Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ghost

Коя защитна стена предпочитате и защо?

Коя защитна стена използвате?  

313 гласували потребители

1. 1. Коя е предпочитаната от Вас защитна стена?

• Comodo
      63
    • ESET (ESS)
      17
    • Kaspersky (KIS)
      31
    • Norton (NIS)
      12
    • Online Armor
      10
    • Outpost
      24
    • PC Tools
      22
    • Windows Firewall
      80
    • Zone Alarm
      13
    • Друга
      36

Препоръчан отговор

здравйте виртуални рейнждъри, искам да ползвам firewall който покзва с notify msg, както Norton Internet Security - port scans, connections, blocks etc. detections - моля, кажете ако някой знае просто да напише кои, аз лично изпробвах - Zone Alarm, Sygate, Outpost, Kerio, F-Secure, PCCillin, McAffee, Kaspersky - и какви ли не още глупости и нито един от тия няма това което ми трябва, освен класическия Norton/Symantec Firewall, но тях просто неискам да ги използвам, предложете дори кажете къде в настройките се прави, ако не е по default на firewalla който можете да кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sygate показва всичко това, за което говориш! Чудя се как не си го разбрал? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

phantom-че, перфектно това ми е любимият firewall, давай казвай от къде се настройва и да си го ползвам него от сега нататъка, поясни настройките/опциите, какво се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Outpost. Стига да не ти се crash-ва както при мен. Не съм ползвал по-добър firewall от този. Открива скритите процесори, ползващи интернет, за разлика от други програми. Изобщо много гъвкави настройки и филтриране предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkLight е прав, но аз от скоро ползвам Kaspersky Anti-Hacker и съм очарован! С Kal обсъждахме вариант да пуснем една статиика за оптималните настройки и на него, но ще видим кога.... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Outpost. Стига да не ти се crash-ва както при мен. Не съм ползвал по-добър firewall от този. Открива скритите процесори, ползващи интернет, за разлика от други програми. Изобщо много гъвкави настройки и филтриране предлага.

:rofl: не бях чувал за скрити процесори, ползващи нета... дали пък и моя компютър не е двупроцесорен no offence и сори за offtopic-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkLight, ясно не помага Hide notification messages гледах я тази статия, мерси все пакoutpost става пак ще го пробвам, защото явно никой неможе да помогне, да ама къде мога да си намера crack за последната версия на outpost, мисла, че няма никъде, a Kaspersky Anti-Hacker не ми харесва много, предпочитам Sygate или Windows SP2 вградения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ето тука http://free2.datacom.bg/peterrosmanov :bye: :bye: :bye: single licenza e za 1 godina! :angry: outpost versia 2.5.369.369! posledna Публикувано изображение

поправка на саита които постнах ftp://free2.datacom.bg/peterrosmanov. :angry::):yanim: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на този саит сам сложил и всичките плъгини които са разработени от други компании които стават за версиа 2.1 за 2.5 369.369 все още не са излезли за сажаление Публикувано изображение всичките документации са там в pdf формат :angry::angry::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rofl: не бях чувал за скрити процесори, ползващи нета... дали пък и моя компютър не е двупроцесорен no offence и сори за offtopic-а
Не съм сигурен това ли да беше подигравка или не. Както и да е. Викам им скрити процеси, защото на съобщенията от защитната стена се изписва "hidden process". Така например ако някоя програма си прави проверка на серийния номер другите защитни стени колкото и добре да са конфигуриране просто не се усещат, че дадена програма използва нет за проверка на лиценз. А Outpost ги лови тез "скрити" процеси като мухи. Само дето много гадно се скапва при мен - работи 1-2 дена добре, след което при зареждане на програмата ми даваше "Encountred problem in main modul and need to close" (ще извинявате, ако имам правописна грешка). Та така... Аз лично firewall с по-гъвкави настройки за оптимално филтриране на разрешен и позволен трафик не бях ползвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sisyphos, обясни малко как да го настроя с този detection които искам аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sisyphos, обясни малко как да го настроя с този detection които искам аз

по подразбиране ти показва съобщения за абсолютно всичко - сканирае на портове, промяна в програмите ползващи интернет, print sharing...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз сам с версиа 2.1.297.309 и нямам ядове от сорта на zone alarm ili sygate koито се багват доста често. показва нагледно всички процеси и отворени портове а сложат ли се и допалнителните плагини няма грешка!!! :);):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на symantec. В момента съм с Norton Internet Security 2005. Преди ползвах Norton SystemWorks 2003 и Norton Personal Firewall 2003. Досега нямам абсолщтно никакви оплаквания, но мисля, че ако не са ти читави настройките нищо не може да те спаси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pitman, не говорим за настройки а за определн firewall, кажи ми ще има ли Norton Internet Security 2005 Professional, защото гледам обикновенният няма хубав detection както 2004 professional

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах Outpost ,Kerio, Sygate дънят се или аз не знам как да ги настроя?

