Премини към съдържанието
cocotone

Спомнят ли си някои от вас за Бай Тошо и социализЪма?

205 гласували потребители

1. 1. Какъв беше животът преди "демокрацията" ?

• По-скоро беше хубав
      68
    • По-скоро не беше хубав
      16
    • Всичко беше наред, де и сега да живеехме така
      33
    • Нищо не беше наред !
      34
    • Малък(а) съм и не помня какво е било
      29
    • Абе, защо ме занимавате с глупости ?Каквото било-било.
      24

Препоръчан отговор

Днес той щеше да навърши 95 години... :eek:

Тодор Живков - Уикицитат :yanim:

Завещанието на Тодор Живков :blink:

Тодор Живков в Google :yanim:

Редактирано от Trichocephalus
добавена анкета (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си го спомням...не е за коментиране направо.Освен с глупостите не съм го запомнил с друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тия двете са просто уникални:

„Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мъдите се клатят, ама не падат!” (на митинг по случай откриването на нова текстилна фабрика в Казанлък, 1964 г.)

„Тази година — завод за полупроводници. Догодина — за цели проводници!” (при откриването на Завода за полупроводници в Ботевград)

:yanim::yanim::blink: Редактирано от rainov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си го спомням...не е за коментиране направо.Освен с глупостите не съм го запомнил с друго.

dragozow, какво помниш след като си бил на 9 годинки?
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз веднъж го видях на живо. На аерогарата. Вятърът доста го беше разрошил. Едно време му викахме и "Тато" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dragozow, какво помниш след като си бил на 9 годинки?

Помня мизерията,помня опашките за хляб,за портокали,за Кока кола(ако се вредиш),помня майка ми как беше отишла на 50 километра да се реди два дена за телевизор Юност.Всичко помня,9 години са си възраст на която човек помни.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Бай Тошо беше завил навреме към Китай,нямаше да ги губим тези години на "Демокрация" и щяхме да сме Големия Икономически Тигър на ЕВРОПА !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помня мизерията,помня опашките за хляб,за портокали,за Кока кола(ако се вредиш),помня майка ми как беше отишла на 50 километра да се реди два дена за телевизор Юност.Всичко помня,9 години са си възраст на която човек помни.

И аз пропътувах 300 км Публикувано изображение за да си купя портативен "Юность" - черно-бял с диагонал на екрана 31 см. Беше голям зор навремето да се снабдиш с такъв.

И като студент чаках един цял мразовит януарски ден сутринта от 4.30 вечерта до 20.30 за да получа талонче за ред за закупуване на цветен телевизор "Велико Търново" за баща ми... :yanim:

Който телевизор купихме четири месеца по-късно в края на април... :yanim:

А опашките за бензин и газ???

„Добър журналист е тоя, който пише не това което се говори, а това което трябва.“

Имам чувството,че някои днешни журналисти са слушали лекции при него как да пишат... :blink:
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Бай Тошо беше завил навреме към Китай,нямаше да ги губим тези години на "Демокрация" и щяхме да сме Големия Икономически Тигър на ЕВРОПА !!!

Енвер Ходжа като зави към Китай, та хората в Албания си купуваха хладилници с разрешение на профкомитета, а личните автомобили бяха забранени.

Дали помня бай Тошо? Дребен диктатор, но почти закачил България като 16-ти вагон на съветския влак, пътуващ към отвъдното. И какво да си спомням, за режима на тока ли, за скритата авария в Чернобил ли, за опашките за каквото се сетите ли...

Да, добре е да се помни, че да не се допуска отново!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да предположим, че е имало опашки. А сега питаш ли се защо няма такива? Може би защото няма стока или народа няма пари? Отговора го оставям на теб. И да ти кажа чудя се защо аз не помня такива опашки като съм бил много по-голям от теб по него време. Хайде за портокалите съм съгласен, но за другото, не.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Енвер Ходжа като зави към Китай, та хората в Албания си купуваха хладилници с разрешение на профкомитета, а личните автомобили бяха забранени.

А що сега копувате Китайски стоки? Я ми кажи кое нещо в компа ти не е Китайско?

