Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

_Bri_

Краят на света : през 2012 или 2060 година?

Препоръчан отговор

:offtopic_s: Вие нещо за правописа на KGKulata ли се хванахте? И аз в бързината написах "управи" вместо "оправи", ама не означава, че съм неграмотен.

Все пак набираме от клавиатурата, момчета! По-спокойно я карайте. ;)

Лека Вечер!

Лека! Не се заяждам. Личи си, когато грешката е от бързане, невнимание или умора, и когато е от друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Както писах в предния си пост: Не че е важно, като се има предвид сериозността на темата, но само да припомня, че в нашия език няма съществителни от ж.р., които в ед.ч. да завършват на -ия или -ея, а в мн.ч. завършват на -ий , т.е. технология - технологии.

Не се заяждам само обръщам внимание, уважаеми другарю космонаФт. ;)

Направо ме разби.Евала!Ще трябва да потърся бележника си от преди 20-25год.из архивите и да ми пишеш слаб 2-стига да не се разпадне при отварянето.Все пак не ти се сърдя.Лека вечер че пак трябва да ставам в 02.10ч.сутринта за работа.  :tease2:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска астероид,утре нещо друго.

Добре де, но какъв е смисъла от темата. Или ще ни удари, или няма. Тъй като не виждам опции да го избегнем, какъв е смисъла да го обсъждаме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще пробвам освен ако не ми издадат жълта книжка.В работата имам повече от 200 души и сред тях съм срещал сектанти,съботяни и т.н.Просто съм като гъба и попивам всякаква информация и не отричам нищо.Смятам че имам достатъчно акъл за да преценя кое е правилно и кое не.Аз съм реалист и оптимист и когато видя нещо го обмислям и преценявам дали е правилно или не.Ако не знам-питам.не съм като някои хора които държат само на своето и всичко друго отричат.Всяка секунда,всеки момент от живота носи някакво значение и човек не трябва да ги пренебрегва а да ги изучава и да прави съответните изводи.за мен живота е вид училище и това по кой път ще поемеш зависи само от теб.Днеска астероид,утре нещо друго.Трябва ли да казвам на всичко майната му.Не.Просто гледаш напред и се съобразяваш с нещата около теб-както се казва:За всяко нещо едно на ум. :(

Живота за всички е училище. На мен също много неща са интересни. Също така чета на всякакви теми...Но не във всички се вторачвам. Сам човек не е в състояние, да е на всяка манжда мерудия(е в състояние е да даде някакъв коментар, ама колко ще е адекватен...), а професорите по всичко, май че най им отива усмирителната риза ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме разби.Евала!Ще трябва да потърся бележника си от преди 20-25год.из архивите и да ми пишеш слаб 2-стига да не се разпадне при отварянето.Все пак не ти се сърдя.Лека вечер че пак трябва да ставам в 02.10ч.сутринта за работа.  :tease2:

Лека тогава. И да не ти пука от разните му там астероиди и извънземни. Проблемът на хората са хората. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, но какъв е смисъла от темата. Или ще ни удари, или няма. Тъй като не виждам опции да го избегнем, какъв е смисъла да го обсъждаме?

А ти ми кажи какъв е смисълът от стачки.Днеска Герб,утре БСП.Ако ние взаимно не се осведомим и помогнем-няма кой.Ако чакаме на управляващите,все излъгани ще си ходим в живота. :mad:

Живота за всички е училище. На мен също много неща са интересни. Също така чета на всякакви теми...Но не във всички се вторачвам. Сам човек не е в състояние, да е на всяка манжда мерудия(е в състояние е да даде някакъв коментар, ама колко ще е адекватен...), а професорите по всичко, май че най им отива усмирителната риза ;)

Проявявам интерес във всичко за обща култура а не понякога в някои теми да гледам като теле и да не зная за какво иде реч.В училище мразех химията ама учих като ненормален за шестица и то за какво-за нищо.Просто обща култура за нещо което няма да ми трябва в живота макар че след толкова години и зубрене на химията вече нищо не помня от нея. :huh:

Лека тогава. И да не ти пука от разните му там астероиди и извънземни. Проблемът на хората са хората. ;)

Лека и на теб.то утре и саксия или дърво може да ми падне на главата и ....нито астероид,нито избори.Ще си отида млад и зелен. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с астероида?Пишете ли си завещанията(вилиците на този,лъжиците на онзи)?Вчера по телевизията казаха че средата на август(около 15-ти) щял да мине покрай или през нас-още не знаели колко е голям и от къде ще мине.Само късмет,извънземни или луната можели да ни помогнат.Ако случайно луната го привлече по някакъв начин и той я делне...какво ще правим без луна?Ще може ли без нея да живеят хората? :shock11:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...свръх еволюирала и голямото разстояние от тяхната до нашата планета да го взимат все едно ти от хола да отидеш до тоалетната...