Sygate го настроих по начина който е описан тук в калдатата-пак се дъни

Zone алармата чех от други че и тя се дъни Публикувано изображение

Кажете нещо за настройки ли и аз не знам какво

На мен ми допадна Оutposta щото е на БГ интерфейс ако някой има добър опит стая стена да каже какви свестни настройки да и направя :)

Мерси на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах Outpost ,Kerio, Sygate дънят се или аз не знам как да ги настроя?

Sygate го настроих по начина който е описан тук в калдатата-пак се дъни

Zone алармата чех от други че и тя се дъни Публикувано изображение

Кажете нещо за настройки ли и аз не знам какво

На мен ми допадна Оutposta щото е на БГ интерфейс ако някой има добър опит стая стена да каже какви свестни настройки да и направя :)

Мерси на всички!

<{POST_SNAPBACK}>

Аааааа, приятелче недей така! Kerio и Sygate не се дънят. Моля те, не разбунвай пак духовете! :)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление е така. Поне при мен Kerio-то настроен както е описано в калдата и пак се дъни. За Sygate незнам, но дано поне той да не се дъни. Незнам защо но Kerio-то въобще не реагира на тази програмка и се дъни Публикувано изображение

Ако някой може да каже, защо става така много ще съм му задължен.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в статията никъде не описвам как да се настройва Kerio-то за максимална сигурност, а това става чрез "Advanced Packet Filter", а за да се настрои той се изискват доста напреднали познания! Но дори и инсталиран по "Default" пак спира всичко, което си опитва да прави връзка с нет-а! Съжалявям, ама тук не можете да ме убедите в противното! Точно този тест съм го пробвал и го лови веднага! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже ме предизвикахте, ето го и резултата: http://info.datacom.bg/phantomlord/test-1.bmp

Няколко разсъждения за това, как работи този тест:

1. Отворих Microsoft Word и написах няколко думи

2. Теста се опитва се да се свърже чрез порт 80 използвайки мрежовия софтуер;

3. Опитва да мине през браузера пак през порт 80;

4. Опитва през антивирусната пак ползвайки порт 80;

5. Втори опит през порт 3566 на браузера;

Защо не можа да пропусне информация навън. Защото най-важната (според мен) настройка на Kerio Personal Firewall ми е активна, а именно: на System Security модула на Applications съм задал при възможността: When Application has been modified - use existing system security rules or ask me!!! Същата настройка е и на това, което предимно ползва теста, а именно: When Application is about to launch another application!!!

В резултат на тези настройки, при всеки опит на тестовата програмка да модифицира моят браузер или антивирус и чрез тях да пропусне навън информация, ми изскача прозорец и ми съобщава за опита за изходящ трафик и накрая се получава резултата от картинката! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sygate(5.6 build 2818) определено не се дъни, въпреки,че е по-бъгав от 5.5 25.16 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tiny. PcAudit въобще не може да стартира и се затваря със съобщение за грешка. Това без да го донастройвам, всичко по подразбиране. Стартирам го с <Run with default security> както на всяка непозната програма.

http://www.firewallleaktester.com Има цели 15 теста, като дискутираният отгоре pcaudit е номер 12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже ме предизвикахте, ето го и резултата: http://info.datacom.bg/phantomlord/test-1.bmp

Няколко разсъждения за това, как работи този тест:

1. Отворих Microsoft Word и написах няколко думи

2. Теста се опитва се да се свърже чрез порт 80 използвайки мрежовия софтуер;

3. Опитва да мине през браузера пак през порт 80;

4. Опитва през антивирусната пак ползвайки порт 80;

5. Втори опит през порт 3566 на браузера;

Защо не можа да пропусне информация навън. Защото най-важната (според мен) настройка на Kerio Personal Firewall ми е активна, а именно: на System Security модула на Applications съм задал при възможността: When Application has been modified - use existing system security rules or ask me!!! Същата настройка е и на това, което предимно ползва теста, а именно: When Application is about to launch another application!!!

В резултат на тези настройки, при всеки опит на тестовата програмка да модифицира моят браузер или антивирус и чрез тях да пропусне навън информация, ми изскача прозорец и ми съобщава за опита за изходящ трафик и накрая се получава резултата от картинката! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

А ето го значи ключето от бараката :clap -ама требеше да го каже някой

значи до настройки си опират нещата...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...