Даже Сиското вече идва от там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да предположим, че е имало опашки. А сега питаш ли се защо няма такива? Може би защото няма стока или народа няма пари? Отговора го оставям на теб. И да ти кажа чудя се защо аз не помня такива опашки като съм бил много по-голям от теб по него време. Хайде за портокалите съм съгласен, но за другото, не.

Да беше прочел още веднъж поста ми ли? Виж кое време на глаголите е посочено...

dred, не оспорвам съвременните китайските стоки, тук говорим за отдавна отминали години, в които понятието компютър е доста по-различно от днешното. А достоверността на написаното за Албания в поста ми можеш да попиташ някой по-възрастен то теб, на когото имаш доверие. Албания е прочута точно с ориентацията си към Китай и само към Китай, резултатът от това е известен.

И пак повтарям, че може някой да не е разбрал - говорим за отдавна отминали години, не гледайте на тях през днешните реалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че темата не беше за това как сме живяли по времето на Бай Тошо! Дали си го спомняме? Разбира се. Пионка на БКП и КПСС. Маниполиран от бившите - явни "ПОЛИТИЦИ" ,УБО, ДС.(сега в сянка). Поставен начело на голям народ и скапана държава. Дали вината е само негова???? ЛЕКА МУ ПРЪСТ от мен!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
hlevoust, това беше насочено към dragozow, а не към теб. Просто докато се натуткам да пусна поста иии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помня, че много вицове си разказвахме децата за него. Ето един - два: - Знаеш ли го този виц за Тодор Живков, който тича по учица "Оборище" с нож, забит в гърба? - Не го знам. - И аз не го знам, но добре започва:) - Срамота, осми клас си, а вече пушиш! - Но и Тодор Живков в осми клас е пушил! - Вярно, но той е бил на 30 години, а ти на петнадесет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като падна режима на Тато бях на точно 4 годинки и 5 дни. Освен обръщението "другарю" и "другарко" не помня много. Не съм грабил с шепи от тогавашният живот. Но каквото знам за тогава - щеше да ми хареса. Имам малко комунистически убеждения, и това което знам за българия тогава ми се струва като рай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hlevoust, това беше насочено към dragozow, а не към теб. Просто докато се натуткам да пусна поста иии...

Няма проблем :) .

sam, не може да се говори за такава личност и да не се спомене за времето му, това са неразривно свързани понятия. Какво се едно без друго?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо асоциираш всичко това с името на бай си Тошо.

Едва ли 9-годишно дете знае колко други лешояди е имало около него.

Бай Тошо си беше един див селяндур... /да ме прощват селските хорица/

Редактирано от deliverme (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволете ми да изразя и аз моето скромно мнение. До 1989г. премина моето детство и за разлика от някой други, които казват че е било голяма "мизерия" и какво ли не още, аз лично изпитвам само положителни симпатии! Не може да отречете, че всяка година ни водиха на лагери по морето БЕЗ родителите (дори да е било "мизерно" )едва ли някой си спомня за това - остават само хубавите спомени. Също така още помня оня пикантен салам с неповторим вкус, който все едно е пред мен сега! Мога изброявам безбройните си бих казал положителни спомени от онова време. Верно е, че мама ме пращаше по време на лятната ваканция сутрин в 7 да се наредя на опашка за мляко, но какво от това! Бих бил недоволен от Тато при положение че бях зрял човек тогава, но като се замисля сега Демокрацията не ми донесе нещо повече. Така, че аз заемам неутрална позиция по отношение на оценката си за Режима Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като падна режима на Тато бях на точно 4 годинки и 5 дни. Освен обръщението "другарю" и "другарко" не помня много. Не съм грабил с шепи от тогавашният живот. Но каквото знам за тогава - щеше да ми хареса. Имам малко комунистически убеждения, и това което знам за българия тогава ми се струва като рай.

Добре го каза-- само ти се струва.

Илюзията за този "рай" беше подхранвана от партията за заблуда на тогавашната младеж.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз по бай Тошово време опашки за хляб не си спомням да е имало. Виж, по едни други времена имаше не само за хляб, но и за много други работи. Но това беше след неговото време.

И какво беше преди 15 г. ??? Това, че цялата идустрия на малката ни страна работеше с пълна сила, имаше работа и хората не мислеха, ако не за друго поне за хляба си. Това ли беше лошото преди 15 г. ??? (Мога да продължа с примери до безкрай...)

