Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

НАСА все едно ше излезне и каже "да 2036 година ще ни удари астероид"! :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моляяя -

човек се преражда пак в човек, животно в животно

тая глупава книга някой не у ред я е писал

ако си сигурна в това само ми кажи, ако след 1 година стане така,

че земата на която ще умреш и следователно (според теб) ще преродиш,

стане на парчета, къде ще се преродиш, пак като човек ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успокойте се,няма да се мре скоро  ;)

Нова дата за края на света, ама след 2 милиарда години!

http://www.dnes.bg/mish-mash/2013/07/02/nova-data-za-kraia-na-sveta-ama-sled-2-miliarda-godini.192483

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Успокояваща ама невярна прогноза. Ако всичко зависеше само от светенето на слънцето динозаврите още щяха да са живи, ама не са - избил ги е 10 километров метеорит преди 65 милиона години - и слава богу защото ако това не беше станало бозайниците още щяха да са само дребни гризачи криещи се по дупките.  Така че кога ще изчезне целия живот на земята или само човечеството са две различни неща - второто може да се случи доста по-рано а мястото ни да заеме друг биологичен вид  - кога точно - след милион години, след сто хиляди ,след хиляда или след по-малко никой не може да го прогнозира. Спокойно е могло да се случи през 60-те години когато света е бил на прага на ядрена война с натрупани запаси да избият хората няколко пъти.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз откога го чакам този астероид, да ни оправи държавата, че и т'ва - онова покрай нея!

Единственото което ми остава е ....здрав секс и да чакам... краят! :shy11:

Редактирано от angel* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на интересна новина че голяма част от човечеството може и да си замине.Какъв е шансът?-не знам.Чудя се дали не бе объркана датата 21.12.2012г.от календара на МАИТЕ и да се окаже че наистина краят на света може да дойде малко по късно.Времето ще покаже но новината която намерих за идващият астероид доста ме обезпокоява.50 метра астероид нанесе значителни поражения на три големи града а 600 метра???Оставям коментара на вас да споделите какъв е шансът при такъв удар планетата и човечеството да оцелеят.По последни изчиления от две обсерваторий казаха че траекторията на астероида се пресича с планетата земя и ударът е много вероятен.   :shock11:  ЛИНК

Мен ме притеснява че това не е метеорит а астероид което значи обект с фиксирана траектория.Това нещо ако наисина ни удари което за сега е много вероятно няма да се налага да правим нито избори нито да се чудим в каква мизерия ще живеем.Дори и да не унищожи цялата планета,то катаклизмите които ще настанат след това ще погубят човечеството. :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо ако наисина ни удари което за сега е много вероятно няма да се налага да правим нито избори нито да се чудим в каква мизерия ще живеем.

Е, това звучи като положителна новина, според мен.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не се надявай на небесата такива "отървавания", ако чак толкова не ти се живее в България има и други държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това звучи като положителна новина, според мен.

Единствено ще съжалявам за семейството което имам.А това в каква степен по технологий се е развило човечеството ще бъде без значение.До колкото знам май хората още нямат с какво да се противопоставят на такъв астероид.Случайно и да намерят нещо и да го гръмнат на няколко парчета и те се изсипят на планетата май унищожителният им ефект пак ще бъде потресаващ. :huh:

По-добре не се надявай на небесата такива "отървавания", ако чак толкова не ти се живее в България има и други държави.

При такъв удар ще има ли държава или бункер където да се скрие човек???

Публикувано изображение

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такъв удар ще има ли държава или бункер където да се скрие човек???

И да има, едва ли ще можеш да се добереш до там навреме. Остава единствено да разчиташ на някое НЛО да те прибере и спаси, ако успееш да сигнализираш на такова.

ПП Не че е важно, като се има предвид сериозността на темата, но само да припомня, че в нашия език няма съществителни от ж.р., които в ед.ч. да завършват на -ия или -ея, а в мн.ч. завършват на -ий , т.е. технология - технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото решение е че се плащало по 200000 евро за разходка до повърхността на планетата.Брад Пет и много други са си платили.Излизаш на такава разходка докато астероида навлиза в планетата и се спасяваш.Проблемът е че после като кацнеш и няма вода,храна и нормална атмосфера,тези летящите рано или късно на канибализъм ще трябва да го обърнат.Май по добре е да го посрещнем на земята защото агонията ни ще е само няколко секунди-по безболезнено. :mad:

И да има, едва ли ще можеш да се добереш до там навреме. Остава единствено да разчиташ на някое НЛО да те прибере и спаси, ако успееш да сигнализираш на такова.

