Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Не ... според някой хора може да запали на 1,28 на 3Ghz, но не е стабилен (пробвах). От там насетне се получава аномалия - колкото повече вдигаш волтажа, толкова по-нестабилен става, докато не стигне на 1,392 реални след Vdrop и Vdroop. На Lyudmil процесора работи на 400х[email protected],48V, ако не се лъжа. Процесорчето може много и напрежението изобщо не му пречи (зависи си и от бройката де).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://www.postimage.org/aV2Ki4aJ-c3c212b7...b0bd40839d8.png

Дъното може само толкова, а ClockGen не върши работа ..

25% OC при процесора не са кой знае какво, но пък видеокартата понесе 66% по ядро и си върви напълно стабилно, а съм сигурен, че може и още като си поиграя с волтажите, таймингите и т.н.

Коя съвременна видеокарта носи толкова, а? Публикувано изображение

@xactoR, а с какво охлаждаш твоята?

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Intel Celeron 341Windows Vista Ultimate Edition (Build 6000) CPU Arch : 1 CPU - 1 Cores - 1 Threads
CPU PSN : Intel Celeron CPU 2.93GHz
CPU EXT : MMX SSE SSE2 SSE3 EM64T
CPUID : F.4.1 / Extended : F.4
CPU Cache : L1 : 12 / 16 KB - L2 : 256 KB
Core : Prescott (90 nm) / Stepping : E0
Freq : [color="red"]3668.65 MHz[/color] (166.76 * 22)
Беги беги та тича. На въздух толкоз засега. Утре може още малко да го бъзикна, ама малко ме тревожи, 55 градуса на спокойствие и до 60-63 при натоварване. Някой има ли идея как ще му се отразят повече от 1.4 волта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето и от мен :

Първи пример е 30% клок на Intel Core 2 Duo Quad Q6600 четири ядрен процесор с работна честота 2,4GHz(1,6-2,4) който е клокнат на 3,2GHz с +800MHz или с +30% (130%)

OS Vista Ultimate SP1 X64.

Публикувано изображение

Втори пример CeleronD 2,4GHz >> 3,7GHz +1,3GHz около +55% (155%) 100% стабилна и работеща нон стоп и при 100% натоварване и двата клока са на въздух .

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още малко от мен:

Публикувано изображение

(тая картинка малко се прецака заради натоварването от Ортоса, но пак се вижда log-a за едното ядро)

Публикувано изображение

idle - 31 градуса според CoreTemp

full load - 65 градуса, отново според CoreTemp ... Еverest лъже с 1-2 градуса.

Пробвах и на 425Mhz по FSB - очевидно ударих FSB Wall-a на процесора, защото не зареждаше ОС дори и с 1,55V на северния мост. На 415/410 с предостатъчно напрежение на процесора не минаваше теста на Ортос - дава Error! Все пак е стабилен на 400х8 @ 1,440V (тая снимка от Ортоса е само показно, държах го повече време и нямаше грешки), а ми беше предложено да го пробвам на 400х8 @ 1,465V ... Eми мисля, че това му е лимита на процесорчето (поне с това охлаждане). Може би някой по-умел може да постигне и повече, но за мен това е добро постижение.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus P5K; CPU - E7200; 2х2Gb - A-Data 1066 Extrime Edition; Radeon 2600 XT, HD Hitachi 320 +80GB;

захранване Chieftec 500W

Ето и резултата:

http://img.data.bg/i.php?show=1001639&ctrl_id=efbx64#img

но не е 24/7 заради слабото охлаждане

24/7 - 3847MHz (405 x 9.5)

Редактирано от magicman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя процесор съм го клоквал на 3.5 Ghz (133 x 28) - стария Intel Pentium 4 на default 2.8 Ghz. Но не намирам смисъл да го клоквам, защото четох някъде, че смалява живота на процесора с 30 до 50%, пък и на мен 2.8 Ghz са ми достатъчни. Има ли значение колко е умножителя, при мен е 133 Mhz х 28, някъде видях 450 Mhz х 9. Кое е по-добро ?

Редактирано от needsleep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя процесор съм го клоквал на 3.5 Ghz (133 x 28) - стария Intel Pentium 4 на default 2.8 Ghz. Но не намирам смисъл да го клоквам, защото четох някъде, че смалява живота на процесора с 30 до 50%, пък и на мен 2.8 Ghz са ми достатъчни.

Има ли значение, колко е умножителя, при мен е 133 Mhz х 28, някъде видях 450 Mhz х 9. Кое е по-добро ?

Първо - това със съкращаването на живота е доста пресилено.

