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох не се ли уморихте да вините политическата класа ,която както сами би следвало да знаете произлиза от народа и е негово отражение , все пак не са извънземни спуснати от Нептун.Народа несъмнено е простоват и слаб(болнав в голяма част) , на всичкото отгоре нравствено и морално деградирал и много скоро ще бъде асимилиран от други такива които ще живеят на тази територия рамо до рамо с братята цигани.Време е да хвърлим кърпата и да се предадем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичкото комуняга са го юрнали да спасява съветската власт! А тя ще рапортува на Москва-задачата за съсипване на източния фланг на НАТО и ЕС -изпълнена! " Ех, Ганя вий все го лъжете, вий все го мамите, хей"-песен от едно време, напълно актуална и днес. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям директно на заглавието. Доколкото разбрах, газта е поскъпнала и оттам всичко останало и тока, и парното, всичко. Не съм наясно с икономиката, но може би това, което става е временен процес, дано да се оправят нещата и след време да не е толкова скъпо. Чух, че не сме само ние, има и други държави, където е поскъпнал тока, Франция беше една от тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то е ясно защо е поскъпването

казал съм го още когато започнаха да раздават на пенсионерите по 50 лв на калпак и швейцарското правило за актуализация на пенсиите  според инфлацията

и раздаването по  1000 лв на калпак на лекари май и на милиционерите дават 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не може да стане хипер инфлация докато сме във валутен борд ! Инфлацията е следсвие само и единствено на глобалната такава!

Ако герп се върнат на власт ще махнат валутния борд.

Бордът много пречи на боко-чекмеджето, на ортаците му от дпс, и на олигарсите гравитиращи около герп да крадат милиарди от бюджета, затова отдавна се мъчат да го премахнат.

Миналата година тайно направиха подготовка за махането му, като тихомълком гербаджийската бабишкера Мента Стоянова внесе предложение за промяна на валутния закон за фиксирания курс на лева към еврото, като си мислеха, че никой няма да ги усети.

https://m.facebook.com/TerminalniKolaji/posts/2347742175465245?locale=zh_CN

images.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, gagodrago написа:

Ако герп се върнат на власт ще махнат валутния борд.

Бордът много пречи на боко-чекмеджето, на ортаците му от дпс, и на олигарсите гравитиращи около герп да крадат милиарди от бюджета, затова отдавна се мъчат да го премахнат.

Миналата година тайно направиха подготовка за махането му, като тихомълком гербаджийската бабишкера Мента Стоянова внесе предложение за промяна на валутния закон за фиксирания курс на лева към еврото, като си мислеха, че никой няма да ги усети.

https://m.facebook.com/TerminalniKolaji/posts/2347742175465245?locale=zh_CN

images.jpg

А при поредното увеличение на данъците, по времето на герб, Менда го съпоставяше със стойността му в цигари и ракия. Сякаш сме нация от пушещи алкохолици и това са основните ни разходи. Наглост и простащина типична за герб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, M.Николов написа:

Кои са тези стоки, че ми стана интересно?

Строителните материали примерно. Можеш да питаш всеки, който се занимава със строителство или който в момента строи или прави ремонти. Освен тях поскъпнаха доста храните, горивата и прочие. Не знам как така не го виждаш. И това е само началото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Емил Костов написа:

И това е само началото.

За какво точно начало говориш? Два пъти вече намекваш! Всичко е световна тенденция. 100 $ са с една стойност в 19 век, с друга през 20, а сега да не говорим. Така и с цените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много „плява“, много общи приказки! Затова ще коментирам само това:

преди 14 часа, Bubbles написа:
преди 16 часа, ncl написа:

Лично моята заплата е 350 лева чисто. Въпреки уверенията на държавата, че МРЗ е 650 лева.

Как 350. МРЗ в България не е ли 650 лв.?

Първо - @ncl говори за „чисто, нето“ - тоест след удръжките. МРЗ е 650 „бруто“ - осигурителен доход“!
Ето един Калкулатор: Работна заплата нето – бруто.
Ще видите, че за да получи 350 лева нето - брутната е 451,04 лева.

Втория момент - не е казано нищо за работното време. МРЗ 650 лв. е за пълно работно време - 8 часа на ден, 40 часа седмично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване