Премини към съдържанието
VEELVET

Раздор в парламента заради гласовете от Турция на евроизбори

Препоръчан отговор

Mediapool BG

"Бойкот на опозицията, частично подкрепен от НДСВ, попречи на управляващите да прокарат от раз правото на българските изселници в Турция да участват в предстоящите у нас избори за Европейски парламент"

Според мен има право да гласува само този който постоянно живее в България и плаща данъци тук.Не трябва да се допуска "български граждани " от Бурса,Истамбул да избират каквото и да е в България.

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mediapool BG

"Бойкот на опозицията, частично подкрепен от НДСВ, попречи на управляващите да прокарат от раз правото на българските изселници в Турция да участват в предстоящите у нас избори за Европейски парламент"

Според мен има право да гласува само този който постоянно живее в България и плаща данъци тук.Не трябва да се допуска "български граждани " от Бурса,Истамбул да избират каквото и да е в България.

Колкото по малко имаме общо с комшийте толкова по добре за нас!!!!! Не може ДПС да си праиви к'вот му скимне , в края на крайщата сме тръгнали към Европа не към Азия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ги харесваме щом имат български паспорти и са наши граждани имат права като на всеки българин.Ако държим да се покажем като толерантни хора ще трябва да го преглътнем.Малцинства има навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е как взимат паспортите и дали наистина след получаването се чувстват Българи по душа (или само по документи) или имат паспортите си, за да се позлват само от благата и привилегиите, които той в момента им предлага. ЕС в частност визирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че много пъти сме показвали толерантноста си спрямо малцинствата. Всеки ден го виждам като изляза от дома. Но всяко нещо си има граници. И мисля, че тук е мястото да се сложи тази. ...... Всяко едно решение е нож с две остриета. Въпроса е да се избере това, което по-малко "реже".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами господа депутатите щом са позволили някои хора да имат двойно гражданство сега да мислят какво да правят.Малко гадно се получава ама все едно в Америка да забранят на негрите да гласуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е много просто... Могат да гласуват само онези, които са с постянно местожителство на територията на ЕС. Точка по върпоса. Това означава, че хората, които са в България (и реално живеят тук) могат да гласуват, хората, които са в еврозоната, пак могат да гласуват. Това няма да изкорени проблема на 100% но силно ще гоограничи. Ама стиска ли му на Сергейчо, да тропне крак на Доган, при все че царистите са разидинени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Решението е много просто... Могат да гласуват само онези, които са с постянно местожителство на територията на ЕС. Точка по върпоса. Това означава, че хората, които са в България (и реално живеят тук) могат да гласуват, хората, които са в еврозоната, пак могат да гласуват. Това няма да изкорени проблема на 100% но силно ще гоограничи. Ама стиска ли му на Сергейчо, да тропне крак на Доган, при все че царистите са разидинени?

Много византийско решение, но би свършило работа, ако съумеят да го прокарат... но не ми се вярва! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колкото и да не ги харесваме щом имат български паспорти и са наши граждани имат права като на всеки българин.Ако държим да се покажем като толерантни хора ще трябва да го преглътнем.Малцинства има навсякъде.

Е като има малцинства на всякъде, колко са малцинствата във Франция и как там е решен проблема? Можеш ли да се казваш Агджа да речем, и да си френски гражданин? Нека някой запознат отговори, на мен лично ще ми е любопитно. За Германия също. Щот' до колкото знам, там са няколко милиона турците. Нещо много сме толерантни ми се струва, ама това, защото на някои се объркаха мозъците от тази "демокрация"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да останат на власт кумунягите са готови и в джамии да влязат, и да се надупят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Решението е много просто... Могат да гласуват само онези, които са с постянно местожителство на територията на ЕС. Точка по върпоса.

Още по просто е и съм го написал отдавна - още преди 2 години. Право да гласуват имат само местни лица по смисъла на ЗДДФЛ. Това означава да живеят тук повече от 183 дни в годината и да плащат данъци тук. Има описани и изключения като трайно работещи и командировани в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами господа депутатите щом са позволили някои хора да имат двойно гражданство сега да мислят какво да правят.Малко гадно се получава ама все едно в Америка да забранят на негрите да гласуват.

