Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UNNAMED

Всичко относно животните (домашните любимци)

Препоръчан отговор

Някой има ли идея какво може да се направи?

За мой ужас се окза, че няма какво да се направи в рамките на закона! Надявах се тук да открия отговор! Погледни чл.55 (2) - с вързани ръце сте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проучете дали не става да подадете жалба в прокуратурата,за нарушаване на обществения ред или нещо такова и от там да наредят на полицията да влезе в апартамента.Тук според мен е мястото на организациите за защита на животните.Да покажат,че наистина могат да свършат нещо различно от това да усвояват пари от разни международни фондации. Чудя се какви са тези хора които могат да постъпят така.Как ще заминеш за месеци и ще оставиш затворено животното,обречено на бавна и мъчителна смърт.Да бяха го пуснали на улицата поне.Не,че това е добро,но е по-малко зло от това да го оставиш затворено да мре бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се какви са тези хора които могат да постъпят така.Как ще заминеш за месеци и ще оставиш затворено животното,обречено на бавна и мъчителна смърт.Да бяха го пуснали на улицата поне.Не,че това е добро,но е по-малко зло от това да го оставиш затворено да мре бавно.

Ами има да -

10 и повече кучета да прибираш в гарсониера а

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някой който се занимава с гълъби, или има регистрация в някой гълъбовъден сайт. Намерих останки на гълъб.На два краката имаше пръстен с някакъв номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам малко коте може би около двумесечно, получава гърчове докато спи по различно време на денонощието, вдървява се цялото и очите му се изцъклят около минута две после се оправя бързо. Въпроса ми е какво може да е или как да разбера какво е. Задължително ли е кръвно изследване. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те е грижа го заведи на ветеринар веднага.

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те е грижа го заведи на ветеринар веднага.

вече го водих в неделя, каза че или има глисти или е преяло. На диета е от неделя, дадохме му хапчета за гллисти и днес пак получи гърч. По скоро въпроса ми е дали само с кръвен тест може да се разбере какъв е проблема? Просто се надявам да не е епилепсия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам малко коте може би около двумесечно, получава гърчове докато спи по различно време на денонощието, вдървява се цялото и очите му се изцъклят около минута две после се оправя бързо. Въпроса ми е какво може да е или как да разбера какво е. Задължително ли е кръвно изследване. Благодаря предварително

Описаното ми напомня на слаби епилептични припадъци, които най-често са последствие от мозъчно сътресение. Отглеждал съм три епилептични котки, от които най-малкият е жив, вече 10-годишен. По време на припадък, те винаги лягат на една страна, изпускат пяна през устата и се напикават.

Напомня ми също на сърдечна недостатъчност, колкото и неовероятен да е подобен дефект при коте. Гледал съм пекинез, който по време на разходка правеше пристъпи по около минута, стоейки прав, но вдървен и с гърчове.

Обезпаразитяването и кръвните тестове нямат никаква връзка. По-добре се консултирай със свестен лекар дали е уместно да предприемете кардиологично изследване или някаква терапия за мозъка.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия доктори стават съмнителни във всички области!

И сред тях има отделни свестни екземпляри, но ветеринарната ни гилдия като цяло е менте, както учителството, духовенството, социалистите, демократите, журналистите, юристите, защитниците на животни и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще му даваме хапчета за успокояване на нервната система, остава си на диета (на 2-3 часа по една лъжица храна за бебета) никакави гранули. мога ли да му давам прясно или кисело мляко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сред тях има отделни свестни екземпляри, но ветеринарната ни гилдия като цяло е менте, както учителството, духовенството, социалистите, демократите, журналистите, юристите, защитниците на животни и пр.

Айде-е-е-е. Всички в КЮПА. Дай бъркалката... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде-е-е-е. Всички в КЮПА. Дай бъркалката... :)

Пак подчертавам - корупцията държи всяка област на обществения живот, без това непременно да означава, че всички ангажирани в съответната област индивиди са корумпирани.

Сега ще му даваме хапчета за успокояване на нервната система, остава си на диета (на 2-3 часа по една лъжица храна за бебета) никакави гранули. мога ли да му давам прясно или кисело мляко?

Доктор ли назначи хапчетата или прибягнахте до самолечение? Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ветеринарен лекар да те запитам:

- Ти сигурен ли си че не си от някоя гилдия менте?

- Ти сигурен ли си че си от онези "свестни екземпляри"?

- Благодаря от името на "учителството, духовенството, социалистите, демократите, журналистите, юристите, защитниците на животни и пр." , както и на останалите 200-300 професии , които си пропуснал, предполагам поради липса на място!

Лека и приятна дискусия, чао!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктор разбира се, той ни следи от самото начало. Само че горкичкото много мяука, иска постоянно да яде и не знам какво да го правя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктор разбира се, той ни следи от самото начало. Само че горкичкото много мяука, иска постоянно да яде и не знам какво да го правя. :D

Подрастващият организъм има огромна необходимост от храна. Като ще е малко храната, поне минете на чисто месо и други животински продукти с висока биологическа стойност. Друг съвет относно предприетото гладолечение не ми идва наум.

