Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UNNAMED

Всичко относно животните (домашните любимци)

Препоръчан отговор

Ето я и моята писанка:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам питане относно домашния си любимец. Моят звяр стана на 3 години (хубавецът на снимката) и му търся вълча половинка. Знаете ли дали има сайтове в които се публикуват подобни обяви. Той е расов екземпляр! Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся домове на 4 жълти ангорчета,родени са на 28 февруари 2007. Едното със сигурност е мъжко,защото е двойно по-голямо от останалите. Имам снимки на майка им засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко снимки от зверчетата в къщи, снимките са от преди 2.5 месеца, първо котарачето, на 8 месеца е по време на снимките - цък.

Второто зверче е с баща немска овчарка и майка - махленска подобрена :) на снимката е на 3 месеца - цък. В момента е вече около 20 кг. :whist:

И два кратки клипчета, с лошо качество -

и
играта между тях продължава но е леко загрубяла вече поради увеличената разлика в силите :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и мойто..снимката е от преди 2 год,сега е по-хубаво,по-дебело и едното му ухо си е нормално Публикувано изображение

Умничко е и ме пази яката...много си я обичам!

Хората са казали нашето си е най-хубаво.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се пътува с домашен любимец в страните на ЕС и/или САЩ ?

Има паспорт /втори / със всички ваксини и обезпаразитявания,но няма снимка на него.

Кучето е на 9 години.

Ето го и него:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се пътува с домашен любимец в страните на ЕС и/или САЩ ?

Има паспорт /втори / със всички ваксини и обезпаразитявания,но няма снимка на него.

Един познат се премести да живее в Америка със семейството си + котката и билета за котката беше 2 пъти повече отколкото за цялото семейство ;)

Иначе прегледай тук : http://www.transfuranimals.com/?gclid=CIPR...CFQfxgAodRGEUxQ за повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей го моя сладур :whist:

Публикувано изображение

Редактирано от zorito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, ние си оставихме котката на село в неделя на Великден. Много ми беше нещастно и в момента ми е. Баба ще я гледа вътре вкъщи докато тя свикне, защото днес цял ден много се шашкаше на новото място. После, когато свикнела с тях, щяла да се опита да я пуска и навън, защото все пак лято идва и на животинчето ще му е по-хубаво в градината да се търкаля, отколкото да е затворено вътре. Нищо, че къщата там е супер огромна. Като вляза в апартамента и все очаквам да ми се завърти около краката и да си промомърмори там, както си го прави. Знам, че така е по-добре за бебчето, ама пак ми е мъчно. Брат ми се шегува, че ако котката беше забременяла първа, щели мене да изпратят на село. Искам да имам камерка там, която да я следи и да я виждам какво прави и да гледам да не я изпуснат навън, че да не избяга преди да е свикнала. Преди малко ми се обади баба ми, на която дадох котката. Каза, че тя постоянно бягала от нея и от вуйчо ми и ги съскала. Аз не съм я чувала да съска никога... Иначе си ходела при паничката, ядяла си гранулите редовно, но от тях бягала и ходела да спи на втория етаж на шкафчето за обувки. Стана ми смешно, когато баба ми каза "Защо бяга от мене, нито съм й се скарала...?". Аз й викам, че ние редовно сме я пошамарвали, като реши да се качи на масата или като налети на нечии крака да хапе, а баба вика:" Как ще я бия? Мило ми е. Аз неща да й се скарам." Дали милото животинче ще свикне с тях? :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Габи, според мен си направила грешка. Аз съм израстнала с животни, както и братята ми. По принцип е по-добре да живееш с животно, пък и до септември има време, защо сте е*нали така кофти животинката и то толкова рано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради токсоплазмозата. Изследването ми е отрицателно, но не показа изкарвала ли съм я, демек имам ли имунитет вече или не съм. Ако не съм мога по всяко време да се заразя. не искам да рискувам. 90 % съм сигурна, че проблем няма да имам, но не ми се рискува. Не мога просто. Резултатът от тая токсоплазмоза е ако не спонтанен аборт, то аномалии в плода.

