Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Американизация и отричане на всичко българско

Препоръчан отговор

преди 3 минути, AAUUXX написа:

не купуваш по висока качество

Обикновено плащаш за марка, но и това вече не е така. Например стоки, произведени на запад от реномирани компании, предназначени за износ в Източна Европа.

преди 8 часа, Milkydead написа:

Aз съм истински българин

Изказът ти говори за друго - по-скоро за истински ганьовец!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Обикновено плащаш за марка, но и това вече не е така. Например стоки, произведени на запад от реномирани компании, предназначени за износ в Източна Европа.

Така защото е различна покупателана способност от Източна Европа и Западна Европа.

С храните е същото положение .

преди 11 часа, Anneliese написа:

Не стига, че сме малка, като население страна, а вече сме на път да изгубим България. Какво ви става, бе, хора?

Няма да изгубим нищо, такава е геопилотиката която се води.

преди 11 часа, Anneliese написа:

Русия не е консуматорска държава и не произвежда руски компютри, мебели, дрехи, храна.............

Произвежда ,но за вътрешния си пазар ,автомобили също произвежда .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко американско е лошо (не всичко руско е лошо). 

Културата на всеки един народ не обосновава дали е по-по-най или по-по-май висша или нисша. 

Нормално е принципно да се говори за положителността сред културата в дадена държава, а не за негативите сред нея. 

Културата на САЩ започва с поправките по отношение на на нейната конституция:

Цитат

Конгресът няма да прави закон относно утвърждаване на религия, или на нейното свободно упражняване; или ограничаваме свободата на словото, или на пресата; или правото на хората мирно да се събират, и да подават петиция пред правителството за поправяне на неправди.

Някакъв еквивалент е на

Цитат

Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.

свързан по-доло с

Цитат

Чл. 57. (1) Основните права на гражданите са неотменими.

(2) Не се допуска злоупотреба с права, както и тяхното упражняване, ако то накърнява права или законни интереси на други.

(3) При обявяване на война, на военно или друго извънредно положение със закон може да бъде временно ограничено упражняването на отделни права на гражданите с изключение на правата, предвидени в чл. 28, 29, 31, ал. 1, 2 и 3, чл. 32, ал. 1 и чл. 37.

Както се вижда тя, културата е пряка зависима от културата на власт упражняващите: 

Цитат

Ние, народните представители от Седмото Велико народно събрание, в стремежа си да изразим волята на българския народ,

като обявяваме верността си към общочовешките ценности: свобода, мир, хуманизъм, равенство, справедливост и търпимост;

като издигаме във върховен принцип правата на личността, нейното достойнство и сигурност;

като съзнаваме неотменимия си дълг да пазим националното и държавното единство на България,

прогласяваме своята решимост да създадем демократична, правова и социална държава,

за което приемаме тази

Затова и постоянно напомням, че си трябва ново ВНС, за да може поне малко повдигнем културата сред нашите власт упражняващи и отредим по-голяма отговорност към избора на нашия Президент, който да има повече власт и подвежда към наказателна отговорност политиците с ниска култура. 

Уви не може да се върне монархията в България, но към момента и в САЩ и в Русия имаме президентска пълна власт. Да, тя трябва да е строго дефинирана в конституцията ни, но да видим колко са ни културни към момента нашите народни представители и до колко по-голямо е значението на едни политически страсти, а не до колко ни е прост (с ниска култура) народа ни!?

До колко демократите ни към момента не са ре публика или пък консервативните не са му анархисти?! 

Да очакваме, че ЕС ще ни оправи е все едно "нашата принцеса" как се надява някой да я "обслужи". :) 

Аз казах!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

кой пак те отрича ма принцесо?

купи си нещо сделано в рассия да подкрепиш братушките, нали си за тях?

