Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да получа достъп до кодовете на BIOS програмата?

Препоръчан отговор

Грухи Биоса не става за Линукс то се видя и както винаги написал един куп глупости да да оправдае незнанието си

преди 2 часа, PigMan9 написа:

"sudo nano /etc/default/grub"

както и промяната на:

"GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" 

на:

"GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=off"

Това изключва acpi от ядрото а не само спира съобщенията за грешка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Грухи Биоса не става за Линукс то се видя и както винаги написал един куп глупости да да оправдае незнанието си

Какво незнание?Това е олигофрения.

Та това е човека,който преинсталира уиндоус-през рестора...И от там пак,влиза в биос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пожелайте ми успех и всичко най-добро! :) 

Ми късмет Грухи Биос

преди 6 минути, Orgasmatron написа:

Та това е човека,който преинсталира уиндоус-през рестора...И от там пак,влиза в биос.

Ами не знам ко да ти кажа ама ако наистина е Ит... На такъв дори и Малина не бих връчил

преди 3 минути, нушо написа:

Утре ще видим.какво е сътворил.

Пожелахте ли му успех?

Аз да, ами ко да сътвори нов БИОС ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Orgasmatron написа:

Натискане на "Esc" по време на зарежда води до същото място, до което водят и настройките, от които се влиза в Firmware settings. Къде е разликата между влизане в БИОС по време на включване и влизане в БИОС през настройките, не знам.

преди 9 часа, petie1 написа:

Това изключва acpi от ядрото а не само спира съобщенията за грешка...

Да, знам това.

преди 9 часа, нушо написа:

Утре ще видим.какво е сътворил.

Пожелахте ли му успех?

Днес е големият ден. Вече имам свалени няколко версии на Линукс Мента и довечера ще пробвам всичките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес е големият ден на страшният съд, моля пригответе се. Искам всички от администрацията на линия цял ден, Модератори, Редактори, Кибер сигурност и Тайните служби! Бъдете готови за внезапни спирания на електричеството на територията на цялата страна. Прекъсване на водоснабдяването, възможни ядрени експлозии придружени със грамотевични бури. Мазния ще прави опит да инсталира Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натискане на "Esc" по време на зарежда води до същото място, до което водят и настройките, от които се влиза в Firmware settings. Къде е разликата между влизане в БИОС по време на включване и влизане в БИОС през настройките, не знам.

Този "Esc" ,го търси две седмици.И влизаше,през "troubleshoot". Доколкото знам,трябват два рестарт-а.

Ако не виждаш разлика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Orgasmatron написа:

Този "Esc" ,го търси две седмици.И влизаше,през "troubleshoot". Доколкото знам,трябват два рестарт-а.

Ако не виждаш разлика...

За какви рестартирания става въпрос? Не е ли едно и също дали се влиза през troubleshoot или по време на рестартиране? И в двата случая се влиза в един и същи БИОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PigMan9 написа:

За какви рестартирания става въпрос? Не е ли едно и също дали се влиза през troubleshoot или по време на рестартиране? И в двата случая се влиза в един и същи БИОС.

Ебаааааа,много си прост.Амаааааа,мнооогоооооо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Orgasmatron написа:

Ебаааааа,много си прост.Амаааааа,мнооогоооооо.

Защо да съм прост. Ако ми го обясниш по-добре, ще те разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ДзВяРа! написа:

Днес е големият ден на страшният съд, моля пригответе се. Искам всички от администрацията на линия цял ден, Модератори, Редактори, Кибер сигурност и Тайните служби! Бъдете готови за внезапни спирания на електричеството на територията на цялата страна. Прекъсване на водоснабдяването, възможни ядрени експлозии придружени със грамотевични бури. Мазния ще прави опит да инсталира Линукс.

И чакаме да се отвори времеви портал и т 1000 да дойде... :)

На уше да ти кажа че тъмните служби са на крак от вчера ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, PigMan9 написа:

Натискане на "Esc" по време на зарежда води до същото място, до което водят и настройките, от които се влиза в Firmware settings.

'ма, верно ноу си кух! Как може да сравняваш двеата входа? 
Първият е през [Esc] още на старта на машината
Вторият - трябва да зареди Windows, пък после да се мине през менютата и тогава да се стигне до рестарт до Bios settings
А твърдеше, че си ноу енталагентен.
Е, няма потвърждение от трети страни...
И не че на всеки въпрос/обръщение към теб, автоматично не се получава отговор"Какво имаш предвид". Тая гънка от мотиката за какво я ползваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...