Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Да пусна малко картинки и тука след 100ГХз вече :(.

http://store.picbg.net/pubpic/4E/42/1b06e4a37c614e42.jpg

На състезанието шината беше същата ама множителят беше 9-ка.

И малко кратки тестчета с 1 ядро.

http://store.picbg.net/pubpic/18/44/c73b42b553d31844.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/1B/F3/c60a8f5196e41bf3.png

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1133966

Състезанието днес беше добро и си заслужаваше най-малко заради на ХристоС каскадата и който не е дошъл да гледа или участва само може да съжалява ;).

Честито ти второ място, а на година повече! :yanim:

Жалко, че нямах никаква възможност да дойда поне като зрител - като гледам е било много интересно и забавно. Пък после s.775 бил умрял вече. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сложа още малко тестчета този път с Е8200 :). http://store.picbg.net/pubpic/E7/2C/0a233c4db082e72c.jpg http://store.picbg.net/pubpic/1A/0C/ce91733aa1161a0c.jpg И едно супер пи под 8 секунди с и7 http://store.picbg.net/pubpic/AA/D8/b9f028a0f5fdaad8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се похваля... :blink: Напраравих ги най-накрая тия пусти 4 GHz. :cool:

Публикувано изображение

Мисля, че успях да докарам максимума с тва дъно(Asus P5Q SE/R) за 24/7. Таймингите на 5-5-5-18 и NB Voltage на 1.2V, CPU Voltage - 1.33125V... Поразчистих малко кутията, прибрах кабелите доколкото мога и температурите сега са: Idle- 37, Full load - 55-60 максимум. Благодаря на Мики Маус. Даже сега ме гложди понякога да го пусна на 4.2GHz за някой бенчове да напрая, ама не съм се навил още... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://img687.imageshack.us/img687/4482/overclock.png Aко се зачита клока на видео карти, добре :ph34r: това постигнах с моята 9600GT, работи стабилно при игра около час и нещо на GTA IV, и 2 часа на Assassins Creed II...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Мисля, че успях да докарам максимума с тва дъно(Asus P5Q SE/R) за 24/7....

Колко е максималната шина, на която можеш да го пуснеш? И с какво го охлаждаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е максималната шина, на която можеш да го пуснеш? И с какво го охлаждаш?

Абсолютния ми максимум е 463-464 шина. Хладя го с Thermaltake CL-P0114 Big Typhoon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм малко ми се вижда тази шина за P45 чипсет. Пробвал ли си този процесор на друго дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е бюджетно и куцо. Затова не може. Иначе примерно с един P5Q Deluxe ела да видиш каква шина ще направя... :) Ама колкото толкова - за тези пари е достатъчно. Сега няма смисъл да купувам ново... ще изчакам още годинка-две и ще прескоча на нещо с повече ядърца. :biggrin: Ама ме е яд за процесора - доста добра бройка е, пък дъното го спъва... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе на 4GHz е достатъчно, особено за летните жеги. Аз съм с Е8400 и пак на 4 го държа. Екстра ми е :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да... Просто няма приложение, което да ми натовари процесора на 100% дори когато е на стокова честота. И на мене на 4 гиги ми е добре. Висока шина се мъча да постигам само за бенчове... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да... Просто няма приложение, което да ми натовари процесора на 100% дори когато е на стокова честота. И на мене на 4 гиги ми е добре. Висока шина се мъча да постигам само за бенчове... ;)

Има доста приложения, ще го скъсат, но явно не ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим бенчовете, тестовете и някой игри - друго няма. Не се занимавам с "професионални програми", като AutoCAD например, така че ми е напълно достатъчен за сега. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да постна и тук какво постигнах с един луд БИОС, който си намерих вчера за дъното.

692FSB с чипсета на въздух - цък

най-накрая след като не ме спира шината успях да достигна и 6ГХз с Е8400 - цък

поиграх си и с Е8200, но за съжаление се инати за големи шини и над това забива и с малък множител, а може и да не съм му намерил правилните настройки за него, но ми омръзна :ghi:.

