Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Усилвател и колони за грамофон

Wan
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 50 минути, Бял Кон написа:

Студийните монитори, се ползват предимно от звукозаписни студия за да се корегира например недобре извирено соло от някой китарист, който записва, или не добре изпят коплет от някой певец/певица.

Туй не го знаех но яко звучи забелязал съм  в доста наши клипове и чужди как снимат от студия и имат бая големи монитори , а то за какво било :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 92
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 26 минути, Димитър 59 написа:

Сменяваш,защото не ти е харесало нещо в тях,но си ги хвалиш,защото не си попаднал на истински колони.Такива колони са предназначени за звукозаписни оператори.За домашно ползване звучат постно,с леко отрязани басове и по-слаби високи.Е има и добри модели сред тях,но за 1000 лв. няма да са такива.

Ти май парите за нищо ги нямаш…… 

За един средностатистически българин 1000лв. за едни свирки….. си е цяло състояние….. На повечето българи толкова им струва колата. Имам един приятел от детството трето поколение барабанист, сега е продуцент в София. Продуцира новизлезли рок банди, скромно студио и мониторите му струват 300 лв. пич. И си вършат прекрасна работа. Да не мислиш, че всички световно известни изпълнители са започнали от Сони Мюзик? Всеки е почнал от някоя маза или гараж, но и там са правили добри записи. А това, което ти наричащ постен звук е автентичен звук мойка. Но ти няма как да го прецениш, защото не са ти ясни много работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще са студийни монитори, има JBL и всичко останало.

Най-яките студийни монитори за мен са JBL 4350.

spacer.png

🤣

Естествено има и чудесни по-малки студийни монитори, които са екстра за домашна употреба, примерно JBL 4307:

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Михайлов написа:

Ако ще са студийни монитори, има JBL и всичко останало.

Най-яките студийни монитори за мен са JBL 4350.

spacer.png

🤣

Естествено има и чудесни по-малки студийни монитори, които са екстра за домашна употреба, примерно JBL 4307:

spacer.png

Но му споменавай и цената на моделите, за да има много по ясна представа човека.  30000$

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.10.2021 г. в 11:59, Wan написа:

ако има нещо средно за около 1000лв ще е добре

Ясно е, че след това всичко е налят яко спам, да видим до къде ще я докарате?

А на човекът едни АДАМ 5 ще му свършат перфектна работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JKirilov написа:

Ясно е, че след това всичко е налят яко спам, да видим до къде ще я докарате?

А на човекът едни АДАМ 5 ще му свършат перфектна работа!

Даже и с посочения от теб модел от 5 серия ще е доста доволен. Аз съм отварял точно този модел и съм очарован от работата на германците - и като дървения, и като електроника. Продават се и в България със заявка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм предпочитал трилентови ОТ, защо ли.....?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има чудесни студийни монитори, които стават за домашна употреба. Сега може и да греша, но моделите, които съм разглеждал, за мен имат един основен недостатък - само един вход. Т.е. възниква неудобство, ако имаш повече от един източник на линеен сигнал. Примерно - грамофон плюс CD плейър плюс тунер (или стриймър) плюс DAC, свързан към компютър и т.н. В такъв случай много по-удобен ще е интегриран усилвател с няколко входа плюс пасивни колони.

Ако има студийни монитори с няколко входа, моля да бъда извинен за невежеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Михайлов написа:

Има чудесни студийни монитори, които стават за домашна употреба. Сега може и да греша, но моделите, които съм разглеждал, за мен имат един основен недостатък - само един вход. Т.е. възниква неудобство, ако имаш повече от един източник на линеен сигнал. Примерно - грамофон плюс CD плейър плюс тунер (или стриймър) плюс DAC, свързан към компютър и т.н. В такъв случай много по-удобен ще е интегриран усилвател с няколко входа плюс пасивни колони.

Ако има студийни монитори с няколко входа, моля да бъда извинен за невежеството.

В случая, него поне за сега не го касаят. Що се касае за единият вход - на никое студио не са необходими монитори с 2-3 входа. Схемата е проста - голям смесителен пулт със всичко необходимо по него за професионална работа и...крайното стъпало. На голямата смесителна маса има всички необходими входове и изходи за една професионална работа. Всичко останало е за любителско изпълнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3.11.2021 г. в 12:59, Kolev71 написа:

Дядо Стефане, не ми се дават сега точно тези пари. Поръчах два броя от тези https://www.bax-shop.nl/studio-monitors/adam-t7v-actieve-studiomonitor-per-stuk?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIo8-Ajqf_8wIVjeJ3Ch1ZjwqyEAQYASABEgIVPfD_BwE

Иначе съм доволен и от домашната система на Босе, и в спалнята имам една домашна система Босе. Ако ми харесат тия монитори, ще трябва да махната Босето от хола, и не знам филмите как ще звучат през мониторите и съм много на кантар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Бял Кон написа:

Дядо Стефане, не ми се дават сега точно тези пари. Поръчах два броя от тези https://www.bax-shop.nl/studio-monitors/adam-t7v-actieve-studiomonitor-per-stuk?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMIo8-Ajqf_8wIVjeJ3Ch1ZjwqyEAQYASABEgIVPfD_BwE

Иначе съм доволен и от домашната система на Босе, и в спалнята имам една домашна система Босе. Ако ми харесат тия монитори, ще трябва да махната Босето от хола, и не знам филмите как ще звучат през мониторите и съм много на кантар.

Съгласен съм с теб, защото най важното е, че на теб ти харесват и ти ще ги слушаш, а не аз или Иван. За теб е важно как ще ти звучат и ти си този, който даваш парите. Аз си падам по стереосистемите или всичко, което е дву-канално. Другото, не ми е интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Бял Кон написа:

Поръчах два броя от тези 

Пълна скръб. Клас Д усилватели. За какво ще се ползва това чудо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Бял Кон написа:

Предимно за погребения и за панахиди.

Тука си направил правилният избор. За това са изключително подходящи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Бял Кон написа:

Погребенията и панахидите почват!

C506E50D-57CA-47DB-BB26-50B46E7FD500.jpeg

Да ти подам ли макетния нож?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...