Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Това го знам, ама незнам откъде. На предното Pc го правех ама на това немога да намеря от къде става. Публикувано изображение

Най-накрая стана смъкнах я . А сега кажете на 2800mhz моето AMD 4000+ как ви се струва да го качвам ли повече и ако да може ли да стане някои гаф!!! НЕ ми се дават пари за нов процесор. :)

Редактирано от nesis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия процесор името на процесора е Brisbane 65nm и аз гоня някъде 2700мхз обаче съм със вентилатор Freezer 64 Pro i 1gb на HEXON DDR2-800Mhz MB:JetAway M2A481-OG .Помагайте ни с колегата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробата и грешката ... вдитайте с по 10-15Mhz и тествайте. Няма начин да изгорите нещо. Най-много да не запали машината ... вадите батирията от дъното за 3-5 минути, слагате я обратно и готово. Само ще ви се наложи да си настроите остново часовника през биос-а.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което целях го стигнах.Оказа се че с малко повишение на волтажа на ядрото стават чудеса.Честотата е 2740 10.5x260 сигурен съм че мога да стигна 3000 мхз но ме е бъз да не разваля процесора вече понеже няма пари за нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигнах 2900Mhz ще тествам с Prime95 i posle moje i 3000 да гоня :) Сега си стои на 2,9Ghz искам да сваля таймингите на рамта 5-5-5-18 е но дефаут сега са 5-4-4-15 някои има ли по добра идея, защото четох темата ама се оплетох. Ако можете кажете ми подходящи (нали трябва да се комбинират по някакъв начин) :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай 4-4-4-15 - тествай, после на 4-4-4-12, ако запали го остави така... но ще трябва да вдигнеш малко волтажа на паметта (това много зависи от самата памет), тази A-Data може и да не се представи добре при тези режими!. Тест поне 3 оборота на memtest86+ ver.2.0 ... и за капак може и 4-4-4-8 (4-4-3-8) но не е особено препоръчително за 24/7. При последните може да сложиш почти 2.3V, което не е здравословно за паметта!

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих пробвал. А-DATA до 1000Mhz да стигне на CL5 е добре. Евентуално може да се пробва нещо средно между 5-5-5-15 и 4-4-4-12, но ... а пък 4-4-3-8 си е екстремен клок, а екстремно е антоним на A-DATA. А и нещо дочувам, че A-DATA са спрели кранчето и вече такива честоти от сорта на 1000-1050 няма да се стигат.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих пробвал. А-DATA до 1000Mhz да стигне на CL5 е добре. Евентуално може да се пробва нещо средно между 5-5-5-15 и 4-4-4-12, но ... а пък 4-4-3-8 си е екстремен клок, а екстремно е антоним на A-DATA. А и нещо дочувам, че A-DATA са спрели кранчето и вече такива честоти от сорта на 1000-1050 няма да се стигат.

А,стигат се,стигат се и 4-4-3-8 си се стигат.А-data е една от най-онеправдано подценявани памети у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ се пробвах на 4-4-4-12 ама не стана май ниското беше 5-4-4-12 ама първото не можах да го смъкна на 4 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз постигнах тези резултати. Температурите на процесора без товар са между 30 и 33 градуса, при изпълнение на тест за стабилност с Еверест достигнаха 56 градуса.

Редактирано от troi4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво много добър клок.Как свали толкова таймингите и стабилна ли е машинката , тя направо цепи двуядрените :wors: И друго да те питам доволен ли си от охлаждането понеже искам да си взема същото????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сериозно постижение... това стабилна конфигурация ли е или само шот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е с тоя луд компютър има си хас да не я минеш.Аз само мога да се радвам че със система дет е сигурно 3 пати по евтина те доближавам.10х за тестовете :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение ... виж реалната честота на рамта :shy11: Ся ша я пусна на 1200 да видим... пак ша пиша... то май и CPU-ти таман ша стане на 3,333 Mhz Публикувано изображение

gibbibg , ама на кеш та бия ;)

edit:

Резултатите които постигнах са близки до тези.... 1165мхз.... на повече не иска да пали рамта. (Е тя пали ама с грешки)

post-15855-1205600025_thumb.png

Редактирано от Shadow_X_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скромно

AMD athlon 64X 3800+ 2000MHZ ---> 2300mhz

nvidiq Ge force 7300gs (256mb) memory 550mhz, engine 800mhz ---->600mhz ,865mhz

може да ми се смеете Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме и мен

Дъно: ASRocK 4CoreDual-VSTA

Рам: ДДР2 А-дата 800Мхз

Видео NV GeForce 8500GT 512Mb DDR3

Процесор Intel Pentium D 915+ 2x2 Mb кеш с BOX охлаждане 42гр. в ненатоварено и 53 в натоварено

АТX 500W Foxconn

Ето какво постигнах аз с скапания чипсет VIA и с това скапано дъно мисля да слагам процесора на JETWAY P35 SG :lol6:

Публикувано изображение

Редактирано от LeGaL^CriMeR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@питон357 ... С какво го охлаждаш?

@Shadow_X_ ... Евереста си е бъгав ... Очакват се такива изпълнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@питон357 ... С какво го охлаждаш?

@Shadow_X_ ... Евереста си е бъгав ... Очакват се такива изпълнения.

XIGMATEK HDT-S1283

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми зависи... ся ако ползваш 32 битови приложения... няма няма смисъл... аз това се опитах да покажа... че евереста като е 32 битов а вистата 64 битова... и не става теста.... а пък и то в таск мениджъра при тест гледам само едното ядро бачка. Та затва емулирах XP x86 (32 битово) под вистата. По този начин евереста и самото XP използват пълния капацитет на хардуера чрез вистата ( тъй като тя се явява хост и е x64) и най вече чрез Intel Virtual Technology. Ето още един 32 битов тест.... post-15855-1205952326_thumb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път се пробвам..незнам дали параметрите на рам са 'редовни?

post-108422-1205960867_thumb.jpg

post-108422-1205960884_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път се пробвам..незнам дали параметрите на рам са 'редовни?

Напълно ! Ако си приключил с клока, може да опиташ малко да стегнеш таймингите. (това зависи и от паметта, де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер!!Благодаря за съдействието!

Сега ще прегледам ръководството,което си ни предоставил Коко Публикувано изображение

Ред:дъното е калпаво- ALiveXFire-eSATA АМ2.В гугъла намерих двама,които са го мъчили,но повече от 250 явно не вдига

Ред2:намерих инфо за ддр2 а-дата800,че на 333мхз трябва да са 4-5-5-15,така ли да ги направя?

Редактирано от grufekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...