Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рестартиране на Уиндоус 10 със съобщение за грешка

Препоръчан отговор

Имам инсталирана десятка лаптопа ми HP, който от няколко дни ми показва, че има вътрешна грешка и рестартира компютъра. След това изписва отново същото съобщение и отново рестартира. И така 2, 3 а понякога 4 пъти.  Какво да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде малко по-сериозно де! :)

Не се научихте да поднасяте точна информация, ако ще ви трябва 'помощ'. Тия хора дето са тук не са завършили магистърска степен по ясновидство и гадаене с кости.

Подробна информация - модел лаптоп, хардуер, каква е 'грешката', по възможност - поне екранна снимка, повече подробности кога дава грешката, как, при едно и също приложение ли...

Възможни са толкова много сценарии че се обезсмисля самата идея за "помощ" така!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като начало покажете съдържанието на Event Viewer лог файловете.

Отворете Event Viewer => Windows Logs => Application => Десен бутон и Save All Events As... Задайте име да речем Application.evtx. Повторете това и за колонката System. Архивирайте файловете и ги качете на адрес dox.bg и публикувайте линк към тях.

Отворете и C:\Windows\Minidump и копирайте файловете от папката (ако има такива) на десктопа, изберете ги всичките и ги архивирайте. Качете архива отново на dox.bg или друг хостинг по избор и публикувайте линка за да го изтеглим.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни при стартиране на лаптопа ми Уиндоус ми исписва на син екран съобщение за вътрешна греша и се саморестартира. Уиндоусът е десятка, 64 бита. Разполгам с оригинален диск. Рестартирането може да се повтори 2, 3 дори и 4 пъти. При опит да отворя страница (без значение коя), пише, че нямам връзка с Интернет, която не отговаря на истината. Самият лаптоп стана подозрително бавен. 

Addition.txt FRST.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо две теми? Все още не е ясно дали се касае за зловреден софтуер. Затова или тази временно мисля да я заключа или да помоля някой колега да слее двете теми.

Те колегите ме превариха явно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Като начало покажете съдържанието на Event Viewer лог файловете.

Отворете Event Viewer => Windows Logs => Application => Десен бутон и Save All Events As... Задайте име да речем Application.evtx. Повторете това и за колонката System. Архивирайте файловете и ги качете на адрес dox.bg и публикувайте линк към тях.

Отворете и C:\Windows\Minidump и копирайте файловете от папката (ако има такива) на десктопа, изберете ги всичките и ги архивирайте. Качете архива отново на dox.bg или друг хостинг по избор и публикувайте линка за да го изтеглим.

Поздрави!

application.evtx
https://dox.abv.bg/download?id=5f9b709738sistem_event.evtx
https://dox.abv.bg/download?id=6f39d9b8e7.  events.evtx
https://dox.abv.bg/download?id=a079889599

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за файловете. Само, че аз по-късно ще мога да се включа, защото в момента съм на работа. Ще пиша като се освободя (вероятно следобед).

Поздрави и приятен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам на автора да прочете тази тема и да пробва пак да си зададе въпроса, като даде информация за хардуера и снима грешката най-малко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

всъщност авторът вече направи нужното.

Според най-общият и незадълбочен пoглед, най-малкото един от проблемите е свързан с малуер WEBCOMPANION.

може да се прочете за него https://bg.nex-software.com/kakvo-e-webcompanionexe

След като е налице вградената защита на самия Уиндоус 10, може да се опита въпросният софт да се премахне. Поне като начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата вече е в раздел HJT и всякакви дискусии не са желателни на този етап.

Следващ пост ще бъде изтриван без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, nikolaustirol написа:

А само да попитам, защото не видях такъв линк...намерихте ли DMP файловете за които ви попитах от папката C:\Windows\Minidump?

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe.

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Явно сте стартирали 2 пъти скрипта и затова повечето неща в него вече са били изтрити. Като цяло една от причините за грешките беше WebCompanion-a, който вече изтрихме. Втората грешка е свързана с SearchApp и Cortana. Ако не ги ползвате можем да ги изключим.

Все пак направете една проверка на системните файлове.

