Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

значи видео карта ати радеон 9550 128 мб 128 бита без клок честотите 250/200 сега е 460 ядрото и мемори е 240 според еверест :cool: честота на графичния процесор 460 MHz (реален: 250 MHz, overclock: 85%) честота на паметта 240 MHz (реален: 200 MHz, overclock: 19%) това е от мен процесора незнам как да го клокна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето ме и мене със AMD PHENOM II 955BE @3800gHz Gigabyte Ga-Ma770t-ud3p 2x2gb OCZ Gold ddr3 1600mhz Gold(low voltage). CPU Overclock Validatoin

Редактирано от K0lega (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от мен с клок за 24/7 - машината от подписа.

Публикувано изображение

Редактирано от pinhead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигнах моя Intel Core2Duo E8500 от базова 3.16 на 3.8 GHz. Волтажа също го вдигнах и стана 1.256V. Процесора е стабилен на тази честота, но искам да питам за температурите... В спокоен режим Everest, Speedfan, RealTemp показват 38-40 градуса, а при натоварване с Prime95 54-56 градуса. Искам да попитам добри ли са тези температури. Както вече казах всичките програми в спокоен режим дават 38-40 градуса, но като погледна в биоса там е 45 градуса. На кое да вярвам? Много ли ще се завишат температурите, ако направя процесора на 4.0 GHz.???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигнах моя Intel Core2Duo E8500 от базова 3.16 на 3.8 GHz. Волтажа също го вдигнах и стана 1.256V. Процесора е стабилен на тази честота, но искам да питам за температурите... В спокоен режим Everest, Speedfan, RealTemp показват 38-40 градуса, а при натоварване с Prime95 54-56 градуса. Искам да попитам добри ли са тези температури. Както вече казах всичките програми в спокоен режим дават 38-40 градуса, но като погледна в биоса там е 45 градуса. На кое да вярвам? Много ли ще се завишат температурите, ако направя процесора на 4.0 GHz.???

Мери с тази http://www.techpowerup.com/realtemp/ иначе нормално като температура. Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мери с тази http://www.techpowerup.com/realtemp/ иначе нормално като температура.

Благодаря! А много ли ще се двигнат температурите, ако го сложа на 4.0 GHz, като естествено вдигна малко волтажа? Охлаждането ми е Thermaltake CL p0114. Редактирано от Рошав (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! А много ли ще се двигнат температурите, ако го сложа на 4.0 GHz, като естествено вдигна малко волтажа? Охлаждането ми е Thermaltake CL p0114.

Трудно е да се каже. Аз обикновено го разбирам по ускоряването на перката. Когато е прекалено се засилва и в даден момент не може да навакса охлаждането. Друго условие е, че сега е по-хладно и имай едно наум как ще е лятото/ако не си с климатик/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже. Аз обикновено го разбирам по ускоряването на перката. Когато е прекалено се засилва и в даден момент не може да навакса охлаждането. Друго условие е, че сега е по-хладно и имай едно наум как ще е лятото/ако не си с климатик/.

Ясно... Какво ще кажеш за тва охлаждане? Хубаво ли е? Щото не искам да пържа много процесора...

ПП. С климатик съм... :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папата католик ли е?:cool:Това е големият тайфун,приятел...Преди няколко години беше върха на сладоледа,но и все още си е едно доста читаво охлаждане.Вдигай спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно... Какво ще кажеш за тва охлаждане? Хубаво ли е? Щото не искам да пържа много процесора...

ПП. С климатик съм... :cool:

На снимка изглежда добро, ама ти си този, който го експлоатира и най-добре знаеш. Четох, че при натоварено състояние до 68 градуса вдига Интела. При тебе ще е по-високо, защото освен натоварване е и клокнат процесора. При вентилаторите има един момент, в който се преминава една определена граница и температурата рязко расте. Всеки сам може да прецени с проби, до къде може да стигне. Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ме притеснява заключил ли си PCI-e шината,какво ти е захранването и на какъв делител,напрежение и тайминги ще пуснеш паметта при 4GHz за процесора.Самият процесор най-вероятно няма да иска повече от 1,3/1,32V,съдейки по досегашните резултати,затова повишението на температурите няма да е голямо.В зависимост от дъното може да не се наложи и вдигане на напрежението на северният мост или символично такова,като +0.1V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ме притеснява заключил ли си PCI-e шината,какво ти е захранването и на какъв делител,напрежение и тайминги ще пуснеш паметта при 4GHz за процесора.Самият процесор най-вероятно няма да иска повече от 1,3/1,32V,съдейки по досегашните резултати,затова повишението на температурите няма да е голямо.В зависимост от дъното може да не се наложи и вдигане на напрежението на северният мост или символично такова,като +0.1V.

