Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Нека и аз да се похваля:

Публикувано изображение

Процесор: Core 2 Duo E8400

Дъно: Asus P5Q SE

Памет: Corsair 2x2gb 1066

Използвания охладител е Cooler Master TX3 Evo и захранване Seasonic S12 II Bronze 520W.

Редактирано от troner1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички отново

:). Вчера смених пастата на процесора и днес реших да му ударя един по-добър овърклок и ето: Линк , а ето и снимки:

Публикувано изображение

Тествах за стабилност със Super Pi и не показа проблеми сега ще му ударя и един праим за около 30 минутки, след това ще поцъкам някоя игричка, за да съм сигурен напълно :)

Под Prime95 температурата стига 48 градуса :hush:

Редактирано от Soul Of The Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах за стабилност със Super Pi и не показа проблеми сега ще му ударя и един праим за около 30 минутки, след това ще поцъкам някоя игричка, за да съм сигурен напълно :)

Под Prime95 температурата стига 48 градуса :hush:

Че той много малко ток иска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us

Ето това и е максимума даже е нестабилна. Това е на сток волтаж 1.1в.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че той много малко ток иска

Не знам защо така но когато не е под товар волтажа държи на 1.360, а когато е под товар се качва на 1.367, а функцията cool'n'quiet е изключена. Снощи се опитах да повдигна шината от 280 на 285, но когато сейвах и рестартирах започна да ми отброява някакви секунди до boot на биоса, оставих го и потегли но на тестовете удари син екран. Явно 40% му е максимума :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това модната 6950 ли е, или 6970? Отлична бройка, btw - с какво я хладиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това модната 6950 ли е, или 6970? Отлична бройка, btw - с какво я хладиш?

Това е флашнат Асус 6950 с охлаждане Accelero Xtreme Plus.Напрежението към ядрото е 1.23, вентилаторите са на 100%.Не съм се занимавал да повишавам или понижавам още честотата на ядрото с това напрежение, но на паметта общо взето това е максималната стойност.Някъде на 1530Мхз вече има рисунки по бенчовете или замръзва картината :) Някоя вечер ще видя честотата на ядрото до къде ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то май почти всяка 6950 може да се отключи до 6950.А втората успя ли да я отключиш?

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати с новата ми бройка i7 920 D0:

http://valid.canardp....php?id=2250599

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати с новата ми бройка i7 920 D0:

http://valid.canardp....php?id=2250599

Чудесен резултат!Напреженията, които си задал какви са и температурите под товар също?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрежението отстрани го пише: 1.288, но в биоса съм го задал на 1.293. Не съм сигурен, но мисля, че може и на по-ниско напрежение да докарам същите резултати. Температурите са около 39-40 на десктоп, под 100% товар около 61-62, а в prime95 още не съм го тествал. Като направя обстойните тестове, ще кача резултат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с нечетен множител, примерно 21х200.С такъв може и да постигнеш малко по-ниско напрежение!С какво тестваш за стабилност?Ако на 1.293 е стабилен на 4.2 е много добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега тепърва тествах за стабилност с Linx. На няколко пъти ми изкара син екран, докато накрая заспа на 1.3125 с множител 21х и FSB 200:

Публикувано изображение

PS: Аз като гледам и твоите резултати са горе-долу като моите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда резултатите са подобни!В момента пък и от много време го държа на 21х200 и 1.3 напрежение на процесор 1600 7-8-7-21-1Т памет и напрежение на контролера 1.35.За да бъде напълно стабилен иска още малко напрежение (може би като твоето), но и по този начин никога не ми е правил проблеми.По тази причина е на 1.3 :) Сподели до къде стигна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз още тогава спрях с тестванията, тъй като нямам и много време, а и отделно съм с 32 битова операционна система, останала още от предният компютър. Трябва да намеря малко време да сложа 64 битова ос и тогава да седна обстойно да тествам нещата. Изкарва Linx с гореспоменатите настройки, но за съжаление не изкара prime95 дори за 15 минути. Въпреки това, силно се съмнявам да ми трябва покачване на напрежението, едва ли ще има с какво толкова да го товаря, че да го изисква. Между другото смених 940 X4 от втората конфигурация в подписа ми с 970. С леко покачване на напреженията стига 4ghz, но има два проблема. Едно, че процесора е адски горещ и дори с водното охлаждане стига към 70 и нагоре градуса, второ, че самото дъно е малко "дървено" за клок, няма големи възможности. Ще се мисли и за него. А когато направя обстойни тестове, ще ги кача тук ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

С бокс охлаждане (мързи ме да сложа Залман-а) и стоковите вентилатори на ХАФ 922 :)

Редактирано от NoLimit4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно даже и с лек клок на видео картата.