а да, ние внасяме от гадният ЕС и лошата Турция

дори Украйна произвеждаше повече от Русия и държавите й членки взети заедно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, dioib написа:

Затова и постоянно напомням, че си трябва ново ВНС, за да може поне малко повдигнем културата сред нашите власт упражняващи

И ще има "Преоблекъл се Илия - пак в тия"

преди 6 минути, Kiеli написа:

дори Украйна произвеждаше повече от Русия

https://www.dw.com/bg/украйна-можеше-да-е-неизказано-богата-страна/a-61122823

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, цър-вул написа:

И ще има "Преоблекъл се Илия - пак в тия"

Блогът на budha2 :: КАК МОЖЕ ДА СЕ СПАСИМ ОТ СИВИТЕ?/СВАЛЯНЕ НА СВЕТОВНОТО  МАСОНСКО ПРАВИТЕЛСТВО НА СИВИТЕ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Anneliese написа:

Ние сме може би единствената държава в света която празнува национален празник ден на своята окупация.

Виж съседите какво празнуват. Близки и по далечни.

Джо Байдън, че бил педофил

преди 13 часа, Anneliese написа:

Сегашният им президент е педофил.

И това е за пример?

Айде бе ?

https://epicenter.bg/article/Ubitiyat-Litvinenko-tvardyal-che-ima-zapis-na-koyto-Putin-pravi-seks-s-momcheta-/90756/7/97

https://rusmonitor.com/golyshev-o-tom-chto-putin-pedofil-ya-govoryu-s-2006-goda.html

https://www.google.com/search?q=путин+целует&client=firefox-b-d&sxsrf=ALiCzsYH4kJjSR1lbOAGt3knRWS_XJqpLg:1658042461274&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjTyrS_sf_4AhXdVPEDHeLMAr8Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1913&bih=874&dpr=1.25

Не мога да си обясня масовата ехидна злоба на българите към руснаците, затова, че доста американски и западноевропейски фирми се изтеглиха от Русия.

Каква злоба ? Има санкции. Санкцитие си имат причина. Изтеглянето на западни фирми е заради рашистката война.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

Ние сме може би единствената държава в света която празнува национален празник ден на своята окупация.

За теб е по добре да сме си останали под турско величие ли ?

преди 7 минути, miro20 написа:

Има санкции. 

Санкции които нанесоха повече вреда на ЕС отколкото на Русия :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, AAUUXX написа:

аве аз от доста време имам подозренията че е турчин - слуга на ДПС
прави ли ти впечатление с каква злоба пише против руснаците и с какво умиление пише за проамериканска Европа
 политиката българска е даване на дупе, на тоя дет му е по-голем и нямаме никаква защита на българските интереси 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, дръндю написа:

прави ли ти впечатление с каква злоба пише против руснаците

Не знаем какво са му направили руснаците за да изпитва такъв комплекс спрямо тях :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, AAUUXX написа:
преди 53 минути, miro20 написа:

Ключовата победа над османлиите на Шипка е август месец.

Март месец е подписан Санстефанския мирен договор, на който е нямало дори български представител, с който се слага положение на реална окупация от Руската империя.

която дори в уикипедията си пише че е против създаване на силна държава на Балканите.

И са били категорично против Съединението по късно. Да, руската империя.

преди 46 минути, AAUUXX написа:

Санкции които нанесоха повече вреда на ЕС отколкото на Русия :hush:

На война като на война. Сегашните санкции са доста ефективни спрямо рашисткия режим.

преди 9 минути, AAUUXX написа:

Не знаем какво са му направили руснаците за да изпитва такъв комплекс спрямо тях :speak:

Всъщност, комплексарите са тия които не познават българската история . :)

Ако руската империя е искала да ни освободи, щяха да го направят 1828 г. Когато след поредните боеве с османската империя, те , руснаците , почти стигат до Константинопол, като освобождават нашите земи.

Само че освободени остават други .

Нас руснаците ни връщат на османската империя според одринския договор, като османлиите пък отстъпват на руснаците земи северно от Крим и Кавказ.

Толкова до това дали на руснаците им пукало за нас.

Разбира се, това е сухо казано. Реално османлиите ни колят и опожаряват в този период няколко пъти - при отстъплението от нашите земи

И после когато ни връщат пак на турците - си го връщат още по яростно заличавайки десетки български села и градчета. Цели региони са обезлюдени.

Благодарение на "братушките'.