Като ветеринарен лекар да те запитам:

- Ти сигурен ли си че не си от някоя гилдия менте?

- Ти сигурен ли си че си от онези "свестни екземпляри"?

- Благодаря от името на "учителството, духовенството, социалистите, демократите, журналистите, юристите, защитниците на животни и пр." , както и на останалите 200-300 професии , които си пропуснал, предполагам поради липса на място!

Лека и приятна дискусия, чао!

ОК, щом поставяте въпроса персонално. Аз работя в областта на защитата на животните. Тази гилдия е менте като цяло, което обаче не означава, че аз съм един от корумпираните. Напротив, аз използвам всевъзможни поводи за да подлагам на критика служебните защитници на животните (поименно за съответната група).

Намирам обаче, че вашата област е един от примерите за пълен застой. Например, чести са случаите със стопани на домашни любимци, които се жалват по форумите от непрофесионалното отношение на този или онзи ветеринарен лекар. Въпреки това обаче, всички в тази гилдия винаги се оказват мълчаливо съгласни с всичко, което произтича от нея.

П.С. Като се замислих, разграничение върви сред журналистите.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирам обаче, че вашата област е един от примерите за пълен застой. Например, чести са случаите със стопани на домашни любимци, които се жалват по форумите от непрофесионалното отношение на този или онзи ветеринарен лекар. Въпреки това обаче, всички в тази гилдия винаги се оказват мълчаливо съгласни с всичко, което произтича от нея.

Съгласни с какво? Със застоя, с непрофесионалното отношение? С нещо неупоменато в гилдията?

Все пак това е един абсолютно пазарен механизъм, вет. лекари не получават дотации, помощи и др. Ако допускат систематични грешки - ще стоят гладни... А висотата на диагностиката и лечението зависи често от оборудването. Ако почнем да искаме по 500 лева за ЯМР , кой ще плаща? За ново лабораторно оборудване и персонал? Вет. лекар в Бг е като педиатър в лагер на туземци - викат, свиват се, пищят, а той гадае.... За 10лева и усмивка.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрън дрън, моите ветеринари са Номер 1, невероятни като хора, с невероятно отношения към животните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моя е такъв, благодарности, д-р Първанов

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз познавам много ветеринари (вкл. баща ми и вуйчо ми) и все са добри професионалисти и хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз познавам много ветеринари (вкл. баща ми и вуйчо ми) и все са добри професионалисти и хора.

Във всички сфери има некъдърни хора, но подобни генерализации, че ветеринарите в България не струват са абсурдни. Докато не се научим да си водим животните при тях вместо да ги лекуваме по съвети от форуми, много ясно, че ще има нещастни случаи. Все пак докторите са си доктори и не могат да правят чудеса.

Грижете се за животинките си и ги обичайте, недейте да пренебрегвате симптомите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моя е такъв, благодарности, д-р Първанов

Благодаря на д-р Карагьозев (Пловдив), който 8 г. безгрешно и всеотдайно се грижи за моята любимка (немска овчарка - Зара). Няма пропуск в диагностиката за всички душички, които водим при него. Безплатен преглед в повечето случаи и най-удачното и евтино лечение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко за животните, щом винаги ще се намерят по няколко любители на животните, които да се втурват да обясняват по форумите, че видите ли, действителността не била такава, каквато всъщност тя е. Някой от тях може да се е грижил за едно или няколко животни и да е попадал на правилния доктор. Аз обаче няколко десетилетия съм доглеждал и съм се грижил за общо няколко дузини котки и кучета. Така рискът да попадна на безотговорни лекари беше голям. Ето случай от нашенската действителност. Преди повече от десет години една наша котка падна от балкона и счупи лапа. Налагаше се поставяне на пирон и гипсиране на крайника. По злощастно стечение на обстоятелствата, попаднахме на Дамян Илиев. Неговият успех в тази иначе рутинна хирургическа интервенция бе гангрена на лапата. Наложи се втори доктор да спира процеса, и трети доктор - травматолог - да прави втора операция, за да спасява онова, което е останало от тъканите по крайника. Травматологът ми показа стария пирон и ми обясни колко недостатъчно е бил той забит в здравата кост. Меките тъкани около отчупената част от костта бяха некротизирали и това наложи нейното отстраняване. Лапата бе спасена, но остана крива и саката и без два пръста. Преди няколко години Даман Илиев бе назначен като главен секретар и главен санитарен ветеринарен инспектор в Националната ветеринарна служба. Колегите му от ветеринарната гилдия шушукаха за него, че има доста поразии зад гърба си, но открити възражения, свързани с професионализма му не бяха съобщени. .

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита коледа на всички, много се радвам да ви кажа, че котенцето е много по добре, играе, закача се, хапе храни се нормално. Голяма е сладурана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...