Редактирано от GABRIELA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я и моята красавица! Казва се May C.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много се извинявам, защото изглежда не му е точно тук мястото обаче си търся женски родезийски риджбек. Нашата любимка почина преди дни и много липсва на сина ми, а той още е много малък и не може да разбере защо я няма. :P:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих помогнал със съвети за кучета.

А аз смятам да се възползвам! :speak:

такам,като за начало да кажа, че моят домашен любимец е куче

Публикувано изображение

порода-Неаполитански мастиф и е на три години и няколко месеца,

попринцип живее в апартамент но лятото е в двор,там са му предоставени всички нужни неща за живот(тухлена къщичка,просторно място кадето седи през целия ден и прочие), от 1-2 месеца на различни места по кожата му излизат зачервени петанца(който го дразнят-хапе ги),първоначално са окосмени,след време се оголват,водих ме го да ветеринар,той даде спирт-костилани и антимикобета,обаче така и не изясни от какво са петанцата,също така му е бита 3 пъти, през 15 дни кожна ваксина и до този момент не забелязвам подобрение :speak:

днес видях че на местата кадето го разхождаме се мотае куче(улично) цялото в такива петна,не са се доближава ли,но се опасявам че ако моят господин(кучето ;) ) е минавал от там може да е качил някаква зараза :speak:

ще се радвам,ако някой даде мнение по въпроса,защото ветеринарят при който го водихме...явно не помогнd много Публикувано изображение

Редактирано от crazZybabBy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички .....

Имам един много голям проблем с моя питбул. От доста време кучето се чеше до такава степен че по стомаха, задните крака и предните (от вътрешната страна) се е разранила. Не и се играе ляга и постоянно гледа тъжно. От време на време с другото куче което имам (пекинес) си играят но не е както преди. Имам чувството че като я бутна цялата гори ? : :):)Публикувано изображениеПубликувано изображение Водих я на ветеринар преди няколко месеца биха и няколко инжекции през определен период от време пооправи се малко и пак стана така. За каква ли болест не я лекуваха но .. резултатът е същия. Сега я мажа със СПОРИЛ което е за ТРИХОФИТИЯ при говедата когато я мажа с него редовно се оправя за известно време но не напълно. Сега в момента е много зле Публикувано изображение Дайте някакви съвети. На мен лично ми предложиха да отида в Стара Загора да я видят там защото тук във Велико Търново никой не можа да и помогне а и пръснах една камара пари за лекарства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един много голям проблем с моя питбул. От доста време кучето се чеше до такава степен че по стомаха, задните крака и предните (от вътрешната страна) се е разранила. Не и се играе ляга и постоянно гледа тъжно. От време на време с другото куче което имам (пекинес) си играят но не е както преди. Имам чувството че като я бутна цялата гори ? : :speak::angry:Публикувано изображениеПубликувано изображение Водих я на ветеринар преди няколко месеца биха и няколко инжекции през определен период от време пооправи се малко и пак стана така. За каква ли болест не я лекуваха но .. резултатът е същия. Сега я мажа със СПОРИЛ което е за ТРИХОФИТИЯ при говедата когато я мажа с него редовно се оправя за известно време но не напълно. Сега в момента е много зле Публикувано изображение Дайте някакви съвети. На мен лично ми предложиха да отида в Стара Загора да я видят там защото тук във Велико Търново никой не можа да и помогне а и пръснах една камара пари за лекарства.

Отиди на място,където със сигурност ще ти кажат какво му е на кучето и какво трябва да му се прави...

Толкова ли няма добри ветеринари във Велико Търново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на място,където със сигурност ще ти кажат какво му е на кучето и какво трябва да му се прави...

