Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iovi

Teма за споделяне на постигнатия клок

Препоръчан отговор

Супер!!Благодаря за съдействието!

Сега ще прегледам ръководството,което си ни предоставил Коко Публикувано изображение

Ред:дъното е калпаво- ALiveXFire-eSATA АМ2.В гугъла намерих двама,които са го мъчили,но повече от 250 явно не вдига

Ред2:намерих инфо за ддр2 а-дата800,че на 333мхз трябва да са 4-5-5-15,така ли да ги направя?

Ако ще правиш нещо отпусни таймингите.... например 7-7-7-18... пък като запали... пробвай на 5-5-5-18... и след тва си ги стеснявай още. Докато издържи... но имай предвид че последната цифра тряа да е сбор от сичкити... не по малко... за да не караш рамта да повтаря инструкцийте за повторно четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще правиш нещо отпусни таймингите.... например 7-7-7-18... пък като запали... пробвай на 5-5-5-18... и след тва си ги стеснявай още. Докато издържи... но имай предвид че последната цифра тряа да е сбор от сичкити... не по малко... за да не караш рамта да повтаря инструкцийте за повторно четене.

"последната цифра тряа да е сбор от сичкити"-стига,бе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами то 7-7-7-18 сбор от всичките ли е ????? по-малко е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Т'ва e времето за всяка операция която преминава в реда в който я виждате.... 18 е времето за което е отворена банката... какво става когато немогат да се поместят времената на другите операций. Не казвам че няма да работи рамта.... просто казвам че с опитите да стегните таймингите... направо си ги спъвате. И по точно формулата изглежда така -> CAS latency + tRCD + X clock cycles = optimum tRAS value. питон357, не си ли съгласен?

Редактирано от Shadow_X_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[email protected], 333x10, 1.424V, BOX cooled 1800RPM, IHS removed, Case Closed

Публикувано изображение

Клип

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте подписа ми това постигнах днес а ето и скреен :)

Публикувано изображение

Дали ще е възможно да клокна още :)

Редактирано от LeGaL^CriMeR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво ! Само че ... защо отваряш нова тема, след като такава има . Постни резултатите в нея ! Дали ще можеш повече .... ти ще кажеш, след като опиташ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т'ва e времето за всяка операция която преминава в реда в който я виждате.... 18 е времето за което е отворена банката... какво става когато немогат да се поместят времената на другите операций. Не казвам че няма да работи рамта.... просто казвам че с опитите да стегните таймингите... направо си ги спъвате. И по точно формулата изглежда така -> CAS latency + tRCD + X clock cycles = optimum tRAS value.

питон357, не си ли съгласен?

Нe.tRAS трябва да е сбор от стойностите на tRCD, CAS и 2. Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес съм с Sonic Tower и си позволих да пусна моя E6750 на 3600 Мхз ( 450 х 8 ) Държи ми засега 30-33 градуса в Idle и стига максимално до 60 градуса на Full Load . ( на Tower-a съм сложил 2х120 мм едната е на Hiper другата е на Evercool) + 120mm (Zalman) отпреде да вкарва въздух под DVD-то съм свалил панелите. За паметта нямам думи за PC 5400 е максимално радващa , нa 1125 Мхз дори запили при тайминги 5-5-4-12 , но реших да не я мъча и да и ги разхлабя леко до 5-5-5-15 . Ми това е от мен следва да помисля за някакво допълнително охлаждане на видео картата и да я мятам.

post-43707-1207253223_thumb.jpg

Редактирано от ToYourAss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq5HmjS

Не е много като процент, но уж мижавия Sempron мачка един Pentium 4 EE (3.0Ghz). И аз не знам как.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето валидацийка

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=357622

И супер Пи 1М на каква честота върти.

http://img411.imageshack.us/img411/9363/46...perpcpuzlv4.jpg

За повече с Асус командо Публикувано изображение.

П.П. Всичко е на въздух.

Oхладителя е Залман 9500 Led, но не бих ти го препоръчал него :speak:. По-скоро Xigmatek виж :). Все пак не е при много нормални условия. Имах една перка 12-ка на 24 волта, която да духа към чипсета паметите и отчасти охладителя на проца, също така при стайна предполагам около 10-15 градуса. Волтажа в CPUz е реален само ~1.4 волта, това което ме спъва е дъното, процесорчето може още доста, а паметта също, ето какво постигнах с нея с повишаващ делител на това дъно.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=358106

Все пак кат за дъно под 200 лева мисля е приемлив клок, но ме дразни мисълта, че немога да видя какво може процесора :P.

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, браво. Ще събирам парички за Е8ххх видимо. С Xigmatek S1283 примерно ще го докарам до 4-4,2 без проблеми на моето дъно (надявам се). А паметта каква е?

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е тази. Само че процесора съм го вземал 1-2 дена след като излязоха и беше от първата и най-добрата партида. Малко си е на късмет на какъв ще случиш има и куци бройки. Иначе ако случиш прилична бройка имаш дъно, което прави 500 шина и памет 1000МХз няма да имаш проблеми за 4ГХз с това охлаждане :speak:.

