Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Стига сте го стряскали човека, напрежението му си е съвсем нормално, дори да е реалното(че при тия процесори не винаги се показва вярно). Ако може да го хлади не е проблем да си го ползва така все пак това е 65нм процесор, а не 45нм или дори 32нм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно,волтажът недей гледа какво пише,хладя го с хупер 212+ :yanim: под товар с програми кат вдигне 65 и се изклучва http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от мен отново с Е8400

давам своята заявка за 4,5 стабилни на въздух :wub:

Публикувано изображение

за 4.05гхз въртя цяла нощ прайм на 1.18v

Публикувано изображение

и валидация

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1235107

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte GA-MA-770UD3 REV2 Athlon X2 5400+ Brisbane http://img529.imageshack.us/img529/866/81829917.jpg Това е максимума, при който процесора е стабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашнах биоса и дънцето малко се поотпуши... :lol6:

Публикувано изображение

Преди на 465+ не щеше да пали, сега по-бива. Сайнбенч не можа да издържи, явно трябва повече волтаж. Утре пак ще го пробвам с 1.5V. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох му жега малко... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Стабилно кара бенчовете, в понеделник ще го пусна пак на 4.5, щото сега уина е супер омазан, тогава ще преинсталирам. Да видим на мрака колко ще скочат точките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да споделя моя постигнат клок ... Процесор АМД Атлон 64 ЛЕ-1640 множителя е на 13.5(максимум) а шината я вдигнах на 222Мхц като процесора стана със 3ГХц а паметта на 430МХц Видео ЕНвидия 9500ДжиТи стокова ми е 575МХц вдигната на 700МХц (шейдъри на 1700МХц) и памет на 510МХц Скромно но ... толкос :):D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е максимума който позволява дъното :)

Публикувано изображение

Жалко процесора може много повече.

Видях ти резултата и реших да видя до къде ще докарам моя B55.

С ASRock OC Tuner го докарах до 3800 MHz стабилни

Публикувано изображение

предполагам че ако си поиграя от Биос ще успея да го докарам поне до 4,00 GHz.

Иначе си работи на 3,4 GHz 24/7 нече има нужда от клок, ама ей така за спорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко процесора може много повече.

Видях ти резултата и реших да видя до къде ще докарам моя B55.

С ASRock OC Tuner го докарах до 3800 MHz стабилни

Публикувано изображение

предполагам че ако си поиграя от Биос ще успея да го докарам поне до 4,00 GHz.

Иначе си работи на 3,4 GHz 24/7 нече има нужда от клок, ама ей така за спорта.

ха аз също моя B50 го докарах до същата честота стабилен, но на следващата стъпка 3.812 ли беше не помня при 2 часа тестване ми даде син екран. И така 3.760 му беше макс без да вдигам напрежението. След време като сменя боксовия охладител ще се програм към 4ghz за сега работи на 3.5 ghz . Доволен съм от него и особено след свалянето на таймингите на рамта "хвърчи" и не ми създава проблеми :headphones:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ха аз също моя B50 го докарах до същата честота стабилен, но на следващата стъпка 3.812 ли беше не помня при 2 часа тестване ми даде син екран. И така 3.760 му беше макс без да вдигам напрежението. След време като сменя боксовия охладител ще се програм към 4ghz за сега работи на 3.5 ghz . Доволен съм от него и особено след свалянето на таймингите на рамта "хвърчи" и не ми създава проблеми :)

Снощи се заиграх и го докарах до 4,00 GHz пуснах няколко теста и заминах на работа.Вечерта е спирал тока и компа беше изключил :mad: нямам представа дали е бил стабилен.Тези дни ще си поиграя пак :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи се заиграх и го докарах до 4,00 GHz пуснах няколко теста и заминах на работа.Вечерта е спирал тока и компа беше изключил :angry22: нямам представа дали е бил стабилен.Тези дни ще си поиграя пак :cool:

A тази честота я достига с или без вдигане на волтажа? И горе долу какви температури е на тази честота . Аз след малко ще се поровя да видя какво ще мога да постигна аз. Вече при по - хладните дни като не го натоварвам, сега в момента е 33 градуса процесорчето. Айде със здраве и дано да е стабиляга на 4.00ghz :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A тази честота я достига с или без вдигане на волтажа? И горе долу какви температури е на тази честота . Аз след малко ще се поровя да видя какво ще мога да постигна аз. Вече при по - хладните дни като не го натоварвам, сега в момента е 33 градуса процесорчето. Айде със здраве и дано да е стабиляга на 4.00ghz :)

Така и не ми остана време да си поиграя да видя дали е стабилен.