Толкова ли няма добри ветеринари във Велико Търново?

Ако имаше нямаше да стигам до форуми и да питам тоз и онзи дали знае нещо по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еййййй сладурковци радвам се , Че открих това готинко форумЧе :) Аз имам йоркширски териер на 4 месеца по-късно ще каЧа и снимки.

dindi: Добре дошъл! Ще те помоля, без рекламни постове и да използваш "Ч" - то на клавиатурата.

За справка :Правила на форума

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един много голям проблем с моя питбул. От доста време кучето се чеше до такава степен че по стомаха, задните крака и предните (от вътрешната страна) се е разранила. Не и се играе ляга и постоянно гледа тъжно. От време на време с другото куче което имам (пекинес) си играят но не е както преди. Имам чувството че като я бутна цялата гори ? : :speak::angry:Публикувано изображениеПубликувано изображение Водих я на ветеринар преди няколко месеца биха и няколко инжекции през определен период от време пооправи се малко и пак стана така. За каква ли болест не я лекуваха но .. резултатът е същия. Сега я мажа със СПОРИЛ което е за ТРИХОФИТИЯ при говедата когато я мажа с него редовно се оправя за известно време но не напълно. Сега в момента е много зле Публикувано изображение Дайте някакви съвети. На мен лично ми предложиха да отида в Стара Загора да я видят там защото тук във Велико Търново никой не можа да и помогне а и пръснах една камара пари за лекарства.

Няма да сбъркаш, ако го заведеш до Стара Загора, там ще му направят всички нужни изследвания и могат да поставят по-точна диагноза. Пък и пътя ти е 2 часа.

Взимай багажа и тръгвайте, че да не стане по-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един много голям проблем с моя питбул. От доста време кучето се чеше до такава степен че по стомаха, задните крака и предните (от вътрешната страна) се е разранила. Не и се играе ляга и постоянно гледа тъжно. От време на време с другото куче което имам (пекинес) си играят но не е както преди. Имам чувството че като я бутна цялата гори ? : ;):wors:Публикувано изображениеПубликувано изображение Водих я на ветеринар преди няколко месеца биха и няколко инжекции през определен период от време пооправи се малко и пак стана така. За каква ли болест не я лекуваха но .. резултатът е същия. Сега я мажа със СПОРИЛ което е за ТРИХОФИТИЯ при говедата когато я мажа с него редовно се оправя за известно време но не напълно. Сега в момента е много зле Публикувано изображение Дайте някакви съвети. На мен лично ми предложиха да отида в Стара Загора да я видят там защото тук във Велико Търново никой не можа да и помогне а и пръснах една камара пари за лекарства.

не съм сигорна не съм лекар но да няма краста или бълхи ..... миналото ми куче преди 4 години хвана балхи от улицата в софия беше в началото на пролетта и аз като не му сложих fronline и ги хвана беше по същият начин изяждаше се но от 3 ампули пред 1 седмица се оправи напълно =) надявамс е и тфоито да се оправи успех и дано да не е не6то сериозно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята гордост,втората любов в живота ми(дано мъжът ми да не прочете това Публикувано изображение ).Имам въпросче,писанчо е много послушен и обичлив,умира си за глезене,но имаме един комшийски котарак(който всъщност му е брат),та с него непрекъсната се бият,даже се наложи моя писанчо да го лекувам един месец от жестоките рани по врата,не мога да ви опиша каква гадост беше,рани по два сантиметра навътре.Доктора препоръча кастрация,но на мен ми е трудно да реша,защото той и сега е с наднормено тегло,пък и да си призная много ми е жал и ме е страх да не го боли,какво да направя?

post-13737-1192619436_thumb.jpg

post-13737-1192619614_thumb.jpg

Редактирано от natikot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е моята гордост,втората любов в живота ми(дано мъжът ми да не прочете това Публикувано изображение ).Имам въпросче,писанчо е много послушен и обичлив,умира си за глезене,но имаме един комшийски котарак(който всъщност му е брат),та с него непрекъсната се бият,даже се наложи моя писанчо да го лекувам един месец от жестоките рани по врата,не мога да ви опиша каква гадост беше,рани по два сантиметра навътре.Доктора препоръча кастрация,но на мен ми е трудно да реша,защото той и сега е с наднормено тегло,пък и да си призная много ми е жал и ме е страх да не го боли,какво да направя?

