Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Браво!

От картата ще са тия точки да ти кажа Публикувано изображение

Не се ли притесняваш за "деградацията" на кристала или там както му казват при 45нм?

Аз се съмнявах, че от Интел само ни плашат, но по някой руски форуми реват, че след няколко месеца тормоз с волтажи не им се клокат повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!

Не се ли притесняваш за "деградацията" на кристала или там както му казват при 45нм?

Аз се съмнявах, че от Интел само ни плашат, но по някой руски форуми реват, че след няколко месеца тормоз с волтажи не им се клокат повече...

Е той надали го държи така за 24/7. Това е както се казва "just for the record". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!

Е то е само за теста да, а и в случая 1.55 волта хич не е много. Стария с часове го бичех на 1.7 Публикувано изображение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я моята бройка E8400

--------------------------------------

Публикувано изображение

--------------------------------------

3978Mhz с 1.12Vcore, стабилен за 24/7 затворена кутия, не вдига над 61 градуса с Freezer 7 Pro @ 2000RPM

За повече трябва по-добра памет и по-добро охлаждане...

Това просто плаче за овърклок за към 4,5GHz. К'во го жалиш, давай 500х9 @1.3V и тествай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Моята машина е е2180 а-дата 2 гб 1066 9600 gt.Максимума (стабилен естествено) който успях да постигна е 3105 Mhz на процесора.Някои казват че са правили 3300 - 3400 за тези процесори и мисля че е възможно но не и с мойта бройка.Дъното ми е asus p5q като волтажа ми е около 1.390 - 1440 като не съм си играл с него оставям го на ауто от биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това просто плаче за овърклок за към 4,5GHz. К'во го жалиш, давай 500х9 @1.3V и тествай.

Да, същото волт ИД като моя и предполагам и същия бач. 4500 на 1.3 ама не и с фризера, освен ако не му пречи да грее към 80 градуса в прайма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммда, не обърнах внимание, че е с Freezer. TRIPLE H ти нали беше с S1283? Kакви температури ти държи в Linx клокнат на честота за 24/7(4.3GHz нали?) и на колко VCore го държиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми всъщност на 4300 държах стария, а тоя още не съм му намерил 24/7 честота, но под 4500 няма да е 100%. Нещо се инати на моето дъно, а на 3 други го тествах и е пушка та сега си избирам дъно и ще го видим какво може. Иначе със С1283 съм да и си грее мисля, че около 70 стигаше в прайм на 4500 и 1.29 волта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=516354 Стабилно! Някой студен ден ще го мъча да вида колко ще стигне макс Публикувано изображение

Много добре! С какво го охлаждаш и на колко VCore е това?

Волтажа е 1.3, охлаждането е това http://www.xilence-lab.de/News-Details-us....0.html?&L=2 xilence не са известни с кой знае колко арни охладители, но ми върши доста добра работа, добре го хлади, максимално стигна 56-57 градуса на тая честота след интелбърн около час и половина продължи теста. Около 40 градуса без товар. Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=516354 Стабилно! Някой студен ден ще го мъча да вида колко ще стигне макс Публикувано изображение

Много добре! С какво го охлаждаш и на колко VCore е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=516455 Мисля, че е стабилен поне така ми се вижда, ако е стабилен ще се опитам да дигна и честотата на рамта сега е на оригиналния волтаж от 1.8 и предполагам няма да има проблем да литне малко, а процесора тук е на 1,375В, сега пускам малко тестове...Май само температурата може да го спре, а като се замисля, че на старото дъно на 2.8 не искаше дори да стартира Публикувано изображение

П.С.Чакам да стане студено и да се отварят прозорци да видим тогава кво ще стане...

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=516455 Мисля, че е стабилен поне така ми се вижда, ако е стабилен ще се опитам да дигна и честотата на рамта сега е на оригиналния волтаж от 1.8 и предполагам няма да има проблем да литне малко, а процесора тук е на 1,375В, сега пускам малко тестове...Май само температурата може да го спре, а като се замисля, че на старото дъно на 2.8 не искаше дори да стартира biggrin.gif

П.С.Чакам да стане студено и да се отварят прозорци да видим тогава кво ще стане...