ПП Не че е важно, като се има предвид сериозността на темата, но само да припомня, че в нашия език няма съществителни от ж.р., които в ед.ч. да завършват на -ия или -ея, а в мн.ч. завършват на -ий , т.е. технология - технологии.

Аз до колкото съм гледал по документалните филми,извънземните не отвличат хората за да им създават уют и разкош за живот а за експерименти относно анатомията и др.Май астероида е по лекият вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото решение е че се плащало по 200000 евро за разходка до повърхността на планетата.Брад Пет и много други са си платили.Излизаш на такава разходка докато астероида навлиза в планетата и се спасяваш.Проблемът е че после като кацнеш и няма вода,храна и нормална атмосфера,тези летящите рано или късно на канибализъм ще трябва да го обърнат.Май по добре е да го посрещнем на земята защото агонията ни ще е само няколко секунди-по безболезнено. :mad:

Аз до колкото съм гледал по документалните филми,извънземните не отвличат хората за да им създават уют и разкош за живот а за експерименти относно анатомията и др.Май астероида е по лекият вариант.

Нещо твърде зле ти е логичната връзка между различни информации. За съжаление и училището май си го изпушил. Ако може да ми дадеш яснота, каква ще е тая разходка до повърхността на планетата от първото ти изречение, не че не се сещам какво имаш предвид, ама съвсем така лекинко не е разходка до повърхността и никак няма да спаси въпросните екскурзианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото решение е че се плащало по 200000 евро за разходка до повърхността на планетата.

Нещо се бъркаш. ;)

Извънземни не съществуват.Дори и да съществува живот някъде в извънземното пространство,то той все още е неотрит и дори и да има такъв,то той ще е много,много далеч от нас! Така,че глупостите за отвличания на хора от извънземни,най-вероятно се дължат на действието на токсични вещества попаднали в организна и действащи върху нервната система.

А за астероидите,има кой да мисли и да изчислява... ;)

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо твърде зле ти е логичната връзка между различни информации. За съжаление и училището май си го изпушил. Ако може да ми дадеш яснота, каква ще е тая разходка до повърхността на планетата от първото ти изречение, не че не се сещам какво имаш предвид, ама съвсем така лекинко не е разходка до повърхността и никак няма да спаси въпросните екскурзианти.

Виждам че не си ме разбрал.Ето ти малко четиво:   ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че не си ме разбрал.Ето ти малко четиво:   ЛИНК

Разбрал съм те отлично. Аз самият следя с интерес дейността на въпросната компания. Обаче те не разхождат по повърхността на планетата, също така твоя чичко Круз, далеч не с целта да се спасява иска да участва в полет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се бъркаш. ;) Извънземни не съществуват.Дори и да съществува живот някъде в извънземното пространство,то той все още е неотрит и дори и да има такъв,то той ще е много,много далеч от нас! Така,че глупостите за отвличания на хора от извънземни,най-вероятно се дължат на действието на токсични вещества попаднали в организна и действащи върху нервната система.

А за астероидите,има кой да мисли и да изчислява... ;)

Малко са хората които си мислят че са единствени навсякъде.Ти ако не вярваш-аз вярвам че ги има.Както се е зародил тук живота така при определени условия може да се зароди и другаде.Великденските острови ЛИНК,пирамидите и други явления и обекти нали не мислиш че кроманьонците и пещерняците са ги строили?Ако мислиш така много жалко за теб.Има такива изработки от преди хиляди години които и до ден днешен човека не е измислил такава техника за да ги построи с такава лазерна изработка.Наблегни на Discovery и ще ме разбереш.Колкото до астероида,няма техника която може да предотврати възможен сблъсък.Ако беше прочел линка няколко поста по нагоре,в статията пише че когато наистина съществува такава опасност тя не се споделя с хората за да няма паника.Всичко се прикрива поради безсилието на човечеството. :mad:

Разбрал съм те отлично. Аз самият следя с интерес дейността на въпросната компания. Обаче те не разхождат по повърхността на планетата, също така твоя чичко Круз, далеч не с целта да се спасява иска да участва в полет.

Аз не съм ти казал че ще лети да се спасява.Той както и другите са дали заявка от преди време. Астероида е засечен вчера.Няма как чичо Круз да стане медиум и да предвиди бъдещият астероид и да се запише за полет-нали.Просто в поста се търсеше някаква алтернатива за спасение. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са хората които си мислят че са единствени навсякъде.Ти ако не вярваш-аз вярвам че ги има.Наблегни на Discovery и ще ме разбереш.