Стартирайте CMD.exe с десен бутон и Run as administrator и въведете командата:

sfc /scannow

Изчакайте я да приключи и след това въведете тази:

findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >> "%userprofile%\desktop\sfcdetails.txt"

Ще се появи лог файл на десктопа с името sfcdetails.txt. Прикачете го в следващия си коментар.

След това изпълнете този нов скрипт за FRST и прикачете файла Fixlog.txt:

fixlist.txt

Както ви помолих, копирайте следните файлове на десктопа:

C:\WINDOWS\Minidump\121621-39500-01.dmp

C:\WINDOWS\Minidump\121621-47078-01.dmp

C:\WINDOWS\Minidump\121721-39500-01.dmp

Сложете ги в архив и ги качете на dox.bg и пуснете линк за да го изтегля (архива).

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да стартирам CMD. exe? Извинявам се въпроса който вероятно за Вас е глупав.  SearchApp и Cortana въобще не ми трябват. Нямаше нищо в папката Minidump .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в търсачката на Windows въведете CMD.exe (или намерете файла в C:\Windows\System32\CMD.exe) кликнете с десен бутон върху него и изберете Run as administrator.

Папката C:\Windows\Minidump не е празна, но файловете са скрити. Трябва от Windows Explorer => View => Options да направите следните настройки: (слагате радиобутона на втората оградена опция и премахвате отметката пред другата оградена опция) и натискате Apply. Сега вече ще ги видите.

win10-show-hidden-files-not-working-3.pn

Очаквам изпълнението и на новия скрипт, който съм дал в предишния си коментар за FRST64.exe

Cortana ще я спрем накрая тогава.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файла не може да се изтегли. И защо само един? Аз поисках и трите dmp файлове!

Липсва и sfcdetails.txt след изпълнението на командата sfc /scannow.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следкато изпълних sfc /scannow написах онова, което ми дадохте, но излезе съобщение, че не съществува такъв адрес. Опитах няколко пъти, но без успех.  Папката dmpнамерих и направих файловете видими, но не знам защо не се копират и не успях да ги кача тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, nikolaustirol написа:

Следкато изпълних sfc /scannow написах онова, което ми дадохте, но излезе съобщение, че не съществува такъв адрес. Опитах няколко пъти, но без успех.  Папката dmpнамерих и направих файловете видими, но не знам защо не се копират и не успях да ги кача тук.

Ще помоля да сте по ясен. Какъв адрес не съществува? Dox.bg? Проверих и си работи, но казах, че можете да използвате и друг файлов хостинг. Не е задължително да е Dox.bg.

Поне SFC /SCANNOW откри ли грешки? След изпълнение на другата команда, появи ли се файл с името SFCDETAILS.txt на десктопа?

Колкото до файловете в MINIDUPM папката, аз ви казах, че няма да можете да работите ДИРЕКТНО В ПАПКАТА. Казах ви просто да селектирате файловете и да ги копирате на ДЕСКТОПА и след това да ги архивирате и да качите архива на Dox.bg (или друг хостинг по избор).

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При командта SFC/SCANNOW не показа да има грешки. Опитах се въведа командата за файла SFCDETAILS.TXT , но изписва 1е посочения адрес не е достъпен.  Относно MINIDUMP: виждам файловете, опитвам се да ги копирам, но не позволява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да опитаме така:

Изпълни този скрипт за FRST64 и прикачи новия Fixlog,txt.

fixlist.txt

На десктопа трябва да се е създал и един zip файл (с dmp файловете надявам се).

Качи архива на dox.bg и пусни линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето файловете.26.12.2021_09.26.44.zip

Fixlog.txt

Извинявам се за забавянето, но бях в болница заради три последователни бъбречни кризи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Няма проблеми. Здравето е най-важно все пак. Дано всичко да е наред и весели празници (доколкото е възможно).

Само, че лог файла вече е безполезен, защото е остарял и нещата са се променили.

Изпълнете следния скрипт (ще отнеме повече време и затова изчакайте).

fixlist.txt

След това очаквам да прикачите новия fixlog.txt и новия архив, който ще се е създал на десктопа.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето новият файл. Честито Рождество Христово! Весело посрещане на Новата 2022 Година! Да е пълна със здраве, щастие и успехи!

Fixlog.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...