П.П. Сега ти загледах машината, явно е че имаш дъно и памет, които да не те спъват :speak:.

Редактирано от TRIPLE H (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
TRIPLE H , поздравления за резултата :) Чудесен е ! Като гледам резултата от SuperPI и си мисля за ония четириядрени клокнати Phenom-и, дето същото Пи го въртят за 22-23 секунди :lol6: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми те АМД като цяло много изостават на всички тестове, а особено на супер Пи са трагедия. Правих си експеримент да сравня със старата Х2-ка. Атлон Х2 клокнат на 2800МХз супер Пи 1М за около 32 секунди, а Е8200 даунклокнат на 1.2ГХз супер Пи 1М за около 37 секунди, какво да говорим Публикувано изображение.

П.П. Ето и картинки от останалите тестове поне, които врътнах преди 2 дена като се занимавах пак.

http://i.data.bg/08/05/10/947516_orig.jpg

http://i.data.bg/08/05/10/947517_orig.jpg

http://i.data.bg/08/05/10/947518_orig.jpg

http://i.data.bg/08/05/10/947519_orig.jpg

http://i.data.bg/08/05/10/947524_orig.jpg

Ето и 2 шота от клок на Q6600. Тествахме го у нас за съжаление не се занимавахме много, а и човека не искаше да му подаваме повече от 1.5 волта в БИОС иначе смятам щеше да мине някой тест и на 4ГХз на въздух. Условията не бяха толкова екстремни тогава, понеже не се налагаше висока шина и висока честота на паметта, стайна около 10-15 пак предполагам и със същия залман.

http://i.data.bg/08/05/10/946632_orig.jpg

http://i.data.bg/08/05/10/947528_orig.jpg

П.П. За картинката от мрака се извинявам, че е толкова орязана ама не съм видял като съм я пействал, че съм пейстнал върху друга.

Редактирано от TRIPLE H (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво толко се смеете на АМД просто за момента толкова си могат.Тука всеки е фен на Интел.Е да по-добри са но и по-скъпи.Има хора като мен дет не разполагат с много пари се ориентират към това което им позволява джоба.Само се присмивате.Този Е8200 струва колкото дъното процесора и рама ми заети заедно.Иначе с процесор за 95 лв и дъно за 100лв постигнах това.Със сигурност може още клок просто нема пари за добро захранване.Процесора е Атлон Х2 4000+ Брисбеин

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво толко се смеете на АМД просто за момента толкова си могат.Тука всеки е фен на Интел.Е да по-добри са но и по-скъпи.Има хора като мен дет не разполагат с много пари се ориентират към това което им позволява джоба.Само се присмивате.Този Е8200 струва колкото дъното процесора и рама ми заети заедно.Иначе с процесор за 95 лв и дъно за 100лв постигнах това.Със сигурност може още клок просто нема пари за добро захранване.Процесора е Атлон Х2 4000+ Брисбеин

и аз съм с амд.Браво за клока.И аз моя атлон 3800+ го мъчих ма неможах повече от 2.3гхз да го докарам,незнам коеме спъва да запали пък тока неможе повече от 1.3в

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм с амд.Браво за клока.И аз моя атлон 3800+ го мъчих ма неможах повече от 2.3гхз да го докарам,незнам коеме спъва да запали пък тока неможе повече от 1.3в

3800+ ako e F3 особено на 1.45-1.5 волта ше лепне 3ГХз с по-добро охлаждане ;). Сигурно не си свалил я делител на паметта, я HTT множителя, а и дъното не си казал какво е. С 1.3 волта би трябвало да стигнеш до около 2.8 си мисля аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3800+ ako e F3 особено на 1.45-1.5 волта ше лепне 3ГХз с по-добро охлаждане :P. Сигурно не си свалил я делител на паметта, я HTT множителя, а и дъното не си казал какво е. С 1.3 волта би трябвало да стигнеш до около 2.8 си мисля аз.

HT na 800mhz паметта е ДДРII 667mhz и дъм я пуснах на 333,дъното AsrockAliveNF6G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното го ограничава не може да подаде волтаж над 1.3в.Иначе всичко това което си посочил като настройки е добре.На мен ми трябва захранване и 50% клок не ми мърдат. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното го ограничава не може да подаде волтаж над 1.3в.Иначе всичко това което си посочил като настройки е добре.На мен ми трябва захранване и 50% клок не ми мърдат. Публикувано изображение

ами гледах в някъв сайт дето продават проца и там пишеше 1.3в неэнам от какво ...

аьа ето тук само че пише 1,35 ****

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моите шотове, напарвени за по желание на pit:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ако някой иска може да пусна тестовете и за по-дълго време. Температурата на видео картата е 40 градуса след 10 минути игра на Assassin's Creed. Попринцип не я държа клокната и не съм я виждал да минава 38 градуса.

Това съвсем не е максимума на системата. И до 350х9 съм стигал, но не виждам смисъл да го държа на толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, много добре, особено паметта, но задължително и пусни 4-5 луупа на memtest86+ (от дискета) на тази честота... ако няма грешки, значи си попаднал на доста добра бройка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...