Премини към съдържанието
_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

на витоша е спасението!от витоша по-високо-не!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След  21.12.2012 година кога отново ще настъпи "Краят на света" защото имам притеснения, че няма да го дочакам!

Иначе за тази дата въобще не се притеснявам и не преживявам какво ще се случи. Ще бъде един хубав ден...за "Българската демокрация".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не са малко и тези, които припомнят, че Леново е сред малкото места в страната, където нито един от мобилните оператори няма обхват.

Броени дни преди обявения за край на света ден те свързват това с божията ръка.

Ако това е критерий за оцеляване, аз значи гърмя отвсякъде с двете антени на Глобул и М-Тел върху двата съседни входа на блока :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАСА изготви видео за деня след „Края на света”. "Защо светът не свършва Вчера” разглежда теориите за предсказанията от календара на маите, през избухването на слънцето до планета, която ще смачка Земята.

"Ако гледате това видео, то това означава едно нещо... Светът не е свършил вчера”, започва материалът, твърдящ, че всички апокалиптични теории са изградени върху масивна заблуда. 

Д-р Джон Карлсън, директор в НАСА, който 35 години изучава явлението „2012", сравнява календара на маите с километражът на колата. Той просто ще се „преобърне" когато стигне определена точка и ще се повтори.

Сценарий за сблъсък с огромни комети или астероиди от типа на „Армагедон" са изключени според учените. „Слънцето също не е заплаха. То навлиза в края на 11 годишен цикъл, но той няма да повлиае на планетата ни”...

За интернет потребителите обаче остава въпросът защо НАСА разпространи видео, предназначено за 22 декември, преди 21.12.2012 г. Материалът може да видите тук:http://bit.ly/12aHoP1

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Арести в Китай заради „края на света“

Десетки хора бяха арестувани през последните дни в Китай за това, че са разпространявали слухове за край на света, свързани с календара на маите, който свършва на 21 декември, съобщават китайските медии, цитирани от световните агенции.  В 5 различни района на страната са арестувани над 52 души, някои от които били привърженици на култове за деня на последния съд, посочва агенция Синхуа. Предвижданията за апокалипсис се множат в Китай след успеха на холивудския филм "2012", който отчасти е вдъхновен от предполагаемото пророчество за край на света според календара на маите.  В югоизточната провинция Фуцзян 34 души са били арестувани, след като разпространявали листовки на обществени места.

Християнската групировка "Всемогъщият Бог" също беше обект на репресии с ареста на 37 нейни членове в провинция Цинхай, пише в. "Глобал таймс", уточнявайки, че тази секта е оповести три дни мрак, като се започне от петък, 21 декември.  Освен това четирима души ще прекарат десет дни в полицейски участък на китайския мегаполис Чунцин за разпространяването на неверни слухове.

Двама мъже бяха арестувани, защото на публично място в гъстонаселения Чунцин с помощта на високоговорител говореха за близкия край на човечеството.  Още двама са прибрани "на топло", защото са разпространявали брошури за "страшния ден".  Полицията призова гражданите да не се подават на слуховете и в никакъв случай да не ги разпространяват.

Китайците доста оригинално подхождат към новините за края на света. Така например, жителка на провинция Чжънцзян е ипотекирала апартамента си, а получените пари смятала да раздаде на сираци, за да се "насладят на живота преди края на света". Все пак съпругът й успял да попречи на начинанието и да развали договора с банката.  В други градове, като Гуанчжоу, пък се очаква истински "сватбен бум" на 21 декември.

http://pressadaily.bg/publication/7596-%D0%90%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D0%9A%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%E2%80%9E%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%E2%80%9C/

Правилно са постъпили китайците.

За разпространение на зловредни слухове трябва да има наказания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАСА пусна видео „Защо светът не свърши вчера”

Национално управление на САЩ по въздухоплаване и изследване на космическото пространство (НАСА) е толкова сигурно, че ще има 22 декември 2012 г., че вече пусна в Ютюб видео озаглавено "Защо светът не свърши вчера", предаде Ройтерс.

