Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Смених си дъното от P35 на x48, което ми донесе още 200MHz клок

Публикувано изображение

24/7 го държа на 3.6GHz 1.38V, че за повече охлаждането идва слабо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
;) С това умрялото дъно и без никви възможности за клок тея 120MHz са си направо постижение... Вдигна ли ФСБ-то на 211 става лудница... Повече от 210 не ще... За видеото да не говорим... Качих го от 520/1500 до 555/1690 и един херц нагоре и припада... Едно приятелче с GS качва 600/1800... Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush: С това умрялото дъно и без никви възможности за клок тея 120MHz са си направо постижение... Вдигна ли ФСБ-то на 211 става лудница... Повече от 210 не ще... За видеото да не говорим... Качих го от 520/1500 до 555/1690 и един херц нагоре и припада... Едно приятелче с GS качва 600/1800...

;) Айде,доживяхме,хаирлия да е... ;)

Кой си ти и какво си направил с колегата? Публикувано изображение

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

С боксов охладител и кьопави рам платки толкоз, като ги намаля на 667mhz докарвам процесора на 3.4ghz но не ми е нужно чак толкоз, видео картата държи на клок г/д. Дъно Asus M3A78-CM

Имам обаче един малък проблем при стартиране, трябва да влезна в биоса да си наглася fsb-то на 200 след това влизам в Hardware Monitoring чакам процесора да дигне 40 градуса и нагоре след това си слагам клока рестартирам и всичко тръгва без проблем. Някой ако има такъв проблем с подгрявката да каже...

Редактирано от kopeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето ми го видеото,дъното е MCP73 Colorful(nForce 630i)

жалко,че след 20 минути излизат артефакти :)

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от мен може и още но не искам да я тормозя, само да подчертая че картата съм я моднал (биоса) иначе стандартните честоти са 590/1296/2000 Публикувано изображение

post-167978-1237966364_thumb.gif

Редактирано от 6apa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Знам, че не е кой знае какво, но тепърва се уча и като взема нова кутия + охлаждане, ще отида за повече :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:speak: С това умрялото дъно и без никви възможности за клок тея 120MHz са си направо постижение... Вдигна ли ФСБ-то на 211 става лудница... Повече от 210 не ще...

Нещо я бъркаш в клякането май :headphones: Хвърли един поглед тук а и поразгледай гугъла ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taка... Доколкото знам г-н Василев (мали откога станах учтив и възпитан)...

1. Намалявам НТ...

2. Изчислявам паметите (с мойте АХЕ няма нужда)...

3. Вдигам ФСБ и тествам за стабилност...

4. Ако има нужда дигам волтажите...

Нали така?

Да, ама дъното ми не ми показва дори НТ, да не говорим, че няма нищо такова, като възможност за волтмод...

А да флашвам биос, само за да дигна още 200МХз нещо не ми се иска... И без това съм хвърлил око на тая комбинация дъно - процесор...

Иначе от статията разбрах, че съм се прее*ал на времето с купуването на тва дъно...

ПП: Видеото от друга страна започна да изкарва едни красоти на 3дмарк 05... 06 нямам... Та върнах го на стандартните честоти (фабричните за мойто видео 520/1500), преинсталирах драйверите и ето крайния резултат:

Всичко съм оправил както си беше, преди да почна клока, обаче...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор: AMD Athlon 4450e, BOX, 3220 MHz, 1.55V (11.5 x 280)

Дъно: Gibabyte GA-MA78GM-S2H, rev.1

Памет: Super Talent 2x1GB 800MHz CL4 (сега работи на 920 MHz; 5-5-5-13; 2,1V)

Твърд диск: Samsung SpinPoint F1 320GB

Видео 1: вградено Radeon HD3200 (макс. 950MHz, но след 750MHz няма реален ръст в производителността)

Видео 2: GALAXY GeForce 9600 GT 512MB, 256-bit (работи на честоти 800/1900/975)

Звукова карта: Chaintech Envy24 HT-S 24-bit/192KHz

Захранващ блок: Fortron BlueStorm II 500W

Oхлаждане: CPU - Arctic Cooling Freezer 64 Pro; Chipset - охладител Thermaltake Extreme Spirit II; Вентилатори - Cooler Master 120мм, вкарващ и Zalman ZM-F3 LED 120мм, изкарващ; медни радиатори за BGA памет върху MOSFET-ите до процесора

Шаси: Cooler Master Elite 331

П.П. Вграденото видео не работи в момента (и не може), заради инсталираната GeForce 9600 GT.