Клока го правя по най мързеливия начин :angry22: в Биос имам опция за 4%, 8% и т.н клок :) направо го избухах на 20% и мисля че всичко беше наред :mad: ама пустия ток на ден по 5 пъти спира и по незнам колко пъти премигва.

Та така и невидях резултата от тестовете.

Температурите са си съвсем нормални процесора около 40-45 до 55-60 под товар при температура в помещението около 28-30градуса.

с Фризер 64 съм и няколко вентилатора на кутията. Иначе на 3,8 си е стабилен и си бачка без грешка.

редакия: обърках процентите максимума е 20%

Волтажа е на Ауто .

Рам паметта на 533 с тайминги 7-7-7-20 имам чувство че така е с една идея по-бърз :cool:

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клока го правя по най мързеливия начин :cool: в Биос имам опция за 5%, 10% и т.н клок :angry22: направо го избухах на 25% и мисля че всичко беше наред :) ама пустия ток на ден по 5 пъти спира и по незнам колко пъти премигва.

Температурите са си съвсем нормални процесора около 40-45 до 55-60 под товар при температура в помещението около 28-30градуса.

с Фризер 64 съм и няколко вентилатора на кутията. Иначе на 3,8 си е стабилен и си бачка без грешка.

хаха и аз я имам тая опция на дъното (нали сме с едни и същи дъна Публикувано изображение ) ама при мен на 3.7 с тази опция не е стабилен, а като го наглася ръчно е стабилен. За жалост аз съм със стоковия охладител още след няколко седмици мисля да поръчам куулер мастер хипер 212.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоковия го ползвах няколко дена и го разкарах щото ми идваше шумен. Обнови ли си биоса до последна версия? Като го обновиш се появява нова опция още в самото начало при зареждането избираш с "X" дали да отключиш ядрата или с "D" да не ги отключваш. Отключването върви и с 7-8% автоматичен овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клока го правя по най мързеливия начин :angry22: в Биос имам опция за 4%, 8% и т.н клок :) направо го избухах на 20% и мисля че всичко беше наред :mad: ама пустия ток на ден по 5 пъти спира и по незнам колко пъти премигва.

редакия: обърках процентите максимума е 20%

Волтажа е на Ауто .

Рам паметта на 533 с тайминги 7-7-7-20 имам чувство че така е с една идея по-бърз :cool:

При ДДР3 1066МХц(ефективни) вече се търсят тайминги от порядъка на 5-5-5-15...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ДДР3 1066МХц(ефективни) вече се търсят тайминги от порядъка на 5-5-5-15...

Публикувано изображение

От няколко дена е така. Ровичках из биос опитвах да сваля таймингите и :rolleyes:.

Абе тази рам не я бива много много :hush:

Още ме е яд че не си взех 2х1GB 1600 X A-Data http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

От няколко дена е така. Ровичках из биос опитвах да сваля таймингите и :).

Абе тази рам не я бива много много :)

Още ме е яд че не си взех 2х1GB 1600 X A-Data http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Както сам виждаш, просто не си уцелил точната честота. Впрочем при само и единствено качествените чипове памет по стандарт DDR3-1066E може да търсиш таймингите които съм постнал, (5-5-5-15 и те не са стадартни, но са постижими), мързи ме да потърся Кингстъна с какви чипове са направили асембъла... Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво може да прави човек, когато му е скучно??? Да бенчи! :rolleyes: Позаиграх се с процесора вчера, набутах го 50 МХз нагоре.. http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1366937 Не съм го пробвал на бенчове все още, това ще стане евентуално утре, но мисля, че няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде малко нажежих процесора още (идва зима клокъри пригответе се Публикувано изображение ) . Ето снимката по - долу. Като дойде училище и съберем парички за по - хубав охладител ще го "измъчим" повече. За сега толкова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, че се реших да клокна Vapor-X-а :ph34r: .

От стандартните честоти

710 mhz GPU clock

1160 mhz Memory clock

постигнах това.

Idle:

Публикувано изображение

Load:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постигнах това с моя Pentium E6300 на дефоулт напрежения може да не е много, но ако някой е постигнал повече да пише.

Редактирано от cipollini (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зимата иде, чесотата се качва... :whist:

Публикувано изображение

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1426066

Редактирано от te0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...