Учените казват, че слуховете в социалните медии и интернет за преждевременната гибел на Земята са били породени от неразбиране на древния календар на маите, който свършва на датата 21 декември 2012 г., отбелязва агенцията.

"Това е само краят на един цикъл и началото на нов. Това е същото като на 31 декември - календарът ни свършва, но нов календар за следващата година започва на 1 януари", заяви Дон Йоманс, ръководител на програма на НАСА за изследване на близки до Земята обекти, в друго видео в Ютюб (Youtube).

Според историята, разпространявана по интернет, огромна планета наречена Нибуру приближава към Земята и ще причини гибелта й. "Ако това беше така, ние отдавна щяхме да сме я видели, а ако беше невидима някакси, щяхме да видим влиянието й върху съседните планети. Хиляди астрономи, които наблюдават нощното небе непрекъснато, никога не са я виждали", посочи Йоманс.

Колкото до въпроса дали НАСА крие опасността, за да предотврати масова паника, ученият отбелязва: "Можете ли да си представите хиляди астрономи да пазят една тайна от обществеността в продължение на години?"

dariknews.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, оцеляхме...Честита ви 2013г :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасният 270-метров астероид „Апофис" преминава днес до Земята

На 9 януари, днес, в опасна близост до нашата планета ще премине 270-метровият астероид „Апофис" с маса от 100 млн. тона, представян от астрономите като „най-опасния астероид на столетието", съобщават ИТАР-ТАСС и „Франс прес". Той ще премине на разстояние 14.5 милиона километра от Земята в 13 ч. и 43 мин., съобщават в прессъобщение на НАСА. Събитието ще бъде наблюдавано от камерата Slooh Space Camera и небесното тяло може да бъде наблюдавано на сайта Slooh.com. ИТАР-ТАСС отбелязва, че сегашната траектория на астероида се явява своеобразна „генерална репетиция". През 2029 година той ще премине на опасните 36 хиляди километра разстояние от Земята - това е височината на геостационарната орбита (около 35 700 km), а през 2036 година може да се сблъска с планетата ни, тъй като според някой прогнози "Апофис" може да промени орбитата си. Астероидът е кръстен на древноегипетския бог на смъртта и хаоса - известен още като 2004 MN4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам се, че не бях прочел публикацията ти, та постнах тази новина тук с повече подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апофис няма да удари Земята през 2036 г., успокояват от НАСА

Публикувано изображение

"Шансовете за сблъсък са по-малки от 1 към един милион, така че на практика изключваме възможността от Апофис да удари Земята", заяви Дон Йеоманс, шеф в лабораторията за реактивно движение към НАСА.

Първоначално учените смятаха, че когато на 13 април 2029 година астероидът мине покрайЗемята на 37 600 км., той може да промени траекторията си и да се стигне до сблъсък при следващото навестяване на планетата ни през 2036 година.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1712701

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАСА: Не се отпускайте, Краят идва през 2013!

Незапомнена свръхактивност на Слънцето може да унищожи всички компютърни системи

Напоследък се наслушахме на истории за края на света покрай 2012, пише американският сайт asylum.com. Или астероид ще удари Земята, или Слънцето ще отслаби гравитационната си сила. И обикновено с право ги игнорираме, защото става дума за спекулации на псевдоучени, които търсят внимание. Днес обаче има друга новина: Земята ще бъде ударена от залп от слънчеви изригвания през 2013 г., когато се очаква Слънцето да прояви свръхактивност. И този път това не го казва зомбиран аматьор, а е официално становище на НАСА. С право, пишат авторите на сайта, навярно си казвате: “Уф, пак ли!” Събитието, което очакваме да се случи през тази година, се случва веднъж на едно поколение, но то има целия потенциал да разруши всички компютърни системи, на които нашият съвременен свят разчита – банкови сметки, медицински досиета, бизнес планове, всички сайтове и, разбира се, профила ви във фейсбук, всичко ще изчезне. Слънчевите изригвания генерират големи промени в магнитното поле на Земята, които могат да доведат до спиране на тока, срив в комуникациите, спиране на телевизионните и радио канали и, което е най-лошо от всичко – на интернет.