Врътнах и едно Пи, резултатът е лош, просто исках да видя ще мине ли на 5.7 с по-голяма шина и нямаше проблем - цък

Eто и 1 еверест тук интересното е 14к копиране, другото е слабо, че паметта е на слаби настройки цък

Паметта е на 671*2 @5-5-5-15, просто има някакъв бъг и като заредя уин на по-голяма шина не ми детектват програмите честотата на паметта, то и затова на някои валидацийки пише, че memory freq unknown :ghi:, но на картинката с 6ГХз заредих на 600 шина и там си я детектваше.

Като цяло с предният БИОС успях с 300 зора да направя 660 шина и с много опити, с тоя БИОС направо дъното полудя, а не ми се мисли ако е на течен азот чипсета :bow:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

най-накрая след като не ме спира шината успях да достигна и 6ГХз с Е8400 - цък

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно малко постижение от мен. :)

Стабилизирах процесора на 4.1 гиги за 24/7. Откровено казано, по-безпроблемен клок не съм правил.

Публикувано изображение

Asus P5Q SE/R

A-Data Extreme 865MHz DDR2, 5-5-5-15

CPU Voltage - 1.35625V

Memory Voltage - 2.1V

NB Voltage - 1.2V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо,което ти върши добра работа,не е "малко".Браво,добра работа.

P.S.Но понеже вече усещам липсващият преди ентусиазъм,бих казал "добро начало"И не само на това дъно и процесор,нито само на този сокет...Абе,накратко,добре дошъл в клуба...Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря, Мики. И аз съм доволен от себе си, в предвид дъното, с което разполагам. :ph34r: Много искам да стигна поне до 4.6 гиги, защото процесора има потенциал, ама докато не сменя дъното няма да стане. Отново - благодаря за подкрепата!

Редактирано от te0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Мики. И аз съм доволен от себе си, в предвид дъното, с което разполагам. :) Много искам да стигна поне до 4.6 гиги, защото процесора има потенциал, ама докато не сменя дъното няма да стане. Отново - благодаря за подкрепата!

Въпреки, че не съм фен на клока, бих ти препоръчал, с цел помощ на ентусиастите, да даваш и част от настройките на БИОС-а, защото тънкият момент е именно там. Едва ли всичко е само "газ" на шината?! Интересно е как настройваш волтажите и т.н. просто да акцентираш на местата, където си пипал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-горе съм написал повечето, но сега ще дам всички настройки, които аз пипнах, за да е стабилна машината. 1. FSB Frequency - 432 2. PCIЕ Frequency - 100 3. CPU Voltage - 1.35625V 4. North Birdge voltage - 1.2V 6. Memory timings - 5-5-5-15 7. Memory Voltage - 2.1V 8. Transaction booster - 10 (това е по желание)

Редактирано от te0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е клок на процесора,ама се извинявам...Та до тук я докарах да е стабилна... :whist:

post-172784-027620400 1276037170_thumb.j

Редактирано от gniasanie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моя атлон 5600+ на 3,29 и да искам повече немога :) .Един път го подкарах на 3.36 беше нестабилен Дъното Gigabyte GA-MA770-DS3 v1.0

post-266256-039400400 1276038509_thumb.j

Редактирано от GigabyteFen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GigabyteFen, това 24/7 овърклок ли е??? Какво ти е задеденото напрежение в BIOS? Защото това, което е показано в CPU-Z, е много високо за въдух... даже прекалено. Не искам да ти убивам ентусиазма, но скоро се подготви да си купуваш нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GigabyteFen, това 24/7 овърклок ли е??? Какво ти е задеденото напрежение в BIOS? Защото това, което е показано в CPU-Z, е много високо за въдух... даже прекалено. Не искам да ти убивам ентусиазма, но скоро се подготви да си купуваш нов процесор.

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/details.aspx?opn=ADA5600IAA6CZ

Тук показват на какви волтажи е нормално за работа, при твоите, действително може да го съсипеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И волтажът му е висок и НТ линка е висок , намали го!Пък пробвай на различни множители с по-висока шина.Тези 5600 горе долу границата на овърклок е около 3.2-3.3гхз и дано си с добро въздушно охлаждане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...