Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко струва нов компютър?

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се радвам да ми кажете ориентировъчно колко струва един нов компютър. С този монитор на вълнички и внезапното изгасване на монитора ме хваща страх от пожар и искам за собствено спокойствие и пожарна безопасност да си купим нов компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Anneliese написа:

Здравейте, ще се радвам да ми кажете ориентировъчно колко струва един нов компютър.

>>> ЦЪК <<<  

Ако говорим за стандартен компютър - от 529 до 10964 лева. Ориентировъчно.

А ако искаш нещо хубаво и евтино - има доста добри предложения за употребявани машини. Например:  HYUNDAI PENTINO i5-4460/8Gb/500Gb - 220 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иде ми да се застрелям. Баща ми купил нов телефон на дементната ми майка, но не му пука, че мониторът, който е от 2007 година, започва да прави върни при покой, а сега и внезапно картината се изключва. Страх ме е от пожар и не знам как да ги убедя да купим нов монитор или направо компютър. Писна ми парите да са по - важни от  пожарната безопасност. Ами ако компютърът гръмне посред нощ, докато спя или гледам филм? А аз съм напълно глуха! Компютърът е близо до прозорец и до пердетата.

Приятел ако имах, щях да го помоля за  нов компютър, но нашите са адски скръндзи. Сестра ми си гледа живота в София и ме е оставила да се оправям сама с тия двамата.  нерви нямам. Сякаш, че не ми стига да съм бавачка на майка ми.

Иде ми да разстрелям производителите на компютри, дето ги произвеждат да имат живот 10 години.:angry22::beat:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ваше височество ще е без пари, лично Корнелия Нинова ще ви го докара до Берковица.

Ся сериозно - Така общо ададен въпрос по тази тема трудно ще получи конкретен отговор.
Ако ще го полваш само за интернет, то и машина за 5-600лв. ще ти свърши работа.
Това значи около 8ГБ рам, двуядрен някое по-ново поколение процесор, вградена видеокарта.
А тия черти дето викаш, това да не е проблема в монитора?

преди 29 минути, Anneliese написа:

Иде ми да разстрелям производителите на компютри, дето ги произвеждат да имат живот 10 години.:angry22::beat:

Ареее и тия на стадиона.
Жив човек не остана в Българията от теб ей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Де да знам от какво е, братовчед ми е в немско и не знам кога ще се прибере, а от монитори аз грам не разбирам.

Много ме е страх от пожари, откакто без да искам, причиних един такъв в кухнята и я подпалих без да искам. Бях на 7, мама ме остави за малко сама, в кухнята се отоплявахме на печка на дърва. А на печката имаше дупка, огънят се виждаше през нея и мен ме хвана страх от него и затворих металната врата. Да, ама на нея имаше простряно мокро пране, пижамите на сестра ми и пердета наблизо. Докато се обърна, и стана пожар. Добре, че съседката си беше вкъщи. А в детската се отоплявахме на нафтова печка.  Ох, добре, че минахме на парно отопление.............

С техниката съм много внимателна, мисля, че монитора си е изпял песента и трябва нов, ама баща ми се скръндзи. А ме е страх от пожари, пък и от миналата година съм с нови мебели в стаята. А ме е страх при един пожар  да не изгорим, че още помня "Гренфел Тауър", а не знам каква ни е външната изолация.:doh:

А компютъра освен за интернет, в него си държа безценната колекция от графики, както и снимки и клипчета. Записала съм ги на дискове, но исках и на флашка. Оказа се, че ще ми трябват страшно много флашки, трябва да запаметя общо 253 ГБ. Това не знам колко флашки са. Това са ми всички важни неща - колекция от графики, снимки, клипчета, папки със мои стихотворения, папки с любими песни, албуми, видеоклипове на любими изпълнители...............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Anneliese написа:

А компютъра освен за интернет, в него си държа безценната колекция от графики, както и снимки и клипчета. Записала съм ги на дискове, но исках и на флашка. Оказа се, че ще ми трябват страшно много флашки, трябва да запаметя общо 253 ГБ. Това не знам колко флашки са. Това са ми всички важни неща - колекция от графики, снимки, клипчета, папки със мои стихотворения, папки с любими песни, албуми, видеоклипове на любими изпълнители...............

Ами значи не флашка а външен хард диск, за около 300лв. вземаш един 2000ГБ и си копираш там информацията, после го изключваш и някъде в гардероб/шкаф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е хард диск? Нали компютърът има такъв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anneliese написа:

Имам предвид външен хард диск, той се закача към компютъра през USB като флашка.

https://www.technomarket.bg/flashki-i-hdd/silicon-power-a62-2-tb-09165401

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я ми обясни по - подробно за тези хард дискове,  че аз нищо не разбирам.

