Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Когато започваме да клокваме системата, която притежаваме, си задаваме въпросите "Какво могат да постигнат тези компоненти? Къде им е тавана? Колко градуса е нормална температура и при колко вече е опасно?" Поради разликата в конфигурациите не може да се даде точен отговор на тези въпроси. Понякога дори два еднакви процесора имат различен потенцял за клок.

Не искам тази тема да се превръща в надпревара, а с времето да стане база данни, в която да можем да се ориентираме по останалите. Предлагам да се ползва следния модел:

компонент - марка и модел - честота по default - поддържана честота - максимално постигната честота - температура без натоварване - температура при натоварване - вид охладител

Давам пример с моята система:

Процесор AMD Athlon 64 3000+ 1800 MhZ @ 2400 MhZ @ 2520 MhZ / 32° - 45° Box

Графична карта ATi Radeon X1600 Pro (Sapphire) 500 MhZ / 400 MhZ (Core/Memory) @ 600 MhZ / 480 MhZ 55° - 80°

Дъно MSI K8T Neo2 (MS-6702E) - 32°

Хард диск Western Digital 160 GB - 30° - 37°

3D Mark 2006 - 2506 3D Marks

Публикувано изображение

Надявам се да харесате идеята и да бъдете откровени, не да пускате хипотетични резултати. Ако искате, можете да добавяте и резултати от 3D Mark.

Важно: не пускайте само скрийнове, а описвайте клокнатите компоненти, за да може търсачката на форума да открие поста ви, когато някой търси вашите елементи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор: Intel Pentium D 930 3000 MHz @ 3500 MhZ @ 3630 MhZ / 23° - 35° със Zalman CNPS-9500

Графична карта: ATi Radeon X550 (Sapphire) 400 MhZ / 400 MhZ (Core/Memory) @ 420 MhZ / 460 MhZ

Дъно: Asus P5N32-SLI Deluxe - 42°

Твърд диск: Hitachi 250 GB IDE - 31° - 35°

Това от мен засега :ph34r: , като си взема новото захранване ще "поръчкам" още и пак ще пиша, ако съм постигнал нещо повече :ph34r: (да не са ми уроки :) )!

P.S.: Нагледно, да бе, това ядеше ли се? :wors:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

А ето и от Everest-а за оувърклока като цяло:

Публикувано изображение

и най-подробните тайминги на паметта ми, до които съм се докопвал:

Публикувано изображение

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка: ASUS K8N-E Deluxe s.754

Процесор: Sempron 2800+/[email protected] - 48°C Full Load охлаждан с Gigabyte ED821. 2400МHz от BIOS - толкова си може дъното, а нагоре с Clockgen. Процесора може и повече, но не и с това дъно и тази памет.

Публикувано изображение

VGA: Sapphire X1950GT 500/[email protected]/1450

п.п.

Дайте да слагаме и по един шот от cpu-z да е по-нагледно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да харесате идеята и да бъдете откровени, не да пускате хипотетични резултати. Ако искате, можете да добавяте и резултати от 3D Mark.

Ако може да кажеш с какви настройки пускаш 3дМарк06, да не става разминаване в резултатите (резолюция, HLSL VS Target, HLSL PS Target, Антиалайзинг и Filtering)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да кажеш с какви настройки пускаш 3дМарк06, да не става разминаване в резултатите (резолюция, HLSL VS Target, HLSL PS Target, Антиалайзинг и Filtering)

Като пусна 3D Mark, променям само резолюцията на 1024/768, всичко друго си остава както е. Ето ти скрийн. :whist:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и баЦе ви шампионът (по специална покана на iovi) Публикувано изображение Като си взема догодина специално охлаждане,и ще ходим на турнира.

Intel Core 2 E6400 - [email protected] MHz

Core Temp докладва за 63° Idle и 78° Load

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка: GIGABYTE GA-M55plus-S3G AM2 с видео: GeForce 6100 (256MB)

Процесор: AMD Sempron 2800+ AM2 (940) BOX 1600Mhz @ 2160Mhz

РАМ памет: DIMM DDR2 A-DATA 512MB PC533 2бр. ; Системна: 960 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Твърд диск: SEAGATE 160GB ST3160811AS SATA II

Захранване: FORTRON FSP350-60THN-P 120 FAN

Оптично устройство: NEC DVD_RW ND-3551A (DVD+R9:8x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение<-кликни ,за да уголемиш

Това е от мен за сега. Публикувано изображение

При тези резултати системата е стабилна .