Ха :yanim: Едното няма нищо общо с другото!Негрите си живеят в САЩ, а тука става на въпрос за турците който живеят в Турция и не са идвали в България от години или от последните президенски избори.......Не може един човек който не живее в България, не знае български, а само по паспор е такъв да има право да гласува според мене. Доган си ги командва както си иска.Тук не става въпрос за турците който живеят в Б-я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И изобщо, да ме извинят господа демократите, какви турци живеят в България? В България живеят българи-мохамедани. Зорлем ги направихме турци. Вече и циганите ги броим веднъж за турци, веднъж за цигани - на кой както му е изгодно. То тва от времето на оня травестит (ако някой го помни) Филип Димитров, май. Ако не бъркам де. Както и да е, нещо се присетих за този плужек, та трябваше да го вмъкна някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е като има малцинства на всякъде, колко са малцинствата във Франция и как там е решен проблема? Можеш ли да се казваш Агджа да речем, и да си френски гражданин? Нека някой запознат отговори, на мен лично ще ми е любопитно. За Германия също. Щот' до колкото знам, там са няколко милиона турците. Нещо много сме толерантни ми се струва, ама това, защото на някои се объркаха мозъците от тази "демокрация"...

Предполагам че някой си Осман който има френски паспорт може да гласува за Ширак.

Ха nono.gif Едното няма нищо общо с другото!Негрите си живеят в САЩ, а тука става на въпрос за турците който живеят в Турция и не са идвали в България от години или от последните президенски избори.......

Тука пак е "виновна" държавата че им е издала паспорти.Щом има паспорт е като теб и мен.Аз имам роднини живеещи от години в чужбина,това означава ли че немогат да бъдат български граждани?Най-добре държавата наистина да направи така че за да има право да гласува човек да трябва да отговаря на някои изисквания.Всичко друго би било незаконно и от Европа ще ни заклеймят пак.Просто трябва да се пипа по-генерално и обмислено.Познавам чужденци които след известен престой са взели наш паспорт и право да гласуват.Някой от Заир който живее у нас и си плаща всичко има ли право да гласува?Според мен да...а според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Най-добре държавата наистина да направи така че за да има право да гласува човек да трябва да отговаря на някои изисквания...

Именно, не може само правата да ползваш, трябва и нещо да дадеш на тази държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Не зная дали има хора на които не им е ясно че ДПС са си про-турски настроени ...

Не знам, но със сигурност са про-бандитски настроени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Ех, Драгозов, нямам думи ..... тези Турци, за който ти говориш имат Български паспорти само заради, Турските интереси, повечето от тези изселници не живеят тук в България , техните деца дори и Български незнаят, тези изселници Драгозов дали плащат тук в България данаци??? дали с труда си подпомагат икономиката на България, дали тези изселници живеят така както живее всеки един Българин???? И защо по дяволите някой от Анкара ще гласува за депутати който ще влезнат в ЕП защо, да не би тази Турция да е в ЕС??? Това не е ли вмешателство?

Защо по дяволите хора който незнаят дори Български език, не са плащали от 15, 16 години нито лев данаци на тази държава ще има права като мен или всеки един Българин който съвестно се труди и плаща данаци и участва в икономиката на тази държава, защо по дяволите ще имат равни права??? Ми да дойдат да живеят тук в България няма проблем никой не ги спира да гласуват. Но да живееж в чужда държава, децата ти да не знят Български език, и да претендира,че е Българин това аз наричам подло лицемерие.Има ли смисъл да питам КОЙ интерес ще защитават тези депутати избрани от такъв род хора?? Българските или Турските???? . Аз дори съм портив тези, Българи който са напуснали България, независимо къде са, Испания, Англия, Америка който одавна не са съпречастни с Българската икономика и живот, те също да не могат да гласуват.Малко странно ми се вижда някой да жеве 5 или 6 години някъде извън България да получава примерно 1600 евро, и да определя тук живота на тези който са останали да дъпрат тежката и потънала в корупция каруца, как да я дърпат или колко да е натоварена тя. Някой да е отказал на Българкските Турци който живеят ТУК в България да гласуват??????? Може ли по тъкъв начин да изопачаваш нещата Драгозов.........