Затова и Раковски и много други Възрожденци са били против политиката на имперска русия спрямо нас.

Много българи още тогава са изселени с отстпването на руската армия също . Затова има огромни български общности и в Украйна и в РФ.

А това че 3 март е подписана окупация с окупационен руски корпус, и че са били яростно против Съединението, мисля няма какво да се говори още...

преди 23 минути, дръндю написа:

прави ли ти впечатление с каква злоба пише против руснаците и с какво умиление пише за проамериканска Европа
 политиката българска е даване на дупе, на тоя дет му е по-голем и нямаме никаква защита на българските интереси 

Други по умни от мен хора, са казали че народ който не познава своята история , е обречен на гибел.

Затова ми е жал за вас.... 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

На война като на война. Сегашните санкции са доста ефективни спрямо рашисткия режим.

Санкциите са ефективни само за ЕС , а след горещото лято следва зима ... Русия не е засегната от тези санкции защото войната продължава, както и напредват с постигането на крайната цел .

преди 8 минути, miro20 написа:

реална окупация от Руската империя.

А сега под каква окупация сме знаеш ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, miro20 написа:

Сегашните санкции са доста ефективни спрямо рашисткия режим.

И в какво се изразява ефективността? В липсата на горива и суровини? И в облагодетелстване на янките? Които дават мило и драго тази война да продължи и да продължава - колкото повече - толкова повече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

""Други по умни от мен хора, са казали че народ който не познава своята история , е обречен на гибел.""

Че те всички хора са много по умни от теб бре Мирчо!

Кой индженер по света , денем и нощем пише и убеждава хората в своята правота? Само ТИ! Единствен. вече 12 години, денем и нощем - само това правиш.

Да си написал един пост, в който да си проличи инженерната ти мисъл? Не! Как да напишеш, като техниката я гледаш отстрани като индианец - афиш!

Свали тази забрадка от главата си, щото за 12 години се е вмирисала от мухъл и я опери най сетне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, дръндю написа:

Ами то вие сиганити са подушвате отдалечи ;) Хеле пък принцове и принцеси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само дето американците си имат такова противно нещо като "Патриотичния акт", с който се отнемат граждански свободи. Ние поне нямаме такова нещо.

В САЩ страшно много неща са сбъркани. Сектите там например не са забранени и е много трудно да бъдат обвинени в имотни и финансови измами, кражби, прилагане на насилие, използване на детски труд и вредни учения. При нас не е така. При нас ако се разбере, че съществува някаква секта и тя върши мега нередни неща, властите ни ще се намесят, а и обществото ще ги подкрепи. Само вижте поредиците за сциентологията и полигамята в САЩ - направо е страшно. Деца бягат от тези секти заради насилието и грозното отношение, но полицията ги намира и пак ги връща на родителите им. Ужас и безумие.

Образователната им система не е в ред. На 5 годинки тръгват в първи клас. На 5! А при нас се тръгва на 7, което е една съвсем разумна възраст.

Да не говорим, че още преди да навършат пълнолетие (там  пълнолетието е на 21 години), още на 16 - годишна възраст им позволяват да шофират! На 16! Пълно безумие! После защо у нас доста деца се качват да шофират без пълнолетие, книжка и правоспособност - ами имитират американските си връстници! Умът ми не го побира как американците купуват за 16 - рожден ден на децата си автомобил. Та те нито знаят как се поддържа автомобил, нито му плащат бензина. Могат да шофират, но не и да гласуват. Безумие!

С алкохола е същата работа. Уж нямат право да пият алкохол до навършване на пълнолетие, но масово тийнейджърите там си правят купони, на които има алкохол. Нито ги наказват ефективно, нито нищо.

А за масовата неграмотност по отношение на общата култура в САЩ даже не ми се говори. Там мислят Бетовен за куче и масово не познават европейската география, че и езици не учат.

А поамериканчения начин на писание в България ме влудява. Кавичките изчезнаха, тиретата изчезнаха, всичко се пише с главни букви там, където не трябва. Иде ми да крещя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ами то вие сиганити са подушвате отдалечи ;) 

Тва е само когат не са се къпали иначе локализацията не е толкова лесна от  разстояние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, AAUUXX написа:

Тва е само когат не са се къпали иначе локализацията не е толкова лесна от  разстояние.