Ако се позовавах само на знания от Discovery... ;) Погледнете интересите ми.  Има разлика между вяра и доказателство. Мисля,че се изразих елементарно,че дори и да съществува някаква форма на живот,то той е много много далеч.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......

Аз не съм ти казал че ще лети да се спасява.Той както и другите са дали заявка от преди време. Астероида е засечен вчера.Няма как чичо Круз да стане медиум и да предвиди бъдещият астероид и да се запише за полет-нали.Просто в поста се търсеше някаква алтернатива за спасение. :no-no:

Е, не е точно това вариант за спасение. Впрочем въпросният астероид, вече вероятно е с изчислена траектория, благодарение на което е премахнат от таблицата на обектите с риск от сблъсък със Земята:

Object

Designation

Date/Time Removed (UTC)

YYYY-MM-DD hh:mm

2013 NK4 2013-07-07 10:05

П.П.  Има и още една възможност, която обаче не е съвсем лицеприятна(и не ми се искаше да я споменавам, но...) за нашите астрономи...Да са регистрирали като нов астероид, някой който вече е бил наблюдаван и е присъствал под друго име в таблиците. Това, в най-лекия случай е неинформираност и/или недоглеждане и прибързване в желанието им да се пишат "откриватели", или да предизвикат сензация, в по-тежкият случай е...диагноза :(

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се позовавах само на знания от Discovery... ;) Погледнете интересите ми.  Има разлика между вяра и доказателство. Мисля,че се изразих елементарно,че дори и да съществува някаква форма на живот,то той е много много далеч.

Аз не те познавам и от къде да знам че може да си излъгал с интересите.Ако загледаш интересите на някои потребители във форума може да се шашнеш.Никъде не пише че интересите трябва да отговарят на истината.Колкото до формата на живот и че тя е била далеч,дори и да предположа че си прав каква е гаранцията че тя не е по развита от нас.Примерно ние сме стигнали до определено развитие но с нашите 4-5 %с които работи мозъка сме успяли да снимаме Марс или да пратим някой космонафт до някое небесно тяло около планетата.Другата раса която казваш че е много далеч примерно може да работи с 50 или 90 % процента от мозъка или нещо друго подобно ако има,да е свръх еволюирала и голямото разстояние от тяхната до нашата планета да го взимат все едно ти от хола да отидеш до тоалетната.Тока за тях може да е отживелица.Може да са овладяли тъмната материя.Ние си мислим че сме създадени от риби,маймуни,някакви организми паднали от преминаваща комета и т.н. а реално да се окаже че нашата планета е като един аквариум за развитие създаден с подходящи условия от дадена развита цивилизация и просто сме пуснати и наблюдавани как ще се развиваме и в каква насока,борба с болести и т.н и когато решат просто могат да дойдат и да ни затрият за секунди защото не сме се развили в правилната посока.После пак подготовка на аквариума,нов живот и т.н.Погледни реално...ние хората също правим тези неща с животни  и хора-просто експериментираме в името на науката.Какви ли не болести се завъдиха от химични експерименти,бомби и още какво ли не знайно и не знайно.Едва ли сме най великите?Както ние третираме нещата,така и ние може да сме обекти на по висши експерименти но сме прости или неосведомени за тях и няма как да го разберем.Теорий много за тези неща но коя е истината-знае ли човек? :mad:

Е, не е точно това вариант за спасение. Впрочем въпросният астероид, вече вероятно е с изчислена траектория, благодарение на което е премахнат от таблицата на обектите с риск от сблъсък със Земята:

П.П.  Има и още една възможност, която обаче не е съвсем лицеприятна(и не ми се искаше да я споменавам, но...) за нашите астрономи...Да са регистрирали като нов астероид, някой който вече е бил наблюдаван и е присъствал под друго име в таблиците. Това, в най-лекия случай е неинформираност и/или недоглеждане и прибързване в желанието им да се пишат "откриватели", или да предизвикат сензация, в по-тежкият случай е...диагноза :(

Аз не вярвам докато не отмине.Погледни какво стана в Русия с падналите камъчета на скоро.Нали сме развити в технологийте?Никой не разбра за тях докато не паднаха на земята.Хората си отиваха на работа сутрина и ...бум.бум..потрошени сгради и прозорци в няколко населени места.Никой не разбра за тях докато не паднаха на земята.Добре че поне имаше хора отиващи за работа и успяха да заснемат някои неща с телефоните си.Нима сме толкова зле че не могат да се предвидят тези неща или просто умишлено се трае.Ако се знаеше то поне хората можеха да евакуират до падането на частиците-нали?Сега и с този астероид ще стане така.Ако ни се размине ще се каже,но ако ни на цели могат и да излъжат че няма опасност и когато почернее небето при навлизането му в атмосферата,пак като в Русия в последният момент да се види истината от нас и да щракаме с телефоните и да се питаме:Нали уж всичко беше наред? :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
........