Я му дай волтаж над 1.4 към 1.45 примерно нищо му няма за 24/7.Моя на дъно за 80 лв си държи 3гхз с фризера повече от 55-56 градуса този процесор никога не е виждал.Вдигни и рама на 2.05 волтаж виж колко може :question:

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я му дай волтаж над 1.4 към 1.45 примерно нищо му няма за 24/7.Моя на дъно за 80 лв си държи 3гхз с фризера повече от 55-56 градуса този процесор никога не е виждал.Вдигни и рама на 2.05 волтаж виж колко може :P

Mерси за съвета, но охлаждането не го позволява(май трябваше да отделя още 15-20лв да взема с1283, ама...), на 3Гхз е стабилен, но много се дигат температурите-до 67-68 градуса стигнаха, затова го оставям на 2,85Гхз на 1.3В и рам на 950Мгхз...Максмиално достигнах до 3175МГхз днес на 1.425В, но днеска е топло, а и охлаждането не е достатъчно. Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква паста си поставил на процесора???Имаш ли вентилатори за въздушен поток??? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатори нема(перката на захранването предполагам не се брои Публикувано изображение ) Публикувано изображение Пастата е обикновена, мисля на spire беше( 2 лв струва ). Но и волтажа си го топли доста.

Оооо...сложи една перка отпред...ако кутият го позволява и си купи хубава паста...има голяма разлика сам ще го усетиш. :beat: Нещо от сорта на Artic Silver 5 3.5 grama приблизително 10 лева е.

Meрси за съвета това http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=516907 е най-доброто полу-стабилно Публикувано изображение до момента след половин час(че и по-малко) интел бърн крашва, понеже стига максималната температура-73градуса, на 1.4В, ако сваля температурата, така ще го оставя...

Да похваля рама, много добре се клоква ;) Не е кит, тоест не е 800+, а две обикновени платки на 800мгхз и таймингите без никакви проблеми ходят на 5-5-5-15 и в случая е на 1015мгхз на 1,9В :rolleyes: без никакво охлаждане.

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо...сложи една перка отпред...ако кутият го позволява и си купи хубава паста...има голяма разлика сам ще го усетиш. :sobbing: Нещо от сорта на Artic Silver 5 3.5 grama приблизително 10 лева е.

Редактирано от mrik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mерси за съвета, но охлаждането не го позволява(май трябваше да отделя още 15-20лв да взема с1283, ама...), на 3Гхз е стабилен, но много се дигат температурите-до 67-68 градуса стигнаха, затова го оставям на 2,85Гхз на 1.3В и рам на 950Мгхз...Максмиално достигнах до 3175МГхз днес на 1.425В, но днеска е топло, а и охлаждането не е достатъчно.

Всъщност тези около 2.85 ГХц са максимума на един този процесор в конфигурация с евтини дъно, памет и захранване. На моята служебна щайгичка е същата, т.е. подобна ситуацията. Е, с малка разлика защото е 4200. Нямам проблем с температурите, в офиса е топло - около 23-24 градуса и проца се държи в границите на около 38 и не се е качвал над 40. С едно от най-евтините дъна, памет, стандартен бокс и като капак - кутия и захранване делукс. Повече не може и да се желае според мен. А иначе проца се "развърта", ако използвам автомобилния термин, спокойно до 3.2 и нагоре но в сегашната си конфигурация с евтини чаркалъци това води до проблемчета като забиване на музилата а и на почти целия софтуер на машинката, което е недопустимо, нали :rolleyes: На картинките по-долу е в постоянните си режими в които работи 24/7 на 3 Гхц:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Не е много, но от BIOS не мога да променям волтажа и след 217 MHz шина компа не пали.

Иначе уж е стабилен. Карам по 20 минути на Ортос. Паметта я тествах със Super PI.

Редактирано от randb (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

С какво се хлади това чудо Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво се хлади това чудо Публикувано изображение

с въздух Публикувано изображение Freezer 7 Pro 4x12см вентилатори и кутия Point of View Turbine Alulite с 25см вентилатор и разбирасе хубава термопаста MX-2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...