Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

5g или оптика за дома

Препоръчан отговор

преди 32 минути, adersa написа:

Щом отговаря и е стабилно стой си на тази скорост не виждам смисъл в домашни условия за какво са ти 500 мбпс като и с 120 мбпс спокойно могат да се гледат филми , мачове , спорт и друго .

Да..точно. Ако е ок всичко, ще си остана така 👍😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Trayanzh написа:

За сега избрах пробно най ниското  на 120 mbs, отговаря си на теста, като на wifi с малко пада. По всяко време мога да вдигна до 500 мбс. Хубавото, че е без договор. Ще видя тия дни как ще е скоростта 

Скоростта ти няма да мръдне, ще я държи стабилно. Само Интернет ли взе, или и телевизия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rammkopf написа:

Скоростта ти няма да мръдне, ще я държи стабилно. Само Интернет ли взе, или и телевизия?

Само Интернета, телевизия xplore tv, че жена ми така и така е към А1  и добра оферта ни дадоха със Диема Екстра и Макс спортовете, че сме спортни ( аз и спиртна) натури. 

По принцип мислехме xplore tv, но опцията беше 5g рутер, която не ме устройваше. С Лан поне съм сигурен с скоростта и връзката 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да ъпдейтна темата. Втори ден. Интернета е на ниво, само днес прекъсна за 1 мин. Взел съм най-ниската тарифа- 20 лв с до 120 мбпс. На спийд теста на Wifi показва стойностите на снимката, а на кабел си е 120 

Доволен от Хешлинк за сега. 

Xplore tv приложението е Ок. Качеството е супер. Само на някои канали, от време на време  забива за секунда. 

Като цяло доволен от комбинацията. 

Иначе относно инсталацията на лан кабелите. Всичко направиха както исках, без допълнителни кабели. Мой Суич в кутията в коридора. От там по лан кабелите за всяка розетка в трите стаи, като рутера свързан с розетката в хола. 

Screenshot_2022-11-12-16-19-34-42_3bd9a12b4daf0f796475f1854cc1f976.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Да попитам. Интернета ми р оптичен 120 mbs. Смарт тв-то е включен към Интернет с Лан кабел. На wifi ( рутера Archer   AX23)  телевизора ми дава 120 mbs, а на лан кабела, който идва от рутера - по слаб - 88 mbs. 

От къде идва тази разлика. Не би ли трябвало на Лан кабела да е по добър Интернета 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тв лана, т. е. Телевизора не може по Лан кабел да приеме повече от 100 мбс. А по wifi без ограничения. Ясно 

Питам защото съм с xplore tv приложение, и често има разминаване на картина със звук. Но предполагам, че 80 мбс по Лан не е слаб Интернета за да има такъв проблем. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Trayanzh написа:

А по wifi без ограничения. Ясно 

Няма такава техника без ограничения! Най-вероятно Wifi на TV e 802.11n(150/300/450Mbps), а ограничението от 120Mbps е от доставчика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разбирам. А според теб това разминаване между картина и говор на тв каналите на приложението за смарт Тв xplore на какво може да се дължи? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам известно време да съм вързан тв-то с wifi към рутера, а не с кабел да видим дали ще има такова разминаване на картина със звук 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизията иска максимум 10-12 мегабита за HD предавания, не ми се вярва да е от скоростта на връзката. Повече ми прилича на някаква драма с кодеците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

. Да, извинявам се за неуточнението. Просто забравих и не го спомрнах - Звука излиза през саунд система Sony HT-RT5 5.1. Тв-то ми е настроено на Долби Атмос, но съм го включил в системата и звука е невероятен. Само дето подразбрах, че е често да закъснява звука с няколко милисекунди докато системата го декодира, особено за стриминг, а xplore приложението е такова . Специално ако се ползва оптичен или hdmi. Аз съм свързал саунд системата с hdmi. Има опция на твто да се настрои звук за закъснението, но проблема е че в началото е Ок и след известно време започва да закъснява. Като прехвърля канал и се оправя. Но пак за известно време. Има опция, която със сигурност оправя това забавяне на звука - на Тв-то да се мине от настройките на звука на PCM , но саундсистемата ми е 5.1,а  PCM е за 2 спикара, така пе отпада. Дали ако изключа Долби Атмоса на тв -то ше се оправи. Така или иначе не ползвам в момента тв спикърите🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа, имало и уловкаааа ... :D Така, както го описваш сега, прилича на проблем с буферирането. Ако спреш Dolby-то, може и да му помогнеш, действително. По-бързо бих го тествал през Explore-a. Като му огранича максималното качество на стрийма, което значително ще съкрати времето за обработка и обема за буфериране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...