Аз не вярвам докато не отмине.Погледни какво стана в Русия с падналите камъчета на скоро.Нали сме развити в технологийте?Никой не разбра за тях докато не паднаха на земята.Хората си отиваха на работа сутрина и ...бум.бум..потрошени сгради и прозорци в няколко населени места.Никой не разбра за тях докато не паднаха на земята.Добре че поне имаше хора отиващи за работа и успяха да заснемат някои неща с телефоните си.Нима сме толкова зле че не могат да се предвидят тези неща или просто умишлено се трае.Ако се знаеше то поне хората можеха да евакуират до падането на частиците-нали?Сега и с този астероид ще стане така.Ако ни се размине ще се каже,но ако ни на цели могат и да излъжат че няма опасност и когато почернее небето при навлизането му в атмосферата,пак като в Русия в последният момент да се види истината от нас и да щракаме с телефоните и да се питаме:Нали уж всичко беше наред? :mad:

Ако си решил да е въпрос на вяра или невяра, си много подходящ за зарибяване на религиозна или сектантска вълна. Тук не става въпрос за вяра, а за знание. Ако ти нямаш такова, за да си в състояние да оцениш обективността и достоверността,  на която и да е попаднала ти информация, без значение дали намерена в интернет, или от друг източник, а просто се доверяваш на написаното. Как мислиш, докъде ще я докараш, ако утре някой напише в статия в някой сайт, че като скочиш от примерно петия етаж и ще полетиш като птичка, даде уж достоверни данни, изчисления и някоя изфабрикувана с Фотошоп снимка, или даже монтирано със специални ефекти видео на "летящ" човек, от типа на тия, на които са "снимани" UFO-та) които уж са изведени от разни световно известни професори и се подпише самият той като такъв...Ти ще повярваш и ще пробваш ли?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Вие нещо за правописа на KGKulata ли се хванахте? И аз в бързината написах "управи" вместо "оправи", ама не означава, че съм неграмотен.

Все пак набираме от клавиатурата, момчета! По-спокойно я карайте. ;)

Лека Вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще пробвам освен ако не ми издадат жълта книжка.В работата имам повече от 200 души и сред тях съм срещал сектанти,съботяни и т.н.Просто съм като гъба и попивам всякаква информация и не отричам нищо.Смятам че имам достатъчно акъл за да преценя кое е правилно и кое не.Аз съм реалист и оптимист и когато видя нещо го обмислям и преценявам дали е правилно или не.Ако не знам-питам.не съм като някои хора които държат само на своето и всичко друго отричат.Всяка секунда,всеки момент от живота носи някакво значение и човек не трябва да ги пренебрегва а да ги изучава и да прави съответните изводи.за мен живота е вид училище и това по кой път ще поемеш зависи само от теб.Днеска астероид,утре нещо друго.Трябва ли да казвам на всичко майната му.Не.Просто гледаш напред и се съобразяваш с нещата около теб-както се казва:За всяко нещо едно на ум. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Теорий много за тези неща но коя е истината-знае ли човек? :mad:

Нали сме развити в технологийте?

Както писах в предния си пост: Не че е важно, като се има предвид сериозността на темата, но само да припомня, че в нашия език няма съществителни от ж.р., които в ед.ч. да завършват на -ия или -ея, а в мн.ч. завършват на -ий , т.е. технология - технологии.

Не се заяждам само обръщам внимание, уважаеми другарю космонаФт. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Вие нещо за правописа на KGKulata ли се хванахте? И аз в бързината написах "управи" вместо "оправи", ама не означава, че съм неграмотен.

Все пак набираме от клавиатурата, момчета! По-спокойно я карайте. ;)

Лека Вечер!

Бистриме темата за астероида и живота.честно да ти кажа,правописа почти не го гледам.Минаха ми преди повече от 20 год.училищните класни и контролни по български. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...