Второ - множителя е хубаво да е малък за сметка на честотата на шината. Старите поколения процесори дълго време се развиваха най-вече чрез покачване на множителя. Сега се налага ниския множител и високото FSB. При един и същ процесор на 375х8 би трябвало да има приръст спрямо 333х9. Това обаче не е много сигурно, дори има тестове опровергаваще тази теория. Но във всички случай 100х28 е много по-зле от 400х7 (макар че не може да се направи сравнение, защото няма процесор с толкова голяма възможност за варияция на множителя.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя процесор съм го клоквал на 3.5 Ghz (133 x 28) - стария Intel Pentium 4 на default 2.8 Ghz. Но не намирам смисъл да го клоквам, защото четох някъде, че смалява живота на процесора с 30 до 50%, пък и на мен 2.8 Ghz са ми достатъчни.

Вече 8 месеца е клокнат Е6550... не му се е скъсил живота и си бичка много добре. Клоквай яко и тва е :P

Като цяло при този клок целия комп при пълно процесорно натоварване дърпа 149 вата.... от IDLE до пълно натварване - 40 вата разлика. Волтажа ми е на 1,170 в. Честотата 3200 Мхз. Рамта 1100 при 5.5.5.18 на 1,8 волта. На screen-овете се виждат темп. и някой интересни сравнения. Спокойно мога да кажа че това е един стабилен колок.

post-15855-1213873697_thumb.png

post-15855-1213873721_thumb.jpg

post-15855-1213873730_thumb.jpg

post-15855-1213873710_thumb.jpg

post-15855-1213873739_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече 8 месеца е клокнат Е6550... не му се е скъсил живота и си бичка много добре. Клоквай яко и тва е :P

Няма смисъл, аз си имам 2.8 Ghz без клок, напълно достатъчно. Не мисля, че процесор над 2 Ghz е нужно да се клоква и ще има някаква полза или ръст в пройзводителността.

Логично е клока да се скъсява живота на процесора... ти за 8 месеца не можеш да разбереш.

Един процесор е създаден да работи около 10-15 год., а с клок доста по-малко, тъй като се натоварва много повече отколкото му е приложено.

Редактирано от needsleep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е зле да си припомните как се казва темата и от там какво е предназначението и! Спорът за живота на процесора е воден вече. Никой не може да каже точно тази бройка колко успешна е и колко ще окряка с и без клок. А дали има смисъл от него, всеки решава сам за себе си. Който не иска да клоква, мисля че е сбъркал раздела, никой не го задължава да чете тук или да клоква.Така че, ако обичате, не използвайте темата за трупане на постове - така и така скоро ще бъде разчистена и всички излишни мнения ще бъдат изтрити!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как стоят нещата и при мене: дъно Asrock 4Core P35 1600 Wifi+, CPU [email protected] Box (11x266),Vcore = 1,28 V, RAM 2 x 1024 MB Super Talent DDR 800 CL4 @ 887 4-4-3-9, Vram = 1,79 V, HDD 2 X WD 500 GB SATA II RAID 0, Video Zotac 9600gt Amp! 725/2000/1750 MHz, захранване Fortron 400 W PNF. Това е при 24/7 натоварване. Всичко работи абсолютно стабилно. Процесорът е с намалено напрежение от 1.325 V на 1.28 V. Паметта е на номинално напрежение. При боксово охлаждане според Core Temp в idle имаме 32-33 градуса, а при натоварване - 53-54 градуса. Това са стандартните честоти на видеокартата, която е фабрично лекичко клокната. Температура на графичния чип - до 53 градуса при натоварване. В idle - 41 градуса.От биоса съм ограничил честотата на въртене на боксовата перка до 2500 об./мин при температури на процесора под 60 градуса. Досега не съм имал случай на развъртане на перката над 2500 оборота и не е достигана температура 60 градуса. В idle перката е на около 1700-1800 оборота. Резултати - в 3DMark 2006 - 10550 точки, в 3DMark 2005 - 15500 точки при 1280 х 1024 без никакво клокване на картата. За сравнение при default настройки на процесора и паметтта (2200 МHz CPU и DDR 800) - в 3DMark 2006 - 8800 точки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как стоят нещата и при мене ...