PCIE e на 100. Захранването е Fortron ATX-400PNR/400W. Таймингите в момента са 4-4-4-12 и не мисля да ги пипам? В момента волтажа е 1.256V и 1.3V ми се вижда малко множко...? Цялата ми конфигурация е в профила ми... :)

ПП. Някой може ли да ми каже от какво идва разминаването на показваните температури в БИОС и във всички програми? Обяснил съм в какво се изразява малко по-назад.

Редактирано от Рошав (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCIE e на 100. Захранването е Fortron ATX-400PNR/400W. Таймингите в момента са 4-4-4-12 и не мисля да ги пипам? В момента волтажа е 1.256V и 1.3V ми се вижда малко множко...? Цялата ми конфигурация е в профила ми... :)

ПП. Някой може ли да ми каже от какво идва разминаването на показваните температури в БИОС и във всички програми? Обяснил съм в какво се изразява малко по-назад.

Моля пусни нова тема в съответния раздел , за да ти се помогне и дадат съвети!Тук се споделя постигнатият овърклок ,а не с какви настройки съм и как да овърклокна повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

На тези две снимки виждате системата ми в клокнато и нормално състояние. Въпросът ми е следния. Core волтажа го зададох ръчно на 1.3 V, после дори пробвах и на 1.39 V и системата си зареди нормално, дори пуснах теста на Fritz, но когато правя същото упражнение, но Core волтажа го оставя на Normal, при опит да зареди системата дава син екран. PCI-exp е зададено 105. Винаги ли трябва да се нагласява стойността на волтажа или някаква настройка трябва да се фиксира допълнително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз най-сетне си взех нек'во различно от бокса охлаждане. Ето една валидацийка от първите резултати. Има мегдан за още, но ще се види :inlove1:

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тези две снимки виждате системата ми в клокнато и нормално състояние. Въпросът ми е следния. Core волтажа го зададох ръчно на 1.3 V, после дори пробвах и на 1.39 V и системата си зареди нормално, дори пуснах теста на Fritz, но когато правя същото упражнение, но Core волтажа го оставя на Normal, при опит да зареди системата дава син екран. PCI-exp е зададено 105. Винаги ли трябва да се нагласява стойността на волтажа или някаква настройка трябва да се фиксира допълнително?

Определено при клок е хубаво да се пипнат напреженията ръчно. Тук говорим не само за CPU Core voltage, но и за доста други. Този процесор е способен на доста повече с фина настройка на напреженията в BIOS.

ПП Съветвам те да си свалиш PCI-E на 100 или 101 max (Особено ако си със SATA дискове).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз най-сетне си взех нек'во различно от бокса охлаждане. Ето една валидацийка от първите резултати. Има мегдан за още, но ще се види :inlove1:

Какво е това охлаждане дето го хладиш на 1.5 V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това охлаждане дето го хладиш на 1.5 V?

Кой е казал, че го хладя ;) Майтапа настрана, ама си е доста горещичък на това напрежение. В idle ядрата стоят на 51 градуса, а като бенча със stability теста на Еверест, стигат до 73. За ортос още няма стабилност, но все пак това е началото. Не че ще постигна нещо отгоре де, защото е С0 ревизия, а и охладителят е от евтините варианти - CM Hyper 212 plus. Важното е занимавка да има ;) Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това обаче при положение ,че дъното официално не поддържа АМ3,но Асрок ми изпратиха версия ,която я няма на сайта им.Има един малък проблем не иска да запали на напрежение различно от Auto.Може би може още ,но ще трябва по-добро охлаждане.Сега дръжи 35-38 айдъл и под 60 лоад с включен C'n'Q. :ph34r:

post-160039-1272113906,7_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)@coolmeen,слабо ти е охлаждането.Е с това се хващат пет гиги...;)

Това да не е охлаждането на ХристоС на OMG ? ;) Чух,че му трябвали помагачи да го носи,така че е възможно :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакви модификации от миналата година насам по това охлаждане, или си е същото? Днес наминах за малко през НДК, но останах доста разочарован от организацията :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма.Същото е , само че беше с някаква ограничена бройка на АМД и бенчеше на 4.8гхз.За валидация бяха постигнати 5,1гхз.Температурата се въртеше около -120 градуса! :ph34r: Ето прясна снимка :

post-140694-1272142494,46_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пусна малко картинки и тука след 100ГХз вече :ph34r:. http://store.picbg.net/pubpic/4E/42/1b06e4a37c614e42.jpg На състезанието шината беше същата ама множителят беше 9-ка. И малко кратки тестчета с 1 ядро. http://store.picbg.net/pubpic/18/44/c73b42b553d31844.JPG http://store.picbg.net/pubpic/1B/F3/c60a8f5196e41bf3.png http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1133966 Състезанието днес беше добро и си заслужаваше най-малко заради на ХристоС каскадата и който не е дошъл да гледа или участва само може да съжалява ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...