Тези, негри Драгозов би ли споделил с нас къде живеят, не жвиеят ли тези негри Драгозов в Америка ????? А Турците за който ти говориш, къде живеят?????? къде плащат данаци??? от години наред, не жвиеят в България, толкова ли неможеш да направиш разлика.........или само можеш глупости да ръсиш

Защо американците не датат права на негрите от Африка да гласуват за техният сенат или президентски избори...... тези негри от Африка да не би да не са негри?????

Нищо лично, поздрави!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Ех, Драгозов, нямам думи ..... тези Турци, за който ти говориш имат Български паспорти само заради, Турските интереси, повечето от тези изселници не живеят тук в България , техните деца дори и Български незнаят, тези изселници Драгозов дали плащат тук в България данаци??? дали с труда си подпомагат икономиката на България, дали тези изселници живеят така както живее всеки един Българин???? И защо по дяволите някой от Анкара ще гласува за депутати който ще влезнат в ЕП защо, да не би тази Турция да е в ЕС??? Това не е ли вмешателство?

Защо по дяволите хора който незнаят дори Български език, не са плащали от 15, 16 години нито лев данаци на тази държава ще има права като мен или всеки един Българин който съвестно се труди и плаща данаци и участва в икономиката на тази държава, защо по дяволите ще имат равни права??? Ми да дойдат да живеят тук в България няма проблем никой не ги спира да гласуват. Но да живееж в чужда държава, децата ти да не знят Български език, и да претендира,че е Българин това аз наричам подло лицемерие.Има ли смисъл да питам КОЙ интерес ще защитават тези депутати избрани от такъв род хора?? Българските или Турските???? . Аз дори съм портив тези, Българи който са напуснали България, независимо къде са, Испания, Англия, Америка който одавна не са съпречастни с Българската икономика и живот, те също да не могат да гласуват.Малко странно ми се вижда някой да жеве 5 или 6 години някъде извън България да получава примерно 1600 евро, и да определя тук живота на тези който са останали да дъпрат тежката и потънала в корупция каруца, как да я дърпат или колко да е натоварена тя. Някой да е отказал на Българкските Турци който живеят ТУК в България да гласуват??????? Може ли по тъкъв начин да изопачаваш нещата Драгозов.........

Тези, негри Драгозов би ли споделил с нас къде живеят, не жвиеят ли тези негри Драгозов в Америка ????? А Турците за който ти говориш, къде живеят?????? къде плащат данаци??? от години наред, не жвиеят в България, толкова ли неможеш да направиш разлика.........или само можеш глупости да ръсиш

Защо американците не датат права на негрите от Африка да гласуват за техният сенат или президентски избори...... тези негри от Африка да не би да не са негри?????

Нищо лично, поздрави!!!!

:blink: Споделям същото мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох ,мале ле, колко дълбокомислени анализи и изказвания,само не видях смисъла им,особено от AXL и Tihichko :dancing18: Единственото което разбрах че на някой много им пречи ДПС и българските граждани,изселили се в Турция по време на режима на Живков принудително ( само да добавя че навярно тогава политиците са мислели подобно на двамата посочени от мен наши съфорумци )

Така,нека попитам тогава двамата,как мислят,нима човек роден ,израсъл,отдал целия си съзнателен живот и труд за родината си,и по някакви причини накаран да напусне същата,нима няма право да решава съдбата на останалите си близки там? Нима няма право да решава какво желае за доброто на неговите синове,дъщери и други останали в България? Нима вече е зачеркнат от същата тази своя родина ,която поради властващия тогава режим го е прокудила? Нима едни лапета които още не са направили дори една стотна за същата тази обща родина България имат повече право да решават от него кое е добре и кое не за България? Питам и отговор не чакам,виждам че доста хора ги боли и сърби,че и на пръст им замирисва( много самоуверено драги AXL ,много самоуверено го даваш за малките си възможности ;):)

А друг е въпроса дали другите партии не робуват на чужди държави,та все ДПС изкарвате проводник на чужди идеи,та все тя ви е в устата. Както СДС са проводник на политиката на САЩ,както и БП е проводник на политиката на Русия ,и както и прословутата АТАКА е проводник на безумни и луди идеи,дори бих казал фикс идеи плод на нечий болен разум,и използван от хора на които една анархия би им се отразила добре,по-добре отколкото като имат власт дори ;)