И да се къпят пак е същото повятвай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе то янките че не са цвете не са ама ми е интересно ако ги нема кой ще е крив на форумната принцеса?

преди 8 часа, AAUUXX написа:

Произвежда ,но за вътрешния си пазар ,автомобили също произвежда .

Абе няма руски компютри бре всички компютри са китайски ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Anneliese написа:

Тъжно ми е да чета колко много американската култура е проникнала в българския народ. Не мога да си обясня масовата ехидна злоба на българите към руснаците, затова, че доста американски и западноевропейски фирми се изтеглиха от Русия. Не мога да разбера как за българите са изключително важни западните стоки. Как не съжаляват, че си нямаме свое производство и свои варианти. Единствено се жалее само по българското зеленчукопроизводство. И до там. Явно за българите най - качествени са само западните дрехи и обувки, мебели, аксесоари, техника............. Как всички смятат западния свят за голямата цивилизация. Как всички дават ехидно за пример, че Русия не е консуматорска държава и не произвежда руски компютри, мебели, дрехи, храна.............

Още по - тъжно ми става да прочета неща като това в линка долу. Извинете, да сменяме националният празник? Националният ни химн? Просто ей така? Значи, заради "неприемливата" вече история ние трябва да си сменим деня на националния празник? А химна защо?

Не стига, че сме малка, като население страна, а вече сме на път да изгубим България. Какво ви става, бе, хора?

Да не би да искате да станем американски щат?

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/12045690

За да обясня по - точно, не разбирам как може сънароднички хем да плюят по Джо Байдън, че бил педофил, хем да го наричат "лидер на свободния свят". Наистина не го разбирам този оксиморон. Хем САЩ донякъде са лоши, хем без тях е много зле, буквално сме живи умрели.

За толкова ли много време хората не разбраха какво представлява САЩ?

Цитирам от БГ М.АМА. Потребител Полина. Тук като Мики Маус, Анна Франка и този цитирано от мен по-горе име.

https://tinyurl.com/56w7psf5

Начало на цитата.

<<

"Само да уточня (да не се ядоса зеленият гущер) Peace
Оплаках се, просто защото живея в Берковица, тук големи магазини няма, а миналата година в монтанският "Кауфланд" за пръв път нямаше нищо хелоунско, а ние щяхме да празнуваме за първи път. Sad
Иначе ме мразят, защото съм по - интелигентна, мила и добра от повечето тук. И защото имам социалистически възгледи. Wink"

>>

Край на цитата.

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Ами то вие сиганити са подушвате отдалечи ;) Хеле пък принцове и принцеси.

Турците не са ц.игани. Цига.ните не са турци.

Толкова ли не можете да го схванете. Коренна разлика. Турците си имат държава, писменост, история, култура, език..

преди 5 часа, miro20 написа:

Ключовата победа над османлиите на Шипка е август месец.

Март месец е подписан Санстефанския мирен договор, на който е нямало дори български представител, с който се слага положение на реална окупация от Руската империя.

която дори в уикипедията си пише че е против създаване на силна държава на Балканите.

И са били категорично против Съединението по късно. Да, руската империя.

Всъщност, комплексарите са тия които не познават българската история . :)

Ако руската империя е искала да ни освободи, щяха да го направят 1828 г. Когато след поредните боеве с османската империя, те , руснаците , почти стигат до Константинопол, като освобождават нашите земи.

Само че освободени остават други .

Нас руснаците ни връщат на османската империя според одринския договор, като османлиите пък отстъпват на руснаците земи северно от Крим и Кавказ.

Толкова до това дали на руснаците им пукало за нас.

Разбира се, това е сухо казано. Реално османлиите ни колят и опожаряват в този период няколко пъти - при отстъплението от нашите земи

И после когато ни връщат пак на турците - си го връщат още по яростно заличавайки десетки български села и градчета. Цели региони са обезлюдени.

Благодарение на "братушките'.