Д-р Ричард Фишер, шеф на Хелиофизическия отдел на НАСА, казва: “Знаем, че идва, но не знаем колко лошо ще бъде. Ясно е едно – много системи ще спрат да работят.”

Проф. Ричард Харисън от лабораторията Ръдърфорд Епълтън в Оксфордшир допълва: “Слънцето сега се събужда. То досега беше много неактивно, сега в момента текат много дебати колко драматично ще бъде това събуждане. Нека не всяваме паника".

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НАСА: Не се отпускайте, Краят идва през 2013!

хехехе, не им ли писна!? За 2060 пък каква теория има?..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

настана време да се мре, за първи път русия и сащ са на едно мнение.

http://30dumi.eu/2013/03/ledenata-epoha-nasta-pva-prez-2014-g/

http://30dumi.eu/2013/03/nasa-prepora-chva-molitvi-za-zashtita-ot-asteroidi-i-meteoriti/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеее, колко дати - нещо взех да губя нишката. Отказвам се да чакам края на света, който иска да си го чака :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбирате, под края на света.Че ще се килнете или края въобще на живота във вселената.Когато Господ спи няма живот, когато се събуди , живота започва отначало.Който го интересува има БХАГВАТ ГИТА, там пише , но до тогава много вино ще се изпие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Който го интересува има БХАГВАТ ГИТА, там пише , но до тогава много вино ще се изпие.

Mисля,че правилно е Бхагават Гита ;) Иначе края няма да е скоро-още много вино ше се изпие :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mисля,че правилно е Бхагават Гита ;) Иначе края няма да е скоро-още много вино ше се изпие :D

Прав си, не съм го написал правилно.В момента чета ,Небе и Ад , на Сведенборг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, не съм го написал правилно.В момента чета ,Небе и Ад , на Сведенборг.

Ами така е ,защото я имам книгата и съм я чел :) Има и много хубави илюстрации ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е ,защото я имам книгата и съм я чел :) Има и много хубави илюстрации ;)

Книги, вече няма къде да ги държа.Един тираж от тази книга съм я печатал ,когато бях в ,,Балкан Прес.В една друга тема казвах на един, че приказката за Иисус може да я прочете и в Бхагават Гита..Но имената са други и времето е друго.То времето си лети сменят се само имената и религиите.Няма краи в духовният свят ,даже там няма и време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....В една друга тема казвах на един, че приказката за Иисус може да я прочете и в Бхагават Гита..Но имената са други и времето е друго.То времето си лети сменят се само имената и религиите.Няма краи в духовният свят ,даже там няма и време.

Тук не съм съгласен.В Бхагават Гита е съвсем различно.Там ,,богът,,---- ,,вдишва и издишва безброй планети,, , описано е как човек се преражда в животно (например,ако е живял като някакво животно)и т.н.т и т.н.т  и ,,тематиката ,,е съвсем различна, и няма нищо общо с  Иисус,но не ми се спори на тема религия, а и не е предмет на самата тема мисля.Повече няма да се включвам в темата.Благодаря все пак за ,,вниманието,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не съм съгласен.В Бхагават Гита е съвсем различно.Там ,,богът,,---- ,,вдишва и издишва безброй планети,, , описано е как човек се преражда в животно (например,ако е живял като някакво животно)и т.н.т и т.н.т  и ,,тематиката ,,е съвсем различна, и няма нищо общо с  Иисус,но не ми се спори на тема религия, а и не е предмет на самата тема мисля.Повече няма да се включвам в темата.Благодаря все пак за ,,вниманието,,

моляяя -

човек се преражда пак в човек, животно в животно

тая глупава книга някой не у ред я е писал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2-3години бях писал ,че извънземните идват да ни изядат вие ми се присмяхте, ама президент Путин го прие на сериозно и създаде войски за космическа отбрана, които имахме удоволствието  да видим на тазгодишния военен парад по случай 9 май

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.