А и записвачката ми вече не работи, пък нашите не са склонни да дават пари за флашки, а мама не иска да изгубим снимките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Bubbles написа:

Имам предвид външен хард диск, той се закача към компютъра през USB като флашка.

А пък аз си имам два SATA кабела изкарани отвън през една дупка в страничния капак и си свързвам така колкото си искам твърди дискове. Много по-бързо работи така отколкото през USB2.

---------

Полина то освен екранът, може и видеокартата на компютъра да прави мизерии.
Но един нов 24 инчов екран Full HD 1920 на 1080 пиксела ще ти стане чудесно за подарък за нова година. Да речеме за около 200 лв би трябвало да има в Михайловград или в Монтана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Anneliese написа:

Я ми обясни по - подробно за тези хард дискове,  че аз нищо не разбирам.

А и записвачката ми вече не работи, пък нашите не са склонни да дават пари за флашки, а мама не иска да изгубим снимките.

Е няма нищо за обясняване, то е точно като флашката, само че, го свързваш към USB-то с кабел който си върви с диска като го купиш,от едната страна е той(Диска), от другата мушкаш в USB-то на компютъра и готово.

преди 6 минути, Белгиеца написа:

А пък аз си имам два SATA кабела изкарани отвън през една дупка в страничния капак и си свързвам така колкото си искам твърди дискове. Много по-бързо работи така отколкото през USB2.

Интересна идея, ама не е ли грозно така да стърчат кабели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другият проблем е, че в тия магазини - за техника, искат тъпия зелен сертификат, а ние го нямаме. А не можем да чакаме, страх ме е от пожар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Около 500-600 лв за компютър + около 200 лв за монитор с lps матрица и широки ъгли на виждане

преди 51 минути, Anneliese написа:

Хард диска общо взето е мястото за съхранение в една компютърна конфигурация а в една от дрън дрън темите  ти бях предложил да ти купят втори диск 1 терабайт и да си го  пълнниш три четири години ама вече зависи от дъното дали има такава възможност и SATA портове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, колко мъка има по този свят ...

Та, 253GB - могат да са 1, 2 или дозина USB памети, същото е и с външните дискове - всичко си има написан капацитет, а ако математиката куца - Win+R > calc [Enter].

Нов, нов, колко да е нов този компютър?

А за теб какво включва един компютър - монитор, клавиатура, мишка, тонколони ... web камера, микрофон ... трябва да се знае какво се пита, не си от вчера тук, можеш да четеш, значеи трябва да можеш да обясниш какво точно искаш.

И накрая, но не на последно място - виждал съм как чисто нов (на 3 месеца) UPS се запалва както работи, виждал съм и други неща които се самозапалват - така, че кое колко е ново и т.н. няма никакво значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами компютър с монитор, клавиатура и мишка си имам, колоните не ги ползвам вече, а уеб камера не ми трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Anneliese написа:

Иде ми да разстрелям производителите на компютри, дето ги произвеждат да имат живот 10 години.

Вземи ти се гръмни дето пълниш форума с глупостите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Anneliese написа:

Чак пък много флашки :D  Купи си една такава - https://www.aliexpress.com/item/1005002672059661.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.27b53691hOf1Ub&algo_pvid=2ba3aa4f-b136-4071-aa7d-8da58b5881c9&algo_exp_id=2ba3aa4f-b136-4071-aa7d-8da58b5881c9-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000021647454175"}

2тб(2000гб) мисля че щи стигнат за доста време,аз лично имам една такава,единствения минус е по бавния трансфер само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Евгени Богданов написа:

Чак пък много флашки :D  Купи си една такава - https://www.aliexpress.com/item/1005002672059661.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.27b53691hOf1Ub&algo_pvid=2ba3aa4f-b136-4071-aa7d-8da58b5881c9&algo_exp_id=2ba3aa4f-b136-4071-aa7d-8da58b5881c9-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000021647454175"}

2тб(2000гб) мисля че щи стигнат за доста време,аз лично имам една такава,единствения минус е по бавния трансфер само.

2TB за 3$ - ти сериозно ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

2TB за 3$ - ти сериозно ли?

Да сериозен съм,имам я повече от година,работи си перфектно,единствения дерт е че просто е бавен трансфера на данните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Евгени Богданов написа:

Да сериозен съм,имам я повече от година,работи си перфектно,единствения дерт е че просто е бавен трансфера на данните.

Предполагам си я напълнил цялата вече ... няколко пъти и си сигурен в коректно записаните данни?

Взе ли поне цял кашон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Предполагам си я напълнил цялата вече ... няколко пъти и си сигурен в коректно записаните данни?

Взе ли поне цял кашон?

Не съм я пълнил на макс,до сега само до около 600гб,и не,не съм взимал цял кашон,за какво ми е ? Както казах,единствения минус е бавния трансфер на данните.

Редактирано от Евгени Богданов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...