Затова и Раковски и много други Възрожденци са били против политиката на имперска русия спрямо нас.

Много българи още тогава са изселени с отстпването на руската армия също . Затова има огромни български общности и в Украйна и в РФ.

А това че 3 март е подписана окупация с окупационен руски корпус, и че са били яростно против Съединението, мисля няма какво да се говори още...

Други по умни от мен хора, са казали че народ който не познава своята история , е обречен на гибел.

Затова ми е жал за вас.... 

Така е прав си.

преди 18 часа, Anneliese написа:

Хелоуин е едно, а и не е точно американски празник, а са си го присвоили от британците. Освен 4 юли и денят на благодарността, американците други свои празници нямат.

Хелоуин е по - стар от тяхната измислена държава.

Календар на официалните празници - Посолство на САЩ в България (usembassy.gov)

Ден в памет на загиналите във войните (САЩ) – Уикипедия (wikipedia.org)

Ден на Мартин Лутър КингДен на президентитеДен на КолумбДен на ветераните...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Иначе ме мразят, защото съм по - интелигентна, мила и добра от повечето тук. И защото имам социалистически възгледи. Wink"

милото

пише като тийнейджър

явно не е минала още тази възраст :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Kiеli написа:

милото

пише като тийнейджър

явно не е минала още тази възраст :lol6:

От нея предоставена информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, AAUUXX написа:

Които са създадени в Китай или емигранти от балканските държави зареди евтината работна ръка - не купуваш по висока качество ,а илюзия за такова.

Напротив - реално купувам значително по-добро качество, от същите стоки предлагани у нас. А къде са произведени е без значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Anneliese написа:

Само дето американците си имат такова противно нещо като "Патриотичния акт", с който се отнемат граждански свободи. Ние поне нямаме такова нещо.

В САЩ страшно много неща са сбъркани. Сектите там например не са забранени и е много трудно да бъдат обвинени в имотни и финансови измами, кражби, прилагане на насилие, използване на детски труд и вредни учения. При нас не е така. При нас ако се разбере, че съществува някаква секта и тя върши мега нередни неща, властите ни ще се намесят, а и обществото ще ги подкрепи. Само вижте поредиците за сциентологията и полигамята в САЩ - направо е страшно. Деца бягат от тези секти заради насилието и грозното отношение, но полицията ги намира и пак ги връща на родителите им. Ужас и безумие.

Образователната им система не е в ред. На 5 годинки тръгват в първи клас. На 5! А при нас се тръгва на 7, което е една съвсем разумна възраст.

Да не говорим, че още преди да навършат пълнолетие (там  пълнолетието е на 21 години), още на 16 - годишна възраст им позволяват да шофират! На 16! Пълно безумие! После защо у нас доста деца се качват да шофират без пълнолетие, книжка и правоспособност - ами имитират американските си връстници! Умът ми не го побира как американците купуват за 16 - рожден ден на децата си автомобил. Та те нито знаят как се поддържа автомобил, нито му плащат бензина. Могат да шофират, но не и да гласуват. Безумие!

С алкохола е същата работа. Уж нямат право да пият алкохол до навършване на пълнолетие, но масово тийнейджърите там си правят купони, на които има алкохол. Нито ги наказват ефективно, нито нищо.

А за масовата неграмотност по отношение на общата култура в САЩ даже не ми се говори. Там мислят Бетовен за куче и масово не познават европейската география, че и езици не учат.

А поамериканчения начин на писание в България ме влудява. Кавичките изчезнаха, тиретата изчезнаха, всичко се пише с главни букви там, където не трябва. Иде ми да крещя.

Да, българското правителство и правосъдие е на висоти. 1000 пъти по-добро от американското. И затова всички искат да идват в България, не в САЩ. Да не говорим за инфраструктурата на САЩ. Бледнее пред копторите на ц.иганите. Когато слезеш от автогарата във Варна виждаш, едно море от бо.клуци, ци.гански коптори. Голи деца се въргалят в калта. А, ароматът, ах, ароматът на умряло, умряла котка и развалено яйце. С леки нотки на изгорен бензин, нафта от леките коли производство 90 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...