Личен съвет ... намали множителя на процесора, вдигни честотата на шината, таймингите на паметта на 5-5-5-15 (всичко на Ауто), честотата на паметта на 1066 или повече (при напрежение 2,1-2,2V). Виж тогава какво става ;) Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих свалил множителя и дигнал честотата, но за съжаление не мога да отключа множителя. Според това, което съм чел за това дъно, отключването ставало чрез изключване на Intel Speed Step, аз естествено отдавна го изключих, но няма никакъв ефект. Аз не съм наясно по един въпрос: ВСИЧКИ Intel C2D процесори ли са с отключен множител (или такъв, който се отключва от дъното)? - т.е. на куца бройка процесор ли съм попаднал, или просто такова си е дъното? Като изключим това, дъното си е доста прилично, особено като се има предвид, че активно си ползвам както Serial ATA RAID 0, така и WI-fi и IEEE-1394 възможностите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички C2D са с откючен можител. ... Явно проблема е в дъното (затова мразя Assrock, Biostar, Elitegroup и т.н.). Иначе пробвай го на 300х11, но не с боксовия охладител. А дори и да не го направиш, пусни таймингите на паметта на Ауто и честота на над 1000. За Интел таймингите не са толкова важни, ще дава по-добри резултати (поне в синтетичните тестове); в 3DMark няма да даде по-добри резултати; в игрите ще се усеща само на моменти.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Честно казано и аз си мислех за честота 11х300, но ме притеснява боксовото охлаждане. Тъй като имам достъп до делител FSB:RAM = 3:5, няма никакъв проблем да вдигна честота 300 MHz FSB, което ще съответствува на 500 (1000) MHz DDR. Между другото, просто за проба преди няколко дни правих такъв опит, но при напрежение на процесора на auto (1.325) и напрежение на РАМ-а 2.2 V при тайминги 5-5-5-15. Резултатът беше син екран и рестарт и тъй като реших, че е необходимо надуване на напрежението на процесора, а с това боксово охлаждане не посмях, оставих всичко, както беше описано по-горе. Ако по-късно бодна някой Freezer или Xigmatec, с удоволствие ще се занимая по-сериозно по въпроса ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:sobbing::shy11::yanim::help:

Благодаря за съветите! Честно казано и аз си мислех за честота 11х300, но ме притеснява боксовото охлаждане. Тъй като имам достъп до делител FSB:RAM = 3:5, няма никакъв проблем да вдигна честота 300 MHz FSB, което ще съответствува на 500 (1000) MHz DDR. Между другото, просто за проба преди няколко дни правих такъв опит, но при напрежение на процесора на auto (1.325) и напрежение на РАМ-а 2.2 V при тайминги 5-5-5-15. Резултатът беше син екран и рестарт и тъй като реших, че е необходимо надуване на напрежението на процесора, а с това боксово охлаждане не посмях, оставих всичко, както беше описано по-горе. Ако по-късно бодна някой Freezer или Xigmatec, с удоволствие ще се занимая по-сериозно по въпроса ;)

Малко скромно, но това е:

post-167978-1214841053_thumb.png

post-167978-1214841094_thumb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си взех компа и резултата е процесор - 3910 MHz, памет - 1104 MHz, FSB - 460 MHz. Бях стигнал и 4.1 GHz ама не издържа на 3Dmark. Единствено съжелявам че таймингите на паметта са си нормалните - 5-5-5-18 щото не разбирам там и не съм ги бутал, както и напрежението. Странното пък при CPU-Z беше че ми изкарваше процесора на около 1.2 GHz по-ниско отколкото е всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо странно няма нормално е да ти изкарва по-ниска честота, понеже C1E ти е включено от БИОС и ти намаля множителя от 8.5 на 6, когато процесора не се натоварва, ако не искаш да се сваля го изключваш от БИОС и си готов. Иначе за 4.1 може би да иска повечко волтаж или паметта да те спъва защо не и сложиш по-нисък делител и не опиташ така. Иначе моя Е8200 от както смених дъното с П5К-Е си е 100% стабилен за 24/7 на 4100 и 1.29 волта, а преди с DS3R рандом сини екрани от нищото дори на 3.7ГХз.

http://i.data.bg/08/07/19/1061430_orig.jpg

Редактирано от TRIPLE H (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно ASRock P4i45GV / 173 Ghz DDR Процесор Intel Celeron D 335 - 2,26 Ghz @ 2940 Mhz (17x173) Боксово охлаждане Температури: Ненатоварен - 52-58 ; натоварен - 60-66

post-173273-1216668973_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да си клокна малко мойто атлонче! Отключих овърклока на моя HP Compaq като разместих един джъмпър до PLL. Клокнах го с програмата ClockGen но като дигва повече от 2.3GHz забива. Трябва му повече ток. Сега го клокнах до 2238.5MHz и игрите ми вадят с зо 3FPS повече! Дано скоро HP пуснат клокваем биос, щото от там е по-добре да се клоква!

1111.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъно АСУС К8Н Процесор Семпрон 2800+ 1.6ГХЗ сокет 754 клокнат на 2.4ГХЗ - 8х300(това е максимума на FSB ) Ето и моите резултати

post-69541-1219674632_thumb.jpg

Редактирано от marioii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го същия процесор.Сега като захладня по-добре.Искам да попитам при 25 градуса в стаята процесора държи едни доста добри температури като при без товар е на 34 градуса при 1200 оборота на вентилатора и при товар 51 при 2550 оборота дали мога така да си го оставя на 1.5 волта.Рама е на 2.15 волта но в сайта на производителя пише че работи на волтажи от 1.9-2.1 волта това също не е проблем нали???Нагоре нещо нямам смелост да го мърдам но предполагам че ще стигна мики маус някъде 50% клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...