Нищо не е по-бързо от светлината! Скоростта и е 299 792 458 м/с. За да  достигне светлината  от една точка до друга е нужно време.За да се достигнем до най-близнакта звезда/като изключим Слънцето/,дори и със светлинна скорост,би отнело години за да достигнем до нея.Една светлинна година се равнява на 9,46080X1012 km.Разстоянията между звездите във Вселената са големи.Малко преувеличено ми се струва сравнението ти,но уважавам мнението ти!

Изучавам природни науки,това дали вярваш в това или не си е твое решение.Във форума не пиша много относно химия,физика,поради това че разни "философчета" ,се месят,въпреки че  знанията им са толкова бедни,че дори и не могат да напишат хим.формули на 5 киселини.

В случая не визирам теб.

Поздрави. :)

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая не визирам теб.

Поздрави. :)

А може би трябва?! Има хора, които са с голямо его, мислят се за нещо голямо, за върха на сладоледа, за много знаещи. Обаче в крайна сметка, когато започнат да пишат небивалици, даже не се усещат колко се излагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би трябва?! Има хора, които са с голямо его, мислят се за нещо голямо, за върха на сладоледа, за много знаещи. Обаче в крайна сметка, когато започнат да пишат небивалици, даже не се усещат колко се излагат.

Без да те обижда човек се дразниш-не си прав.Виждам че имаш погрешно впечатление за мен без да ме познаваш и ми става неприятно че говориш глупости.Ти си първият човек в живота който ми казва че имам его и ме хваща яд че съдиш и пускаш коментари за даден човек без дори и да си го виждал.Не е хубаво да сочиш хората с пръст при положение че не са злонамерени към другите и не ти мислят лошото.Възпитал съм си децата да бъдат умни и разумни а не да правят излишни намеци и да се подиграват зад гърба на хората за щяло и не щяло.Просто съжалявам че така се получава.Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте по темата. Според мен вероятността да те удари такси е по голяма от вероятността метеорит да ни затрие Земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте по темата. Според мен вероятността да те удари такси е по голяма от вероятността метеорит да ни затрие Земята.

Ако ще и 20 метеорита да се изсипят на земята ми е все едно.Повече се дразня когато се опитват да ме настъпват по мазолите.В спортната школа по борба когато ходех по състезания имаше доста бабаити но никой не си е позволявал да ме обижда без причина. :mad: п.п.Мойте уважения към Izabel1-коментара не е към теб. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм следил темата,затова надявам се, че не повтарям линка с информация, но смятам , че е подходящ мaтериал:

http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/_/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC%D0%B8/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-2-%D0%B8-3-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D1%82-r365

Публикувам го заради 20-те свещени слънчеви символа.

http://www.beinsadouno.com/images/articles/a365_9.png

Избирайки този, който най-много ви привлича, след това можете да го разгледате като тълкувание в горния линк.

Редактирано от mecholari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, краят на света е разгледан в темата от тази гледна точка нееднократно, но дали точно тези линкове ги има или няма...? Ще трябва да се поразчетеш напред-назад, или да използуваш търсачката на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени посочиха новата дата за края на света - 16 март 2880 година

Астероидът 1950 AD ще тресне Земята с 60 000 км/ч и ще се вдигне 130-метрово цунами

Санта Крус, САЩ
Публикувано изображение

След като предсказанията на маите не се сбъднаха и краят на света не настъпи на 21 декември 2012 година, Апокалипсисът се отлага за по-късна дата. Според американски експерти, цитирани от в. "Дейли мейл", той ще настъпи на 16 март 2880 година. Именно тогава астероидът 1950 AD има 0,3 процента шанс да се сблъска със Земята.

Това е с 50 на сто по-голям риск от колизия, в сравнение с всички останали астероиди. Ако небесното тяло се разбие в нашата планета, то ще предизвика взрив, еквивалентен на 44 800 мегатона тротил, предаде bTV. Астероидът 1950 AD бе открит на 23 февруари 1950 година. Той бе наблюдаван в продължение на 17 дни, след което загадъчно изчезна за около половин век. Астероидът отново бе забелязан на 31 декември 2000 г.