Мислите си че всичко се свежда до 1,2 тези и всичко вече е ОК,дявола е черен,а ние сме бели ,и проблема е решен . Но грешите,нещата не са толкова прости. Какво ще направят нашите евродепутати в общия парламент,та те ще са капка в морето ,едва ли ще успеят и при добро желание да постигнат нещо. За мен ще са просто пионки в играта на големите,ще служат винаги на други големи,но не и на България. Така ще стане,независимо кой ги избере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво ще направят нашите евродепутати в общия парламент,та те ще са капка в морето ,едва ли ще успеят и при добро желание да постигнат нещо. За мен ще са просто пионки в играта на големите,ще служат винаги на други големи,но не и на България. Така ще стане,независимо кой ги избере.
ами точно затова и българи с двойно гражданство,второто на държава от евросъюза не бива да избират кой да представлява България в европейския парламент :dancing18::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами точно затова и българи с двойно гражданство,второто на държава от евросъюза не бива да избират кой да представлява България в европейския парламент :);)

Ами след като няма значение пък защо да не гласуват ;):dancing18: .Нима нямат правата на лапетата дето ще гласуват а с нищо не са допринесли за България като цяло освен с това че са се родили и се наричат български граждани и българи?? ;)

Така че не виждам къде е проблема да не гласуват,по-заслужили са от мнозина други живеещи в България сега.

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ситуацията която по време на избори , а именно хора които идват в тая държава само за да гласуват за ДПС , които знаят че това на тях няма да се отрази защото не живеят тук , тези хора трябва да бъдат ограничени от гласуването- и то с голямо основание! Колкото до изселниците - те са имали достатъчно време да се завърнат тук , ако са искали де :) и не виждам защо им е да гласуват ако не за някакви странични интереси.

Отделен въпрос е че хората за които гласуват са партия чиито лидер беше в затвора и мисля че всички знаем защо , дори и ти морфейче!! Но на теб май ти е по удобно да не си го спомняш това!

Е кажете ми как да не съм против правото на гхласуване на хора които гласуват за такава партия?

И последно - морфейче , незнам дали съм ти го казвал но за мен ти си срам за българската армия и те уверявам че ако не смениш посоката ще те блъсне нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При ситуацията която по време на избори , а именно хора които идват в тая държава само за да гласуват за ДПС , които знаят че това на тях няма да се отрази защото не живеят тук , тези хора трябва да бъдат ограничени от гласуването- и то с голямо основание! Колкото до изселниците - те са имали достатъчно време да се завърнат тук , ако са искали де :) и не виждам защо им е да гласуват ако не за някакви странични интереси.

Отделен въпрос е че хората за които гласуват са партия чиито лидер беше в затвора и мисля че всички знаем защо , дори и ти морфейче!! Но на теб май ти е по удобно да не си го спомняш това!

Е кажете ми как да не съм против правото на гхласуване на хора които гласуват за такава партия?

И последно - морфейче , незнам дали съм ти го казвал но за мен ти си срам за българската армия и те уверявам че ако не смениш посоката ще те блъсне нещо :)

Първо тия хора къде да се върнат бе Акселчо,когато нямат вече повечето дори домове,продадени на безценица на такива "родолюбци" като теб ,които се възползваха от ситуацията и натрупаха блага за чужда сметка?

И за армията,ами срама е за тебе естествено ,ние разваляме общата гледка на некадърност навярно :hush::) . А за блъскането си заповядал винаги, ;) да приготвя ли нещо остро за посрещане :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно малко са ви били кумунягите, за да гласувате отново за тях,или ви е малко сивото вещество след като не проумявате,че няма разлика между български,турски,лондонски кумуняги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,радвам се че ти и семейството ти не сте били от тия облагодетелствалите се. Радвам се че си имал и приятели за които ти е било мъчно. Но останалото за движението си беше жива пропаганда,движението се създаде следствие на действията на правителството,не преди него. Останалото е само интерпретация и замазване на очите на масите.

А самата идея не беше никак добра,самата идея за възродителния процес беше пълна глупост,и беше безсмислена. Доведе само до сегашното положение. Вместо да оправи нещата,ги влоши. както и да е,миналото е минало,нещата немогат да се върнат. От нас зависи сега как ще продължим само напред,и кой сценарий ще изберем,дали този на съседна ни Югославия (бивша) или досегашния собствен начин.

Едното води до катастрофа,другия,все още не се знае,но предлага по изгодни условия за всички нас вбъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване