Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

5g или оптика за дома

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Trayanzh написа:

Heshlink е фирмата, Мсат нямат оптика, а TCV са с ftp по стълбовете , на стария адрес бяхме на тях и не сме доволни 

Heshlink, чувал ли си нещо за тях? 

Точно за Hashlink си мислех. :D Знам всичко за тях, именно затова ти препоръчах да минеш на 5G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, adersa написа:

доколкото знам булсат имат из цяла варна оптики питай в някой техен офис

100 мбпс 16 лв скоростите са симетрични и стабилни , ако няма ремонтни дейсноти в близост до теб изобщо не прекъсва .

Става въпрос за градски район във Варна, улица Бяла Мура, между ВИК и кривото кръгово - учудващо никой няма оптика. Потвърдено ми  отговориха че нямат Фиксирана свързаност A1, Vivacom, Dcc, Bulsatcom, Msat, Skynet, Varna lan.... мислеюя че и някои други питах. Единствено Heshlink имат оптика в съседен блок отсреща ( видех Оптичния кабел и кутия с логото им в мазите. Това ме накара да се свържа с тях. Обещаха, че ще ме свържат, но чакаме втора седмица..... 

преди 9 минути, Rammkopf написа:

Точно за Hashlink си мислех. :D Знам всичко за тях, именно затова ти препоръчах да минеш на 5G.

Никой от познатите ми не беше чувал за тях. И че ме бавят не ме кефи.  Значи не стават така ли 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Trayanzh написа:

Никой от познатите ми не беше чувал за тях. И че ме бавят не ме кефи.  Значи не стават така ли 🤔

И ще има да те бавят още много. Не се връзвай, ще се ядосваш само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Rammkopf написа:

И ще има да те бавят още много. Не се връзвай, ще се ядосваш само.

Това, че ми предлагат без договор, и ако не ме кефят ги махам, а а1 2 г. Договор и ако 5g не става, вързан с договор и кофти 🤔, разликата. 5g а 2г.договор 50 лв месец с Xplore tv( с Duema extra и  Maхsport). С Интернет 120 мгб без договор на Heshlink и сано тв от А1, Общо 55лв.    Но с оптиката на Heshlink. А Интернета им реален ли е на такава скорост и оптика,  казаха ми че реално прокарват под земята, а в моя случай ще проверят шахтите и от съседния блок ше могат да прокарат оптиката.... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Trayanzh написа:

Това, че ми предлагат без договор, и ако не ме кефят ги махам, а а1 2 г. Договор и ако 5g не става, вързан с договор и кофти 🤔, разликата. 5g а 2г.договор 50 лв месец с Xplore tv( с Duema extra и  Maхsport). С Интернет 120 мгб без договор на Heshlink и сано тв от А1, Общо 55лв.    Но с оптиката на Heshlink. А Интернета им реален ли е на такава скорост и оптика,  казаха ми че реално прокарват под земята, а в моя случай ще проверят шахтите и от съседния блок ше могат да прокарат оптиката.... 

Когато работи, реално е на 120Mbps, да. Просто услугата не е много надеждна, по ред причини. Телевизията също е ужасна - бави, накъсва. За да има интерес към нея, обаче, действително няма обвързващ договор и режимът е абсолютно свободен. Само рутер трябва да си купиш сам, няма да получиш от тях. Можеш да си купиш и от тях някакъв, ако поискаш. Съветът ми е да се вържеш към голяма фирма, която има стабилна инфраструктура и си вдигат телефоните 24/7, а като ти приемат обаждането, ще ти пратят техник до ден-два, а не след 1 седмица. С Хеша ще береш нерви, гарантирам ти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Rammkopf написа:

Когато работи, реално е на 120Mbps, да. Просто услугата не е много надеждна, по ред причини. Телевизията също е ужасна - бави, накъсва. За да има интерес към нея, обаче, действително няма обвързващ договор и режимът е абсолютно свободен. Само рутер трябва да си купиш сам, няма да получиш от тях. Можеш да си купиш и от тях някакъв, ако поискаш. Съветът ми е да се вържеш към голяма фирма, която има стабилна инфраструктура и си вдигат телефоните 24/7, а като ти приемат обаждането, ще ти пратят техник до ден-два, а не след 1 седмица. С Хеша ще береш нерви, гарантирам ти. 

преди 3 часа, Rammkopf написа:

2 оператора сега чакам отговор за Оптично покритие Интернет . Херос Тв & Нет и Варна Нет.  Имаш ли някаква информация за тях как са? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Варна Нет са много добре. Ако ти дадат отговор, директно се закачай. Херос са кабеларка от средата на '90-те, не знам с какво качество им е Интернет-услугата. Може би същото като на MSAT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rammkopf написа:

Варна Нет са много добре. Ако ти дадат отговор, директно се закачай. Херос са кабеларка от средата на '90-те, не знам с какво качество им е Интернет-услугата. Може би същото като на MSAT.

Още не са ми отговорили, но им намерих покритието, и на Варна Лан също, но като гледам май само Херос имат покритие 

IMG_20221106_154339.jpg

IMG_20221106_153820.jpg

IMG_20221106_152335.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за кой район търсиш, иначе LAN Ultra също са много яки, но те май оперират само покрай зелениките на Аспарухово и Галата. На оптика са и качеството е желязно.

Varna LAN работят предимно с корпоративни клиенти в града. На DCC също можеш да се пробваш, ако вече не си ги прозвънил. И тяхното качество е добро, както на Интернет, така и на телевизия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Rammkopf написа:

Не знам за кой район търсиш, иначе LAN Ultra също са много яки, но те май оперират само покрай зелениките на Аспарухово и Галата. На оптика са и качеството е желязно.

Varna LAN работят предимно с корпоративни клиенти в града. На DCC също можеш да се пробваш, ако вече не си ги прозвънил. И тяхното качество е добро, както на Интернет, така и на телевизия.

Улица Бяла Мура 13 сме. Лан Ултра не съм проверил, ще ги пробвам. . Дсс нямат покритие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във всяка точка на БГ мобилните оператори се справят различно с качеството.

Ползвма си телефона за рутер , защото много пътувам.

Аз бях на Йетел , на 4G  почти навсякъде имах минимум 120-140mbps. Да ама елементарния БулсаткомТВ , насичаше 90% от времето.

Минах на А1, 60mbps неограничен. Та сега имам 50-60mbps,  обаче за 4 месеца нито веднъж не ми е забил нито смарт телевизора, нито Булсата , нито телефона.

Колкото до домашните условия. Сложих Xiaomi рутер с 5G, и се родих  Има 3 компютъра, 1 прахосмукачка, 5 телефона, 2 смарт телевизора и 2 андроид бокса, ВСИЧКО е на 5G  и да чукна на дърво, всички устройства вървят безупречно. Като плащам и ползвам 100mbps на кабел докарва ~80, на 5G имам 40-60mbps  навсякъде.

п.с: на 2.4g wifi едвам има 15mbps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, How_to написа:

Във всяка точка на БГ мобилните оператори се справят различно с качеството.

Ползвма си телефона за рутер , защото много пътувам.

Аз бях на Йетел , на 4G  почти навсякъде имах минимум 120-140mbps. Да ама елементарния БулсаткомТВ , насичаше 90% от времето.

Минах на А1, 60mbps неограничен. Та сега имам 50-60mbps,  обаче за 4 месеца нито веднъж не ми е забил нито смарт телевизора, нито Булсата , нито телефона.

Колкото до домашните условия. Сложих Xiaomi рутер с 5G, и се родих  Има 3 компютъра, 1 прахосмукачка, 5 телефона, 2 смарт телевизора и 2 андроид бокса, ВСИЧКО е на 5G  и да чукна на дърво, всички устройства вървят безупречно. Като плащам и ползвам 100mbps на кабел докарва ~80, на 5G имам 40-60mbps  навсякъде.

п.с: на 2.4g wifi едвам има 15mbps

Що имам чувството, че бъркаш понятията? 3/4/5 G няма нищо общо с WiFi 2.4/5 GHz

Oсвен това, човека има проблем изобщо с намирането на някакъв, различен от мобилните оператори. ISP.

Tова, последното за мен е учудващо за Варна и адреса..... Аз дето стм в генгерлика (Мансатирски рид) имам избор н/у 3 ISP, пък на Бяла мура.....проблем :) Другото нещо е, че pri всички мобилни ISP си зад NAT, което е кофти в някои случаи, колкото и стабилна и бърза да мрежата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, NewRedDragon написа:

Oсвен това, човека има проблем изобщо с намирането на някакъв, различен от мобилните оператори. ISP.

Tова, последното за мен е учудващо за Варна и адреса..... Аз дето стм в генгерлика (Мансатирски рид) имам избор н/у 3 ISP, пък на Бяла мура.....проблем :) Другото нещо е, че pri всички мобилни ISP си зад NAT, което е кофти в някои случаи, колкото и стабилна и бърза да мрежата

От Вива Ком ми обясниха, пе заради новото кръгово, и новия булевард Левски. Кабелаци и тръби и всичко било сложно прокарано. И точно за това каре между ВИК и кръговото било трудно прокарването. Ще станело, но не се знае кога..  В днешни времена ми е малко странно това твърдение 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, NewRedDragon написа:

Oсвен това, човека има проблем изобщо с намирането на някакъв, различен от мобилните оператори. ISP

Знам разликата. Просто упоменавам, че при надежден доставчик и 5G wifi вкъщи, не мисля че ще има проблеми.

Колкото дали да е мобилен оператор доставчика или оптика, това си зависи от района, както казах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, How_to написа:

Като плащам и ползвам 100mbps на кабел докарва ~80, на 5G имам 40-60mbps  навсякъде.

Хмм нещо не ми се връзва доставчика ти реже яко скоростта при 100 мбпс на лан ако е тряя макса да е до 90 мбпс , тва 80 много нереално звучи.Ако си на оптика отива на 95 96 мбпс .На 5G рутер също е нереално което каза на такъв в нас с 1 смарт тв , 4 телефона дигам на единият 90 мбпс .

преди 5 часа, How_to написа:

Като плащам и ползвам 100mbps на кабел докарва ~80, на 5G имам 40-60mbps  навсякъде.

Хмм нещо не ми се връзва доставчика ти реже яко скоростта при 100 мбпс на лан ако е тряя макса да е до 90 мбпс , тва 80 много нереално звучи.Ако си на оптика отива на 95 96 мбпс .На 5G рутер също е нереално което каза на такъв в нас с 1 смарт тв , 4 телефона дигам на единият 90 мбпс

Ето такава скорост трябва да имаш на истински 5G рутер .

Screenshot_2022-11-06-22-52-42-669_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NewRedDragon написа:

ти не четеш ли мобилен нет 5g  рутера  прави домашна wifi  2.4 GHz мисленето и четенето сa две различни понятия Ах Мъка,Мъка 🥵

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, umengumen написа:

ти не четеш ли мобилен нет 5g  рутера  прави домашна wifi  2.4 GHz мисленето и четенето сa две различни понятия Ах Мъка,Мъка 🥵

А ако закача към 5g рутера на а1 с Лан кабел, друг рутер с wifi 6, който имам archer ax23 1800, и се настрои като extender, няма ли да стане по добър wifi 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, umengumen написа:

Те сега разбра ли, че ти четеш с разбиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Trayanzh написа:

Улица Бяла Мура 13 сме. Лан Ултра не съм проверил, ще ги пробвам. . Дсс нямат покритие. 

"Бяла Мура" 13 ... това не е ли блокът с фитнес-залата на партера?

Там е много сложно, действително. Не са те излъгали Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Rammkopf написа:

"Бяла Мура" 13 ... това не е ли блокът с фитнес-залата на партера?

Там е много сложно, действително. Не са те излъгали Виваком.

Бяла Мура 12 е фитнеса, аз съм точно срещу него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Trayanzh написа:

Бяла Мура 12 е фитнеса, аз съм точно срещу него. 

Ясно, да. Като оптичен пренос, по това трасе доминира Хешлинк, действително. :) Кабелът минава буквално под носа ти. Но ще си отчакаш да те свържат, може повече от месец да висиш така.

Ако минеш на 5G от A1, ще те вържат с договор, ама ще си спестиш тези ядове и всичко става на момента. Сам си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Rammkopf написа:

Ако минеш на 5G от A1, ще те вържат с договор, ама ще си спестиш тези ядове и всичко става на момента. Сам си прецени.

Е то с мобилната връзка е най-добре ако има вариант първо да се пробва как се представя, че да няма после какво стана няма интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Heshlink може да пробвам Интернета без договор и ако не ме устройва, да се откажа, но ще чакам. А А1 веднага става, но първо договор и после ако не ме устройва какво правим с договора... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, maxthon написа:

Е то с мобилната връзка е най-добре ако има вариант първо да се пробва как се представя, че да няма после какво стана няма интернет.

Нямат опция, за съжаление. Версията е: "Ако клиентът има 5G телефон и връзката върви добре, значи и с рутер ще е добре". Точка. :D Обяснение за бабички.

преди 9 минути, Trayanzh написа:

Heshlink може да пробвам Интернета без договор и ако не ме устройва, да се откажа, но ще чакам. А А1 веднага става, но първо договор и после ако не ме устройва какво правим с договора... 

А ти записал ли си се за инсталация, като си се обаждал в Хеша? Или само си питал колежката и тя ти е казала: "Ши чакаш"? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Rammkopf написа:

Нямат опция, за съжаление. Версията е: "Ако клиентът има 5G телефон и връзката върви добре, значи и с рутер ще е добре". Точка. :D Обяснение за бабички.

А ти записал ли си се за инсталация, като си се обаждал в Хеша? Или само си питал колежката и тя ти е казала: "Ши чакаш"? :)

Записах се. Преди 10 дена проверихме, че отсреща имат оптика. Каза ми до края на миналата седмица. Днес ѝ се обадих. Информира ме, че са идвали миналата седмица, но са изпитали трудност при прокарване на оптика от отсреща улицата до нашия блок. Днес по обед щели да продължат и да се свържат с мен при нужда..... Да не съм се притеснявал.... А аз не се притеснявам.... а само си чакам 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...