Публикувано изображение

Последно даже и с лек клок на видео картата.

А ето и резултатите от теста с фурмарк обаче без АА защото забравих да го пусна.

Публикувано изображение

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да постна и аз едно резултатче от малко ретро хардуер, от няколко дена разцъквам това дънце и преди 2 дена постигнах това.

Е8200 @5505МХз

Реално се води второ място за честота с Е8200 според класацията в hwbot, като първият е на 3МХз шина отпред, с процесор на фреон и чипсет на въздух, ще се узоря да го мина изглежда, още повече, без софтуер за клок под уиндоус(освен сетфсб, с което не могат да се постигнат така добри резултати както с гигабайтския ЕТ6 примерно).

Дъното иначе ми харесва, освен че едно време беше доста популярно и доста хора си взеха такова за 24/7 ползване, изглежда и че за по-екстремен клок върши също добра работа(разбира се все пак е ДФИ и си иска доста играчка спрямо гигабайта за да се нацелят правилните настройки).

Редактирано от TRIPLE H (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е "новата" ми покупка. Като снимката по-долу е преди да и отключа конвейрите и след като съм ги отключил и добавих и малко клок :) (2 пъти по 2). Като температурите при FuMark едвам минават 51 градуса. Все пак е пасивната версия ( която работи до 100 градуса и малко отгоре.. поне така пише) и съм и боднал един 60mm вентилатор на 2400RPM :)
Edit: Моите искрени извинения за качеството на снимката...

Публикувано изображение

Ето и GPU-Z:
Публикувано изображение

И не е като да не съм доволен. С конфигурацията от подписа съм си и играя Assassin's Creed 2 със 25-30 fps, което е перфектно... Преди клокването караше със 13-14 :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение
Мога да сложа още 20mhz без проблем,но за да отида по-нагоре от това трябва да сложа отключен биос,а не мисля,че за сега си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми постигнах това и това пълна стабилност не мн високи градуси но мн по висока пройзводителност.

Ето малко инфо:

Множител-20x

FSB-200

Voltage-1.3500

държи макс на процесора 50 градуса а на ядрата 40.

С BOX съм но скоро ще го сменям.

А ето една валидацийка направил съм я колкото за шота иначе

компа на 4,3Ghz е  нестабилен(най вероятно ако се помъча ще го стабилизирам но не ми се занимава

Засега на 4Ghz е стабилен(докарах го и на 4,2Ghz стабилен но си го ползвам на 4Ghz) и не искам да го зора на Бокса като купя по хубъв охладител ще го мъча на 4,5Ghz .  :tongue2:

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да постна малко скромни клокове :Д

Процесора го клокнах с EasyTune6 по най-простия начин - натискаш копчето и след това Yes :Д

Видеокартата е HD6850 и е клокната на : GPU Clokc - 830 mhz ; Memory Clock - 1050 mhz . Знам че е малко,но не ми се занимава и т.н.

post-335097-0-45318300-1366057894_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеCPU:AMD ATHLON 64X2 5000+ @2600MHz OVERCLOCKED TO:3002,9MHz  40-50oC
GPU:NVIDIA GeForce 210 @589/500MHz OVERCLOCKED TO:765/650MHz Temp. ~40oC
MOTHERBOARD:BIOSTAR NF520 A2-SE 
RAM:4x1GB:
1x A-DATA [email protected]
2x BUFFALO [email protected]
1x Aeneon [email protected] 
Охлаждането на процесора е боксово както и на видеото,но с лек мод,вентилатор 40мм.
Мисля че процесора може да се качи до поне 3,5GHz,ама дъното не иска да стартира след 3,2GHz.Ама и така си ми върши перфектна работа.

Редактирано от M'TRONIC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клок на AMD Athlon II x4 631:

цък

Има доста голям потенциал за клокване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...