( Постигнатите резултати са без промяна на напреженията и без обновяване на Биос , поради ограничението което ми налага гаранционната лепенка на кутията,която евентуално би попречила за нулиране на Биос-а при нужда .След изтичане на гаранцията по всяка вероятност ще го опитам още нагоре ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка : GB 965P-DS4 /965P/775

Процесор : CONROE E6400/2.13G/1066/2M

Видеокарта - XFX - GEFORCE 7600GT 256MB DDR3 DUAL DVI *XXX - Edition*

Твърд диск : 2xHITACHI T7K250 /SATA2/8M

РАМ памет : 2xCorsair CM2X1024-6400 DDR2-800

Захранване : Blue Storm AX-500A

Охлаждане : Noctua NH-U12

Core Speed : 3800.2 MHz

Bus Speed : 475.0 MHz

FSB : 1900.1 MHz

Публикувано изображение

Редактирано от tadata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това е работа,остана да се наканя да си купя по-мощно охлаждане,и да увелича и аз резултата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,не издържах-отново да съм шампионът,вече започва да ми омръзва Публикувано изображение

BOX COOLER USED

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пак съм аз- DDRII 800 oc

Да взема да прекръстя темата на "Teма за споделяне на постигнатия клок от Fixt00l" Публикувано изображение

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесор:Intel Pentium Dual-Core 820,2MB lv2 cash,default-2810MHz,най голям клок-3.90GHz

клокнът работи на 39-41градуса не натоварен,при натоварен на 48-49най много,със боксов охладител съм

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=52462

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така по-скромничко: процесор:Celeron D340 2.93 клокнат 3.53ghz min 47 градуса max 63 със ZALMAN CNPS-7000B-CU видео карта:GF5700 128MB без клок 250/400 клокната 275/440 бъз ма е да я пробвам още че е боклук да не гръмне дъно:ASUS P4P800 FSB 800 27-32градуса хард диск: Maxtor 80gb ultra-ata 23-28 градуса + Hitachi 250gb SATA2 26-32градуса На 3DMARK2001 сам сас 9100 точки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Със боксово охлаждане.Публикувано изображение

Дъно - ASUS P5B

CPU - Intel Pentium D 925

Видео карта - GeForce 7600 GS Zalman

Рам - 2x 1 GB DDR2-667 SuperTalent

Захранване - Фортон 400 вата

Редактирано от handcream (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах PD915 на 2,8 и без проблем отиде на 3,4 без ток, така че не ти пречи да го издупиш поне до 3,8 стига да не те спъне паметта..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Със това боксово охлаждане, не ми се ще да го мъча повече, така че приемам предложения за охлаждане до 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

...

Със това боксово охлаждане, не ми се ще да го мъча повече, така че приемам предложения за охлаждане до 100 лева.

Много ме озадачава едно нещо от първата ти картинка. Значи процесора ти е двуядрен, но или Windows-a, не го е разпознал като такъв или CPU-Z-a. Обърни внимание! Смени си версията на CPU-Z. Актуалната е : 1.40.05. Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз сам скромен Дъно AsRock K8NF4G Процесор семром 3000+ 1800мхз на 2480мхз и благодарение на pit жеце е 2585MHZ Рам 512 кингстон 166мхз tC-нормално 40-42 мах 47-49 това е

Редактирано от Archon_Eyes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte P35-DS3 C2D E2160 + Scythe Infinity 2GB SUPER-T 800 MHz CL4 Bluestorm 500W надявам се с късмет и малко помощ да ударя 3600

Редактирано от phantasm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VC - XFX 7600 GT 256/128 DDR3 - 650 ядро и 800 памет ФАБРИЧНО

Е6300 - на default в момента. Тъкмо тръгна на 1:1 - 333 с рамта и зацепи, а градусите хвръкнаха до 67. Рамът явно си ми е кофти, но като го пипнах, ПАРЕШЕ. Знам и от други хора, че не е нормално, но може ли да се направи нещо. С БОКСовият охладител съм, а знам , че не е толкова зле. Здраво закрепен е, само е малко прашен. Идеи за високата температура? А не е и жега в стаята.

ASUS P5B

Antec 450 W ( Antec Sonata II Piano )

To be continued ...

Сега, на 1.86 държи 48-50 гр. idle... не знам какво му става :)

Днес се сдобих с едно малко (980 гр "само") чудо - Scythe Infinity - в Неделя компът ми заминава на печката - ще го пържим с една дружка. Като си взема и по-добра рам, ще гоним шина 450 и 50 гр. на Е6300 . Дано стане.

24 Септември - 3 АМ

За сега приключихме. Докарахме го на шина 450 с рам 667 Кингстън Value RAM. Сега бачка на 3.16 Гхз. На Super PI 1 M го прави за 18 сек !

Публикувано изображение

Редактирано от zdravko87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и мойте струва ми се малко странна температурата но това е :) сложих и просто ново охлаждане за 20 лева преди да го клокна и просто и още един вентилатор за 4 лева под захранването и така....а стария от процесора сложих долу под харда.

Процесор AMD Sempron 2800+ 1600Mhz

Дъно Gibabyte K8NS

Памет 768 DDR 400

Видео Radeon 9550 GE 128Mb

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Coleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Дъно GA P35C DS3R,процесор Core2DUO E6550,HDD Hitachi 320GB 7200 16MB cache,RAM 2 GB SUPER T 800 CL4, записвачкаLG GSA-H62N SATA,видео NV7900GS256MBDDR3,кутияFoxconn3GTH003/400W

Публикувано изображение

Това стана възможно,благодарение на Кокоmil.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...