Резултати от тестове:

FurMark - 1778 точки

3DMark06 - 10790 точки

SuperPi/mod 1.5 XS - 00:28.406 (1M)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HT рейтинга на колко ти е? 1120 не е ли множко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HT рейтинга на колко ти е? 1120 не е ли множко?

Здравей, никак не е висок, нормално си е, до 2000 би следвало да няма проблем според зависи от паметта и чипсета :)

Според ситуацията се разпределя горната граница на трите нещица - памет/шина/проц, тества се тавана на всеки един и накрая се получава нещо добро. Според зависи от машината стойностите и пропорциите са различни но идеята е да се "изтиска" машинката в рамките на оптимума. А дъното ти е много куцо, късмет или не знам какво ама гледай следващия път да не вземаш подобно чудо. Ето едно примерче с още по-високи стойности на въпросния параметър:

Публикувано изображение

Животът в UK определено ти е повлиял на доброто възпитание, май Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, г-н василев, радвам се,ч е някой обръща внимание на моите маниери... Никой до сега не забеляза, че не съм използвал просташки изрази в постовете си откак се върнах... По-рано ги ползвах доста... Процесорът, който си показал държи хипер трейдинг до 2000, неговия атлон не е ли с 1000НТ, както и моя? btw, смених БИОС-а с Ф14 (бях с Ф11)... Оказа се, че процесора ми е степинг Г2, а не Г1, сега тръгна множителя 12,5 биоса съдържа НТ настройки, ама пак няма волтмод... Както ще забележите от подписа ми вдигнах го на 2,75, смъкнах НТ до 880 (от 1000), рамта е на 790, но не смея повече да се закачам дали ще издържи... Нямам волтмод, а и дъното показва мизерните ?! 41 градуса процесор, като без клок показваше 40... Докато беше в процес на клокване при тестовете за стабилност стигаше до изумителните 32 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя опит в Clock-a с моята леко антична машинка :angry: MB: ASROCK N7AD-SLI/NF740I SLI/775 CPU: Intel Celeron D 336 2.8 GHz RAM: 2x512 DDR2 533MHz; 2x1024 DDR2 533MHz Video: GeForce 8600 GT 512MB DDR2 (GPU: 400MHz; RAM 800 MHz) Power: Няк'во ... куча марка Тази сутрин достигнах 4200 MHz при волтаж зададен от BIOS 1.45V и температура на 100% товар 55 градуса (при ненатоварен режим е около 40 градуса), стабилна работа на процесора, но не и на компютъра като цяло ... май захранването издъхва (дава син едкран при по голяно натовяарване на видео картата), довечера ще пробвам с едно друго което имам под ръка ... Охлаждането което ползвам: CPU - ARCTIC Freezer 7 Pro; 12см ARCTIC Fan + 3x8см (куча марка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.techpowerup.com/gpuz/dgp8d/

Време й е вече за пенсия, но при все това вижте как никоя съвременна карта не е способна на този процент овърклок :wors:

Стабилна е и на десетина мегахерца нагоре по ядро, но явно не е хубава бройка, паметта не мърда от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=579658 Стабилни не е максимума волтажа е 1,475В, но мога да кажа, че дъното ме спъва :huh: .

П.П. Процесора е четвърта седмица на 2009година, което ще рече, че може четвъртия денебец да е жив, но нямам дънце с ACC.

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и един старичък Атлон,охладителя е бокс,а за да е стабилен на тази честота съм завишил core voltage на 1,5 V

post-179478-1245876597_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с Семпрон 3200 + доста добре е като за амд!Аз лично успях да го клокна от 1.8 на 2.8 гхц,направо ме учуди.Дъното беше nForce 570 ultra.

Редактирано от ivan_252 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://store.picbg.net/pubpic/14/A7/6ab691a3b18b14a7.jpg Ram 5-4-4-12 1.9v (за повече от 3Ghz ме е шубе още :lol6: )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...