Ми като е с наднормено тегло давайте му по малко да яде. Животните обикновено не си знаят мярката. Аз лично съм твърдо "за " кастрацията животът и на стопанина и на животното става по - лек. Принципно казват, че след кастрация много болести подминават животинките. Моите са кастрирани и са щастливи.

А, иначе и аз имам две женски котки майка и дъщеря, които не могат да се понасят и само се бият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като е с наднормено тегло давайте му по малко да яде. Животните обикновено не си знаят мярката. Аз лично съм твърдо "за " кастрацията животът и на стопанина и на животното става по - лек. Принципно казват, че след кастрация много болести подминават животинките. Моите са кастрирани и са щастливи.

А, иначе и аз имам две женски котки майка и дъщеря, които не могат да се понасят и само се бият.

Всъщност той се храни съвсем нормално,сутрин и вечер определена от ветеринарния лекар доза,даже мисля че мъничко глад го гони :) но талията изисква жертви от две годинки е на диета,но не отслабва,шишко си е.

Кажи ми как прекарахте кастрацията с твоите женски котета,чувала съм че при женските е много по-болезнено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност той се храни съвсем нормално,сутрин и вечер определена от ветеринарния лекар доза,даже мисля че мъничко глад го гони :) но талията изисква жертви от две годинки е на диета,но не отслабва,шишко си е.

Кажи ми как прекарахте кастрацията с твоите женски котета,чувала съм че при женските е много по-болезнено.

Не знам за храната консултирайте се с някой който разбира, аз не съм такава.

А за кастрацията на моите котки. Аз ги заведох в един от безплатните центрове там обстановката е доста напрегната и да кажем, че ако на човек му се дават пари в смисъл ако може да отдели е по - добре да си го заведе при частен кабинет. Не, че хората са лоши професионалисти, но беше кофти преживяване за котките около тях беше пълно с кучето и един оглушителен лай...Гледаха толкова стреснато, свиха се в клетката и се гушнаха, а както вече казах те принципно не се понасят. Ама в такава ситуация явно са се оценили :P

Иначе те ги упояват и ги оперират. Операцията не е дълга. Най - страшни бяха първите два дни - котките ми бяха като замаяни, залитаха- абе много зле изглеждаха. Повръщаха- защото ги бях хранила преди операцията. Като ми ги върнаха бяха като две трупчета. УжасТ Публикувано изображение Много тежко си го преживях... Два дни само лежаха, дори вода не пиеха. (За това пък на мъжа ми котката след кастрацията след упойката веднага драпала за вънка)След десет дни им махнахме конците тоест на едната, другата сама си ги беше махнала. С едно бръснарско ножче и цък - цък за две минути. Мина един месец от операцията и двете вече са окосмени, не им личи, че са рязани. Дивеят на воля. А аз съм спокойна, че повече няма да раждат и родителите ми няма да убиват малките котенца в реката.

Няма да има мяучене, няма да има котараци на стълбите нито пък някви болести по матките на котаните и т.н

Въобще има теория, че кастрирането осакатява животното- въобще не е вярно. Все едно да кажеш, че една безплодна жена е инвалид.

Казват, че стават по - мързеливи и по - дебели- не съм забелязала такова нещо при моите. Общо взето се радвам, че съм взела това решение и го препоръчвам на всеки, който има котка.

П.П Принципно кастрацията на женските котки е по - сложна. Мъжките се възстановяват по - бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...