Той е с диаметър около километър и се движи с 15 километра в секунда. Той ще се приближи след 867 години толкова близо до нашата планета, че може да се разбие в Атлантическия океан с чудовищна скорост - 60 хиляди километра в час. Компютърна симулация, извършена от американски учени от университета в Санта Крус, Калифорния, предвижда чудовищно цунами от 130 метра, което ще помете атлантическия бряг. По подобен начин са изчезнали динозаврите педи 65 милиона години, припомня вестникът.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таман се отървахме от маите сега щяло да идва Ragnarök

Експерти насрочиха нова дата на апокалипсиса 

Според викингският фолклор той настъпва след стотина дни

След като човечеството преживя 2013 г., когато приключваше календара на маите, ето, че дойде ред да се насрочи поредният апокалипсис.

Според някои това събитие ни очаква след стотина дни и според викингският фолклор трябва да настъпи на 22 февруари 2014 година, пише в. "Дейли мейл".

Според древните предания на този ден бог Один трябва да бъде убит от вълка Фенрир. Викингският свършек на света е наречен "Рагнарок", което в превод означава "Гибелта на боговете", пише БТА. Но преди кончината на върховното божество Один, щяла да настъпи "зимата на зимите".

Според фолклора на викингите щяло да има три последователни люти зими, без лета помежду им. Тогава всякакъв морал сред хората щял да изчезне и те щели да се изтребят помежду си, с което започвало началото на края.

Вълкът Скол ще погълне Слънцето, а брат му Хати ще се нагости с Луната. Звездите ще изчезнат от небосклона, а Земята ще потъне във вечен мрак, с което ще бъде белязана кончината й. Експертите изчислиха, че тези драматични събития трябва да се случат на 22 февруари 2014 година.

Один ще бъде убит от вълка Фенрир и от другите "богове на сътворението". Ще има големи земетресения, а след като загине, Земята ще изчезне. На нейно място ще дойде друг един утопичен свят, изпълнен с богатства и благини, вярвали викингите.

// нататък нещо БТА не са го превели, който иска да погледне в dailymail  

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2507778/Will-world-end-100-days-Sounding-ancient-trumpet-York-warns-Viking-apocalypse-22-February-2014.html

Ужаст направо, добре че ние сме един век назад и нас няма да ни засегне :)

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко след като дойда на власт, ще настъпи края на света. Гарантирам ви го лично. Обещавам да работя усилено за това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужаст направо, добре че ние сме един век назад и нас няма да ни засегне :)

И поне 50 встрани.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънов за Мандела: Отиде ли си Черния водач, идва Апокалипсисът!
Предсказанието е документирано и публикувано десетилетия по-късно

Публикувано изображение

Знаменито пророчество на великия учител Петър Дънов се сбъдва с мрачна сила. През 1937 г. той казва пред учениците си: "Когато Черния водач си отиде, небето над Европа ще се продъни. Тогава чакайте, братя, да почне времето на Апокалипсиса!".

Предсказанието е документирано и публикувано десетилетия по-късно, съобщава petel.bg.

Снощи след дълго боледуване си отиде Черния водач - Нелсън Мандела. Едновременно с това Западна Европа бе връхлетяна от опустошителни бури. В Англия, Холандия, Германия и Шотландия небето наистина се продъни. Очаква се потопът да не спре и през следващите 24 часа, а "опашката" ще достигне до нас през уикенда. Какво е имал предвид Дънов под "времето на Апокалипсиса"? Знак ли са смъртта на Мандела и бурята в Европа, че започва нещо катастрофално? Времето ще покаже.

ibox.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо "Черния водач" да е именно  Мандела ?

В момента и Президентът на САЩ е  хем черен, хем водач.

Защо да не изчакаме да му свърши мандата и на него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо "Черния водач" да е именно  Мандела ?

В момента и Президентът на САЩ е  хем черен, хем водач.

Защо да не изчакаме да му свърши мандата и на него ?

Ванга също е предсказала - идването на черен човек в Белия дом, и кризата, която ще настъпи.

Мисля че и това на Дънов се отнася за Обама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато кажат че идва края на света, първата мисъл която ми идва не е кога, как, защо и т.н , а пак ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато кажат че идва края на света, първата мисъл която ми идва не е кога, как, защо и т.н , а пак ли.

даже си имаме и тема дето си чакаме

https://www.kaldata.com/forums/topic/177868-%D0%B2-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0/?hl=%2B%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8F+%2B%D0%BD%D0%B0+%2B%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...