Промяна трябваше да има и това беше очевидно, но не по начина по, който беше извършена! (И все още се извършва). Отново лижем задници и дано те да не се насерат, че тогава ние ще патим... за пореден път!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позволете ми да изразя и аз моето скромно мнение. До 1989г. премина моето детство и за разлика от някой други, които казват че е било голяма "мизерия" и какво ли не още, аз лично изпитвам само положителни симпатии! Не може да отречете, че всяка година ни водиха на лагери по морето БЕЗ родителите (дори да е било "мизерно" )едва ли някой си спомня за това - остават само хубавите спомени. Също така още помня оня пикантен салам с неповторим вкус, който все едно е пред мен сега! Мога изброявам безбройните си бих казал положителни спомени от онова време. Верно е, че мама ме пращаше по време на лятната ваканция сутрин в 7 да се наредя на опашка за мляко, но какво от това! Бих бил недоволен от Тато при положение че бях зрял човек тогава, но като се замисля сега Демокрацията не ми донесе нещо повече. Така, че аз заемам неутрална позиция по отношение на оценката си за Режима Публикувано изображение

Ходил си на лагери, щото имаше кой да ги поддържа. И аз ходех, що да не ходя. То и сега има, но разходите в бюджетната сфера са сведени до нула. Щото няма пари. А едно време имаше, нали? Имаше, и то колко много..... само дето не наши. И защо?

Защото:

По татово време нямаше инфлация. Тоест имаше, ма БКП я спираше. Как – не ме питайте, не знам. С указ на ЦК на партията сигурно. По комунистическо време с указ на ЦК всичко се спираше. И забраняваше. Като.....

Безработицата, ами сега, как така без безработица. Много лесно. Стига за указите, да минем по същество. Имаше работни места за .....

Всички. Защото произвеждахме всичко като в час по труд и творчество. Един работи, друг го гледа и не верва че същият работи, трети вика – Не гледай, а „погледни” дали ще остане нещо, че да го прибера дома, щото немаме, а жената много иска.... И всичко ни беше такова, и таковано производство си имахме, и го продавахме, отгоре на всичко. Еми как нема да го продадеш, като СИВ си беше поръчал вече, съгласно „УКАЗ НА ЦК на КПСС”/ ей, пак за укази говорим, ма без тех явно не може /, а там що У-кажат, значи требва да се спазва.........

УТОПИЯ, ЕЙ...........Блаженните са болни.......Миропомазаните са блаженни

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кво нито ме интересувало тогава имало ли е пари или е нямало, нито кой е подържал или не лагера! Човече аз съм бил ДЕТЕ тогава! Това, че ти си учил полит. икономика в "Карл Маркс" - сори лошо стечение на нещата! Аз не съм виновен че съм се родил по късно! И айде да не почваме с изяви тип Георги Жеков ТВ СКАТ - нали!!! Публикувано изображение

ПП Абе човек ти си по голям от мен няколко месеца а говориш все едно си изживял съзнателния си живот през комунизма - немога да те разбера - чесно!

Редактирано от leonardo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кво нито ме интересувало тогава имало ли е пари или е нямало, нито кой е подържал или не лагера! Човече аз съм бил ДЕТЕ тогава! Това, че ти си учил полит. икономика в "Карл Маркс" - сори лошо стечение на нещата! Аз не съм виновен че съм се родил по късно! И айде да не почваме с изяви тип Георги Жеков ТВ СКАТ - нали!!! Публикувано изображение

ПП Абе човек ти си по голям от мен няколко месеца а говориш все едно си изживял съзнателния си живот през комунизма - немога да те разбера - чесно!

Съжалявам, ако звуча като някакъв си Георги Жеков от някаква си СКАТ ТВ. И това за за възрастта няма нищо общо. Просто съдба, кво да се прави.......имам спомени от Комунизма, и от Демокрацията, и от Царството на Симетон II, пък и отгоре на всичко продължавам да живея и работя в България, въпреки че и няколко от реакторите на АЕЦ ни затвориха...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано предпочитам сегашното положение отколкото бай Тошовото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.